Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.6.2009, 18:47   #81
MiroslavNW
Član
 
Član od: 28.3.2006.
Lokacija: Zitiste
Poruke: 207
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Da napomenem to mi se desilo jos par puta ali posle restarta sve radi normalno. Sutra cu da zamenim napajanje pa cu da vidim ako je do ploce ili neke druge komponente ide u staro gvozdje.
MiroslavNW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2009, 23:31   #82
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Reci sta je bilo,kad resis .
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2009, 23:49   #83
MiroslavNW
Član
 
Član od: 28.3.2006.
Lokacija: Zitiste
Poruke: 207
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Cool Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Citat:
FlavioPO kaže: Pregled poruke
Reci sta je bilo,kad resis .
Otisla graficka karta sreca moja. nemora u staro gvozdje!!!!!!!!!
MiroslavNW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 9:04   #84
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Овај се баш ућутао!

Пре неки дан сам помагао другарици да "поправи" комп. Симптоми су били следећи:
- када се упали, ништа се не дешава, врти вентилатор на процесору и то је то. Од БИОС-а ни трага ни гласа.
По њеној причи, једног јутра је хтела да га упали и то је почело да се дешава. После отварања кућишта, нашао сам један кондензатор на поду. Таман сам се обрадовао да сам без велике муке решио проблем, кад Марфи покуца на врата већ следећег дана. Купио сам јој нову плочу: АСУС M4N78 (пре тога је била нека БИОСТАР нпр. 690 или тако нешто, заборавио сам модел), убацио процесор (4000x2), кад оно исти симптоми. Сад ми ништа није јасно? Да ли је и напајање (неки кинез од 400W стар ~2. године) отишло у вечна ловишта? Први пут кад сам га упалио са новом плочом, завртео се вентилатор на процесору, па је стао, па се опет завртео, па опет стао. Након тога се приликом паљења врти вентилатор, али су симптоми исти као и са старом плочом. Још нешто: Њено напајање има 20-пински, а не 24-пински кабл. Да ли је можда мало "струје" узрок овоме (мада је са таквим напајањем комп радио претходне две године)?
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 10:49   #85
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

hm mozda je do grafe. Moja sestra je imala slicne simptome samo sto joj se ventilator na pocesoru vrteo a na monitoru nije bilo nikakve slike
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 11:22   #86
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Vrlo verovatno da je napajanje! Mada je moguce da je "zahvaljujuci" njemu jos nesto stradalo osim tog kondenzatora!
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 11:35   #87
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

@Nix
Графа је интегрисана (и на претходној плочи и на овој новој), тако да сам то искључио као узрок.
@doctor
Мени се чини да је тај кондензатор страдао услед "механичког квара" (читај: неко је чачкао нешто па га је одвалио) а не због напајања. Пробаћу свој стари chieftec кад се вратим са посла, па ћу утврдити шта је (надам се).
Какви су знакови рикњавања процесора?

Eдит: У питању је било кунг фу напајање.

Poslednja ispravka: Orvel (19.8.2009 u 21:16) Razlog: Решио проблем.
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 14:24   #88
ivee
Član
 
Član od: 24.1.2008.
Lokacija: Lebane
Poruke: 63
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Imam problem sa jednim kompjuterom da kad ga pokrenem ukljuce se ventilatori ali ne ukljucuje monitor vec se hard cuje non stop kao ono kad treba da podigne sistem i tako sve u krug,lampica napred za hard se pali i gasi stalno i posle nekog vremena se iskljuci komp skroz. I jos nesto, kad se tako ugasi mora da se izvuce kabal iz napajanja i da se vrati pa tek onda hoce ponovo da se pokrene. Da li je problem sa hardom ili nesto drugo?
ivee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 12:40   #89
virtuoz
Član
 
Član od: 8.10.2008.
Poruke: 34
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Citat:
ivee kaže: Pregled poruke
Imam problem sa jednim kompjuterom da kad ga pokrenem ukljuce se ventilatori ali ne ukljucuje monitor vec se hard cuje non stop kao ono kad treba da podigne sistem i tako sve u krug,lampica napred za hard se pali i gasi stalno i posle nekog vremena se iskljuci komp skroz. I jos nesto, kad se tako ugasi mora da se izvuce kabal iz napajanja i da se vrati pa tek onda hoce ponovo da se pokrene. Da li je problem sa hardom ili nesto drugo?
Koje napajanje imas???
virtuoz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 13:16   #90
ivee
Član
 
Član od: 24.1.2008.
Lokacija: Lebane
Poruke: 63
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Neki Kinez.
ivee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 13:34   #91
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

eto ti uzroka
pozajmi napajanje od nekoga i probaj sa tim, ako je do napajanja, pazari LC Power 420H, košta ispod 2k dinara a kvalitetno je

meni je jedan komp bio na servisu, uključiš ga, ventilatori se pomere za 2cm i stane... reko ok, aj zameniću mu napajanje, stavim ja drugo, kliknem, ništa se ne desi... onda sam obrisao podešavanja u CMOS-u pomoću džampera i proradilo je?!
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2009, 17:35   #92
Mladja
Član
 
Član od: 12.4.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 290
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Slican ali ne i isti problem...
Odoh danas da drugu podignem novi win,posto se stari ulenjio.
Pocnemo sa sp3-jem,setup javi da ne moze da procita neke fajlove.Pomislih,izgreban disk.Donesem sp2,pokrenem setup.Pred kraj mi izbaci obavestenje tipa "fajl koji trenutno kopirate ne slaze se sa postojacim na disku (bas nisam ni uspeo da procitam,ima valjda nesto veze sa sata-2 ili nesto drugo) i to moze da bude lose za vas sistem,bla,bla..." kliknem ja da on nastavi posao bez obzira na gresku.Kada se to zavrsi i kada krenuse cuvenih 39 minuta,negde posle njih 15,kada se izvrsava faza "copying files" javi setup da ne moze da procita neki fajl sa diska.Prebacim ja disk u drugi citac,iskopirah fajl,vratih cd nazad,zavrsi se instalacija.Kada se kompjuter resetova,umesto ocekivanog windowsa,setup od 39 minuta se ponovo pokrenu... sacekasmo mi to jos jednom (nemam pojma zasto)...posle restarta,ponovo se pokrene isti setup ????
Ovaj put ga prekinuh,vratih bios na default (stavio sam 1st boot device -hard disk)...i kraj.
Sad kad probamo da ga upalimo,nit se zacuje beep,monitor se ne pali dok sve lapmice i ventilatori rade.Sve konektore smo proverili...nece i to ti je....
Ima neko ideju sta je crklo (ja moram da platim ) ako je uopste crklo,ili sam nesto lose uradio sa hardom ili bios-om... ?
Mladja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2009, 19:04   #93
dekille
Novi član
 
Član od: 9.9.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Isto se desilo i meni posle naglog nestanka i dolaska struje. Problem je bio sa napajanjem ali sada ima drugi problem i treba mi pomoć!!!!

Poslije nestanka struje HDD je blago rečeno izgubio pamćenje!
Naime, u bios-u prepoznaje HDD (WD 320 GB Sata II), ali je od dvije particije (c:50GB i d:250GB), neznam kako prepoznao samo particiju C i to veličine 120 GB.
Nijesu bitni podaci, pa sam instalirao novi XP i kada preko "disk managmenta" provjerim HDD, javlja samo c:120 GB.
Kako da povratim ostatak prostora?!!!

P.S. Počinjem da sumljam da je HDD imao blaži moždani udar i da mu je oduzeta jedna strana!
dekille je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2009, 1:32   #94
Jande
Novi član
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Nigde nisam pročitao da je neko imao ovaj moj problem,a on je sledeći:Kad uključim komp sija mi crvena lampica za hard non stop i naravno ne ulazi u bios,prvo se dešavalo da radi neko vreme komp (10-15min) i onda zabode a sad neće više uopšte da butuje,hardovi nisu,barem moje mišljenje,napajanje skoro menjano Chieftec 390 W,jedino ostaje da sumnjam na ploču,šta vi mislite? Inače kad se pali ne čuje se nikakva bipovanja

Ploča P5N-E
Hardovi 2x500gb WD + 80gb Seagate(sistemski,inače on nije SATA)
2gb RAM TakeMS
GF 8600 GTS 256mb
TV Card,Audigy 2 Sound Card
Chieftec 390 W
Jande je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2009, 18:52   #95
m3ntal
Novi član
 
Član od: 5.11.2009.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

поздрав!
да и ја своју муку изјадам. каже овако, комп се упали, све се врти што има у њему, хард крља неких 3-4 секунде (као што би и требао- као ИМТ-ов трактор) а онда утихне, монитор не даје знаке живота тј слику...све остало ради нормално, вентилатор процесора врти нормално, вент. на графичкој карти исто тако, двд-ром се нормално може отворити и затворити, лед лампице ок итд, итд...све сам измењао!!! од графичке, матичне, рамова, процесора, хардова, батерија,...
у такорећи ''сервису'' ми ликови рекли да су ми цркла и матична и процесор...проверим ја сам процесор после -ради без проблема (!!!) и контам бар су за матичну били у праву...купим нову, ИСТИ ПРОБЛЕМ !!! ал ајд за матичну ми и није криво (мада! ), јако је стара! напајање је АХП 500в купљено пре месец и по, њега једино нисам мењао ал контам да не би требало да оно не ваља!
пре него што одем са месарским ножем у тај сервис и променим им лични опис, имате ли бар неки савет како да има се начеститам миле нове године или бар како да поправим комп.
извините због дужине поруке, хвала!
m3ntal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2009, 21:18   #96
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Cudno... Napajanje cini mi se? 'Ajde ti upali racunar, s tim sto ces maticnu da stavis van kucista na antistaticnu podlogu...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2009, 22:39   #97
indok
Član
 
Član od: 8.11.2008.
Poruke: 91
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Mozda je i graficka ako su se proc i ploca pokazali ispravnima a oni ga u servisu probavali na drugom monitoru (ako sam dobro shvatio)

Edit sad procitah da si i grafiku mijenjao onda ostaje napajanje i gremlini ako imas dovoljno iskustva probaj postupiti po doctorovom prijedlogu a ako nemas mijenjaj servis
indok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2009, 11:07   #98
m3ntal
Novi član
 
Član od: 5.11.2009.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
cudno... Napajanje cini mi se? 'ajde ti upali racunar, s tim sto ces maticnu da stavis van kucista na antistaticnu podlogu...
матори, ај ти мени мало објасни ту антистатичну подлогу и тај процес...мислим, контам одприлике шта је ал' ценим да ти знаш боље ...
m3ntal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2009, 11:17   #99
indok
Član
 
Član od: 8.11.2008.
Poruke: 91
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Pa fino na sto stavi onu kesicu u kojoj si dobio plocu kad si je kupio pa na nju nakaci proc, memoriju, optiku. grafiku i HDD, izvadi napajanje takodje stavi ga pored i prikljuci sve potrebno, prikljuci misa, tastaturu i monitor i lagano srafcigerom ili slicnim alatom spoji na sec kontakte za power switch i gledaj sta se desava, postupak mozes odraditi bez optike i HDD da vidis hoce li komp uci u bios pa onda lagano dodati HDD i optiku da vidis da li oni brljaju
indok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2009, 14:15   #100
m3ntal
Novi član
 
Član od: 5.11.2009.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

само кратко да вам опишем мој покушај рекламације (!?) те дијагностике рачунара у том ''сервису'' или бар да добијем објашњење, ил извињење !!!
улазим ја тамо у сервис а оно теле ме већ гледа преко пулта, конта, сетио се мене...ја њему добар дан-он мени добар дан...реко ја тако и тако, измењао сам све што си ми рекао и оно опет не ради (а и ништа тим компонентама није фалило пре) зезнуо си ме жестоко и не знам ко ти дао да се тим послом бавиш! гледа теле и не може његов мозак да обради те информације...тек изусти, јеси ли ти променио процесор и матичну, иако сам му то већ 657 пута већ рекао смирим се и кажем да сам узео нову плочу а процесор је добар...а сад спектакл, каже легенда ''чекај, и даље не ради?'' ја ћу њему ''то ти говорим царе!'' а он мени (боље да ми је мајку опсовао и ударио шамар) ''ПА ВИДИШ ДА ЈЕ ДИЈАГНОЗА БИЛА ДОБРА!!!''
знам да није овоме место у овој теми ал нисам могао да одолим...избегавајте -IQ computers- Нови Сад! поздрав!!!
m3ntal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kvar, problem

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kada uključim kompjuter: CMOS SEting Wrong! Melody Kvarovi 12 3.8.2008 17:50
Vista Plavi Ekran kada gasim kompjuter? Captain Jack Sparrow Operativni sistemi 10 8.12.2007 1:43
Problem kada gasim racunar internacional Operativni sistemi 7 22.8.2006 22:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com