Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.5.2010, 13:25   #21
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Alcatel 800 OT Tribe

Kao što sam rekao gore za tu crnu plastiku, deluje mi kao gumirana plastika, ako uopšte takav materijal postoji, i izuzetno prijatna na dodir.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
Partybreaker (24.5.2010)
Stara 24.5.2010, 22:34   #22
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Alcatel 800 OT Tribe

E jedno pitanje kakav je FM prijem, znam da ima RDS, nego me zanima ako uopste kada palis radio , da li je ok u odnosu na neke ranije modele sta znam neka slobodna procena? Evo imam sada vodafone 527 i nije nesto ekstra onako pa pitam za ovo...
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2010, 3:24   #23
Borowatz
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Boogerville
Poruke: 543
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 78 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Borowatz
Određen forumom Re: Alcatel 800 OT Tribe

Po meni je prijem radija bolji od SE k770. Čak se i jače čuje.
Borowatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Borowatz na korisnoj poruci:
starx (25.5.2010)
Stara 25.5.2010, 6:54   #24
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Alcatel 800 OT Tribe

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Prevideo sam još jednu igru koja se nalazi u posebnom folderu i koja nije bila čekirana u glavnom meniu. To je sudoku, tj. loong sudoku, što u prevodu znači da mobilni telefon ima tri svoje instalirane full igre, takođe nije bila čekirana ikonica od E-knjige. Tu postoje opcije za štelovanje slova i prikaza neke takve uvezene digitalne knjige.
Interesantna se poruka pojavila na glavnom ekranu, a to je VANREDNA SITUACIJA. Nisam znao kako to da eliminišem, i vidim šta je time hteo mobilni da poruči. Restartovao sam ga i ona se izbrisala. Da li je to možda nedostatak task menadžera ili nešto drugo?!
Kartica ti je ispala iz mreže ili je mreža sama pala
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2010, 10:27   #25
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Alcatel 800 OT Tribe

Moraću meni da promenim, tj. da ga stavim na engleskom. Bolje razumem tako napisane funkcije.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2010, 17:49   #26
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Alcatel 800 OT Tribe

Postao sam ponosni vlasnik ovog telefona sa engleskim menijem. Glupavi prevodioci na srpskom učinili su svoje da sam morao da reagujem!!!
p.s. Uporedio sam ekran ovog modela sa jednim mnogo poznatim HTC modelom na debelom Suncu. Šta mislite ko je pobedio?!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2010, 19:10   #27
Borowatz
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Boogerville
Poruke: 543
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 78 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Borowatz
Određen forumom Re: Alcatel 800 OT Tribe

Očekivano je da pobedi alcatel, jer htc ima ekran osetljiv na dodir.
Borowatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2010, 20:10   #28
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Alcatel 800 OT Tribe

Da dodam da je u ponudi kod jednog od naših operatera kao ...626 (ne znam jel smem da stavim link).Jedino ima neku njihovu masku,roze ili crnu.
Kao telefon je sasvim ok
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2010, 21:24   #29
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Alcatel 800 OT Tribe

Ma zasto nebi rekao da postoji jos negde pa nebi valjalo da nekog hvalis, ovako jedini VIP ga nudi koga zanima na sajtu je, samo nemogu da pohvalim VIP za taj fon, kod njih za kes kosta oko 9.5k dok u nekim radnjama ima vise radnji za 7k za kes, u Francuskoj na primer kosta 5k din...
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2010, 14:02   #30
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Alcatel 800 OT Tribe

Sticajem okolnosti i ja kupih dva ovakva telefona. Jedan plavi meni, a drugi crveni za moju gospodju.
Za cenu koja je bila (na akciji) 68e, je extra telefon sta sve nudi, sad je 70 doduse ali opet nije mnogo skup.
Sto rece covek odozgo, softver mu nije najsrecnije resen ali zato postoji lepo upakovan mini-usb kabl i propratni softver koji se instalira na PC a preko koga se azurira tj. flesuje fabricki softver u telefonu direktno sa sajta Alcatela.
Displej je sasvim korektan i ima lepe boje i ostrinu, prima MicroSD (SDHC) kartice do 4GB, EDGE/GPRS, Bluetooth 2.0, kamerica od 2Mpix (foto do 1600x1200px),i jos gomila finih sitnica.
Sve u svemu fin telefon za relativno male pare.

Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2010, 15:10   #31
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Alcatel 800 OT Tribe

Da li je neko probao da apdejtuje softwer?
Pitam jer mi gmail ne radi kako treba ni kao posebna aplikacija,a ni preko opere
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2010, 16:31   #32
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Alcatel 800 OT Tribe

A jesi li probao sa drugom karticom, nemogu da se setim koji operater nije hteo yahoo mail nikako dok telenor jeste pa ti zato kazem, u sustini bi trebali svi da rade.
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2010, 17:03   #33
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Alcatel 800 OT Tribe

Telefon je od vip-a...
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2010, 23:59   #34
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Alcatel 800 OT Tribe

Eh da, zaboravih.
FM Radio sa RDS-om i mogucnost snimanja programa.
Senzor pokreta, korisna aplikacija PEDOMETER, u sprezi mere broj koraka i potrosene kalorije. Igrice koje takodje koriste taj senzor, pa su mogucnosti veoma siroke pri igranju neke voznje.
A na njega moguce podesiti razne stvari kao npr. menjanje wallpapera protresanjem telefona u neku stranu, prekidanje zvonjave budilnika ujutru i slicno.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2010, 0:19   #35
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Alcatel 800 OT Tribe

Nevjerovatno je da telefon ima žiroskop, a da to nemaju ni mnogo skupkji telefoni.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2010, 18:15   #36
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Alcatel 800 OT Tribe

Citat:
Loodi kaže: Pregled poruke
Eh da, zaboravih.
FM Radio sa RDS-om i mogucnost snimanja programa.
Senzor pokreta, korisna aplikacija PEDOMETER, u sprezi mere broj koraka i potrosene kalorije. Igrice koje takodje koriste taj senzor, pa su mogucnosti veoma siroke pri igranju neke voznje.
A na njega moguce podesiti razne stvari kao npr. menjanje wallpapera protresanjem telefona u neku stranu, prekidanje zvonjave budilnika ujutru i slicno.
Ponavljaš ko papagaj. Ja sam to već naveo. Kaži nešto novo o telefonu što drugi pa i mi korisnici neznamo. Sory!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2010, 1:06   #37
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Alcatel 800 OT Tribe

Nisam video da si napisao to vec....ali ovde i ima nekih stvari koje drugi ne znaju verovatno o samim mogucnostima, mislim da se ne ponavljam bas, osim sto sam odusevljen sta se nudi za toliko para pa sam jednostavno hteo da podelim sa ostalima.
Zameram mu manjkavost u softveru jer deluje kao nedoradjen/nedorecen sa nekim opcijama sto se tice samog rada sa fajlovima. Npr moguce je samo kopirati/premestati sa telefona na karticu i obrnuto a nije moguce da se lepo izabere u koji folder/podfolder itd.. kao i kopiranje vise fajlova odjednom da bi lepo organizovao iste. Takodje ako nisu u glavnom folderu kategorije (images, music,videos) na kartici ili u telefonu samom softver ih jednostavno ne vidi, tj slideshow slika ne vidi fajlove u podfolderima glavnog foldera images, isto je i sa muzikom i video klipovima. A to je samo problem do nedoradjenog OS-a. Tim fajlovima se moze pristupiti kroz fajl menadzer ali ih plejer ne vidi sa ostalima kad jednostavno preskenira karticu da dopuni npr listu pesama na kartici u odgovarajucem folderu. Slike ne mogu da se samo zumiraju pri pregledu, npr. kao na Nokiama i SonyEricssonima i drugim telefonima, nego postoji samo rudimentarna obrada fotografija cropovanja odredjenog dela slike ili resize-ovanja na 320x240 za wallpapper i slicnu drugu upotrebu u telefonu.
Generalno nije los, ali mu fale te neke opcije da bi bio mnogo funkcionalniji.
Valjda ce popraviti to sa updateovima softwera sto sam vec spomenuo da moze preko USB kabla i PC-a sa internet konekcijom, ali je uslov da je baterija puna skroz pre pocinjanja procesa.

Poslednja ispravka: Loodi (3.6.2010 u 2:14)
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2010, 18:45   #38
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Alcatel 800 OT Tribe

To za zumiranje je stvarno glupo
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2010, 0:17   #39
fervex
Novi član
 
Član od: 29.11.2009.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Alcatel 800 OT Tribe

Par pitanja za vlasnike

1. Da li telefon normalno pusta video fajlove ( bez seckanja ), i da li se prikazuju titlovi ?
2. Kakav je kvalitet video fajlova sa telefona ( ako moze i neki primer tj link ) ?
3. Mini opera tj surfovanje radi normalno kod svih operatera ( mene licno zanima za mt:s ) ?
4. Da li se mp3 melodije mogu ubacivati kao ringtone ?
5. Sto se tice aplikacija da li se mogu ubacivati dodatne ili se mogu koristiti samo one ugradjene u mob ?
6. Da li je tacno da telefon nema osvetljenje tastera ?
7. Gde moze da se kupi model u crnoj boji ? ( molim odgovor na PM za ovo pitanje )

Hvala svima na odgovorima
fervex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2010, 14:08   #40
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Alcatel 800 OT Tribe

1. Da li telefon normalno pusta video fajlove ( bez seckanja ), i da li se prikazuju titlovi ?
Telefon pusta video fajlove sasvim normalno, samo ne ocekuj da mozes da gledas full divx na njemu u neznam nekoj rezoluciji jer bi seckao sigurno. Najbolje da se rekompresuje na sliku 320x240 jer mu je to i prirodna velicina slike. Podrzava h.264 kvantizaciju i mpeg4 kompresiju(snima direktno u nju) sto znaci da bi trebao i da pusti skoro bilo koji video takav.

2. Kakav je kvalitet video fajlova sa telefona ( ako moze i neki primer tj link ) ?
Kvalitet video fajlova je zadovoljavajuci, nista extra, ali nije ni totalno krsh.

3. Mini opera tj surfovanje radi normalno kod svih operatera ( mene licno zanima za mt:s ) ?
Ja sam prepaid na 064 i radi extra sve.

4. Da li se mp3 melodije mogu ubacivati kao ringtone ?
Moze i kao ringtone, sms, power up, power down, da se dodeli kontaktu, za alarm budjenja itd. stvarno su dobre mogucnosti tu.

5. Sto se tice aplikacija da li se mogu ubacivati dodatne ili se mogu koristiti samo one ugradjene u mob ?
Ubacis svaku najnormalniju java aplikaciju i ako je kompatibilna radice 100%, ja sam vec poubacivao neke korisne aplikacije kao sto je mini commander(manipulacija fajlovima) koji je kao Total Commander samo za telefone.

6. Da li je tacno da telefon nema osvetljenje tastera ?
Ima osvetljenje tastera, samo sto te nekad u mraku zaslepi ekran pa ih slabije vidis ali ima.

7. Gde moze da se kupi model u crnoj boji ? ( molim odgovor na PM za ovo pitanje )
Isto tamo gde sam i ja kupio (vidi slike odakle sam okacio ako znas kako)
Pod uslovom da imaju na lageru jos posto je isao ko alva. ujutru uzeh ona dva, popodne sam otisao sa drugarom da i on kupi i vec nije bilo na tom mestu nego samo jos 5 komada u drugoj radnji. Al mozda su vec dobili nove zalihe.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
800, 800 ot, 800 ot tribe, mob, review, test, user

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com