Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Prst na čelo”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Prst na čelo” O istoimenoj kolumni Momira Đekića

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.2.2013, 15:02   #81
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: 2/2013 "Linux je postao seksi"

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Al ja sad vas ne razumem Gore kazete da ce Tablet itd doslovno da zameni PC.
Jednostavno, u doglednoj buducnosti ces imati super jake tablete po pristupacnoj ceni koji ce raditi na principu Asus Transformer-a: stavis ga na sto gde je povezan sa tastaturom, misom, vecim ekranom i 5.1 sistemom zvucnika,... a kada krenes na posao, odmor ili u klonju npr. otkines samo tablet stavis u dzep (vec se predstavljaju savitljive tehnologije) i imas ultra prenosiv i kompletno funkiconalan komp bilo gde da krenes. Eto, tako ce zameniti PC.

@Laskaris
To se sve desava i na Windows sistemima.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2013, 15:26   #82
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: 2/2013 "Linux je postao seksi"

Pa to ti je onda u principu lap top. Samo drugo pakovanje. I lap top stavis na sto ,spojis monitor ,stampac ,skener ,zvucnike itd. Jedino sto ce tablet biti manji,ali opet ne verujem ni da je to zgodno resenje. Cak ni lap top ne moze da se meri sa PC u grafickim performansama, ne znam kako ce tek tablet ,cak i u tom obliku. Kad pogledam ove graficke azdaje ,ne mogu da zamislim njihovu snagu u malom tabletu, ali dobro ko zna ,sta ce biti za 10-15 godina. Samo mislim da to nece u blizoj buducnosti.

Poslednja ispravka: Sladjan85 (13.2.2013 u 15:34)
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2013, 17:15   #83
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: 2/2013 "Linux je postao seksi"

Kao što rekoh, pričam o tabletu i smart telefonu iz ugla casual korisnika - svidelo se tebi ili ne 90% njih kompjuter koristi za ovo što sam napisao

Citat:
Kakav CAD i Photoshop lol, rekao sam obična raja i casual korisnici, a kod takvih dosta često nemaš ni Office na mašini (uverio se lično više puta u to)
Takve zanima Facebook, Youtube i surfovanje preko neta, eventualno provera maila i još ponešto - pa sećam se kada je masovno krenuo ADSL u Srbiju ljudi su kompjuter kupovali i internet uzimali samo zbog Fejsa
Pošto sam imao prilike da sređujem kompjutere po kućama, svakakvih stvari sam video - npr jedan moj drug korišćenje kompjutera svodi na FB i YT, kao i xxx sajtove - zna da upali i ugasi komp i ode u Firefox i to mu je to, verovao ti ili ne mašina nema instaliran ni program za rezanje, video i muzički player, Office itd
E takvima će tablet ili neka hibridna varijanta biti super, takvih ima mnogo više nego naprednih korisnika
Što se igranja tiče, opet nisi u pravu - pa smart telefoni i tableti su bukvalno sahranili PSP i slične džepne varijante, što u smislu prenosivosti što po hardveru i specifikacijama - Angry Birds, Fruit Ninja, Plants Vs Zombies - pa da li treba više išta da kažem dalje
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2013, 17:44   #84
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: 2/2013 "Linux je postao seksi"

Tablete i mobilne uređaje uopšte ne treba posmatrati kao nešto što treba da "sa'rani" PC platformu već da je dopuni. PC sa jedne strane još uvek nudi znatno bolji odnos performanse/cena dok mobilni uređaji sa druge uz određene (ne tako male) mane nude bolju prenosivost. PC se pored konzola i dalje smatra jednom od ultimativnih hard-core gaming platformi dok tableti i drugi mobilni uređaji nude više casual igračima. PC ima znatno bolju autonomiju i ergonomiju (ko je ikad koristio tablet za kucanje zna o čemu pričam) dok tableti i mobilni uređaji nude korisničke interfejse kojima neke jednostavne stvari možda mogu brže da se urade nego na PC-u.

Bottom line je, mobilni uređaji će se svakako razvijati u budućnosti ali PC platforma je (još uvek) daleko od izumiranja.

P.S. Primetio sam u temi da većina Cinnamon vezuje za Mint distro. Cinnamon je dostupan za sve poznatije Linux distroe tako da ne morate da se vezujete za Ubuntu derivat samo zbog toga što želite da koristite to konkretno okruženje - http://cinnamon.linuxmint.com/?page_id=61
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
lijenština (14.2.2013)
Stara 14.2.2013, 0:51   #85
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 2/2013 "Linux je postao seksi"

PC kao jedan od industrijskih standarda računara neće nikuda da nestane, već će opasti u značaju u odnosu na ostale konkurente i preseliti se sa dominantne platforme za sve i svašta na nišu profesionalnih korisnika, igrača koji traže igre za PC ili softver kojeg nema na ostalim uređajima i većinu onih kojima je bitan odnos cena/performanse itd. Stvar je, dakle, u relativnom značaju na tržištu u odnosu na konkuretne forme računara, a ne o tome da će postati beznačajan preko noći i nestati. Taj relativni značaj određuje ko će imati primat na tržištu i gde će biti fokus razvoja i zarade i IT-u.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2013, 22:23   #86
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: 2/2013 "Linux je postao seksi"

Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
---
Sem toga, meni su zanimljivije devojke oko kojih moraš malo da se potrudiš...
A ja pa volim lake ženske. One koje ne spopadaju svako malo virusne infekcije, koje ne moram svako malo da (re)startujem, koje ne "poplave" lako kad im nešto nije po volji i nisu sa mnom samo zbog mojih $$$

Evo već 6 godina sam isključivo u srećnim vezama sa gđicama Mandrivom(dobro, ona je okljakavila pa sam je šutno), Kubunticom i gđicom Čakrom pa mogu, sa ove vremenske distance, samo da potvrdim autorov stav - Linux jeste seksi.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ColdBoot na korisnoj poruci:
GoranSTX (6.3.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Hard postao bad(RAW) VMedic Nosači podataka 1 2.11.2006 4:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com