Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.7.2018, 23:38   #1
Milan1997
Veteran
 
Član od: 22.5.2011.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 497
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 42 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milan1997
Određen forumom BrandName racunari

Potrebni su nam poslovni racunari, ja gledam sad neke konfiguracije i nadjem brandname racunare. Ne izgledaju lose. Medjutim kakve su prednosti tih racunara u odnosu na sklopljenu konfiguraciju? Video sam poprilicno dobre Lenovo desktop konfiguracije. Cak sam video da ih i Linux developeri koriste, pitam se zasto...
Milan1997 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2018, 23:48   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: BrandName racunari

Kao brand stoji iza njih i garantuje ti da će to da radi, i to ti skupo naplate...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2018, 23:50   #3
Milan1997
Veteran
 
Član od: 22.5.2011.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 497
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 42 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milan1997
Određen forumom Re: BrandName racunari

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Kao brand stoji iza njih i garantuje ti da će to da radi, i to ti skupo naplate...
Da li vredi toliko davati novca za to? Ili je bolje sklopiti sve sam?
Milan1997 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2018, 9:46   #4
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: BrandName racunari

Imaš domaće firme koji na sopstvene konfiguracije daju 5 godina garancije, uz jednogodišnji servis posle druge godine i tvrde da rade 24h burn-in test nakon što sklope konfiguraciju. To nije loša rabota.

Prednost kod brendiranih jeste što su komponente ipak probiranije, nešto kvalitetnije, prošle neke testove i imaš podršku od proizvođača koga cimaš ako nešto ne valja i takve mašine su mnogo lakše za masovno puštanje u produkciju što je bitno firmama sa velikim brojem računara.

Mana je što ako je specifična ploča, a uglavnom jeste i ne može standardna ATX ploča da stane, kao i napajanje, kad to crkne, ima da te košta više nego nov računar.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2018, 11:18   #5
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: BrandName racunari

Ti racunari od Gigatrona i Winwina su isto sto i racunar koji bi mi sami sklapali stim sto stede na svakom koraku tako da prvi upgrade znaci zamena pola racunara kuciste,napajanje,grafika itd

Brand racunari su druga prica oni su poznati po kvalitetu jedino je lose to sto kaze bachi jer su uglavnom custom ploce itd.

Cale je davno uzeo Asus mini PC T3-P5G43 i vala radi i dan danas bez da stucne jeste custom ali ima dovoljno mesta za bilo koju mid range grafiku i standard napajanje doduse ima u sebi krsteno od 450w. Zanimljiva stvar je da taj racunar i dan danas brze bootuje windows i generalno osetno brze radi od mog PC_a iako je po specifikacijama u svemu 5x losiji
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2018, 11:29   #6
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: BrandName racunari

Jedan kome održavam računare je u poslednje vreme kupio 6 polovnih Dell računara starih oko 6 godina u poslovne svrhe. I3 procesor, grafička pušta HD. Svih šest komada iako su hardovi radili 8 sati dnevno, ni jedan jedini nema loš sektor, niti neki read/write error i slično.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2018, 11:36   #7
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: BrandName racunari

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Ti racunari od Gigatrona i Winwina su isto sto i racunar koji bi mi sami sklapali stim sto stede na svakom koraku tako da prvi upgrade znaci zamena pola racunara kuciste,napajanje,grafika itd

Brand racunari su druga prica oni su poznati po kvalitetu jedino je lose to sto kaze bachi jer su uglavnom custom ploce itd.

Cale je davno uzeo Asus mini PC T3-P5G43 i vala radi i dan danas bez da stucne jeste custom ali ima dovoljno mesta za bilo koju mid range grafiku i standard napajanje doduse ima u sebi krsteno od 450w. Zanimljiva stvar je da taj racunar i dan danas brze bootuje windows i generalno osetno brze radi od mog PC_a iako je po specifikacijama u svemu 5x losiji
Da se nadovežem na diskusiju. Moje iskustvo sa brand name računarima je više nego povoljno. Naime kvalitet komponenti koje veliki brandovi ugrađuju je daleko viši nego kod onih koje ugrađuju domaće šrafcigerske radnje. Imam dva Dell GX260, stari Pentium IV sa DDR1 memorijom, oba proširena dodatnim grafičkim karticama (gde je jedini problem bio što su kućišta slim, pa sam morao da tražim lupom grafičke tog formata), svaki od njih ima hardove od 250gb (P-ATA) dvd rezač i 2gb rama. Sada su na njima instalirani Linuxi, mada su ranije bez problema terali windows 7 x86. Napajanja ovih dva Dell modela su samo 230W, ali pravih.
Mana ovakvih kompova je u tome što su to najčešće kancelarijske mašine, ograničenih mogućnosti proširivanja, ali ako se ne planiraju proširenja, mogu sasvim solidno da posluže. U slučaju da se proširenja ipak planiraju, moj je savet da se uzimaju modeli u tower kućištima.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2018, 11:44   #8
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: BrandName racunari

Hah verovao il ne meni i dalje radi stari Dell Optiplex GS vrhunska mp3 masina za radionicu


Ovaj Asus sto sam pomenuo moze do 8GB ram,core2quad i kazem bilo koja mid range grafika + standard napajanje u slucaju da crkne ovo, kapiram za roditelje i je perfektna masina plus sto jako lepo izgleda
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2018, 11:49   #9
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: BrandName racunari

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Hah verovao il ne meni i dalje radi stari Dell Optiplex GS vrhunska mp3 masina za radionicu


Ovaj Asus sto sam pomenuo moze do 8GB ram,core2quad i kazem bilo koja mid range grafika + standard napajanje u slucaju da crkne ovo, kapiram za roditelje i je perfektna masina plus sto jako lepo izgleda
Da, to je taj Dell, moji su crni. Hahahahaha.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DArthShone na korisnoj poruci:
C64freak (16.7.2018)
Stara 16.7.2018, 14:29   #10
pmale
Veteran
 
Član od: 7.3.2008.
Poruke: 1.015
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 69 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: BrandName racunari

Ja sam Dell 790 iz 2012 platio 15000din pre pola godine. Unutra je i5-2400,8GB ram, 500gb HDD. Sta mozes za 15000din uzeti u radnji ? Usput ako uzmes vise komada mozda dobijes i popust
pmale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Racunari se gase! Potrebana pomoc!!! :( Isko Kvarovi 7 23.12.2016 19:36
Kvantni racunari, trenutna dostignuca starx Vesti 0 24.6.2010 21:39
Srpski jezik i racunari nikolam Opšta kultura 46 26.1.2010 23:09
"Deneb" Out In Q1 2009; Brandname Revealed ukimafija Vesti 3 21.11.2008 15:21
GDE SU naJJeftiniji RaCunAri ? ? ? Veseli Šta da kupim? 6 15.12.2005 19:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com