Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2009, 0:40   #21
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Najjeftiniji Digitalac Da Valja

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
u cemu je razlika izmedju prva dva?
Ajd ako mozes onda iz svake kategorije po 3,ako ti nije tesko. Ja inace znam koji su modeli dobri ali me zanima i da cuje jos neke od vas.
Vidim da su dati pomalo smuseni odgovori pa da pomognem malo.
Ultra kompakti su "tabakere" fotoaparati, obicno izradjeni u metalnom umesto plasticnom kucistu i jaaaako su skupi. Fensi su i izradjuju se u raznim bojama. Obicno zenski aparati.
Sto rece vlajko Fuji F31fd/f30 odlicni, samo su negde oko 265/250 evra.
Ni Canon u toj klasi nije nimalo jeftin. Cuvena im je Ixus serija pa pogledaj na netu cene. Obe firme daju vrlo fine turisticke fotke uz manuelno podesavanje.
Kompakti su izradjeni od plastike i losijeg materijala. To ne znaci da su losi.
Moj favorit je Canon 720IS ( oko 200 e ) ili 710IS ili cak Canon 620 sa senzorom od 1/7 i obrtnim displejem. Postoje jos Canon 650IS ali to je vec oko 300 evra.
Fuji F40fd ima nekih fabrickih mana kao i f50fd, f100fd, jake hromatske aberacije na visim ISO vrednostima. Pojavljuje se i probija neka ljubicasta boja ( zagrevanje SCCD chipa ), tako da bih te modele zaobisao.
Pogledaj na internetu beogradske foto radnje i cene jer ti ja ovde ne smem dati linkove zbog zabrane ili se javi na PM.
Pozzzz
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku AstraLogos na korisnoj poruci:
nikola87 (1.3.2009)
Stara 1.3.2009, 1:11   #22
Cedevita_User
Član
 
Član od: 24.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 91
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Cedevita_User
Određen forumom Re: Najjeftiniji Digitalac Da Valja

Evo linka za gledanje dok oci izdrze...
http://www.digitalversus.com/duels.p...4&p2=3483&ph=2

Ako iko zna gde u Beogradu mogu da kupim nov ne refurbished Canon A720IS neka mi posalje poruku. Mnogi tvrde da ga imaju, ali kad pozovem:" Druze nema trenutno, ali imam mnoooogo bolji ali malcice skuplji..."
Cedevita_User je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cedevita_User na korisnoj poruci:
nikola87 (1.3.2009)
Stara 1.3.2009, 1:32   #23
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Najjeftiniji Digitalac Da Valja

a koji modeli se sve mogu naci u refurbished varijanti
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 1:38   #24
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: Najjeftiniji Digitalac Da Valja

Zenski aparati....Sta sve necu cuti na ovom forumu. Znachi ixus900 zenski aparat? Inache recenzije za te kutijice koje sam preporucio od strane profi fotografa su ocenjene kao najbolji kompakti uopshte. Funkcionalnije je da kad idesh na letovanje ili na neku turu nosish aparat u dzepu od koshulje. I to je poenta velichine tih aparata. Kvalitetni metali od kojih su izradjeni su valjda bitni da se ne oshteti aparat koji se vucara po restoranima, plazi ili snegu. Niko nije rekao da su klasicni aparati loshi,ali svaka roba ima kupca. Vidim da je gomila ljudi spremno da da i za kuciste i napajanje po 150 do 200 eura. Priznacete da je digitalni aparat mnogo bitnija stvar.
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 1:48   #25
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Najjeftiniji Digitalac Da Valja

Od kućišta ili napajanja?
Naravno, ako si dovoljno bogat da kupiš jeftino napajanje...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 2:43   #26
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Najjeftiniji Digitalac Da Valja

Citat:
vlajo kaže: Pregled poruke
Zenski aparati....Sta sve necu cuti na ovom forumu. Znachi ixus900 zenski aparat? Inache recenzije za te kutijice koje sam preporucio od strane profi fotografa su ocenjene kao najbolji kompakti uopshte. Funkcionalnije je da kad idesh na letovanje ili na neku turu nosish aparat u dzepu od koshulje. I to je poenta velichine tih aparata. Kvalitetni metali od kojih su izradjeni su valjda bitni da se ne oshteti aparat koji se vucara po restoranima, plazi ili snegu. Niko nije rekao da su klasicni aparati loshi,ali svaka roba ima kupca. Vidim da je gomila ljudi spremno da da i za kuciste i napajanje po 150 do 200 eura. Priznacete da je digitalni aparat mnogo bitnija stvar.
Mani me molim te tih profi fotografa. Po stazu i ja sam profi pa sta.
Nisam rekao da je konkretno taj aparat koji si naveo fensi i zenski ali jeste da su to vrlo kvalitetni aparati sa mogucnoscu da naparave fine fotke i skupi su upravo zbog materijala i fensi su. Njih imas u raznim bojama ( pogledaj celu paletu Ixusa pa ce ti se samo kazati zasto su visebojni i koji bi muskarac u dzepu drzao crveni, rozi ili neki slicni Ixus???
O tome ti pisem, jer proizvodjaci fotoaparata itekako racunaju na zensku populaciju i njihov ukus. A sigurno jedan Fuji S6500fd koji je glomazan ko konj i tezak 600gr bez 4 baterije ne izgleda bas u stilu koje bi zene volele i ucinile ih fensi.
Mislim da si ovo morao znati ako se bavis fotografijom i poznajes ovu materiju. I po tehnoloskim inovacijama ti aparati prednjace sto kaze da se u njih stavlja bolja optika, veliki i kvalitetni displej i imaju mogucnost da na auto modu daju sasvim pristojnu fotku sto nije slucaj sa kompaktima. A opet kompakti sa svojim manuelnim modovima dostizu a neki i prestizu kvalitet fotki ultra kompakta. Opet u zavisnosti od modela do modela i naravno cene.
pozzzz
BTW. Eto ja sam dao samo za napajanje preko 100e jer zelim da imam stabilnu masinu, a neki sledeci upgrade procice daleko bezbolnije nego da uz nov komp stalno kupujem novo osrednje napajanje. Štono narodna kaze: "Nisam toliko bogat, da kupujem jeftine stvari" !!!

Poslednja ispravka: AstraLogos (1.3.2009 u 2:50)
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 12:28   #27
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Najjeftiniji Digitalac Da Valja

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
Njih imas u raznim bojama ( pogledaj celu paletu Ixusa pa ce ti se samo kazati zasto su visebojni i koji bi muskarac u dzepu drzao crveni, rozi ili neki slicni Ixus???
O tome ti pisem, jer proizvodjaci fotoaparata itekako racunaju na zensku populaciju i njihov ukus. A sigurno jedan Fuji S6500fd koji je glomazan ko konj i tezak 600gr bez 4 baterije ne izgleda bas u stilu koje bi zene volele i ucinile ih fensi.
Ja bih nosio ixus bilo koje bolje

Koliko ja znam zene se loze na "veliko"

Salim se malo. Ja gledaju i prateci u zanjih godinu dana malo ovu scenu dosao sam do zakljucka da su u rangi oko 150-200e dobri sledeci modeli:
Canon A550-A720IS , neki ixusi, A450-A470(nije toliko los), SX 100 IS
Fuji S5700 i S5800
Olympus SP570-UZ
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2009, 15:44   #28
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Najjeftiniji Digitalac Da Valja

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
Ja bih nosio ixus bilo koje bolje

Koliko ja znam zene se loze na "veliko"

Salim se malo. Ja gledaju i prateci u zanjih godinu dana malo ovu scenu dosao sam do zakljucka da su u rangi oko 150-200e dobri sledeci modeli:
Canon A550-A720IS , neki ixusi, A450-A470(nije toliko los), SX 100 IS
Fuji S5700 i S5800
Olympus SP570-UZ
Pa dobro ima i onih zena koje vole "veliko" ali ja pisem o vecini.
Od navedenih Canona i ostalih ubedljivo je najbolji A720IS sa stabilizaciojom. Poseduje objektiv od A650 a taj isti ima pbjektiv od G9 najskuplji Canon kompakt aparat. Naravno modifikovan je ali mu je i ostala dobra osobina od 6x manuelnog zuma.
Ostale koje si nave spadaju u ultra zum kategoriju. Fuji S5700 i S5800 nisu dobar izbor jer nemaju SCCD zbog cega i vredi kupiti bas Fuji.
Canon SX100IS je takodje dobar izbor u tom cenovnom rangu.
Pozz
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2009, 16:18   #29
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Najjeftiniji Digitalac Da Valja

E ljudi, to ženski/muški aparati je marketinška kategorija namenjena osobama koje nemaju pojma o fotografiji i ne žele da nauče, već eto da imaju aparat. Pri tom, kao ženski su namenjeni i reklamirani - E klasa (npr. Powershot E1)... za divno čudo, ženama se stvarno i sviđa... onima koje odavno ne koriste Xti recimo... ali to već nisu žene, već fotografi.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2009, 18:27   #30
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Najjeftiniji Digitalac Da Valja

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
Pa dobro ima i onih zena koje vole "veliko" ali ja pisem o vecini.
Od navedenih Canona i ostalih ubedljivo je najbolji A720IS sa stabilizaciojom. Poseduje objektiv od A650 a taj isti ima pbjektiv od G9 najskuplji Canon kompakt aparat. Naravno modifikovan je ali mu je i ostala dobra osobina od 6x manuelnog zuma.
Ostale koje si nave spadaju u ultra zum kategoriju. Fuji S5700 i S5800 nisu dobar izbor jer nemaju SCCD zbog cega i vredi kupiti bas Fuji.
Canon SX100IS je takodje dobar izbor u tom cenovnom rangu.
Pozz
kakav bre mauelni zum na A720 ????

Teorija zavere kaze da A650 ima isti objektiv kao G7 a ne G9 mada to nije bitno... ali A720IS NE MOZE da ima taj objektiv zato jer za razliku od A650, G7 i G9 ima manji senzor

najveca mana novijih Fuji ultrazoom aparata bez super CCD senzora nije samo u senzoru vec u nemogucnosti fotkanja u RAW format, meni je to na s5700 smetalo mnogo vise nego Sonijev konfekcijski senzor

p.s. za onoga ko slika na auto svaki aparat je dobar
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2009, 19:29   #31
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Najjeftiniji Digitalac Da Valja

Citat:
Bond_007 kaže: Pregled poruke
kakav bre mauelni zum na A720 ????

Teorija zavere kaze da A650 ima isti objektiv kao G7 a ne G9 mada to nije bitno... ali A720IS NE MOZE da ima taj objektiv zato jer za razliku od A650, G7 i G9 ima manji senzor

najveca mana novijih Fuji ultrazoom aparata bez super CCD senzora nije samo u senzoru vec u nemogucnosti fotkanja u RAW format, meni je to na s5700 smetalo mnogo vise nego Sonijev konfekcijski senzor

p.s. za onoga ko slika na auto svaki aparat je dobar
Ma mislio sam na opticki zum a ne na digitalni koji cesto stoji u specifikacijama a od njega nikakava upotrebna moc.
Onako je upravo kako sam napisao i svi oni imaju 6x opticki zum i rekao sam modifikovan a ne isti. Velicina senzora kod pomenutih je 1/1.7 a kod a720 1/2.5 sto opet ne vidim kakve bitne veze ima sa optikom??? Cela A Canon serija pocevsi od A510 pa do A590IS imaju istu optiku pocevski od 5 mpix pa do 8 mpix. Takodje pocevsi od DIGIC, DIGIC II i DIGIC III chipa
Broj Mpix i velicina senzora e to je vec diskutabilno i vazno. Zato fuji 6500 daje bolje fotke od skupljeg mu i novijeg brata 9600 samo zato sto se budze broj mpix a ne povecava povrsina senzora. Samim tim velicina i definisanost piksela je manja.
A to sto kazes da ti nije vazan SCCD to je kao da i nemas Fuji. Modeli koji su proslavili ovu marku imali su upravo SCCD koji omogucuje u teskim uslovima fotkanja odlicne fotke na vecim ISO vrednostima bez suma od konkurencije. Recimo na mom Fuji 6500 na ISO 400 nemam ni malo shuma dok se ovi tvoji navedeni Canoni vec grcaju u shumu a na iso 800 skoro su neupotrebljive fotke, dok moja drkelja jos uvek uz malkice suma ( nocu ) daje odlicne fotke.
Uostalom sve navedene fotoaparate sam skljocao i znam sta mogu a sta ne.

Ta politika Canona da stavlja Sony-jeve senzore obila im se o glavu. Sada ili besplatno popravljaju sve njihove aparate sa takvim senzorima ili ti aparat zamene nekim novim modelom u jednoj BGD firmi.
Da, RAW je bitan slazem se, ali ga sa tim senzorom ne mozes dobiti a da je OK
Pozzz
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2009, 22:12   #32
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: Najjeftiniji Digitalac Da Valja

Lepo čovek tražio do 100 eura dobar aparat. Jedini stvarno dobar aparat je stari dobri Fuji E550, lično proverio još ima da se nađe. Supre CCD, Raw, manuelne kontrole, težak ne neka plastika-kvalitetna izrada, odlična dinamika slike, samo još da nauči dobro da fotka. Da zaboravio sam ima bolji blic(tri stepena jačine blica) i od mog sadašnjeg Canona S5 . Mane su - brže troši baterije zbog robusnosti aparata i veličine čipa, kao i snage blica. XD memorija koja više nije skupa, malo staromodni dizajn koji je po meni još i lep.
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2009, 2:30   #33
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Najjeftiniji Digitalac - Da Valja

Ma Ok je ako moze za te pare da nadje nov Fuji E550 cak super, ali sta ako ga nema???
Zato sam pisao o alternativama i objasnio uglavnom sta koji daje za odredjene novce.
Ipak za 100e tesko da moze naci pristojan fotoaparat. Za malko vise novaca odnosno 120e ima Canonm A590IS a za nekih 180-200 A720IS.
Tu jos dolazi u obzir serija A610-A640 ali oni popravljani u fabrici pa na popust cene.
Nece pogresiti ni da uzme Canon A420-470. Jednostavno osim tog Fujija kao redak primerak dobrog a jeftinog aparata, u cenovnoj klasi od 100-150e Canon caruje, stim sto bi ja isao na prve oznacene modele koji imaju sufiks IS sto verujem da vecina zna da se radi o digitalnoj stabilizaciji slike.

AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2009, 9:44   #34
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: Najjeftiniji Digitalac - Da Valja

http://www.dpreview.com/reviews/Q408...oup/page15.asp
Vidim da ovaj
Sony Cyber-Shot W120 ima za 130 eura , tako da je priča završena.
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2009, 10:43   #35
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Najjeftiniji Digitalac - Da Valja

Citat:
vlajo kaže: Pregled poruke
http://www.dpreview.com/reviews/Q408...oup/page15.asp
Vidim da ovaj
Sony Cyber-Shot W120 ima za 130 eura , tako da je priča završena.
Jes' malo sutra. Poznato je da Sony aparati daju jaaaku crvenu boju pa ko voli nek izvoli. Inace postujem sajt koji si dao, jer je najbolji kada su fotoaparati u pitanju.
Eto ima Ixus 80 za oko 150e nov u BGD.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2009, 10:46   #36
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: Najjeftiniji Digitalac - Da Valja

Da, taj sajt je zakon ja njima verujem.
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2009, 15:34   #37
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Najjeftiniji Digitalac - Da Valja

A lik koji je postavio pitanje se nije ni pojavio više...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2009, 18:49   #38
Pedja_Nbg
Član
 
Član od: 12.3.2009.
Poruke: 119
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Najjeftiniji digitalac - da valja


Да не отварам нову тему,шта мислите о Практици лм8403?


Pedja_Nbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2009, 10:37   #39
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Najjeftiniji digitalac - da valja

Citat:
Pedja_Nbg kaže: Pregled poruke

Да не отварам нову тему,шта мислите о Практици лм8403?
Pa fin ultra kompakt. Najvise lici Na Canon Ixus seriju. Od funkcija ima sve sto je potrebno za ovu klasu aparata. Tu je stabilizacija, korekcija crvenih ociju u samom aparatu, sto je jako dobro, jer je blic suvise blizu stakla, a i drugacije ne moze kod ultra kompakta.
ISO krece od 80 do 1600 sto nije lose kao i objektiv od f 2.9 u wide modu. Ima i macro od 10-15cm sto je opet standard kod modernih aparata te klase. Punjive baterije i sipravljac. Sve u svemu dobar aparat samo ne znam za koje pare ces uzeti. Takodje ne mogu ti reci kakve slike daje osim onih koje se mogu videti na netu, a ipak je najmerodavnije onda kad sam probas pa ako ti se svidi kako fotka kupuj.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2009, 10:37   #40
Kum22
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Las Vegas
Poruke: 593
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kum22
Određen forumom Re: Najjeftiniji digitalac - da valja

do 100 E ? Canon IXUS 70.
Kum22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fotoaparat, jeftin

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li valja ovaj monitor? vojopd ŠDK - Grafika 1 1.7.2009 4:12
MSI VR630X-038, valja li šta? Relja Prenosni računari 1 22.12.2008 22:04
Nađoh ovo, pa da pitam je l' to valja i je l' preskupo? srbijadamus ŠDK - Osnovne komponente 6 22.12.2008 20:49
Digitalac kao webCam? Pomoc... GuJa_NeBeSkA Foto i audio/video 3 24.4.2007 11:04
Digitalac od 160 megapiksela! A M G Foto i audio/video 16 18.10.2006 15:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com