Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.4.2008, 14:36   #41
Dimebog
Novi član
 
Član od: 5.4.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Bullshit. Kuzma nije napisao dosadnu kolumnu od kad kupujem casopis. A to je od '97. Sto se mene tice urednistvo SK bi trebalo da skupi sve njegove kolumne i da objavi knjigu.

Ako neko stvarno misli da je kolumna dosadna, mogu od srca da mu preporucim Mikijev Zabavnik.
Dimebog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2008, 21:16   #42
Lokigodofirendlies
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: {Julie's} in the Drug Squad
Poruke: 317
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 178 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Izraelska tajna sluzba jeste pocinila brojna ubistva, medjutim njihove mete su uglavnom bile islamski ekstremisti i teroristi koji su pocinili/planirali da pocine teroristicke akcije protiv novostvorene jevrejske drzave.
Poredjenje izraelske obavestajne sluzbe i Gestapoa nije na mestu.
Izraleski obavestajci, za razliku od svojih "kolega" iz Nemacke, nisu pomagali organizovano ubijanje i odvodjenje u koncentracione logore miliona ljudi koje je tamo cekala sigurna smrt.To je ogromna razlika.
Isto tako su i preuzeli odgovornost za ubistvo Dzeralda Bula (u sred Zeneve ako me secanje sluzi) zato sto je razvijao projekat velikog topa koji bi mogao da lansira satelite u orbitu za Irak. Ono sto se desilo Izraelu(i komunistma) je da su postali ono sto najvise mrze. Jer snazna drzava koja ne preza ni od cega i demonstrira svoj moc svakom prilikom bez obzira na ljudska prava je osnova Fasizma.(Fasces-simbol konzulske moci u Rimu)
Lokigodofirendlies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lokigodofirendlies na korisnoj poruci:
player1 (8.4.2008)
Stara 13.4.2008, 13:01   #43
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Zamolio bih nekoga iz redakcije da upozori MK da "Svet kompjutera" nije "NIN" (ili "Kurir"), te da se uzdrži od političkih tema u kolumni "Ja, igrač". Ovako ne samo da može da zagadi SK, nego i ova tema može da se izrodi u odvratnu kloaku. Ako to već i nije.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
donator99 (13.4.2008), Doolio (16.4.2008), freeminder (13.4.2008), GaleOm (13.4.2008), oluja (14.4.2008), RaideR (15.4.2008), voodoo_ (13.4.2008)
Stara 13.4.2008, 13:37   #44
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Zamolio bih nekoga iz redakcije da upozori MK da "Svet kompjutera" nije "NIN" (ili "Kurir"), te da se uzdrži od političkih tema u kolumni "Ja, igrač". Ovako ne samo da može da zagadi SK, nego i ova tema može da se izrodi u odvratnu kloaku. Ako to već i nije.
Naprotiv, ja baš mislim da upravo ovakve kolumne pokazuju nivo svesti i ostrašćenosti čitalaca Sveta kompjutera koji, barem po mom mišljenju, ima taj nesrećni zadatak da malo šire obrazuje ciljnu grupu. Zatvarati oči pred realnom besvešću i anarhijom je još gori zločin nego tradicionalna ljubav Balkanaca da naširoko tupe o prošlosti i svim nesporazumima umesto da malo gledaju u svetliju budućnost. Na stranu toga što je ovomesečna kolumna prilično podbacila, čini mi se da je postigla cilj. Ne usuđujem se ni da pomislim kako li razmišljaju oni koji ni ne umeju da čitaju, a nekmoli uključe kompjuter.
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2008, 13:57   #45
Sonic
Banned
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 251
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 119 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Citat:
Ulmawen kaže: Pregled poruke
Zatvarati oči pred realnom besvešću i anarhijom je još gori zločin nego tradicionalna ljubav Balkanaca da naširoko tupe o prošlosti i svim nesporazumima umesto da malo gledaju u svetliju budućnost.
"Oni koji se ne sećaju prošlosti osuđeni su da je ponovo prožive."
Sonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Sonic na korisnoj poruci:
Covenant (13.4.2008), Jim Bravura (14.4.2008), oluja (13.4.2008)
Stara 14.4.2008, 23:59   #46
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Zamolio bih nekoga iz redakcije da upozori MK...
Ako se nekom ova moja poruka učini čudnom i preteranom, skrenuo bih mu pažnju na činjenicu da je desetak postova pre nje pobrisano, pa joj se kontekst (dobrano) izgubio.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2008, 9:36   #47
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Zamolio bih nekoga iz redakcije da upozori MK da "Svet kompjutera" nije "NIN" (ili "Kurir"), te da se uzdrži od političkih tema u kolumni "Ja, igrač". Ovako ne samo da može da zagadi SK, nego i ova tema može da se izrodi u odvratnu kloaku. Ako to već i nije.
Šta, dakle MK ne treba da stavlja politiku u kolumnu da ne bi iznervirao sirote forumaše sa ovog foruma? Da malo ne preteruješ?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2008, 10:31   #48
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Šta, dakle MK ne treba da stavlja politiku u kolumnu da ne bi iznervirao sirote forumaše sa ovog foruma? Da malo ne preteruješ?
Nije reč (samo) o forumu, nego o čitalaštvu SK.

Mislim da ne preterujem. Živimo u odvratno politizovanom društvu, i bar bi usko specijalizovani IT časopisi mogli da ostanu podalje od kaljuge.

MK bi mogao da svoje tripove i halucinacije iz recenzija igara (gde bi ljudi možda pre da pročitaju prozaičnije, a korisnije stvari: kako neka igra izgleda, kakav joj je upravljački sistem, o čemu se u njoj radi) prebaci u kolumnu "Ja, igrač!" (gde im je i mesto), pa bi tako izbegao očigednu nestašicu ideja.

A ako mu i opet ponestane "igračkih" tema, tu su uvek "Pravda", "Kurir",... kojima nikad dosta suludih teorija, pa eto uhljeblja. Sigurno bi ga više plaćali od "Sveta kompjutera".

Poslednja ispravka: zoran845 (15.4.2008 u 10:47)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
voodoo_ (17.4.2008)
Stara 15.4.2008, 10:39   #49
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Ne verujem da neko shvata MK-a toliko ozbiljno.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2008, 11:17   #50
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Ne verujem da neko shvata MK-a toliko ozbiljno.
Kaži ti to onoj hordi tinejdžera za koju je MK = bog.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2008, 11:54   #51
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Gde je ta horda? Ja ih nešto ne vidim.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2008, 12:07   #52
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Gde je ta horda? Ja ih nešto ne vidim.
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	rog ne laze.jpg
Viđeno:	43 puta
Veličina:	55,8 KB
ID:	20018
Malo li je?
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2008, 12:15   #53
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Uf, odista čvrst dokaz. 200 glasova na glasanju koje traje skoro dve i po godine. Kada bi izuzeo iz tog glasanja one koji su glasali "eto da glasam", one koji nisu tinejdžeri i one koji nisu ni pročitali neki Kuzmanovićev tekst u poslednjih šest meseci, rekao bih da bi se "horda tinejdžera" drastično smanjila.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2008, 12:20   #54
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Uf, odista čvrst dokaz.
Bolji nemamo. Dok se "Strategic Marketing"/"Gallup Media" ne prihvati posla i utvrdi koliku podršku zaista uživa gospodin Kuzmanović.
Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Kada bi... , rekao bih da bi se "horda tinejdžera" drastično smanjila.
Da, ali zamisli da primeniš tu metodologiju na ostale autore tekstova u SK (kako li bi tek oni prošli posle "trijerisanja"? ). Okreni-obrni - opet ispada da je MK jedan od glavnih aduta SK i ono po čemu se magazin na čijem forumu divanimo razlikuje od (buljuka) sličnih domaćih (i stranih) izdanja.

Poslednja ispravka: zoran845 (15.4.2008 u 12:29)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2008, 15:34   #55
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Hm, rekao bih da to i nije neki kompliment za SK, ako im je (po tvom mišljenju) MK glavni adut i ono po čemu se razlikuju od konkurencije. Naprotiv.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2008, 3:16   #56
Thule
Novi član
 
Član od: 9.3.2008.
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

A meni zaista nije jasno čemu tolike rasprave o Kuzmi. Svaki put vam je ista priča. Te ne valja, te ga treba ukloniti, urazumiti, smiriti, prevaspitati, šta god... Zar je zaista toliko teško preskočiti tu jednu stranu? Kakav god da je Kuzma, svi oni koji iz mjeseca u mjesec iznova i nanovo čitaju njegovu kolumnu ne bi li se sa nekim osjećajem pravedne misije pojavili ovdje i širili riječ o zlu, beskorisnosti i suludosti te kolumne su nebrojeno mnogo puta gori od istog tog Kuzme.... Koji je, uzgred, Apsolut, za horde i horde tinejdžera, i nas par matorijih dokoličara.

Ja ne kupujem Vreme, ne volim da čitam taj časopis, kupim ponekad NIN i ne pročitam sve kolumne jer mi se neke ne sviđaju, ili me ne zanimaju. Promiče mi razlog zašto je to nemoguće uraditi i sa Svetom Kompjutera.
Thule je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2008, 9:13   #57
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Pa ako ne procitas kolumnu, onda ne mozes da dodjes ovde i isteresas svoju frustraciju skupljenu ko zna gde.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2008, 13:35   #58
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Citat:
Thule kaže: Pregled poruke
... Zar je zaista toliko teško preskočiti tu jednu stranu? ....
A kako saznash da li je neshto dobro ili lose ako ga neprobash? Ajde objasni nam! Ojasni nam, kako ti donosis sud o npr novom modelu automobila...da li i dalje imash negativno mishljenje o nekom automobilu zato shto mu je prethodnik bio losh? Ili ga probash, pa zatim utvrdis da li je bolji ili isto losh? (kontash? ...ako nekontash, za dzabe onda... )

E sad, definitivno je neshto "trulo", ako ljudi koji stalno zele da saznaju kakav je tekst, u vecini slucajeva ocenuju lose Kuzmanoviceve tekstove...jer oni uvek procitaju kolumnu i na osnovu procitanog ocenjuju njegov produkt, tj kolumnu...

Nego, samo da se osvrnem na ono glasanje, gde je Gospodin Kuzmanovic kao na vrahu liste.....iskreno, ja jedino njega od autora znam po imenu i Iris Miljkovic....za vecinu neznam ni ime ni prezime.....a to je sve zaostavstina zbog nekada dobrih pisanih tekstova gospodina Kuzmanovica, gde nije bilo politike niti "izbledelih" tema....naravno, svakom ponestane prave inspiracije, i niko nemoze da odrzi konstantan nivo kvaliteta...daleko bilo da to neko ocekuje od nekog....

Al, OK, ako je gospodin Kuzmanovic rentabilan po ekonomsom pitanju za izdavace, ko sam ja da govorim da ga treba skloniti, ali zato treba i on da zna, da uvek moz dobiti kritike zbog losih tekstova...

Eto,to je neka sazeta sustina...iskreno se nadam i od srca zelim, da ce proraditi kuzmanovicev "Old Scholl" stil pisanja, gde nas nece gnjaviti sa politikom i sumornim temama van okvira jednog tipicnog citaoca Sveta Kompjutera...do tad bi mozda mogli da nateraju 'umrlog' Dudarima da napise par tekstova za SK, da osvezi malo, barem jednu stranicu SK-a.

freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2008, 21:22   #59
Thule
Novi član
 
Član od: 9.3.2008.
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Citat:
freeminder kaže: Pregled poruke
A kako saznash da li je neshto dobro ili lose ako ga neprobash? Ajde objasni nam! Ojasni nam, kako ti donosis sud o npr novom modelu automobila...da li i dalje imash negativno mishljenje o nekom automobilu zato shto mu je prethodnik bio losh? Ili ga probash, pa zatim utvrdis da li je bolji ili isto losh? (kontash? ...ako nekontash, za dzabe onda... )
Zapravo je vrlo jednostavno. Ako konstantno čitaš i konstantno mrziš, onda je u najmanju ruku čudno što nastavljaš da čitaš. Da se primetiti izvjesna skolonost ka mazohizmu, ili pak nepopravljiv optimizam. Šta god, tek nije uobičajeno. Služeći se tvojom analogijom - ako sam kupio Jugo Koral 45 i Jugo Koral 55 i shvatio da su teška gov**, ne moram da kupujem i 45i ili 55c, ili koje već brojeve da nose, da bih imao neku predstavu o tome kakvi su to modeli. Shvataš?
Thule je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2008, 22:55   #60
Sonic
Banned
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 251
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 119 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Citat:
Thule kaže: Pregled poruke
Zapravo je vrlo jednostavno. Ako konstantno čitaš i konstantno mrziš, onda je u najmanju ruku čudno što nastavljaš da čitaš. Da se primetiti izvjesna skolonost ka mazohizmu, ili pak nepopravljiv optimizam. Šta god, tek nije uobičajeno. Služeći se tvojom analogijom - ako sam kupio Jugo Koral 45 i Jugo Koral 55 i shvatio da su teška gov**, ne moram da kupujem i 45i ili 55c, ili koje već brojeve da nose, da bih imao neku predstavu o tome kakvi su to modeli. Shvataš?
Primeni tu logiku na sebe, pa nemoj da čitaš kritike koje te uzbuđuju.
Sonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 4/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 128 3.5.2008 14:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com