Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.10.2006, 20:09   #481
Nemac
Član
 
Član od: 21.7.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 148
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: 'Ajmo, menadžeri!

Svaka cast!Doveo si Tamworth u Premier Ligu.

PS:Nadam se da nece biti potrebe za 100mb-nim patchevima,jer imam budjavi dial-up
Nemac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2006, 23:16   #482
Predrag Sljivar
Novi član
 
Član od: 1.10.2006.
Lokacija: NBG
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Predrag Sljivar Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Sljivar
Određen forumom Re: 'Ajmo, menadžeri!

Citat:
huligan kaže:
Jos jednom svaka cast,mada sam ja vec to video!
jel josh igrash sa njima?

Krenuo mi je faks,radim,vožnja.....Skoro da nemam vremena da sednem za komp.Čeka se novi fm pa onda sve iz početka
Predrag Sljivar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2006, 23:24   #483
Predrag Sljivar
Novi član
 
Član od: 1.10.2006.
Lokacija: NBG
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Predrag Sljivar Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Sljivar
Određen forumom Re: 'Ajmo, menadžeri!

Citat:
Nemac kaže:
Svaka cast!Doveo si Tamworth u Premier Ligu.

PS:Nadam se da nece biti potrebe za 100mb-nim patchevima,jer imam budjavi dial-up

Na sajtu www.fm-serbia.net postoji asocijacija igrača fm-a ko se učlani dobija na poklon cd sa svim patchevima i dodacima za fm.Eto rešenja za dial up
Predrag Sljivar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2006, 0:52   #484
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: 'Ajmo, menadžeri!

Kada izlazi fm 2007?
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2006, 8:43   #485
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: 'Ajmo, menadžeri!

Citat:
Sarmatian kaže:
Kada izlazi fm 2007?
20.10.2006.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2006, 15:06   #486
Nemac
Član
 
Član od: 21.7.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 148
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: 'Ajmo, menadžeri!

Znaci jos samo 4 dana!

Dobra im ideja to sa CD-om punim patcheva i dodataka

Thx Predrag
Nemac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2006, 0:41   #487
Predrag Sljivar
Novi član
 
Član od: 1.10.2006.
Lokacija: NBG
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Predrag Sljivar Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Sljivar
Određen forumom Re: 'Ajmo, menadžeri!

Možete se poslužiti i skunuti sa neta fm07
Predrag Sljivar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2006, 20:58   #488
huligan
Starosedelac
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Panama City,Panama
Poruke: 1.294
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 42 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku huligan
Određen forumom Re: 'Ajmo, menadžeri!

Konacno je dosao i taj dan,danas zvanicno izlazi FM 2007,jel neko vec nabavio?
huligan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2006, 21:04   #489
Nemac
Član
 
Član od: 21.7.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 148
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: 'Ajmo, menadžeri!

Nisam danas,ali sutra sigurno.
Ako(ipak nekim slucajem)ne nabavim sutra u ponedeljak
Nemac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2006, 21:22   #490
huligan
Starosedelac
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Panama City,Panama
Poruke: 1.294
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 42 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku huligan
Određen forumom Re: 'Ajmo, menadžeri!

Javi utiske i okaci po koju sliku,mada sam ih dosta do sada video,ne fali ni koji put ponovo
huligan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2006, 22:50   #491
Hector Ruiz
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sin City
Poruke: 95
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Hector Ruiz
Određen forumom Re: 'Ajmo, menadžeri!

Evo ja sam ga danas pljevao sa drugarom preko LAN-a, fudbal je ok. Mada mi se ne svidja veliki br. crvenih kartona. Skoro na svakoj utakmici dobijem po jedan, nezavisno od taktike. Inace fudbal se na nasim ulicama pojavio pre par dana.
Hector Ruiz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2006, 4:29   #492
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: 'Ajmo, menadžeri!

Nabavio sam ali jos nisam stigao da ga isprobam. Izgleda gotovo isto kao i prethodni, sto je bilo i za ocekivati. Dodato je sminke, ali ima i simpaticnih novih opcija (parent/feeder club, na primer). Ne izgleda lose.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2006, 11:53   #493
Night Hawk
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 602
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: 'Ajmo, menadžeri!

Trenutno igram FIFU 2007 Manager Mode. Stvarno je super. Dovodis igrace u svoj tim i onda igras sa njima . Eto zabave dok ne nabavim FM2007.
Night Hawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2006, 14:06   #494
huligan
Starosedelac
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Panama City,Panama
Poruke: 1.294
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 42 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku huligan
Određen forumom Re: 'Ajmo, menadžeri!

Konkretno,jel neko odigrao?Mislim,jel neko uopste stigao da obrne makar pola sezone,ja bih trebao da skoknem do buvljaka sledece nedelje da ga kupim...
huligan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2006, 23:53   #495
Nemac
Član
 
Član od: 21.7.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 148
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: 'Ajmo, menadžeri!

Nisam ga nabavio danas,izaso sa drugovima ranije pa zaboravio.
U ponedeljak onda.
Nemac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2006, 11:06   #496
huligan
Starosedelac
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Panama City,Panama
Poruke: 1.294
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 42 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku huligan
Određen forumom Re: 'Ajmo, menadžeri!

ja nabavljam za sledeci vikend,ove nedelje sve me stislo,pocev od skole,treninga pa nadalje
huligan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2006, 14:49   #497
Jerry McLafllin
Član
 
Član od: 7.10.2006.
Poruke: 80
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 36 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: 'Ajmo, menadžeri!

Ovako:

FM2007 se na netu mogao pronaci par dana pre nego sto je igra zvanicno objavljena.Ovaj forum ne podrzava objavljivanje linkova ka sajtovima koji sadrze pirateriju pa vam postujuci to "forumsko pravilo" necu napisati linkove sa kojih mozete skinuti igru ali pretpostavljam da vam uz pomoc google-a nije problem da ih sami pronadjete.

FM 2007 igram vec nekoliko dana(upravo zavrsavam prvu sezonu) i evo nekih utisaka:

Autori su se i ovoga puta(kao i prosle godine) posteno potrudili da ubrzaju igru sto je to vise moguce i moze se reci da im je to zaista poslo za rukom.Samo kreiranje igre(opcije na pocetku igre) je ekstremno ubrzano u odnosu na FM 2005 a znacajno ubrzano u odnosu na FM 2006.Kreiranje baze sa tri prve i tri druge lige(Srbija,Nemacka i Brazil) po mojoj proceni nije trajalo duze od minuta sto je izuzetno pohvalno.U toku same igre generisanje rezultata ostalih liga i takmicenja takodje je ubrzano u odnosu na prethodne verzije igre.

Sam graficki interfejs(Skin) igre je promenjen i izgleda mnogo prijatnije nego ranije.Ubacen je prozor sa novostima,komentarima i savetima za igrace.U pitanju je novina za koju ocekujem da ce naici na dobar prijem kod igraca i da se zadrzati i u narednim verzijama FM-a.

Sto se same igre tice novina je mnogo,pokuscu da nabrojim one kojih se budem setio:

Vise je radjeno na licnostima igraca tako da se sada mogu pronaci novi tipovi karaktera kao sto je npr:
-Spirited(pretpostavljam da bi to trebalo da znaci duhovit a ne duhovan???)

Ubacena je mogucnost da klub ima svoju "filijalu" odnosno da bude "filijala" nekog veceg kluba.Igrac sam predlaze upravi kluba da pronadju novu filijalu a ako se uprava slozi predlozice vam nekoliko mogucih timova od kojih vi treba da izaberete jedan za koji smatrate da ce biti najbolje resenje.
To je zaista korisna opcija jer ste u mogucnosti da mlade igrace posaljete na "kaljenje" u neki klub.Za razliku od klasicne pozajmice igraca,kada posaljete igraca u neku od vasih filijala vas klub mu i dalje ispacuje punu platu.Medjutim,vas klub ima prednost u odnosu na klubove koji zele da angazuju igraca iz kluba koji je "affiliate" vaseg kluba.Vrlo korisna opcija koja dodatno doprinosi realisticnosti igre.
Jerry McLafllin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2006, 14:51   #498
Jerry McLafllin
Član
 
Član od: 7.10.2006.
Poruke: 80
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 36 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: 'Ajmo, menadžeri!

U FM-u 2007 Naravno ne postoji vise Srpsko-Crnogorska liga/reprezentacija vec su to sada 2 lige/reprezentacije.Meni se posebno dopalo sto su karakteristike igraca svedenije na neku realniju meru pa sada i nije tako cest slucaj da u npr. Big Bul-u pronadjete igraca koji ima karakteristike kao Ronaldinjio ili nesto takvo.Takodje su i trzisne cene igraca realnije(mada i dalje postoji preterivanje) a interesovanje stranih klubova za igrace iz nase lige je svedeno na realniju meru(a ne kao u FM-u 2006 gde su se kad bi stavili Simona Vukcevica na transfer listu,veliki klubovi(Real Madrid,Lion...) prosto ubijali od interesovanja za igrace "tog kalibra".Tako da ste npr. Miroslava Radovica koji je letos iz Partizana presao u Legiju za nekih 700-800 hiljada Eura u FM-u 2006 opusteno mogli da "utrapite" nekom klubu iz zapadne evrope za nekih 4-5 Miliona Eura.Za kvalitetnije igrace iz nase lige,sada postoji interesovanje bogatih klubova iz istocne evrope(Rusija,Ukraina) sto u principu jeste realno.Samo nekoliko najkvalitetnijih igraca u ligi mogu pronaci angazman u nekom zapadnoevropskom klubu.

Veliki Evropski klubovi sada ne pokazuju toliko otvoreno interesovanje za neke mlade i jeftine igrace iz Juzne Amerike i Afrike,pa zato vise ne mozete narocito lako pronaci mladog igraca kojeg su trazili npr. Lyon ili Milan i sa nekim domacim klubom "preoteti" im tog igraca.

Narocito mi se dopada sto pred kraj sezone uprava kluba nudi menadzeru novi ugovor(naravno ukoliko je zadovoljna njegovim ucinkom) gde menadzer ima mogucnost da odluci da li zeli veci budzet za dovodjenje igraca u narednoj sezoni,veci budzet za plate igraca u narednoj sezoni ili izbalansiran iznos budzeta za pojacanja/plate.Ta opcija bi trebalo da doprinese tome da povecanje finansijske moci kluba ima i realne posledice u samoj igri,a ne da vam se desava(kao npr. u FM-u 2005) da iako imate transfer budzet od oko 200 miliona Eura,ne mozete da dovetete igraca koji kosta 2-3 miliona Eura jer nemate dovoljno novca(??????) za njegovu platu.

Dakle razlika(unapredjenje) FM-a 2006 u odnosu na FM 2005 nije bila zanemarljiva ali nije bila ni narocito uspesna.
Unapredjenja u FM-u 2007 su izuzetna i sama igra je mnogo bolja nego sto sam ocekivao.

FM 2007 je ubedljivo najbolji FM (a samim tim i sportska menadzerska simulacija uopste) do sada!!!
Jerry McLafllin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2006, 15:20   #499
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: 'Ajmo, menadžeri!

Citat:
Jerry McLafllin kaže:
Narocito mi se dopada sto pred kraj sezone uprava kluba nudi menadzeru novi ugovor(naravno ukoliko je zadovoljna njegovim ucinkom) gde menadzer ima mogucnost da odluci da li zeli veci budzet za dovodjenje igraca u narednoj sezoni,veci budzet za plate igraca u narednoj sezoni ili izbalansiran iznos budzeta za pojacanja/plate.Ta opcija bi trebalo da doprinese tome da povecanje finansijske moci kluba ima i realne posledice u samoj igri,a ne da vam se desava(kao npr. u FM-u 2005) da iako imate transfer budzet od oko 200 miliona Eura,ne mozete da dovetete igraca koji kosta 2-3 miliona Eura jer nemate dovoljno novca(??????) za njegovu platu.
Pa,ovo je bilo i u FM 2006!
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2006, 15:45   #500
Jerry McLafllin
Član
 
Član od: 7.10.2006.
Poruke: 80
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 36 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: 'Ajmo, menadžeri!

Citat:
DeCoy kaže:
Pa,ovo je bilo i u FM 2006!
Hvala na ispravci.Nisam to znao
U FM-u 2006 nikada nisam odigrao sezonu do kraja jer me je nervirala nerealnost same igre(a u vezi sa pomenutim Vukcevicem i Radovicem...)...
Jerry McLafllin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com