Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.9.2007, 13:26   #1
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Exclamation Zemlja bez ljudi!

Sta bi se desilo sa nasom planetom kada bi nju iznenada prestali da nastanjuju ljudi? Mnogo toga, ali ce posledice nekih ljudskih dejstava biti vidljive i u narednih nekoliko miliona godina. Vise o svemu ovome mozete pronaci OVDE.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku A M G na korisnoj poruci:
freeminder (3.9.2007), mciggzy (5.9.2007), MG-RAY (5.9.2007), PAIN (6.9.2007), steve89 (3.9.2007), Wolverine (7.9.2007)
Stara 3.9.2007, 13:38   #2
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Zanimljivo... mada šta nas briga kad nas nema.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 13:59   #3
Johnny
Veteran
 
Član od: 18.11.2005.
Poruke: 565
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 155 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Hehe, mislim da bi bilo zanimljivo da ljudi nestanu. Kao pocetak filma 28 days later, puste ulice.
Johnny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 14:15   #4
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Hm... Zanimljivo. Mada tako sam nesto i ocekivao. Zemlja bi se oporavila od nas, najblaze receno. Mada krivo mi je sto ce kad tad, Zemlja biti unistena, jer Sunce umire i siri se pa ce progutati i istopiti Zemlju. Iako to nece biti jos dugo vremena, opet mi je krivo zbog nestanka nase planete i svog zivota na njoj. Jedino ako bi se razvilo svemirsko putovanje, pa da pronadjemo neke nove planete nalik Zemlji pa se nastanimo tamo. Mada Sve to ce biti mnogo posle nas...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 14:44   #5
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Ma iscedićemo mi Sunce pre nego ono nas, samo još da napravimo nešto ovakvo: http://en.wikipedia.org/wiki/Dyson_sphere
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 15:39   #6
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Ma iscedićemo mi Sunce pre nego ono nas, samo još da napravimo nešto ovakvo: http://en.wikipedia.org/wiki/Dyson_sphere



Nisam procitao sve ali ko je ovo izmislio, ocigledno bio neki veeeeliki optimista

E ako za milion godina ne odemo van Zemlje onda ni ne zasluzujemo da zivimo. NASA tamo trosi bilione $ za kojekakve projekte a nismo se pomakli dalje od sletanja na Mesec (mada je i ono veoma diskutabilno), sto lepo ne naguraju Lajku k'o u stara vremena i ispale je na Mars pa nek je puste da trckara i vide sta ce biti...

Poslednja ispravka: uros@3D (3.9.2007 u 15:53)
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 16:17   #7
Johnny
Veteran
 
Član od: 18.11.2005.
Poruke: 565
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 155 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Citat:
uros@3D kaže: Pregled poruke
sto lepo ne naguraju Lajku k'o u stara vremena i ispale je na Mars pa nek je puste da trckara i vide sta ce biti...
Nadam se da nisi ozbiljan...
Johnny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 16:22   #8
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Citat:
uros@3D kaže: Pregled poruke
Nisam procitao sve ali ko je ovo izmislio, ocigledno bio neki veeeeliki optimista
Nekad su i Žil Verna smatrali za velikog optimistu, pretpostavljam. Naravno, nemoguće je danas nešto takvo napraviti, ali imamo dovoljno vremena na raspolaganju.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 21:02   #9
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

A i da odemo van zemlje, sanse da nadjemo planetu na kojoj bi smo ziveli su veeeoma male, covek jako tesko podnosi promene, npr. kad su spanci dosli u ameriku pre 500godina doneli su bolesti na koje inke nisu navikli i njihov organizam nije znao da se brani pa su umirali zamislite sta bi bilo na nekoj drugoj planeti, znaci we're doomed
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 21:23   #10
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Ako vas zanima koliko ima inteligentnih civilizacija van zemlje, samo treba da odredite tacne parametre i uvrstite ih u Drejkovu formulu.
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 21:32   #11
VladarTame
Član
 
Član od: 6.5.2006.
Lokacija: BiH Visoko
Poruke: 365
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku VladarTame
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Hmmmm ne znam sta bi bilo tada
VladarTame je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 22:43   #12
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Lightbulb Re: Zemlja bez ljudi!

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Hm... Zanimljivo. Mada tako sam nesto i ocekivao. Zemlja bi se oporavila od nas, najblaze receno. Mada krivo mi je sto ce kad tad, Zemlja biti unistena, jer Sunce umire i siri se pa ce progutati i istopiti Zemlju. Iako to nece biti jos dugo vremena, opet mi je krivo zbog nestanka nase planete i svog zivota na njoj. Jedino ako bi se razvilo svemirsko putovanje, pa da pronadjemo neke nove planete nalik Zemlji pa se nastanimo tamo. Mada Sve to ce biti mnogo posle nas...
sto se neko zaneo. odgledaj film http://www.imdb.com/title/tt0448134/, mozda ti bude zanimljiv.

sto se tice bolesti u americi, doneli su je spanci a zvala se velike boginje, slistila je veliko carstvo za pola. to je bila velika pomoc osvajacima iz evrope.

a sto se tice sunca, zivece ono jos DUUUGO, a dotle, ko zna?
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2007, 16:12   #13
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Citat:
Johnny kaže: Pregled poruke
Nadam se da nisi ozbiljan...
Heh, pa naravno da nisam
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2007, 20:20   #14
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Citat:
Belfegor kaže: Pregled poruke
sto se tice bolesti u americi, doneli su je spanci a zvala se velike boginje, slistila je veliko carstvo za pola. to je bila velika pomoc osvajacima iz evrope.
pa znam(gledao sam i ja dokumentarac), read the post
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2007, 22:35   #15
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Thumbs up Re: Zemlja bez ljudi!

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Hm... Zanimljivo. Mada tako sam nesto i ocekivao. Zemlja bi se oporavila od nas, najblaze receno. Mada krivo mi je sto ce kad tad, Zemlja biti unistena, jer Sunce umire i siri se pa ce progutati i istopiti Zemlju. Iako to nece biti jos dugo vremena, opet mi je krivo zbog nestanka nase planete i svog zivota na njoj. Jedino ako bi se razvilo svemirsko putovanje, pa da pronadjemo neke nove planete nalik Zemlji pa se nastanimo tamo. Mada Sve to ce biti mnogo posle nas...

Vidim citao si Kremansko Prorocanstvo i Nostradamusa.
Mada je i u Politikinom Zabavniku prije nekoliko mjeseci bio zanimljiv text o kraju ove ere po kalendaru Maja ili Inka i o pocetku "novog doba".A najzanimljivije je sto je kraj i pocetak >za par< godina.I ocitava se time sto nase sunce dolazi u centar mlijecnog puta(koliko se sjecam texta,mada to nije ni toliko bitno koliko je sledece sto cu reci).Sto je najgore od svega sto sadashnja nauka se "potpuno slaze"sa njihovim racunanjem vremena kao i kalendara.Sadasnje racunanje vremena ove nestale civilizacije kasni nekoliko sekundi zbog toga sto je zemaljska kugla malo pljosnatija nego u njihovo vrijeme.Sto se tice nauke i naucnika jedni tvrde bijelo a drugi samo crno a ja smedze na crno.Ko je procitao gore navedene knjige kao i jos neke druge biti ce mu jasno kamo juri civilizacija i progres i "pisana" sudbina!!!!

A ti sto si spomenuo Lajku srecom sto si rekao da se shalish jerbo bi te ja kao pokusnog kunicha poslao "Mission to Red Planet"!
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2007, 22:41   #16
Johnny
Veteran
 
Član od: 18.11.2005.
Poruke: 565
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 155 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Citat:
che daboli guz kaže: Pregled poruke
A najzanimljivije je sto je kraj i pocetak >za par< godina.
Tacnije 21.12.2012. Steta, meni se vrtelo u glavi da je 2008., sad kad sam proverio 2012. Bas me zanima sta ce biti.
Johnny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2007, 23:09   #17
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Citat:
che daboli guz kaže: Pregled poruke
Vidim citao si Kremansko Prorocanstvo i Nostradamusa.
Mada je i u Politikinom Zabavniku prije nekoliko mjeseci bio zanimljiv text o kraju ove ere po kalendaru Maja ili Inka i o pocetku "novog doba".A najzanimljivije je sto je kraj i pocetak >za par< godina.I ocitava se time sto nase sunce dolazi u centar mlijecnog puta(koliko se sjecam texta,mada to nije ni toliko bitno koliko je sledece sto cu reci).
Uf, Nostradamus i Kremansko, ne zna se šta je "žešće". A to da Sunce dolazi u centar mlečnog puta... bez komentara.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2007, 23:41   #18
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Thumbs up Re: Zemlja bez ljudi!

Citat:
Johnny kaže: Pregled poruke
Tacnije 21.12.2012. Steta, meni se vrtelo u glavi da je 2008., sad kad sam proverio 2012. Bas me zanima sta ce biti.
Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Uf, Nostradamus i Kremansko, ne zna se šta je "žešće". A to da Sunce dolazi u centar mlečnog puta... bez komentara.

Niste trebali odmah da reagujete sa tacnim informacijama kako bi vidjeli sta o tome manje obavesteni misle(Johnny).

Zar ne , Bryan Fury??!!?!!?!!
Ima da se pretvorimo u rostilj po nekima ,ipak koliko u poslednje vrijeme citam Kremansko P.Jovo na Novo ZNAM da je Tarabic rekao da treba da se desi "nesto strasno"i da posle toga ratova vise nece biti itd.Plasi me "sunce"?!A jos nisu ni prosla ona vremena kada ce ljudi umirati ko muve.....Sve u svemu knjiga je (Tarabici)iz `89 godine-peto potpuno izdanje....nasao sam nesto sto ni narator knjige nije bio u stanju da da odgovor(jeste djelimicno kao sto je i Tarabic rekao)!!!!A radi se o cuvenoj Kusturichinoj "Osmici".Svaka cast Tarabici skidam vam kapu!!!!

Imam jedno pitanje za one upucenije ... ako ste ikad razmisljali o ovome ,gdje bi se mogla "nalaziti" ona "krstata gora"????



P.S.Johnny-a gdje si provjerio?

Poslednja ispravka: che daboli guz (4.9.2007 u 23:46) Razlog: Ako hocete mogu da prekucam txt iz zabavnika i dodam u obliku dokumenta?
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2007, 23:57   #19
Johnny
Veteran
 
Član od: 18.11.2005.
Poruke: 565
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 155 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Citat:
che daboli guz kaže: Pregled poruke
P.S.Johnny-a gdje si provjerio?
Isto u Politikinom Zabavniku, jer imam skeniran taj tekst. Inace ne verujem u prorocanstva, ali u ovo jesam jer sam razumeo da su Maje, kao napredna civilizacija, do toga dosli naucnim putem. A i savremena nauka potvrdjuje da ce neceg biti.
S' druge strane, mozda su Maje predvidele tu kosmicku pojavu, ali je pogresno protumacile.
Johnny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 0:06   #20
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Ljudi, kad tad our planet will die... Sta mislite kako smo mi uopste nastali? Odakle geni i prva organska bica? Mislite da je to samo od sebe nastalo? Imam jednu suludu ideju, a vi je oborite ako mozete. Naime mislim da su nasi preci sa drugih planeta isto tako bili u frci i da je i njihova planeta umirala a posto nije bilo planeta koje su relativno blizu za put da jedno bice moze da prezivi, oni su poslali na put sondu sa organskim bicima i prvim organizmima, naravno zaledjenim. Verovatno su bili toliko napredni da su ukapirali da je evolucija prirodan proces nastanka novih organizama, pa su tako zakljucili da je to jedini nacin opstanka zivih organizama u okrutnom svemiru, i poslali sondu sa prostim organizmima na Zemlju. A verujte mi, jednog dana kad i nasa planeta bude u frci, i mi cemo to isto uraditi, jer nema planete koja je dovoljno blizu, da covek moze da prezivi put do nje. Zanimljivo zar ne?
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Testirajte, se ljudi !! [RHY] Kvizovi 26 1.9.2012 13:52
Avetinjski Grad i Zemlja Vukova Shlaymara Zanimljive Web lokacije 13 29.11.2009 20:48
Ljudi treba mi savet, imam 2 problema!!! (HD, DVD-RW problematični) Alex82 Kvarovi 10 6.11.2009 19:39
Altec ljudi Monk Psycho Kvarovi 7 16.4.2006 2:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com