Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Prst na čelo”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Prst na čelo” O istoimenoj kolumni Momira Đekića

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.3.2013, 23:51   #21
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: 4/2013 "Ni A od Androida"

Pa i igre može da igra sa duplo ili troduplo jeftinijom karticom, možda u nižoj rezoluciji, ali sve je to isto zar ne?
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2013, 0:01   #22
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: 4/2013 "Ni A od Androida"

Да, зато ти кажем да је поређење неумесно, или као што ти рече бесмислено.

А чему служи Ифо...
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2013, 11:46   #23
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: 4/2013 "Ni A od Androida"

@Dekip

Ono što je praktično uvek bilo rezervisano za vrhunske modele i uvek će ostati je npr. Audio-Video komponenta. Prosto, ubodi slušalice od 50€ u Sony, Samsung, HTC flagship (ili iPhone), slišaj muziku par dana, pa onda pređi na bilo koji telefon od 200€ i javi utiske... Ili uporedi direktno ekrane - sa jedne strane imaš ekran na Alcatelu od 200€ koji savršeno radi posao, sa druge strane imaš State of the art ekrane na kojima ne možeš da razaznaš piksele, koji su toliko blizu površini da ikonice izgledaju kao zalepljene na staklo... Opet, iako prvom ništa ne fali, koristi neki od ovih state of the art ekrana par dana pa se vrati na Alcatel...

Da se ne lažemo, razlike itekako postoje, od samog utiska kvaliteta (npr. aluminijumsko ili stakleno kućište) pa preko tih AV performansi. Da li vredi investicije? Zavisi od miksa ličnih želja i mogućnosti. Da li je potrebno? To ne sme ni biti pitanje, naravno da nije, kao što nije potrebno ni proveravati mail, ići na facebook... sa telefonom.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
JohnnyB (31.3.2013)
Stara 30.3.2013, 20:08   #24
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: 4/2013 "Ni A od Androida"

Da se ne lažemo, najveća razlika između alkatela od 200 i samsunga od 500e je šepurenje, da ne koristim kakav teži izraz (ako izuzmemo vrljavu kameru)

Kao što Mario reče, kao da porediš Audi i Punto...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
ZoNi (2.4.2013)
Stara 30.3.2013, 20:31   #25
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: 4/2013 "Ni A od Androida"

Citat:
aibo kaže: Pregled poruke
@dekip

ono što je praktično uvek bilo rezervisano za vrhunske modele i uvek će ostati je npr. Audio-video komponenta. Prosto, ubodi slušalice od 50€ u sony, samsung, htc flagship (ili iphone), slišaj muziku par dana, pa onda pređi na bilo koji telefon od 200€ i javi utiske... Ili uporedi direktno ekrane - sa jedne strane imaš ekran na alcatelu od 200€ koji savršeno radi posao, sa druge strane imaš state of the art ekrane na kojima ne možeš da razaznaš piksele, koji su toliko blizu površini da ikonice izgledaju kao zalepljene na staklo... Opet, iako prvom ništa ne fali, koristi neki od ovih state of the art ekrana par dana pa se vrati na alcatel...

Da se ne lažemo, razlike itekako postoje, od samog utiska kvaliteta (npr. Aluminijumsko ili stakleno kućište) pa preko tih av performansi. Da li vredi investicije? Zavisi od miksa ličnih želja i mogućnosti. Da li je potrebno? To ne sme ni biti pitanje, naravno da nije, kao što nije potrebno ni proveravati mail, ići na facebook... Sa telefonom.

Напротив, апсолутно је ок користити телефон за проверу мејла јер је он увек ту, док рачунар није. Али, слушке од 50 јура, звук дас квалитет, лупа и пиксели... Та 'ајте молим вас.

Да се не лажемо, наведени телефони су ту да би чешкали нешто неком. Дакле, шта КОНКРЕТНО телефони од 500 јура могу а не могу ови од 200?
Не кажем да је овај Алкател нешто посебно (за паре колико кошта у ствари и јесте).
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2013, 20:40   #26
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: 4/2013 "Ni A od Androida"

Ne znam zasto se ova tema nastavlja u smislu poredjenja ??

Zasto PC kad mozes Apple ?
Zasto kucas svoj rad na PC-ju kad mozes na kucacoj masini?
Zasto Audi kad mozes Fiat Punto?
Zasto Punto kad mozes autobusom/biciklom?
Zasto Tablet kad sve mozes to odraditi na telefonu/ kompjuteru?
Zasto mobilni kad mozes fixnim/halo govornice itd ?
Zasto bolja graficka kad ti i dalje sluzi 9600gt ?
Zasto firmirano kad moze sa budze i sve tako u nedogled ...

PA ZATO STO LJUDI TEZE ERGONOMIJI, ESTETICI, BRZEM OBAVLJANJU NEKE RADNJE, MANJE ZAMARANJA ITD ... eto zasto ...
@Dekip
Moj iPhone 4 ne radi nista sto tvom Alkatel ne moze, ali po meni je lepsi, tanji, mislim da ima bolje neke aplikacije, bolji sistem ( pre bih rekao da sam vise navikao na tu jednostavnost) itd. Isprsis se koliko mozes i to je to. Ne znam koliko godina imas kad postavljas ovakva pitanja ali sto si stariji to ces pre shvatiti ako ne shvatas vec sad .


Inace slazem se da stvari stagniraju na polju telefona. Cekamo sledeceg game changer-a ..


^ Evo ja prvi nameravam da kupim sluske od 50 evra. Moras da shvatis da neke ljude prosto zanima ta tehnologija, muzika itd. Tebi je glupo dati za monitore (studijske zvucnike) 400 evra, audiofilu nije kao verovatno i meni sto je glupo dati neke stvari za koje bi ti dao vecu kintu !
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2013, 20:58   #27
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: 4/2013 "Ni A od Androida"

Не знам колико још треба да остарим да бих "схватио"...

Каквој ергономији, којем бржем обављању радњи, каквом мањем замарању... Прави одговор си дао у наставку поста. Испрсио си се колико можеш али не зато што је то што си узео "једноставније" (а није) већ зато што је нека врста статусног симбола.
Нећеш брже телефонирати од мене већ ћеш телефонирати онолико колико хоћеш. Нећеш брже сурфовати нетом од мене зато што је тај телефон бољи већ што си можда ближи антени. Нећеш без лупе видети пикселе на екрану као ни ја.

Не знам колико ти имаш година кад то не схваташ.

Да се вратимо колумни, произвођачи мобилних уређаја свакако играју на карту брендирања топ модела које део "конзумената" доживљава као статусне симболе. С обзиром да конкуренција не спава долазимо у позицију да се непотребно појављују модели који заправо не нуде ништа ново, поготово не револуционарно. Другим речима једни друге на неки начин приморавају да избаце нове моделе само да би и они имали у понуди нешто "боље" од других. Са друге стране на губитку су ти исти конзументи који после пар месеци схватају да су дали пристојну своту новца за уређај који је већ код самог произвођача постао превазиђен.
Наравно, ово је моје мишљење и чекам поглед са неког другог брда.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2013, 21:08   #28
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: 4/2013 "Ni A od Androida"

Ja mislim da ti svi zivi objasnjavaju davajuci ti primere poredjenja .
Pre njega sam imao iPhone 3G i razlika je ogromna, Igre ne stucaju, brze otvara aplikacije, brzi net, rezolucija ne moze ni da prismrdi cetvorci. Rekoh ti, neko se LOZI na te stvari a nekome je nebitno s obzirom da salje poruke i poziva brojeve.
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2013, 22:16   #29
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: 4/2013 "Ni A od Androida"

Citat:
starface kaže: Pregled poruke
ja mislim da ti svi zivi objasnjavaju davajuci ti primere poredjenja .
Pre njega sam imao iphone 3g i razlika je ogromna, igre ne stucaju, brze otvara aplikacije, brzi net, rezolucija ne moze ni da prismrdi cetvorci. Rekoh ti, neko se lozi na te stvari a nekome je nebitno s obzirom da salje poruke i poziva brojeve.
Одлично, не треба да објашњавам.

kid
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2013, 22:46   #30
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: 4/2013 "Ni A od Androida"

Citat:
mogu i ja npr. sa mojom integrisanom grafikom da obavim sve što mi treba - office, mejl, multimedija itd, isto kao i onaj sa GeForce 680GTX, moja integrisana je koštala 0€ - došla s pločom, a njegova je koštala skuplje od mog celog kompjutera. I sad je on glup, a ja pametan
+1 ... htedoh napisati i ja nešto slično ...

Poredio sam ujakov S3 sa mojim 995 ....

realno, ekran mnogo bolji , kontrast, boje ... na dnevnom svetlu se njegov mnogo bolje vidi.

njegov nekako brže reaguje, brže otvara, "klizi" iz aplikacije u aplikaciju ....

recimo listam slike, i počnem da se iživljavam, ono, da ih šaltam kao lud, i on prati ... ne koči ...

Moj siroma 995 ume i da zabaguje, da ukoči ....

E , sad, on ima kintu, i nije trepnuo kad ga je kupio. Hoće za svoje pare najbolje.

Ja realno, koristim 125 % mogućnosti moje 995ice, i kao navigaciju, i za mejlove, i Intezin MobiBank, i MobiBank poštanske štedionice, i za oglase, i za SMSove, i da pročitam vesti, naravno, i za pozive, , you name it, i use it...

ali oće ponekad da utupi, oće ponekad da moram da ga restartujem ...

On ne koristi ni 60 posto, za viber, za surf, SMS i poziv .... ne znam ni da li ima navigaciju instaliranu... ali ima kintu...

E sad, verujem da mi se sa S3 ili nekim tako ne bi dešavalo .... a da bi njemu odgovarao i 995 za NJEGOVE potrebe ... ali kako to obično biva, uvek je nekako obrnuto.

Da ima razlike, ima, da li je vredna odnosa 200 evra naspram 600 ili koliko već košta, ne verujem ... ali , što neko reče, i ime mora da se plati ...

Imaš mečku sa ful opremom, i imaš i škodu sa ful opremom... pa opet za dve mečke moš kupiti tri škode (da ne tupimo baš sa Puntom, ipak je moje poredjenje bliže)

Neko voli da da za patike 18-20 hiljada, meni su ok i cipele/patike od 3-4 iljade.. Neko duks plati 90 evra, meni dobar i od 20 ... svako ima neku svoju "bolest" ...

Ili, što bi rekao jedan moj komšija koji ima punu avliju MZjaca i JAWAi, na piratanje: Zašto? "Sinko, svako je lud na svoj način!"
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku DragonSlayer na korisnoj poruci:
acaf (30.3.2013), Game fever (4.4.2013), JAZA (13.4.2013), JohnnyB (2.4.2013), Mario Pavićević (1.4.2013)
Stara 31.3.2013, 2:43   #31
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: 4/2013 "Ni A od Androida"

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Напротив, апсолутно је ок користити телефон за проверу мејла јер је он увек ту, док рачунар није. Али, слушке од 50 јура, звук дас квалитет, лупа и пиксели... Та 'ајте молим вас.
Dobro sad, kaži ti meni zašto je korišćenje mail-a preko telefona više OK od slušanja kvalitetnog zvuka? Šta, kao normalno je i potrebno da proveravamo mail, facebook ili šta već na svakih sat vremena? Kompletno čeprkanje po netu, pokretanje milion aplikacija, igara...sa telefona je već luksuz samo po sebi, ubijanje i prekraćivanje vremena na putu od tačke A do tačke B, nema tu ama baš nikakve potrebe. I sad hoćeš da kažeš da je taj vid luksuza OK, dok kvalitetan audio-video nastup nije? Pa dokle više taj stav "normalno je samo ono što ja koristim i želim"?

Citat:
Да се не лажемо, наведени телефони су ту да би чешкали нешто неком. Дакле, шта КОНКРЕТНО телефони од 500 јура могу а не могу ови од 200?
Не кажем да је овај Алкател нешто посебно (за паре колико кошта у ствари и јесте).
Evo, kažem ti konkretno, telefon od 500€ može zvučno i vizualno da sahrani taj od 200€, šta tu nije jasno? Ili hoćeš da kažeš da ne prepoznaješ nikakav ugođaj sem puke ogoljene funkcionalnosti, tj. onoga što telefon može na papiru? Po toj logici, Yugo može sve što i Ferrari a sa ove dve devojke:



Apsolutno sve što možeš da radiš sa jednom možeš i sa drugom. Ne bih da budem prost, ali moram, jer to su argumenti kojih se držiš. Gde je kraj banalizaciji i poistovećivanju različitih stvari?

P.S. To da ima gomila onih koji se šepure i uzimaju najskuplje prosto jer je najskuplje, to ne sporim uopšte. Ali ne sme se umanjivati i lažnom retorikom poništavati tehnički kvalitet nečega samo zato što ima ovaca koje ga kupuju iz nekih levih razloga.

Poslednja ispravka: Aibo (31.3.2013 u 2:55)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Filip89x (23.12.2013), Game fever (4.4.2013), JAZA (13.4.2013), makiem (11.4.2013)
Stara 31.3.2013, 2:58   #32
JohnnyB
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 213
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: 4/2013 "Ni A od Androida"

@dekip
Mislim da je problem u stvari što ti misliš da su izbacivanjem nove (evoluirane) serije krajnji korisnici na gubitku jer nemaju aktuelan model (ili kako si rekao, zastareo). Ali, tu nisi u pravu. To se zove napredak, što znači da ako se nešto pokaže dobro u novoj seriji kao dobro, to će se i održati do vremena promene uredjaja. To je način i da se ispita šta korisnici žele. Pozitivna stvar. Još jedno pitanje, koliko je star taj tvoj alcatel? Jer ja evo već 2 godine guram Evo i tek sad lagano njegov hardver dolazi u srednji segment, što znači da isto toliko vremena nemam problema sa pokretanjem aplikacija. Istovremeno je ortak kupio neki htc na 800mhz sa 256 rama, koji je tad bio srednji segment. Taj tel je sad totalno đubre. Sav pokvaren, bagovit, aplikacije ne rade jer je na gb, nema dovoljno snage, itd.

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk 2
JohnnyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2013, 6:26   #33
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 4/2013 "Ni A od Androida"

Što je nešto skuplje odnos cena / kvalitet opada, što znači da cena raste brže u odnosu na razliku u performansama, osim u slučaju kada je neophodne baš najbolje tehničke osobine. Ostalo je stvar prestiža.


@Aibo - šta ti je to anoreksija protiv bulimije ?
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2013, 8:21   #34
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: 4/2013 "Ni A od Androida"

Citat:
lijenština kaže: Pregled poruke
Što je nešto skuplje odnos cena / kvalitet opada, što znači da cena raste brže u odnosu na razliku u performansama, osim u slučaju kada je neophodne baš najbolje tehničke osobine. Ostalo je stvar prestiža.
Ovo je potpuno tacno.

Na kraju se sve svodi na to koliko je nego spreman da plati neko unapredjenje.
Ko ima manja primanja, bice mu bitnije odnost cena i peformansi, a ko ima veca, nece mu biti problem da za manje unapredjenje plati vecu razliku u ceni.

Tako dobijamo cenovne kategorije, koje se tu da porkiju klasne razlike izmedju potrosaca.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2013, 9:54   #35
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: 4/2013 "Ni A od Androida"

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Dobro sad, kaži ti meni zašto je korišćenje mail-a preko telefona više OK od slušanja kvalitetnog zvuka? Šta, kao normalno je i potrebno da proveravamo mail, facebook ili šta već na svakih sat vremena? Kompletno čeprkanje po netu, pokretanje milion aplikacija, igara...sa telefona je već luksuz samo po sebi, ubijanje i prekraćivanje vremena na putu od tačke A do tačke B, nema tu ama baš nikakve potrebe....
......
.....poništavati tehnički kvalitet nečega samo zato što ima ovaca koje ga kupuju iz nekih levih razloga.
Извини што сам ти ократио пост.

Нема разлога да падаш у ватру.
Свакако је битније да мејл који очекујем прочитам на време од слушања музике. Није ту ствар шта је мени битно а шта је теби, већ ти постављаш забаву испред озбиљнијих ствари. Не видим разлог сталном набацивању фејса, ја да се питам тамо би одавно стајао повећи катанац. Изразити сам противник дотичног.

Што се тиче аудио/видео дела... па ако ћу поред 600 јура да пљунем још 50 за поменуте слушке... Ставићу под мишку мој Алтек уз неки продужни кабл за струју плус мало још скаламерије, има да ушијем те ајфоне ко ништа.

Шалу на страну, врло добро знам да разлика постоји и колика је. Али исто тако знам да сам ту разлику у новцу коју си ти можда дао за неки од поменутих модела искористио много паметније. Ја ћу сурфовати нетом оном брзином која ми је тог тренутка доступна, користићу исту ону мултимедију као и ти и на екрану нећу видети пикселе без лупе. Ни ти поменути телефони се не могу користити под директним сунчевим светлом. То је све домен закерања. Што се звука тиче, имам солидан систем на компу и знам шта то значи али ако ми верујеш не знам ни где сам ставио слушалице од телефона.

Разговор две комшинице којем сам присуствовао:
-О, купили сте нови џип...
-Да, јуче смо га узели.
-Па баш је велики.
-Није имао већи.
-У мамицу ти ... *у себи*
-Цркни... * у себи*
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2013, 11:36   #36
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: 4/2013 "Ni A od Androida"

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Шалу на страну, врло добро знам да разлика постоји и колика је. Али исто тако знам да сам ту разлику у новцу коју си ти можда дао за неки од поменутих модела искористио много паметније.
Ma gde dao, trebalo bi mi dve cele plate za takav izlet. Međutim, da živim u nekoj drugoj zemlji u kojoj je ta cifra 1/5 cele plate, dao bih jer mi je upravo do tih detalja stalo a tu razliku u ceni bih mogao da uštedim na milion stvari koje su mi manje bitne (hrana, odelo...). Tako da samo branim stav.

A pametno trošenje novca je jako teško definisati...ja sam sklon da dajem apsolutno više nego što je za moja primanja "normalno" da bih dobio neki detalj ili sitnicu na uređaju koja baš meni znači. Ne pušim, ne letujem na moru, nosim cipele stare 7 god... i kad preplatim tehniku (ne sporim da je to preplaćivanje) radim to potpuno svesno, iz ljubavi prema istoj i nekim njenim mogućnostima.

Priznajem da je sredina zlatna i isporučuje najveći bang for buck - uvek bilo (moja najbolja drugarica upravo kupuje OT995 na moju preporuku.). Ipak, razlika i smisao skupih proizvoda postoji i prava je šteta što ljudi poput dve komšinice iz tvog primera svojom zatucanošću i kompleksima obesmišljavaju realna dostignuća nečega. Verovao ili ne doživeo sam potpuno istu stvar sa dve "napucane ribe" i Galaxijem S3 u prevozu (znači bukvalno je bilo "baš je veliki" i "nije imao veći"... ). Ja pogledam u isti taj S3, uključim natural mod i divim se prvom i za sad jedinom ispravno kalibrisanom AMOLED ekranu na svetu, nekom je nebitno, meni je prava mala revolucija...

Poslednja ispravka: Aibo (31.3.2013 u 11:56)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2013, 17:33   #37
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: 4/2013 "Ni A od Androida"

Људи, све је то у реду, леп је пример дао Аибо са оне две жене (код нас се и онако своди на "величину") међутим, разлике између врхунских и ОК смартфона је напросто превелика и нема ни говора о "реалности".. Да, Sony Z је јако квалитетан уређај али је и Ferrari одличан аутомобил и шта сад? Статусни симбол и, реално, нимало потребан.. Свако ко је пробао и најјефтинији Sony-jev смартфон, Типо, биће задовољан и 1,8" већи екран и много боље перформансе свакако напросто не вреде додатних 600+ евра... Али ко воли, нек` изволи али да вас људи краду - краду вас. То се зове потрошачки менталитет и тешко му је одолети...
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2013, 21:33   #38
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: 4/2013 "Ni A od Androida"

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Статусни симбол и, реално, нимало потребан..
Definisi potrebu.
Ljudi sa razlicitim primanjima razlicito gledaju sta im je potrebno, i koliko su spremni da plate za nesto.

Na primer, onima sa velikim primanjima uopste nije problem da daju vece pare, pa da dobiju malu prednost u odnosu na jefiniji proizvod.

Dok je onima sa manjim primanjima to cista besmislica.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
JohnnyB (2.4.2013)
Stara 1.4.2013, 0:36   #39
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 4/2013 "Ni A od Androida"

Ne mogu da razumem da odrasli ljudi ne razumeju osnovni princip današnje ekonomije: prodati ljudima nešto što im ne treba. Bilo je toga i ranije, ali danas je dovedeno do savršenstva. Sve se svodi na marketing i igru velikih brojeva, tako da su ljudi koji kupuju iPhone ili S3 u najvećem broju ovce za šišanje, a ljudi kojima su zaista potrebni svi ti MIPS i full HD rezolucija na 5" su ogromna manjina.
Slična stvar je sa fotoaparatima za opštu populaciju koji se razbacuju nekakvim megapixelima koji su za kućnu upotrebu potpuno nebitni jer već sa 3-5MP imaš sve što ti treba. Zato i dalje nemamo digitalni fotoaparat za 15-20€, nego se drži cena osnovnih modela na 60-70, ali im se povećava rezolucija i ubacuje HD video (savršeno za karticu od 8GB) da bi se opravdala cena. Isto je sa LCD televizorima koji konstantno drže cenu oko 400-500€ za osnovne modele (govorim o ozbiljnim markama) jer stalno ubacuju nekakve dodatne gluposti, a ja bih više voleo običan "klot" TV za 200€. Ako imam Skype na kompjuteru i telefonu, šta će mi i na TV-u i zašto to da dodatno plaćam????
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2013, 9:54   #40
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: 4/2013 "Ni A od Androida"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Ne mogu da razumem da odrasli ljudi ne razumeju osnovni princip današnje ekonomije: prodati ljudima nešto što im ne treba. Bilo je toga i ranije, ali danas je dovedeno do savršenstva. Sve se svodi na marketing i igru velikih brojeva, tako da su ljudi koji kupuju iPhone ili S3 u najvećem broju ovce za šišanje, a ljudi kojima su zaista potrebni svi ti MIPS i full HD rezolucija na 5" su ogromna manjina.
Ja sam to negde ovde i napisao. Mozda u drugoj temi.
Eskimima led arapima pesak itd. Kad bi bilo samo onih koji prodaju potrebstine ne bi bilo toliko bogatasa. Mozda ih uopste ne bi bilo. Ali ljudi su daleko od takve perfekcije. Dakle tehnologija treba da se isplati i vrati sta je u nju ulozeno i doda nesto preko. Kad bi jedini kupci za te mega giga pixele i cuda bili NASA i par profesionalaca. Kako bi vratio novac ? Ovako nabedi ovce da nisu dovoljno veliki ovnovi ako to ne kupe (marketing) i para pljusti. Potrosacko drustvo ...
Pojedinci se brane kako "ima se moze se". Valjda jer je povredjen ego. Trebalo bi da im se divimo a ne da ih kritikujemo.

Ja sam praktican covek evo kako to izgleda. Kad su se kupovali kompjuteri ja sam puko 2x vise para nego bilo ko u siroj okolini. A nije bas da se ima. Svi su me gledali ko budalu sto 600e samo za kutiju kad moze za 250 sa sve monitorom. Ali to nije da bi natrljavao nekakvu jabuku na nos ljudima (i nije jabuka) nego zato sto mi je trebalo da teram sve igre koje dolaze. E sad koliko su igre prakticne to je drugo pitanje ali taj je kompjuter maksimalno iskoriscen ne skuplja prasinu. Naviko sam na video igre i treba mi. Internet placam ko budala opet . Svima dosta 2mb a ja 10. Ali kad se uporedi sta sam ja svuko s interneta sa njihovim facebook kompjuterima. Ja ovo i koristim. Znaci treba mi ...
A onda neko lupi na sto telefon boli glava, zadnji model. Iako i prethodnom nista nije falilo. Sve te kamere i napredne funkcije nikad i nije upotrebio, nema pojma ni sta da radi s njim. Ali to pitanje prestiza. Ja s druge strane imam neku starinsku nokiu kupljenu pre 5 godine ...
Jer i ta nokia moze da posalje poruke i obavi pozive kao i galaxy 4sh i iphone. Ne treba mi vise.

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
... tu razliku u ceni bih mogao da uštedim na milion stvari koje su mi manje bitne (hrana, odelo...
Hrana manje bitna e ****** ali ja nikako ne mogu da slozim s'tim. Makar i nemao telefon hrana je prioritet.

Na kraju ....
Valjda stvar licnih interesovanja, prioriteta, nisu svi ljudi isti i ne moraju da budu. Ali mene opasno zivciraju takvi koji vole da se pokazuju. Potpuno suprotno od mene, kontrast.

Poslednja ispravka: M1L0SH (1.4.2013 u 10:02)
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avioni Dr Zoidberg Brbljaonica 3931 17.4.2022 21:11
Od kada čitate "Svet kompjutera"? _NDJ_ O SK-u uopšte 605 26.7.2020 21:28
OGame! Pridružite nam se! suzie Mrežne igre 603 18.3.2017 20:16
Koliko trosi svaka komponenta ponaosob? PS mode Osnovne komponente 3 6.8.2012 21:28
Sta je potrebno od opreme za A standard? freeminder Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 7.11.2010 10:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com