Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.7.2008, 15:01   #141
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: 7/2008 „Timeless”

Da, da, kad ovo čitam, kao da vidim komentar gnevnog čitaoca "Politike" osamdesetih godina na pesmu "Zenica blues" Zabranjenog pušenja. Čovek je pun ogorčenja pisao o ovoj pesmi jer ona, u stvari, slavi i propagira ubistvo. Strane obaveštajne službe nije pominjao, doduše.

Humoristički momenat je to što dotični čitalac nije ukapirao značenje izraza "krećo", već je sve vreme pisao o izvenom "Kreći Hakiji" koji je nastradao od nečijeg noža

Naravoučenije: treba ponekad čitati i između redova.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
player1 (21.7.2008)
Stara 21.7.2008, 20:00   #142
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: 7/2008 „Timeless”

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
E moj dobri Cages...

A mene sve više smara to "fuj" na bilo koju temu koja se bavi time da možda ipak postoji jedna teorija zavere. Teorija koja (recimo) govori o tome da su možda neke zemlje iz našeg bližeg ili daljeg okruženja inicirale sukub na ovim prostorima.
To ti je samo primer, a potvrda tog primera nije paranoja, već logika.

I ljudi... voleo bih... kad god pričam sa nekim o politici, voleo bih da malo više čita o aktuelnim i bivšim događajima... da se informiše i da ima činjenice... da ga jbm. više me mrzi da objašnjavam jedne te iste stvari... klasičnom liberalu ne možeš da objasniš ustavni zakon te samim tim i reakcije JNA na bivšim prostorima, jer klasični liberal ne zna ustav, niti ima logiku... klasični liberal samo zna da je neka Srbija napala neku Hrvatsku... budalaštine.
Muka mi je od modernog propagiranja nekih ideja... osećam se često ko da sam otrovan.
Ne bwe rodjace,mislim da smo svi mi na ovim prostorima ZATROVANI politikom ali isto tako mislim da Srbi kao narod (jedan deo ofc,necemo generalizovati) prednjace sa tim bull$hitovima kako su svi protiv nas etc... E pa kad bismo malo manje bili sami protiv sebe i vise se pozabavili svojim Miskovicima,Bekom,EPS-om,Telekomom i ostalim monopolistima kojima savrseno odgovara da Srbija ostane korupcionaska bara na dnu Evrope daleko od svih normalnih civilazacijskih tokova onda bi nam,i guess,i bilo bolje.U suprotnom,dokle god se budemo busali u prsa i terali inat svima umesto da lobiramo za "svoju stvar" kod najjacih sila sveta bice nam ovako kako jeste.
I jos jedna stvar.Meni moja deca sutra ujutru nece reci:"tata,sta to pise u ustavu republike Srbije?" nego ce reci "sta si nam kupio za dorucak?"
Clear?
Srry za ovoliki off....
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku cages na korisnoj poruci:
Asmodeus (22.7.2008), Bokisha (24.7.2008), Pelagijska Argosija (22.7.2008)
Stara 24.7.2008, 8:30   #143
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: 7/2008 „Timeless”

Citat:
Morava kaže: Pregled poruke
Ima dosta ovakvih poruka od clanova sa malim brojem poruka, ko zna koliko je od toga Kuzma napisao

Eto ti sad. Ne moze covek posteno da plati?!
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2008, 15:14   #144
Sonic
Banned
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 251
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 119 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: 7/2008 „Timeless”

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
Srbi kao narod (jedan deo ofc,necemo generalizovati) prednjace sa tim bull$hitovima kako su svi protiv nas etc... E pa kad bismo malo manje bili sami protiv sebe i vise se pozabavili svojim Miskovicima,Bekom,EPS-om,Telekomom i ostalim monopolistima kojima savrseno odgovara da Srbija ostane korupcionaska bara na dnu Evrope daleko od svih normalnih civilazacijskih tokova onda bi nam,i guess,i bilo bolje.U suprotnom,dokle god se budemo busali u prsa i terali inat svima umesto da lobiramo za "svoju stvar" kod najjacih sila sveta bice nam ovako kako jeste.
I jos jedna stvar.Meni moja deca sutra ujutru nece reci:"tata,sta to pise u ustavu republike Srbije?" nego ce reci "sta si nam kupio za dorucak?"
Clear?
Srry za ovoliki off....
Takvi "bullshitovi" kao nazovi kontra-argument i dolaze baš od onih koji veruju u bajke o "normalnom svetu" gde se svi međusobno vole i žive u blagostanju, dok se jedino mi kao nešto inatimo... Istina je da u realnom svetu u kome živimo postoje interesi i samo interesi, i džaba nama "lobiranje" i ostale priče za malu decu kad se naši državni interesi nađu na putu sebičnih interesa pojedinih zemalja. Dakle, nisu "svi protiv nas", nego određeni krugovi koji su stvorili i štite Tačije, Oriće, Haradinaje, Čekue i ostale "izmišljene neprijatelje".
Monopolisti su posledica a ne uzrok, i to baš te infantilne logike tipa "jbš Ustav i zakone, važno je samo da se dobro krka". Gde se ne poštuje Ustav, tu vlada bezakonje, a gde nema zakona tu se po pravilu kao jedna od posledica pojavljuju i prazni tanjiri za većinu, dok se manjina enormno bogati. Tako je u svim banana-republikama kao što je ova nesrećna Srbija. Nije ni čudo što Kuzmanović piše sve lošije i lošije. Čovek samo prati društvene trendove.
Sonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sonic na korisnoj poruci:
RaideR (24.7.2008)
Stara 24.7.2008, 16:03   #145
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: 7/2008 „Timeless”

Np Sonic,moze biti i da jeste kao sto ti kazes ali se u jednoj stvari,ipak,ne mogu sloziti sa tobom:monopolisti i oni kojima odgovara ovakovo stanje stvari u Srbiji nikako ne mogu biti posledica vec su svakako UZROK za to stanje i svakako ce se boriti da bi isto sto duze potrajalo.
I ne rekoh ja da na zapadu i konkretno u EU vlada blagostanje ali postoje strogi zakoni koji se moraju postovati u svim oblastima drustva sto kod nas svakako nije slucaj.
A Kuzmanovic je,po mom misljenju,jedan skroz kewl lik koji uredno radi svoj posao,placa porez a to da li je gej,geek ili nesto trece je totalno nebitno jer time ne ugrozava nikoga i to je apsolutno njegova licna i privatna stvar a da li ce nesto od toga da podeli sa nama kroz svoju kolumnu je,opet,njegov licni izbor.Ovo kazem jer sticem utisak da nekima ovde vise smeta on sam kao novinar i licnost nego njegova kolumna.
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2008, 12:35   #146
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: 7/2008 „Timeless”

@Sonic

Šta misliš kako su dotični ljudi (ne želim ni da im spominjem imena) stvorili te krugove i kako su dospeli u interese velikih? Lobiranje. Dok su svi lobirali mi smo se, kao i obično, pravili pametni i sedeli skrštenih ruku...
A to za logiku "jbš Ustav i zakone, važno je da se dobro krka" smo sami krivi. Niko neće da nam promeni logiku i shvatanje, to moramo sami da uradimo. Počev od prelaženja ulice na crveno i van pešačkog prelaza (na Terazijama i pored podzemnih prolaza ljudi masovno pretrčavaju ulicu), pa preko potkradanja firme u vidu uzimanja kancelarijskog materijala i ne prijavljivanja suvišnih bonova za gorivo ("svi to rade"), pa sve do nekih mnogo ozbiljnijih stvari.

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
...nekima ovde vise smeta on (Kuzma) sam kao novinar i licnost nego njegova kolumna.
U potpunosti se slažem.
Pelagijska Argosija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2008, 18:38   #147
prof.martins
Novi član
 
Član od: 14.6.2008.
Poruke: 24
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 7/2008 „Timeless”

@paterfamilias
nek si im ga rek'o svaka ti cast!
-proklet bio od roda i boga ko svoju zemlju izda i proda!
-jadne sluge grdne kukavice postadose roda izdajice
opet, svaka ti cast
prof.martins je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com