Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.9.2013, 11:44   #1
cope
Član
 
Član od: 4.9.2008.
Lokacija: Temerin
Poruke: 60
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku cope Slanje poruke preko Skypea korisniku cope
Question Slusalice

Pozdrav narode, posedujem slušalice Prestigio PHS2, sa kojima sam prezadovoljan, al sam ih nekako polomio (nemam pojma kako) i dotrajale su... stoga sam rešio da kupim nove, ali se ovaj put razmišljam da uzmem nešto bolje.

ove slušalice su mi zapale za oko:
Slušalice sa mikrofonom Genius HS-G700V CAVIMANUS - koje koštaju oko 6500 din.

Šta kažete za njih jel vrede te pare, ili imate neki predlog za neke bolje sluške do 7000 din. (i to mi je puno da dam, al sam tolko spreman maksimum da odvojim)

Hvala !
cope je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2013, 18:30   #2
qryak
Član
 
Član od: 1.5.2012.
Poruke: 165
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Naravno da ne vrede. Njihov 7.1 zvuk je softverska emulacija koju može izvesti i većina zvučnih kartica, a vibracija je tek neopevana glupost. Kad koristiš kvalitetne slušalice ne treba ti nikakva vibracija da bi osetio bas, a ako očekuješ da slušalice drmaju kao subwoofer u ozbiljoj si zabludi. Uglavnom ove slušalice su dobra kupovina za klince i ložane koji nemaju pojma o kvalitetnom zvuku i ništa bolje od ovoga i ne zaslužuju. Pametan čovek će kupiti zvučnu za dvadeset pet do trideset evra i za ostatak para neke Superlux ili Pioneer sluške i imati bolji zvuk od ovoga.
qryak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2013, 13:02   #3
sidewinder989
Veteran
 
Član od: 27.1.2011.
Lokacija: Illium
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 311
Zahvaljeno 162 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

ako imas zvucnu (ili bar dobru integrisanu koje su retke al aj), do 7000 imas Senheisser HD205II. Imam ih licno i prezadovoljan sam vec vise od godinu dana me sluze besprekorno a kvalitet zvuka me je razmazio maksimalno kad kod nekog ortaka, ili na nekim drugim slusalicama cujem muziku zabole me usi skoro

ako pak nemas zvucnu, takodje sam imao u posedu i PIONEER SE-M390, koje sasvim dobro rade i sa integrisanom, one su nekih 3500-4000, a ima i skuplji model PIONEER SE-NC21M, koji je bezicni i verovatno malo bolji, a cena je oko 6500-7000..

u svakom slucaju molim te nemoj da padas na fore 5.1, 7.1 slusalica razmisljaj logicno imas 2 uha koja sama rasporedjuju zvuk i stvaraju surround efekat posebno uparena sa kvalitetnim stereo slusalicama. Pricam i iz iskustva jer drugar ima Roccat 5.1 slusalice koje je platio 100e, i zvuk je ocajan, cuje se neki eho sve vreme valjda u tom vestackom pokusaju stvaranja surrounda..Zvucnici su drugo, ali slusalice nikad ne mogu biti vise od Stereo
sidewinder989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2013, 16:50   #4
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Za te pare si kupi Asus Xonar DG i za resto nađi neke 5udske Hi-Fi slušalice, kakav Genius i 7.1 ...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slusalice GENIUS ili ELECOM eXecutioner ŠDK - Zvuk na računaru 3 26.11.2012 2:10
Slusalice 50-60e prvenstveno za muziku Emix ŠDK - Zvuk na računaru 34 2.6.2012 3:05
Slusalice problem Rkoma Zvuk na računaru 2 5.10.2011 23:25
Sve sto pusti drug na slusalice to ja njemu cujem preko skajpa - TERMINATOR - Zvuk na računaru 0 4.5.2011 21:17
Slusalice i zvucnici zajedno? brajko85 Zvuk na računaru 13 18.6.2010 20:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com