Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.1.2012, 20:37   #2241
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

To su verovatno napravili da je izvuku, jer njena uloga u ME2 (barem za sada) je ocaj zivi. Instalirao sam taj DLC, pa cu videti..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2012, 21:03   #2242
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Tu se slazem. Prvi susret sa Liarom u ME2 je otprilike: WTF?!? Gde nestade nesigurna Asari devojka koju sam poznavao iz keca? Imas utisak kao da je proslo 50 godina (po Asari kriterijumima) od proslog susreta.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2012, 21:04   #2243
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Ja ionako Mass Effect 2 tretiram kao zaokružen proizvod tek sa svim DLC-ovima (koji donose misije i likove, ne ovim što sadrže samo oružja i armore).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2012, 21:07   #2244
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Nameless,
Kako ti deluje igranje dvojke odma posle keca, po gejmpleju i celokupnom utisku?
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2012, 0:17   #2245
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
To su verovatno napravili da je izvuku, jer njena uloga u ME2 (barem za sada) je ocaj zivi. Instalirao sam taj DLC, pa cu videti..
Meni ona nije omiljeni lik, ali nije ni losa. Ali ono sto sam ustvari htela da kazem je da nisu ubacili DLC da je izvuku, vec (u grubim crtama) imaju skrojenu pricu od samog pocetka. Liara je sigurno jedan od najvaznijih karaktera inace sigurno ne bi kroz obe igre bila zasticena kao beli medved. Svakako nisam za to da razvlace pricu na knjige, stripove i sl, ali ako ste pratili knjige i stripove jasno vam je i zasto se ona promenila i koji je trip (99%) sa IlLusive man-om. Isto tako, bice vam jasno kad sretnete Ariju u 3. delu sta se s njom dogadja, ko su svi ti silni novi likovi koji ce biti znacajan deo price u zavrsnom delu i jos mnogo, mnogo toga ....
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2012, 15:28   #2246
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Nameless,
Kako ti deluje igranje dvojke odma posle keca, po gejmpleju i celokupnom utisku?
Dvojka je bogatija sadrzajem, gameplay mi je bolji, ali cini mi se da nedostaje nekakav fokus sto se price tice. Evo, lutao sam malo po onim sistemima, skenirao par planeta, odradio par anomaly misija, i pola desavanja sam pozaboravljao. Mislim da je to gubljenje vremena, i da se treba ici samo na one planete/sisteme gde vec imas zadatu misiju. Isto smatram da i u kecu treba zaobici one Mako misije, osim onih koje ti zadaje Admiral Hackett, jer sve to vestacki produzava igru, razvodnjava utisak..

Sto se uproscavanja tice, jedino mi smeta to sto ne mozes da kupujes oklope/oruzja, sto ne mozes da dodelis kompanjonima oklope, sto ne postoje statistike za oruzja, a to sto su smanjili skilove/abilitije mi ne smeta uopste- bilo bi malo glupo da sada Shepika ponovo uci kako da puca iz raznih oruzja, ili da trosi poene na charm/intimidate. Drugo, svidja mi se sto su kompanjoni/klase sada malo izdiferencirani, tj. svako ima neku razlicitost, bilo da je u pitanju neki poseban skill, bilo to sto mogu da nose samo odredjeno oruzje (meni je bilo malo glupo da recimo Lijara nosi snajper na ledjima u kecu, a sa pistoljem ne moze da pogodi slona na metar razdaljine). Upgrade sistem je dobra novina, ali bilo bi jos bolje da nisu uklonili inventory management..

To je to, u kratkim crtama, a opsirnije utiske cu da napisem kada zavrsim igru- jos nisam odradio sve loyalty misije, aka spasavanje strina, svekrva, sinovaca.. Na sta baci pare onaj Iluzionista!
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2012, 15:52   #2247
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Kasumi ima zanimljivu lojalti misijiu, neme veze sa pricom al' je bar zanimljiva. dok su neke lojalti misije glupe na svim poljima, naravno ima i par dobrih koji cak imaju veze sa pricom i nekim bitnim likovima...

juce sam tek odigrao Arrival dlc i Lair of the Shadow Broker dlc i mogu reci da su bas odlicni...

sad mi se jos vise igra trojka.
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2012, 21:27   #2248
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Sto se uproscavanja tice, jedino mi smeta to sto ne mozes da kupujes oklope/oruzja, sto ne mozes da dodelis kompanjonima oklope, sto ne postoje statistike za oruzja, a to sto su smanjili skilove/abilitije mi ne smeta uopste- bilo bi malo glupo da sada Shepika ponovo uci kako da puca iz raznih oruzja, ili da trosi poene na charm/intimidate. Drugo, svidja mi se sto su kompanjoni/klase sada malo izdiferencirani, tj. svako ima neku razlicitost, bilo da je u pitanju neki poseban skill, bilo to sto mogu da nose samo odredjeno oruzje (meni je bilo malo glupo da recimo Lijara nosi snajper na ledjima u kecu, a sa pistoljem ne moze da pogodi slona na metar razdaljine). Upgrade sistem je dobra novina, ali bilo bi jos bolje da nisu uklonili inventory management..
Ova tema me je naterala da ponovo prelazim ME1 (poslednji put kad sam je prelazio, jos sam imao radon x1600pro).

I sto se tice privih utisaka, dok je borba "fluidnija" u dvojci, kec je mnogo vise RPG nego dvojka.

Najvise mi smeta uproscen skill sistem. U dvojci de faktno samo unapredjujes aktivne moci, dok mi se mnogo svidelo sto u kecu poboljsavas health, preciznost, damage oruzija i slicno (ko pravi RPG). Takodje, licno mislim da je objedinjeni cooldown iz dvojke zesci fail, jer tera likove samo da spamiju omiljenu moc, umesto da sve koriste. Specijalnu municiju, koja funkcionise kao moci, necu ni da kompentarisem.

Sto se tice inventara, onaj u kecu je definitivno "a mess effect", jer je igra prenatrpana previse slicnim lootom, a UI invetara je ocaj. Takodje ima previse upgrejd opcija (recoil, accuracy, damage, force, itd...), a premalo slotova, pa nemas jasnu ideju sta je dobro da poboljsas. I onda to pomnoziti sa brojem kompanjona u igri.

Ipak, ni tu mi se ne svidja pristup iz dvojke, gde su praktivno sve izbacili. A ono malo sto su ostavili kastomizacije oklopa za Sheparda je uzas zivi.

Toliko za sada...

Poslednja ispravka: player1 (22.1.2012 u 22:02)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Sarmatian (23.1.2012), Skenderevo (22.1.2012)
Stara 22.1.2012, 22:49   #2249
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
I sto se tice privih utisaka, dok je borba "fluidnija" u dvojci, kec je mnogo vise RPG nego dvojka.

Najvise mi smeta uproscen skill sistem. U dvojci de faktno samo unapredjujes aktivne moci, dok mi se mnogo svidelo sto u kecu poboljsavas health, preciznost, damage oruzija i slicno (ko pravi RPG). Takodje, licno mislim da je objedinjeni cooldown iz dvojke zesci fail, jer tera likove samo da spamiju omiljenu moc, umesto da sve koriste. Specijalnu municiju, koja funkcionise kao moci, necu ni da kompentarisem.
Health i weapon damage mozes da unapredis dodeljivanjem poena u onu posebnu kategoriju za svakog lika (npr. turian rebel, cerberus operative), i sa upgrades-ima. Preciznost oruzja, kao i neke specijalne atribute (sniper headshot damage, povecanje kapaciteta municije..) mozes da unapredis sa upgrades-ima, sto se odnosi i na jos gomilu stvari, kao npr: biotic/tech damage/duration, shields upgrade, medigel kapacitet..

Upgrade sistem donekle donosi neku dubinu koja je oduzeta, i funkcionise fino zato sto se dobijaju u toku misija, ili kupovinom kod prodavaca po poprilicno visokim cenama, a posto ekonomski sistem nije krsh kao u kecu, tesko da ces imati dovoljno para da ih sve pokupujes odjednom (uglavnom to ide postepeno)..

Za cooldown se slazem. Mnogo bolje je bilo u kecu, da on postoji za svaku moc pojedinacno, a ne da ja kada sa svojim vanguardom zelim da chargujem ka protivnicima (omiljena moc, prosto stvorena za vanguarda, pogotovu kada se unapredi do kraja i izabere slowmotion prilikom udara, sto ti daje vremena da pobegnes, ili da rostiljas sa shotkom), a pre toga zelim da boost-ujem stit sa barrier-om, moram da cekam prvo cooldown da prodje jedno 12 sekundi. Municija je takodje trebala da spadne pod upgrades..

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Sto se tice inventara, onaj u kecu je definitivno "a mess effect", jer je igra prenatrpana previse slicnim lootom, a UI invetara je ocaj. Takodje ima previse upgrejd opcija (recoil, accuracy, damage, force, itd...), a premalo slotova, pa nemas jasnu ideju sta je dobro da poboljsas. I onda to pomnoziti sa brojem kompanjona u igri.

Ipak, ni tu mi se ne svidja pristup iz dvojke, gde su praktivno sve izbacili. A ono malo sto su ostavili kastomizacije oklopa za Sheparda je uzas zivi.
Sta znam, obe igre tu fejluju zesce, ali ako trebam da biram, ipak bih izabrao dvojku. Bolje mi je ovako, nego da se smaram sa skupljanjem milionitog recoil dampera, i da ga milioniti put pretvaram u omni gel. Koja je svrha onih silnih kloniranih oruzja/oklopa koje dobijas kad ubijes bilo kog catu, kada vec imas spectre opremu, i dvadeset miliona kredita. Kada je nesto lose, bolje da ga ima u malim kolicinama, kad vec Bioware ima problem da resi jedan tako jednostavan problem..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Pumbaa (22.1.2012)
Stara 23.1.2012, 1:52   #2250
Parkman
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 63 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Parkman Slanje poruke preko Skypea korisniku Parkman
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Za one koji su ćitali stripove itd., koja je fora sa Ilusion Man-om? Prilično mi je nejasan u dvojci. Stavite u spojler za one koji još nisu prešli.
Parkman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2012, 13:46   #2251
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
Parkman kaže: Pregled poruke
Za one koji su ćitali stripove itd., koja je fora sa Ilusion Man-om? Prilično mi je nejasan u dvojci. Stavite u spojler za one koji još nisu prešli.
Ako te zanima samo sta se desava u stripu koji je posvecen njemu (ovo su spojleri samo za one koji planiraju da citaju strip o njemu):
Spoiler za x:
prvi put ga srecemo u ratu koji su ljudi vodili protiv Turijana na samom pocetku, kada su tek otkrili da nisu sami u svemiru. Secas se, deda od Vilijams je onaj omrzeni oficir koji se predao i zbog cega njena porodica ispasta iako je zapravo doneo dobru odluku. Naime, da nije, pobili bi celu posadu, jer su oni jednostavno uleteli u deo svemira "na slepo", a to je bila Turijanska teritorija. Turijani su odmah napali i unistili manje brodove, ali je brod Vilijamsa unistio njih. Onda je naravno njima stiglo pojacanje i tako ...

Dakle, pre nego sto je postao Illusive, Dzek Harper je bio, sa svojim prijaljima Evom i Benom, deo tajnih vojnih operacija koje su ljudi vodili. On je zapravo prvi covek koji je krocio na Palaven (turijansku maticnu planetu). Tamo je upoznao Sarena i njegovog brata, generala Desolisa, koji je pronasao ripersku materiju i doneo je u centar zamlje. On je video sta ta materija moze da uradi humanoidima (postanu mesavina masine i coveka, slicna Husku, ali naprednija u svakom pogledu) ali je video i da ga stvorenja slusaju i zato je imao ideju da je pokaze svim Turijanima i da vlada svima njima. Saren nije bio odusevljen bratovljevim izborom. IM je upao u prostoriju gde je bio omaleni Riper i jedan od njegovih pratilaca, Ben je prisao preblizu, izgledalo je slicno strujnum udaru. Dzek se umesao da ga spase, skocio na njega i probudio se u Turijanskoj laboratoriji sa svetlucavim ocima. Saznao je da Ben vise nije covek i da Desolis prebacuje Ripera u hram u centru planete, koristeci njihovu religiju da ih navuce da udju, poklone se i postanu njegove sluge. Naravno, okrenuli su se protiv njega, jer su zapravo sve vreme sluzili Riperima.

Da bi videli da li je i Dzek povezan sa Riperima odneli su Ripera na Ilijum. Mada se rat u medjuvremenu zavrsio, Dzek i Eva su dobili zeleno svetlo da nastave spijuniranje i on je nekako znao da treba da ode na Ilijum, da je Riper tamo. Jednostavno, poceo je da ih oseca i cuje u glavi njihove glasove. Preobraceni Ben je, naravno, ubio Evu a Saren je na kraju ubio brata, da bi spasao Turijance. Dzek Harper je tada postao IM i izdao manifesto, znajuci da Riperi dolaze i da vojska nace mrdnuti prsom, dok ne bude prekasno.


P.S. Ima jos dosta o njemu u knjigama, ako te zanima, pitaj.

Uh, sad tek procitah pazljivo, ti si rekao u stripovima itd. dakle i knjige, napisacu i to nije problem, samo da vidim kako da sklopim sve sto znam o njemu, a da ne bude predugacko.

Poslednja ispravka: mesomebody (24.1.2012 u 0:04)
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku mesomebody na korisnoj poruci:
Ayatollah (23.1.2012), Geralt (24.1.2012), NaraYan (23.1.2012), Parkman (23.1.2012), Pumbaa (23.1.2012), Skenderevo (23.1.2012)
Stara 23.1.2012, 14:33   #2252
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Strip se inace zove Mass Effect - Evolution i sastoji se iz 4 dela... moram jos da dodam na ovo sto mesomebody rece...

Spoiler za mASS effect:
jedan od IMovih prijatelja(Ben Hislop,tada neka vrsta husk-a) gurne Sarenovog burazera na Arca monolith(reaper tech very dangerous ) kada i Saren neposredno biva izlozen dejstvu monolith-a, ali ne i preobrazen u husk-a(isto se to desilo i Illusive man-u na Shanxi-ju).Tada Saren bombarduje hram i pobije sve u njemu sa sve monolith-ma(2 komada) i huskovima.Inace za te monolith-e je objasnjeno da su tehnologija koju su Reaper-i ostavili iza sebe kao zamku...ti monolith-i genetski poboljsavaju neku vrstu do krajnjeg stupnja evolucije,medjutim sprze im mozak i njihova jedina svrha postaje zastita monolith-a, kao i dalji preobrazaj svoje vrste.Takvu vojsku bezumnih husk-ova mogu da kontrolisu samo Reaper-i (kao sto su od Protheans-a postali Kolektori).Inace kada neka inteligentna vrsta krene da koristi monolith-e, Reaper-i se bude i krecu u regularno prolecno ciscenje galaksije od svog inteligentnog organskog sveta Jos se i neposredno kaze da su Turian-i prvi davno pronasli monolith, ali su ga zazidali u hramu u Palaven-u kako bi zastitili svoju vrstu jer su videli kol'ko je sati.Sovereign-u se u medjuvremenu upalila crvena lampica i on je krenuo da ispita stvar...kao semi-husk Saren je dobio njegov poziv i sve sta se posle desava je obradjeno u prvoj Mass effect igri
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
Geralt (24.1.2012), mesomebody (23.1.2012), NaraYan (23.1.2012), Parkman (23.1.2012), Pumbaa (23.1.2012)
Stara 23.1.2012, 15:29   #2253
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

ljudi, ako neko ima link odakle mogu da skinem sve te stripove i novele neka mi baci na PM ili ovde ako je dozvoljeno... hvala u napred.
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2012, 15:54   #2254
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

^Poslacu ti pm za 10ak min ako nadjem.

@Dreamfall


Jeste, bravo. To je isto bitno naravno, ali ne znam kako sve da uklopim, a da se ljudi ne smore kad vide zid teksta pa onda skracujem. Slobodno me ispravi i dopuni i ti i bilo ko drugi ko primeti rupe.


Evo desavanja druge knjige sa akcentom na IM, naravno, jer on je ovde bio pitanje. Spojlera ima samo za one koji zele da citaju knjigu, ali je tekst podugacak. Izvinjavam se zbog toga ali sta da radim, stvarno ne znam kako da prepricam maltene celu knjigu, a da bude krace.

Spoiler za x:
IM pokusava da prodre u sve institucije vazne kako za ljude, tako i za sve druge. Najvaznije zadatke daje Polu Grejsonu, Pelu, Kai Lengu, Olegu Petrovskom i Mirandi L (o kojoj sve bitno vec znamo iz igara). Dva projekta veoma bitna za njega su: Ascension projekat (dalje Ap) i ubacivanje u kvorijansku flotilu, jer mu stvarno smeta sto su oni jedina rasa o kojoj ne zna prakticno nista. Grisomova akademija je skola za najtalentovaniju ljudsku decu. Nije bitno da li su fizicari, muzicari ... bitno je da su genijalni. Funkcionise u saradnji vojnog i naucnog vrha i dobila je ime po admiralu Grisomu, najvecem ljudskom modernom heroju (pre Sepa). Grisom je bio taj koji je prvi prosao kroz MR u neistrazeni i nepoznati deo svemira rizikujuci zivot da bi ljudi saznali sta je s druge strane. Nekoliko godina kasnije, izbio je rat koji sam pomenula u proslom postu. U tom ratu je inace ucestvovao Anderson na preporuku svog heroja, Grisoma.

Jedno krilo Grisomove akademije bilo je rezervisano za Ap, decu sa biotickim sposobnostima. U igrama se vise puta pominju i akademija i Ap. (npr. u Overlordu ako ste paragon). IM tamo salje jednog od svojih briljantnih i pouzdanih operativaca, Grejsona, kome daje bebu koja ima bioticki potencijal a "igrom slucaja" je ostala bez roditelja i pala pravo u ruke IM. Devojcica Dzilijan, je autisticna, pa joj je potrebna velika paznja. Grejson se vezuje za nju i teskom mukom je daje akademiji kada je devojcica dovoljno porasla (10-11 god). Grejson, je najveci donator akademije i ima poseban status tamo. Uz drugog agenta IM on dostavlja rezultate o napretku devojcice. Napretka zapravo i nema jer uprkos tome sto su njeni laboratorijski rezultati apsolutno iznad ostalih, ona je potpuno pasivna i nikada ne pokazuje bioticke sposobnosti. Zato IM gubi strpljenje i pocinje da je dopinguje nama nepoznatom supstancom.

Dezurni nasilnik Nik, najtalentovaniji bioticar medju decom, je jednom prilikom "nagazio" Dzilijan i konacno, svi su videli sta devojcica moze. Otprilike, svi su istrcali vristeci dok je Nik hrkao na podu. Na kraju je Hendel, sef obezbedjenja, omamio Dzilijan plaseci se da ce nekoga ubiti jer je devojcica potpuno izgubila kontrolu, a ko bi stavio pare na Mirandu ili Dzek kao najveceg ljudskog bioticara zestoko bi se zeznuo. Nakon toga IM pokusava da kidnapuje Dzilijan, na finjaka naravno, Grejson dolazi da je povede kuci, ali Hendel i Kali Sanders (Grisomova cerka, Anderosonova ljubav, genije, strucnjak za AI, centralna figura u knjigama,) odbijaju da ostave devojcicu samu sa Grejsonom jer je ocigledno da je navucen na crveni pesak (najpopularniju drogu). Grejson je inace poceo da se drogira da bi umirio savest (Dzilijan, razni atentati ...).

Grejson salje kodiranu poruku Pelu, koji na Omegi prikuplja informacije o Kvorijanima, da ima prtljag kog zeli da se resi. Sve se naravno iskomplikuje jer je Pel u dilu sa Kolektorima i zeli sve da ih proda, Kali saznaje za Grejsona ... Grejson ubija Pela ... Kali, Hendel i Kvorijan koji se tu nasao, ubijaju ostatak Pelovog tima i beze sa Dzilijan u flotilu ... a Grejson se vraca IM sa kodom za istu (znate da i Tali recituje kod kad se vraca kuci, da je rekla drugu sifru to bi bio signal da ih uniste). I tako je IM konacno dosao do Talinog naroda. To se medjutim zavrsilo debaklom za njega jer je Grejson odlucio da pomogne Dzilijan i njenim prijateljima (tu svrstavam i Kvorijene koji su ih cuvali svojim zivotima, izmedju ostalog i zbog Kali, koja je medju njima ikona) kada je video koliko je devojcica napredovala za samo nekoliko nedelja sa njima (prica, ucestvuje, ubije svakog ko napadne nju i njene prijatelje). Hendel je sa Dzilijan otisao u nepoznatom pravcu na kvorijanskom brodu, Kali se vratila u Ap, a Grejson je pobegao na Omegu i poceo da radi za Ariju, zapretivsi IM, da ce reci sve sto zna o njemu ako se nesto desi Kali Sanders.

Poslednja ispravka: mesomebody (24.1.2012 u 0:06)
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku mesomebody na korisnoj poruci:
Dreamfall (24.1.2012), Geralt (24.1.2012), NaraYan (23.1.2012), Parkman (26.1.2012)
Stara 23.1.2012, 16:53   #2255
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Vrede li cemu te silne propratne knjige i stripovi koji su se pojavili u poslednje dve godine?
Pitam, posto obicno ti romani obicno ispadnu bezveze, napisani da se uzmu pare, spram toga, jos neko je spomenuo (mislim da je Obtainer) da je lore iritirajuce nekonzistentan kroz razlicite medije koje obuhvata ME. Meni kao cepidlaci bi to poprilicno smetalo, mozda bolje da se ne upustam u tu avanturu.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2012, 17:03   #2256
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Da li vrede ne mogu objektivno da ti kazem jer nisam neki strucnjak za knjizevnost. Ja volim sf i meni se svidjaju. Ono sto je dobro u njima je sto dopune igre. Npr. Anderson je jedan od glavnih likova, Arija je dosta bitna. Ima likova koji su svakako znacajni za ME univerzum, a ni na tren se ne pojavljuju u igrama, npr. Kali, Grejson. Knjige imaju po neki propust, ali u sustini se zaista drze price. Pri tom, ako trazis perfekciju, pretpostavljam da ce ti smetati. Isto tako, ako ocekujes neke zaista kvalitetne knjige i stripove, to neces naci. Poenta ovih dela je da popune rupe i zarade jos malo love, a ne da budu zabelezene u istoriji knjizevnosti.

Mozes da procitas ovo sto pisem ako hoces da budes informisan, a mislis da ti knjige nece leci. Kad zavrsim sa IM mogu da ti prepricam prvu knjigu (ili ce to vec uraditi neko drugi), ako zelis. Ona je o Sarenu, Andersonu, Riperima i (naravno) Kali.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mesomebody na korisnoj poruci:
Asmodeus (23.1.2012)
Stara 23.1.2012, 17:22   #2257
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Mozda je ipak bolje da mi prepricas ako te ne mrzi, mada mozda se ipak resim da ih procitam.
Kad su igre u pitanju, nemam neki poriv da jurim sav propratni materijal koji izlazi, cast izuzecima koji su poceli kao knjizevna dela (Wiedzmin npr).
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2012, 17:36   #2258
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Hehe i ja uglavnom ne citam te knjige i stripove, ali nesto mi je ME zanimljiv.

Ne mrzi me, napisacu ti do veceras, samo treba sad da sednem da napisem ovu trecu knjigu. Vidis kako sam organizovana, prvo cu prepricati drugu, pa trecu, pa prvu U moju odbranu, Parkman je pitao za IM, a njega nema u prvoj knjizi.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mesomebody na korisnoj poruci:
Asmodeus (23.1.2012)
Stara 23.1.2012, 19:08   #2259
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Pola poslenje knjige sad, pola ce biti veceras. Spojleri za sve koji nisu odigrali 2. igru, jer je radnja pre trece igre.

Spoiler za x:
IM nije zaista verovao da Grejson ima informacije koje bi mogle da mu naprave problem, ali nije zeleo ni da rizikuje. Uostalom, kako bi se odrazilo na reputaciju IM, da je pustio da mu jedan operativac upropasti tako znacajan i skup projekat, a onda se izvuce s tim? Zato je poslao najboljeg lovca kojeg je imao, Kai Lenga.

Kai Leng, azijsko-belackog porekla, je bio pripadnik Alijansine N7 jedinice, dok ga nisu strpali u vojni zatvor na 20 godina jer je ubio jednog Krogana u kafanskoj tuci (nozem). Naravno, nisu ga samo zbog toga osudili na tako dugacku kaznu, Kai Leng je prosto zracio otvorenom mrznjom prema svemu sto nije ljudsko i ovo mu nije bio prvi incident te vrste. A bila je to i politicka odluka, da se vidi kako su ljudi u ljubavi sa vanzemaljcima. Naravno, IM nije dozvolio da ovako sposoban covek cami u zatvoru.

Kai Leng je tri godine trazio Grejsona i konacno ga je nasao, na Omegi, kako radi za Ariju, pod pseudonimom Pol Dzonson. Leng je dugo planirao napad, belezeci sve sto je mogao o Grejsonu. Nije delovao haj (nije ni bio vec tri godine), dogurao je visoko na listi Arijinih ljudi od poverenja i vodio je dosta njenih operacija. Arija je upravo bila u ratu sa jednom omanjom turijanskom bandom i Grejson je bio na misiji protiv njih (nisu dali Ariji dogovoreni procenat zarade pa je ona odlucila da uzme njihov crveni pesak). Ono sto je Kai Lengu smetalo vise od bilo cega drugog kod Grejsona, bilo je to sto se zabavljao sa jednom Asari.

Leng je sa timom upao u Grejsonov stan, osamutio ga i odveo IM. Uzeli su i sav pesak koji su nasli, da bi ubedili Ariju da je to zapravo osveta turijanske bande koja je ratovala s njom. Mada je planirao da napadne kada je Grejson bio sam, na kraju je morao da se obracuna i sa Asari. Ubio ju je sa zadovoljstvom. Kada je Arija cula za Grejsona i drogu, nije bila zadovoljna, ali kada je cula da je stradala Lisel, njena cerka, stvari su postale licne.

Grejson se tri godine dopisivao sa Kali Sanders, zeleci da bude siguran da je dobro i kada je Kai Leng napao prvo je potrcao ka racunaru da joj posalje sve sto ima o IM i upozori je da bezi i nikome ne veruje. Kali je odnela podatke Andersonu, svom dugogodisnjem prijatelju, a on je trazio pomoc Turijanaca znajuci koliko oni mrze IM i da ne moze verovati nikome u Alijansi. Bilo je jasno da nisu sve informacije tacne jer su bile stare vise godina, ali bilo je puno baza i imena vrednih paznje.

IM je sa zadovoljstvom ubacio u Grejsona nano tehnologiju zasnovanu na znanju koje je Sep a i on sam skupio o Riperima. Grejson je, prestravljen, poceo da cuje sapate u svojoj glavi, ali nije zeleo da ih razume. Znao je, kada bi se samo malo skoncetrisao na to sto sapucu, sve bi mu bilo jasno. Znao je i da bi to bio kraj. IM je posmatrao i cekao, ali se iz dana u dan situacija nije menjala, Grejson se borio herojski. Onda je odlucio da je dosta cekanja i poslao je Lenga da drogira Grejsona. Grejson ga je napao smatrajuci da mu je to jedina prilika da pobegne i popio je zestoke batine.

Kada se probudio, shvatio je da ga telo ni malo ne boli, sve povrede su prosle, uzasnut, shvatio je i da moze da ih razume. Riperi su pokusavali da uzmu kontrolu, Grejson se borio koliko je mogao, ali noge i ruke su ga sve manje slusale. Riperi si isprobavali Grejsonove nove, mentalne sposobnosi. Postao je biotik. Proces se ponavljao, Grejson se borio, borili su se i Riperi, a sa svakom novom dozom Crvenog, bili su sve jaci i glasniji. IM je gledao kroz staklo, nezadovoljan. Riperi su jacali,delovalo je da ce uskoro biti sposobni da izadju, a njegov tim naucnika je sporo sakupljao informacije. "Jos tri dana, a onda ga eliminisite", naredio je.

IMa je iz sna trgao alarm, pozurio je da obuce neprobojno odelo i pohitao napolje. Turijanci su napadali sa svih strana. Naleteo je na dva svoja vojnika. Preskakali su tela mrtvih ljudskih naucnika panicno se probijajuci do Grejsona, jer su znali da on mora biti unisten po svaku cenu. Tada su naleteli na odred Turijanaca i bas kada je bio siguran da je to kraj, Kai Leng je zaplesao iza 6 neprijatelja. Imao je samo noz i bio je skoro go, ali graciozno, tiho, precizno i pre svega brzo klao ih je. Turijanci su bili sporiji jer su bili pod punom opremom i dosao im je s ledja, ipak jedan od njih je uspeo da ga nacilja. Culi su se pucnji, pao je mrtav. IM je stajao iza mrtvog Turijanca.

Pozurili su do pomocnog izlaza, od cele ustanove, samo su njih dvojica preziveli. "Da li si ga sredio?" pitao je Lenga. "Ne, odmah sam krenuo ka Vama". IM je bio ljut. Bio je ljut jer je dozvolio da ga napadnu, ljut jer je izgubio neke od genijalnih naucnika, ljut jer je Grejson u rukama Turijana, ljut jer je i pored svega toga, osetio veliko olaksanje sto je ziv. Nije rekao nista Kai Lengu.

Kada su vojnici otvorili Grejsonovu celiju bili su potpuno sokirani. Kali im je rekla da potraze zatvorenika, da ce verovatno biti izmucen, da je moguce da ce biti i unakazen, ali na ovo ih nije spremila. Njegova koza je bila providna, svetlela je crveno-plavo, bio je zarastao u kosu i bradu, prljav, go. "Ko si ti?", pitali su unezvereni. Grejson je vikao: "neprijatelj, ubite me, opasan sam, ubite me". Usta su se polako otvorila i rekao je "Ne secam se, mucili su me i drogirali". "Ne, ne slusajte, ubite me" vikao je Grejson, ali ga niko nije cuo. Turijani su ga poveli sa sobom. Grejson je svatio da nekako Riperi uticu na njih. Previse su ga lako poveli sa sobom. Turijani su javili da imaju zatvorenika i da stizu, a onda su Riperi napali. Grejson je bio nadljudski jak, brz kao munja. Mada su ga pogodili par puta, Riperi se nisu obazirali. Grejson je proklinjao svoj mozak sto i pored svega oseca bol. Razmisljao je o Dzilijan, o svemu sto je ucinio,a onda je shvatio da Riperi slusaju. Zatim su seli, napisali virus i poslali ga u poruci. Ukucali novi kurs - Grisomova akademija.

Poslednja ispravka: mesomebody (24.1.2012 u 0:08)
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku mesomebody na korisnoj poruci:
Asmodeus (23.1.2012), bokela (24.1.2012), Dacha89 (23.1.2012), Geralt (24.1.2012), nameless1 (23.1.2012), NaraYan (24.1.2012), Parkman (26.1.2012), Skenderevo (23.1.2012), voodoo_ (23.1.2012)
Stara 23.1.2012, 19:12   #2260
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Zeljno iscekujem prethodne delove!
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
mesomebody (23.1.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mass effect, mass effect 2, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mass Effect PC version WU TANG CLAN Role-Play 1545 2.7.2023 19:33
Neverwinter Nights 2 zorx Role-Play 1106 18.3.2021 18:53
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
HTPC (tih, ne greje se, moze da gura Mass Effect) Vladimiros Šta da kupim? 8 30.5.2008 19:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com