Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.1.2010, 22:50   #1
Roske
Banned
 
Član od: 5.1.2010.
Poruke: 16
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Menjanje zvucnika i dodavanje pojacala

Posedujem zvucnike SAL PA25 ACTIVE 80/120W i dobro me sluze, ali su mi tihi. Nisu slabi ali ja zelim da gruvaju jace. Zanima me koje zvucnike da uzmem tj koje snage, velicine su 25-ice, i koju snagu bi izdrzale ove moje kutije? Kako sam to da uradim,elektro sam struke i pomalo se razumem, ali mi je neophodna strucna pomoc. Sto se tice pojacala, uzeo bih neko, e sad koja snaga ide naspram zvucnika....? molim vas za temeljitu pomoc, voleo bih nagurat nekih stvarnih 500-600W ili koliko je moguce sa mojim kutijama. Hvala inapred!
Roske je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2010, 1:59   #2
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Menjanje zvucnika i dodavanje pojacala

Citat:
Roske kaže: Pregled poruke
Posedujem zvucnike SAL PA25 ACTIVE 80/120W i dobro me sluze, ali su mi tihi. Nisu slabi ali ja zelim da gruvaju jace. Zanima me koje zvucnike da uzmem tj koje snage, velicine su 25-ice, i koju snagu bi izdrzale ove moje kutije? Kako sam to da uradim,elektro sam struke i pomalo se razumem, ali mi je neophodna strucna pomoc. Sto se tice pojacala, uzeo bih neko, e sad koja snaga ide naspram zvucnika....? molim vas za temeljitu pomoc, voleo bih nagurat nekih stvarnih 500-600W ili koliko je moguce sa mojim kutijama. Hvala inapred!
Jel zelis kompijuterske zvucnike tipa 5.1 ili bas pravo stereo pojacalo ?Ja koristim za gruvanje stereo pojacalo hi fi grunding,a za malo salbije slusanje 5.1 sistem,a za jos slabije slusanje obicne zvucnike za racunar bez vufera.Prvo moram da te pitam da li si svestan sta znaci 600w izlazne snage.Sa 600w izlazne snage mozes da ozvucis celu beogradsku arenu i da ljudima bude zlo.To je 90+ 2 db po jednom metru.Za salu od 180 kvadrata sasvim dovoljna snaga je oko 2*60 w i to da ne moras da forsiras zvucnike do kraja.Da bi to ispunio trebaju ti prave trosistemske kutije sa komlet opremljenim skretnicom i visokotoncima,srednjotoncima i basom.Sad ovo ce ti mozda smesno izgledati.Nije sve u w.Bitna je inpedanca zvucnika i njihov kvalitet.Zvucna kutija koja ima 30 w pravih i kvalitet 90 db je toliko jaka da bi te u sobi od 30 kvadrata naterala da te boli glava.Sad dobro se odluci sta hoces pa ce mo pricamo dalje.Meni nije tesko da ti pokazem gde mozes da nadjes stereo pojacalo od 600 w izlazne snage,ali ce ti za to trebati barem 2000 evra.Sad mozda se neki forumasi nece ovde slagati sa mojim postom.Samo sam bio realan.Kako kazu ljudi neki hi fi je ne izleciva bolest koja dolazi iznenada.Sto se tice tvojih zvucnika dacu ti jedan savet.Ne moj da ih prikljucujes na slaba pojacala jel ce se pre pokvariti nego kad ih stavis na jaca pojacala.Ako dovedes pojacalo u kliping pocece da pusta jednosmernu struju na izlaze i dolazi do spaljivanja zvucnika.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com