Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.4.2015, 15:18   #1
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom DiRT Rally

Nova reli igra iz Codemasters-a stize vec danas putem Early Access-a

http://store.steampowered.com/app/310560

Citat:
Welcome to DiRT Rally - a new world of DiRT. A pure expression of rally, the pinnacle of off-road motor racing and it begins now, in Early Access, with regular free updates including new locations, new game modes and new vehicles.

DiRT Rally captures the essence of what makes rally unique – that sense of trying to remain in control of your emotions, as you hurtle along dangerous, undulating roads at breakneck speed, aiming to squeeze everything out of your car whilst knowing that one crash could irreparably harm your stage time. It’s the ultimate test of a driver’s skill, and it’s the ultimate in high risk, high reward gameplay.

Every stage will test you differently, as you feel out grip across varying surfaces and adapt your style to a range of different weather types. As the car suffers attrition you’ll need to account for mechanical damage whilst your dedicated rally team tries to keep you competitive with time-limited repairs between stages. As stages string together, each rally becomes a marathon-like test of concentration and skill, as you trust in your co-driver and your own ability to react and adapt, in order to stay competitive and chase that ever-elusive perfect run.
  • DiRT RALLY AND THE COMMUNITY: The community is DiRT Rally’s co-driver and their feedback will help shape the evolution of the experience. For players joining DiRT Rally in Early Access and the road ahead, the team want their feedback. They’ll be helping to test theories and providing vital data that will help to refine DiRT Rally.
  • EXPERIENCE 3 MASSIVE NEW REAL-WORLD RALLY LOCATIONS: From the start of Early Access, DiRT Rally offers three massive environments and 36 challenging stages, with more to follow. Drive them during the day - in dry, overcast, sunny, misty, wet, rainy and snowy conditions - and then take them on at night for a very different, intense experience that will challenge the elite.
  • Powys, Wales - Muddy, wet gravel stages and forest runs often in the rain during the day and at night.
  • Monte Carlo, Monaco – Tight, twisting, dangerous roads covered with snow and ice that wind through the Alps. Snow and mist affect visibility during the day and at night.
  • Argolis, Greece – Sweeping dusty gravel stages that take their toll on even the strongest rally cars in the intense heat of the Mediterranean in the bright daylight or at night.
  • 14 CARS OVER 6 NEW AND CLASSIC CLASSES TO DRIVE NOW: Rally is about having the right car and DiRT Rally will have all of the right cars. At the start of Early Access, DiRT Rally delivers 14 cars and will be adding more cars over more classes in the future.
  • NEW DRIVING MODEL: The physical simulation for DIRT Rally has been completely rebuilt to adequately capture how it feels to race across changing surfaces, and loose surfaces collect under the wheels during lateral sliding, creating a completely new feel to sliding around corners.
  • RALLY CHAMPIONSHIPS, RALLY ASYNC & CUSTOM RALLY EVENTS: Take on a single stage and learn the calls in Custom Rally events, compete against increasingly skilled opposition in Rally Seasons or prove yourself against the entire community of players in Rally Async challenges.
  • TEAM MANAGEMENT: Hire up to four engineering staff to work on your vehicle between stages. Drill down and hire them based on their contract length, wage demands, and on the insight they can offer over upgrades to the vehicles you own. Keep renewing an engineer’s contract and you’ll be able to give them perks that will help upgrade specific vehicles faster.
  • UPGRADES: As you drive a vehicle in events your engineers will become more familiar with it and will research upgrades that will unlock the full potential of the car. DiRT Rally’s comprehensive upgrade system makes meaningful improvements to the car’s handling and performance to stay competitive
  • TUNING: Delivering the most comprehensive tuning system ever in a DiRT game, DiRT Rally enables players to tune their cars based on weather conditions, car condition and more to ensure they can refine their setup and get the car feeling right for their driving style.
  • DAMAGE & REPAIRS: Off-road racing is tough and unforgiving; competing causes vehicles to suffer wear and tear as replicated by DiRT Rally’s comprehensive mechanical damage system. Thankfully, damage can be repaired by hiring eEngineers to work in the team’s Service Area between stages. Much as in the Colin McRae Rally games, there’s a finite amount of time to repair cars between rally stages.
  • PHYSICS-BASED ASSISTS: Being fast is about skill, not raw speed. Whilst DiRT Rally allows players to experience cars in their purest form it also offers a selection of real world assists, similar to those seen in race and road vehicles. Traction Control works to minimise wheel spin, ABS increases your braking ability by preventing the wheels from locking up and Stability Control keeps your car from over rotating in the corners.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
bela lampa (27.4.2015), galebns (28.4.2015), jonathan (27.4.2015), Monarh (2.5.2015), ogisha (28.4.2015), Porsche (27.4.2015), Sh0m1 (28.4.2015), tiho86 (27.4.2015)
Stara 27.4.2015, 16:28   #2
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 588
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 224 puta na 135 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Gameplay

https://www.youtube.com/watch?v=JSONUAl9clI
https://www.youtube.com/watch?v=kx71l8CHmEc

Poslednja ispravka: tiho86 (27.4.2015 u 16:46)
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku tiho86 na korisnoj poruci:
Porsche (27.4.2015), Sh0m1 (28.4.2015)
Stara 27.4.2015, 19:32   #3
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally

Da li ja to dobro vidim il me oči varaju ?
Konačno da dobijemo pravi reli kao što je bio Colin McRae Rally.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2015, 10:16   #4
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Gameplay

Ne mogu da verujem šta lupetaju ovi iz VideoGamera, ko im dade da komentarišu uopšte...
Inače, ovo na prvi pogled izgleda predobro.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2015, 11:59   #5
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally

Fino izgleda.
Exkluziva za PC?
Je li moguće to?
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2015, 12:09   #6
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally

Nope.. kada završi steam early access onda ce portati gdje stignu. Ovako je jos u beti.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2015, 13:17   #7
LemaX
Član
 
Član od: 2.11.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 363
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 122 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally

nisam probao, ali sam čitao da je ni tamo ni vamo, niti arkada niti simulacija.
baš pravi early access
zvuk kažu da je odličan, force feedback da ne valja ništa.

koliko vidim, onima koji ovo porede sa dirt serijalom biće odlično,
onima koji ovo porede sa rbr-om i neće biti tako odlično.
LemaX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2015, 22:52   #8
MitraljezaC
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.831
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 458 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally

Probah ovo i mogu reci da sam zadovoljan sa svih strana.

Voznja je meni mnogo bolja nego iz Dirt 1,2,3.Realnije deluje,auto se teze kontrolise u pozitivnijem smislu.Vise nema onoga pun gas od starta do cilja kao u 1,2,3.

Graficki lepo izgleda.Vozio sam jednu stazu po mraku i odusevljen sam.Ako slomite farove tesko da ce te zavrsiti trku jer necete nabosti put.

Optimizacija je dobra pa tako ja na mojoj masini iz profila teram sve na Ultra + Multisampling na maksimumu.

Preporuka da je probate.
MitraljezaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2015, 23:34   #9
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.397
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally

Како да скинем игру са стима?
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2015, 23:39   #10
MitraljezaC
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.831
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 458 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally

^^
Moras da je prvo kupis
MitraljezaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2015, 9:15   #11
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 588
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 224 puta na 135 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: DiRT Rally

Nabavio sam igru,napisacu danas malo utiske
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2015, 10:05   #12
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally

Citat:
tiho86 kaže: Pregled poruke
Nabavio sam igru,napisacu danas malo utiske
Ela baš me zanima.
Po slikama bih rekao da je kvalitet grafike na nivou PS3/X360 ili nešto između cross gen.
Mada najbitnije je da je igrivost dobra.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2015, 14:44   #13
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally

Malo vozao i onako na prvu, bliže je ovo DIRT serijalu nego nekoj simulaciji. Auto skakutavo bez nekog osjecaja tezine. Slažem se da je zahtjevnija kako MitraljezaC kaze. Nema onog osjecaja "mozak na pašu", drzi gas i etoga. Svakih par metara mozes biti u jarku. Ali je to prvenstveno zbog zahtjevnih staza.

Što se ostalog tice, sve za pet. Kompletna suprotnost od DIRT-a. Etape zahtjevne i zeznute. Grafika nije high giga mega ali je lijepa i oštra bez nekih suvišnioh bloom/blur efekata. Bas kako treba za racing igru. Što se mene tice, grafika moze ostati na ovom nivou. Zvuk dobar. Efekti i osvjetljenje dobri. Posebno nocu. Optimizacija odlicna.

Nakon igranja izasao i probao ovu kombinaciju: https://www.youtube.com/watch?v=r_9xEFJquqM

Nebo i zemlja i ako auto nije niti za relija niti je ovo rally staza koju je pravio Kunos.

Ne mora biti nužno losa igra. Nije sad 100% arkada koja se bolje vozi na tastaturi. Zabavna je i izazovna. Lako mozes sa jednim izletanjem uništiti 80% auta i da ti propadne etapa. Nocu razbiješ farove i onda se žali vodovodu. Samo nema onog osjecaja težine automobgila kao sto je to kod simulacija.

Puno vozam Assetto Corsu pa je vjerovatno zbpg toga razocarenje vece ali je daleko od lose igre.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2015, 16:05   #14
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 588
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 224 puta na 135 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Mini recenzija

Kao prvo ja sam veliki fan reliji-ja,kao automobilske discipline.To je sport koji ja pratim,uvek mi je to bilo ispred fudbala,kosarka itd.Malo je danas autosport u zapecku pa i sam rally,ali se odlicno secam zadnjih kvalitetnih godina u wrc-u period 1995-2004 i monstruozne Grupe B.Takodje sam igrao sve sto je iole kvalitetno sto se tice reli igara i mislim da sam kao true fan dovoljno kompetentan da ocenim sta je dobra reli igra.Tri igre koje cu pomenuti su zasada igre koje svaki fan treba da odigra,jer su pravi dragulji reli igara.Napisacu ukratko o njima

RBR-Verovatno svako ko je imalo u svetu simulacija zna sta znace ova tri slova.Igra koja je fiziku u reli igrama podigla sigurno za tri stepenika unapred.Igra uz koju sam proveo mnogo sati i video sve njene vrline i mane.Vrline su fizika koja "skoro"simuliran pravi automobili,ali skoro zato sto je grip automobila slabiji nego u ralnosti,pa se i auto nekead cesce prevrne nego sto bi se to desilo u ralnoj situaciji.Mana igre je,sto je su same staze nekako gole okolis ne deluje zanimljivo,nemate utisak prostranosti(sto je jedna veoma bitna stavka)nema nocnih,dugackih brzinaca itd..

Mobil 1 rally championship-Licno moj favorit.Zato sto je igra uspela da uhvati tu samu esenciju relija kao discipline.Odlicne dugacke staze,osecaj prostranosti da se nalazite u britanskim sumama bogu iza tregera,nocni,snezni brzinci.Fizika je daleko od realne,ali sasvim zadovoljvajuca za uzivanje u igri

WRC(PS2)-Najbolje igre koje su dosle na konzole.I do danas najbolje WRC igre,odlicno prenesa WRC takmicenja,staze sa puno detalja,zvukovi automobila, publike.Grafika i dan danas izgleda solidno.

E sad DirtRally
Moglo bi se reci da je ovo naslednik starog CMR serijala,otprilike da je Codemasters nastavio istim putem posle CMR 2005 umesto Dirt-a dobili bi nesto poput ovoga.Oseca se CMR felling ali nije toliko izrazen,kao da se transformisao taj CMR u nesto cudnjikavo.Takodje ja licno ne dobijam nikakav Dirt 1 vibe dok igram ovo.Fizika nije u rangu RBR ali zaista se u nekim momentima oseti malo RBR fizike,kao de je negde ispod povrsine, nije bas simulacija,ali nije ni bas CMR DIRT fizika,vec je neka polusimulacija.Odlicna stvar je sto veoma lako mozete da ostetite kola i ta ostecenja uticu na samu voznju,npr puknu vam farovi na nocnom brzincu i to je kraj vase voznje.Cini mi se da ima potencijala da postane simulacija,ali uz svakako dosta promena.FFB kazu skoro da i ne postoji ali kazu da se radi i na tome.Tim koji je radio je rekao da im je zelja da uz fanove unaprede fziku i ostalo u igri.Mene samo brine sto dolazi i na konzole i mislim da ce to ostati na ovoj razini bas zbog konzola.
Zvuk i igri je zaista dobar,.Zvuk pucanja gume i prolazak kroz tunel je neralno dobar.Ima par mana koje bih ja licno ispravio.Zvuk suvozaca je cist i nekako nemate utisak da se vozi u kolim sa vama,nema onog treperenja glasa od vibracija koje ekstra zvuci u npr RBR,ne cujete publiku kad prolazite pored njih,dobro ni u stvarnosti se mozda ne cuje ali je npr u WRC bas davalo neki ekstra feling.Grafika je po meni veoma dobra i od ovoga za ovaj tip igre bolje i ne treba,jedino mi se ne svidja kolorit npr u Monaku nekako je previse sivo,dok npr U Grckoj fotorealistican.Najaci utisak moj iz igre su staze.Kapa dole coveku koji ih je radio.Jednostavno odlicne triling staze,koje vape za dobrom voznjom.Takodje osecaj prostranosti,planine u daljini ja sam doslovce pao na ****.Trenutno ne postoji virtuelna lokacija u video igrama koje moze da parira stazama u Grckoj iz Dirta sto se tice realnosti.Da se oseti negde,lavanda i mediteransko bilje mislo bih da sam tamo



Zakjucak iz ove Alphe ili EA je da je igra zanimljiva i veoma igriva,nije dosadna ja malo malo pa upalim.I za EA izleda odlicno nema bagova itd.Zaista ima potencijal da bude odlicna igra,cak mozda i po prvi put jedna kompletna rally simulacija..sto i autorima sami zele,bar po njihovim izjavama..Videcemo razvoja situcaije.Ako i ne bude simulacije definitvno ce biti odlicna poluarkadna igra
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku tiho86 na korisnoj poruci:
filpan (11.5.2015), Zort (13.5.2015)
Stara 2.5.2015, 17:50   #15
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally

Kida igra! Malopre sam instalirao Early Access, i oduševljen sam, stvarno. Nema utkane neke epske priče, nema glumaca i gluposti, samo sedneš za volan i dželjaš! To sam čekao godinama! A fenomenalno je kad odvoziš partiju sa nekim kolima iz 80-ih i sa nekim iz 2010-ih, dosta rađeno na fizici i mehanici. Mislim da što se relija tiče, ovo je vrh!
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2015, 19:02   #16
miloshbg
Član
 
Član od: 27.3.2008.
Poruke: 480
Zahvalnice: 431
Zahvaljeno 70 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally

Je li moguce igrati je preko tastature?
miloshbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2015, 21:16   #17
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 588
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 224 puta na 135 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: DiRT Rally

Da bez problema..
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2015, 11:26   #18
panta80
Član
 
Član od: 22.10.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 332
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally

meni ovo mnogo tesko al je bas zato i zanimljivo
panta80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2015, 18:32   #19
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally

Lancia Integrale je tu, Subaru Impreza jo samo lancer evolution 9 fali.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2015, 17:19   #20
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally

. . .
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stenmark na korisnoj poruci:
nexexcalibur (13.12.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Colin McRae Rally Remastered oneforall Simulacije vožnje 17 16.9.2017 6:03
Dirt Showdown Bratori Simulacije vožnje 51 13.1.2017 20:53
Dirt 3 star-duster Simulacije vožnje 1043 12.11.2016 23:58
Sébastien Loeb Rally Evo tiho86 Simulacije vožnje 22 22.1.2016 15:14
Colin McRae DiRT 2 White Ripper Simulacije vožnje 751 5.3.2012 23:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com