Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.8.2018, 11:44   #101
Dimitry86
Novi član
 
Član od: 18.9.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Pozdrav,

Pošto se ne razumem i nemam iskustva sa ovom vrstom uredjaja, značila bi mi pomoć.

Da li može preporuka za neki OK preamp/amp/dac koji ima RCA izlaz?
Od ulaza su mi potrebni takodje RCA (za digitalni kontroler kojem bi da pojačam zvuk malo) kao i digitalni ulaz za povezivanje sa LG TV-om koji ima Optical Digital Output.

Budžet do nekih 100€. Može i polovno sa KP, novo sa Alija itd.

Uredjaj će biti povezan na Microlab Solo 6c sistem (koji već ima svoje integrisano pojačalo).

Nešto što sam video na AE: https://www.aliexpress.com/item/Xian...044103064.html

Hvala unapred.
Dimitry86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2018, 21:17   #102
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Nisam ni viđao toliko često tu kombinaciju DAC-a sa analognim RCA ulazima. Taj što si ti naveo u linku ima sve što ti treba a kakav je sam kvalitet... sumnjam da je iko probao.

Ako koristiš taj digitalni kontroler u tom slučaju će on obavljati DA konverziju i od njegovog kvaliteta će ti zavisiti zvuk a ovaj DAC koji dokupiš samo prosleđuje isti taj signal koji je dobio na izlaz jer to je već konvertovani analogni signal i DAC praktično nema nikakvu funkciju sem da bude prekidač/skretničar tog signala. Kod TV-a je već digitalni signal i u tom slučaju DAC baš radi svoj posao.

Pitanje, da li ti je baš stvarno potreban taj digitalni kontroler da pojačava bilo šta? Jer ako koristiš samo DAC, ti do njega dovučeš digitalni signal kom ne treba nikakvo pojačanje... on ga pretvori u analogni i prosledi tvojim zvučnicima. Jačina signala koju bi Microlab dobili zavisi od visine linijskg izlaza DAC-a u voltima, to može da bude slabije, npr. 1V, 1.2V... Ali ima dosta DAC-ova da se probere koji imaju ~2V i to je već vrlo glasan signal koji stiže u pojačalo/aktivne zvučnike... Jači od toga čak ne bi ni valjalo da bude jer može doći do distorzije. Mnogi ljudi toga nisu svesni ali što je viši taj linijski signal koji ulazi u pojačalo to je manji nivo koliko smemo da odvrnemo potenciometar da ne bi došlo do distorzije, čak je i ovih 2V već više nego što bi trebalo i samo daje privid jačeg zvuka a u realnosti samo smanjuje hod na volume potencimoetru koji smemo da koristimo... ali to je već za neku drugu priču.

Pa ako možeš, pojasni malo zašto baš ovako želiš da spojiš. Mislim da bi bolje bilo ako možeš da izbaciš taj digitalni kontroler iz lanca i onda samo tražiš običan DAC sa digitalnim ulazima koji ti trebaju.

Poslednja ispravka: Aibo (30.8.2018 u 21:29)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2018, 11:01   #103
Dimitry86
Novi član
 
Član od: 18.9.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Hvala na veoma detaljnom odgovoru, već sam bio izgubio nadu da će bilo ko nešto napisati.

Evo dodatnog objašnjenja...
DAC mi je potreban samo za TV, svestan sam ja toga. Znam da je zvuk sa kontrolera već konvertovan u analogni, ali mi se čini da je malo tiši nego što bih očekivao, pa bih da ga pojačam ako je moguće pre spajanja na zvučnike. Tako da sam mislio da nadjem jedan uredjaj sa dve funkcije, DAC za povezivanje TV-a i amp za digitalni (DJ) kontroler koji ipak ne mogu da izbacim iz lanca.

Koliko vidim u specifikacijama ovog Kineza, izlazni napon je 2V (Output voltage> 2000 mV)

Hvala još jednom...

Poslednja ispravka: Dimitry86 (31.8.2018 u 11:02) Razlog: typos
Dimitry86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2018, 14:48   #104
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Pristupačni USB DAC-ovi

Ok, ja lično nemam iskustva sa toliko multifunkcionalnim uređajima. Taj što si ti našao na papiru deluje skroz ok. Možda se još neko ubaci...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2018, 21:56   #105
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Hajde da prekopiram ovo sa drugog foruma, 3 mišljenja vrede više od 1og.

Citat:
Dakle, nije mi prvi DAC. Imam NAD DAC2, ali mislim da je ovom postu mesto u ovoj temi.

Kupio sam Topping D30. Nešto mi se javljalo da treba da ga kupim. Bio je osam dana na carini, pržio sam se na tihoj vatri, ali je na kraju stigao. Da sad ne cepam košulju i sečem vene, ali mislim da je odličan. I sa onim shugavim napajanjem i njegovim USB kablom se izvanredno čuje. Mogu da mislim šta bi bilo sa nekim krštenim.

NAD će ponovo morati u sistem B ili na prodaju. Pri tom u opšte ne mislim da je hrđav. Na protiv. Ali je D30 bolji, na prvu loptu.
Citat:
Nije ni meni prvi dac , i ja sam kupio Topping D30 , danas stigao iz USA , sutra sledi uporedjivanje vs. iFi Nano iDSD DAC .
.
.
.
Topping D30 pobednik , mada detaljno uporedjivanje sledi , sad za sad blaga prednost Toppingu , definisaniji bas i mirnija zvucna slika .
Ko nije u toku, NAD DAC 2 je iz 2014. i koštao je 230€... iFi Nano iDSD je od kraja prošle, početka ove... i košta 220€.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2018, 22:16   #106
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Nema veze bas sa DAC-ovima ali ima veze sa integrusama pa svima koji se dvoume da li ce nesto dobiti prelaskom sa integruse na drugu zvucnu to toplo preporucujem.
Ovde ne pricam o jeftinim plocama koje ocekivano imaju losije CODEC-e i slicno, juce sam radi probe ukljucio fensi integrisanu SupremeFX S1220A zvucnu koja je iskombinovana sa RC4580 i OPA1688 op-ampovima, Nichicon kondenztorima i EMI zastitom i kvalitet zvuka se ne moze ni porediti sa Creative Sound Blaster Z zvucnom, koja inace ne spada u neki vrh ponude.
Iako integrusa ima pojacalo za slusalice, Creative-ovo je osetno jace, te izvlaci vecu glasnocu i ima dovoljno snage da "pogura" drajvere slusalica kako treba i da punocu zvuku(Pritom ih testiram sa Sennheiser HD415, 32 oma koje nije tesko gurati).
Sad ostaje da se javi neko iz BG sa FX-3 ili nekim DAC-om pa da uporedimo kako to zvuci u smislu jedno naspram drugog kako bi se stekla dobra predstava sta se za koji novac dobija.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2018, 19:07   #107
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

^^ Nemam FX-3 ali bih mogao da ponudim SMSL X4 i Sabaje za poređenje... i Topping D30, mada on nema izlaz za slušalice pa bi mogli u klasičnom stereo okruženju da se uporede.

BTW, u prodaji je novi SMSL Sanskrit 10th za 85-90€. To je izdanje za desetogodišnjicu, na papiru je sve super, koristi AK4490 čip sa podrškom za sve moguće formate. Pošto Asahi Kasei čip nikada ranije nisam čuo pa sam radoznao, naručio sam čim je krenuo u prodaju. Očekujem da mi stigne za 15-ak dana pa će pasti i jedan od prvih opisa ovde kod nas na forumu, kao i YT video.

Jedino su mi boje malo bezveze, ali ako valja zvuk onda se pređe preko toga.

Poslednja ispravka: Aibo (27.10.2018 u 19:20)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2018, 16:42   #108
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Stigao Sanskrit 10th, tek sam ga malo slušao, OK je na prvu, za ovako kratku probu mogu samo da kažem da je D30 lagano bolji. Ali kad stignem da poslušam malo duže uporediću ga pažljivo sa Da2 i Da3 a okačiću i video.

Do tad, uživo je lepši nego na slikama, nije drečava boja.


Poslednja ispravka: Aibo (4.11.2018 u 16:57)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
HSVstoned (7.11.2018), Picard (4.11.2018)
Stara 6.11.2018, 0:00   #109
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Slušao sam ga juče i danas... u globalu bih rekao da je po količini detalja i nekoj generalnoj čistini na nivou sa Idea/Da2 ali takođe ima neki svoj zvučni pečat. Npr. basa ima više i malo je topliji a slabije kontrolisan. Visoki su svetliji mada nisu napadni, ali zato utiču na vokale pa hoće da zazvuče sibilantno kod mene. Generalno me zvuk podseća na ono što npr. furaju slušalice koje su ripp-off AKG-a (Superlux, ISK...) samo bez one rupe u sredini, ovde ima sasvim dovoljno srednjih. Kontam da bi se nekome svidelo ali ja bih lično za sebe radije slušao Ideu ili Da2. I naravno tu je i po meni best buy za tih 80ak € - Topping D10 koji svira još bolje, u nivou sa Da3, a košta isto kao Sanskrit... naravno ako ne smeta to što je malo manje funkcionalna sprava jer ima samo USB ulaz i nema daljinac. Daljinac ovde mi je inače super stvar, šteta što svi DAC-ovi ovo nemaju... pogotovo jer meni ni pojačalo nema daljinac.

A evo i video:

Video Review


Da sumiram sve svoje utiske do sada. Nekako su mi se izdvojila 4 nivoa (ovi grupisani zajedno su blizu i možda bi neko drugačije mislio):

Topping D30
.
.
Topping D10
Sabaj Da3
.
Sabaj Da2/SMSL Idea
SMSL Sanskrit 10th
.
.
SMSL X4

Poslednja ispravka: Aibo (6.11.2018 u 2:17)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
HSVstoned (7.11.2018), Picard (6.11.2018)
Stara 2.12.2018, 15:59   #110
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Jedan zanimljiv Amirov opis Audirect Beam i Dragonfly Black. Meni je ceo test posebno zanimljiv zato što Audirect Beam pobeđuje u većini testova a na kraju debelo gubi na običnom slušanju. I on na kraju zaključuje kako specifikacije na papiru mogu da obmanu.

Iskreno, ja kao inženjer (oblast mi je baš "Instrumentacija i merenja") cenim sve što Amir i ljudi poput njega rade jer su to interesantni detalji... ali većina čitalaca ne shvata šta ti grafici pokazuju i još bitnije šta ne pokazuju. Iz mog ličnog iskustva sajtovi koji skoro nikada ne omanu sa audio opisom su What Hi-Fi i Trusted Reviews. Sve je opisno ali uvek znaju o čemu pričaju.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Mario Pavićević (2.12.2018), Picard (2.12.2018)
Stara 6.12.2018, 19:25   #111
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Poslednji na liniji su mi Topping NX4 i FX DAC-X6 i mogu da kažem da mi se oba jako sviđaju. NX4 je prvi koji sam slušao da ima malo jači Sabre ES9038 Q2M i prvi koji kod mene kući zvuči jednu nijansu lepše od D30, a ta nijansa je blago utegnutiji bas i malkice čistiji visoki. Van toga zvuče začuđujuće slično sa obzirom na različite čipove i iskreno ne mogu uvek da registrujem razliku, samo kad pustim neku vrlo realnu akustičnu muziku snimanu u prirodnoj prostoriji, tu NX4 malo bolje prenese onaj eho prostora u kom se snimalo... zvuči cool kad se primeti ali mora da se načulje uši... tako da ne želim zbog sitnice da se odreknem dodatnih ulaza koje D30 ima.

Kupio sam ovih dana i AKG K92 da bih mogao malo bolje da procenim kakvi su izlazi za slušalice i na moju sreću prilično reaguju na snagu i kvalitet DAC-a pa će mi od sada služiti za testiranje tog dela. Baciću i njihov opis kad stignem jer su zanimljive za poređenje sa AKG kopijama koje sam do sada samo imao (Superlux i ISK). Moje kućno pojačalo i NX4 ih teraju odlično, FX X6 isto jako dobro gura. Telefoni, PC, Sabaj Da2, Da3... i ne baš tako dobro.

Inače, FX X6 me je pozitivno iznenadio, krajnje iskreno nisam očekivao da ovako dobro zvuči. Još sam čuo od par ljudi da je tanak i ispijen zvuk a ovaj moj primerak je sve samo ne tanak i ispijen. Na prvu loptu ovo je verovatno best bang for buck... Detaljniji opis ću da odložim dok malo više vremena ne provedem sa njim i odradim AB sa ostalim modelima... ali već na prvu se vidi da uređaj stvarno vredi svaku paru.

A evo i video za NX4: https://youtu.be/ZCagT1vCWJ4. Odradio sam i za D10 ali nikako da stignem da ga editujem, sav sam nešto na sve strane.

I par sličica od NX4 i Topping familije:





Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
HSVstoned (26.12.2018), Mario Pavićević (6.12.2018), Picard (6.12.2018)
Stara 25.12.2018, 21:01   #112
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Povratak na korene teme - pristupačan USB DAC - link

Prvi put sam danas naleteo na njega, ima Sabre ES9018K2M baš kao i Idea/Da2, ali za razliku od njih ima i ugrađeno pojačalce za slušalice - Texas Instruments TPA6133A2 i košta samo 22 €. Po komentarima izgleda da ne radi baš dobro sa telefonima jer mu treba malo više struje ali na Win se kači bez drajvera. Već sam naučio da na finalni zvuk utiče mnogo više od čipa... ali naručiću ga iz čiste radoznalosti, prosto moram.

EDIT: Imam i male izmene kod sebe pa mi je sada u srcu sistema pojačalo Cyrus 8vs2 koje je mnogo transparentnije od starog Harmana. DAC-ovi će sada biti pod još jačim reflektorom.

Poslednja ispravka: Aibo (25.12.2018 u 21:15)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2018, 11:57   #113
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Ooo, čestitam na apgrejdu amplifikacije.

Kad smo kod ultra jeftinih opcija, evo još jednog DAC/amp (ne headamp) vrednog razmatranja - Nobsound NS-01G:



Komentar sa drugog foruma:

Citat:
izuzetno kvalitetno i dobro ocenjeno D class nobsound pojačalce koje sam skoro čuo i oduševiJo se
(20e, ima ugrađen DAC i Bluetooth, ludilo)
Postoji i malo bolja verzija, NS-10G PRO, ali bez USB ulaza.

Poslednja ispravka: Picard (13.1.2019 u 20:33)
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2018, 0:24   #114
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Koji biste dac sa alija preporučili do nekih 15, 20$ da služi kao veza tv (spdif) i pojačalo?
Ne treba mi ni potenciometar, ni bluetooth. Samo dac.

Btw uzeo sam audiophile 2496, i poprilično sam zadovoljan poboljšanjem u odnosu na integrisanu.

Poslednja ispravka: Luka Filipovic (29.12.2018 u 0:33)
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2018, 17:48   #115
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Od tih skroz jeftinih sam čuo samo Fiio D3 i šta znam, nije to sad neki preterano detaljan zvuk ali za tu cenu sprva radi sasvim korektno i svakako zvuči bolje od uglavnom žalosnih analognih izlaza sa TV-a (ako ih uopšte imaju).

Baciću pogled po Aliju kad stignem da li neka od tih budžetskih varijanti ima zanimljivije specifikacije od proseka, pa da možda zaslužuje malo više pažnje.

P.S. Naručio sam Khadas Tone Board, tolika se prašina digla oko njega da sam prosto morao. Meri se čistije i od Topping D50 / SMSL SU-8 a prvi DAC baziran na ovoj pločici će koštati 420$ (promo cena je 350$ trenutno). Samo pločica je 99$ na Aliju. Ako stvarno bude zvuk kako ga hvale, lično ću napraviti lepu alu kutiju.

Poslednja ispravka: Aibo (31.12.2018 u 17:55)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Luka Filipovic (31.12.2018)
Stara 31.12.2018, 18:10   #116
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Do skoro sam imao sbbov Cisco risiver koji je imao dobar audio dac na izlazu. Sad od kako je stigao eon tv box izgubio sam tu mogućnost i da ne bih slušao preko zvučnika na tvu koji su katastrofalno loši sam uzeo ovo kao prvu pomoc. Ali kvalitet je srazmeran ceni. Hoću nešto bar pristojno da bude, valjda može za te pare da se probere.
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2018, 18:15   #117
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Mislim da je prva sigurica Fiio Taishan, ispod toga mrka kapa.

@Aibo: a da ovde preneseš utiske o AKG K92?

Poslednja ispravka: Picard (31.12.2018 u 18:30)
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2019, 16:20   #118
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Stiže ovih dana komplet opis.

Inače sam ostao dužan malo detaljnije o FX X6. Ukratko, po mom mišljenju je to odlična spravica. Tako se pogodilo da sam ga nabavio baš pre promene pojačala i na starom Harman Kardon HK6500 se čula razlika u odnosu na D30 ali nije to ništa preterano značajno i vredno cimanja. Međutim nedelju dana kasnije nabavim Cyrus 8vs2 i nakon par dana isprobam opet... X6 tu i dalje zvuči krajnje prijatno ali u direktnom poređenju je D30 ipak življi i detaljniji uređaj, pa kad ga slušam malo duže nije da želim da se vratim na X6. Ali realno može X6 solidno dobar ostatak sistema da isprati (npr. popularan entry level NAD 3xx + Monitor Audio Bronze i sl. bih bez problema zakačio na X6 i uživao).

Sa slušalicama je slična priča, jako dobro gura K92. Sabaj Da2/Da3 prosto ne mogu da ih poteraju tako. NX4 naravno može, čak pritom izbaci malo više onih najfinijih atmosferskih detalja koji se npr. čuju kada slušam odlične stare albume Elvisa, ali ako recimo slušam Pop 80-ih, jedva da ih razlikujem. Verujem da bi se na još boljim slušalicama stvorila veća razlika, kao što je slučaj sa promenom pojačala pokazao, ali to je ipak samo pretpostavka. U svakom slučaju je za svoj novac odlična sprava.

EDIT: Da, verovatno prirodnije poređenje po ceni su Topping D10 i Sabaj Da3... oni su kao DAC-ovi oba oštriji i više teže da iscrtaju svaku ivicu od X6 što ume da zvuči uzbudljivije, ali je X6 staloženiji i nikada ne upada u zamku da zvuči nervozno i veštački analitično. Meni u svemu tome verovatno D10 ubada najbolji balans između uzbuđenja i mirnoće ali klasično ima najmanje funkcija.

Poslednja ispravka: Aibo (2.1.2019 u 16:57)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
HSVstoned (15.1.2019)
Stara 12.1.2019, 23:01   #119
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Jedan dodatak i ispravka za Sanskrit 10th - nakon što je neko zatražio Amiru na AudioScienceReview da napravi merenja kada je DAC prikačen na spoljno napajanje, Amir je to uradio i dobio dosta čistija merenja. Ja sam evo večras seo da proverim da li se to čuje na uvo i moram da kažem da se DAC čuje solidno bolje kada se napaja sa punjača za telefon nego sa PC-a. Ovako sa punjača zvuči baš primetno dinamičnije, bas više nije samo masivan a mekan već ima bolji udar i dubinu, a i visoki su čistiji.

Onaj generalni zvučni potpis koji sam opisao, da je bas malo masniji a visoki malo svetliji i dalje stoji, ali je to sada ipak sveukupno življe, dinamičnije i čistije - dovoljno da se podigne za jednu klasu i sada ga već nikako ne bih poredio sa Da2 i Idea kao što je bez dodatnog napajanja istina. Ovako sa napajanjem zvuči punije/dinamičnije i od Da3. Mislim da imamo izazivača za duel sa Topping D10 (kog nažalost nemam kod sebe) za vladara klase od oko 80€.

Mislim da SMSL nije ni trebao da omogućava rad samo na PC-u već da adapter bude obavezan i priložen u pakovanju, ili makar da u uputstvu naglase da je za max performanse potrebno dokupiti adapter - ovako su sebi samo medveđu uslugu učinili.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2019, 22:05   #120
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Problem kod svih tih jeftinijih uređaja je u najviše slučajeva loše napajanje.
Bilo da je dac konvetrer ili pojačavač.
Treba dosta para da se napravi kvalitetan ispravljač..To bi poskupelo
cenu samog uređaja..
Zbog toga se taj dac čuje bolje kad radi preko posebnog ispravljača jer na usb
niti može da dobije dovoljan napon niti kvalitetan napon..
To bi se najbolje videlo kada bi se struja prikačila na osciloskop..
Skupi konverteri pored kvalitetnih i skupih komponenti imaju i ozbljno napravljena napajanja zato i koštaju toliko bezobrazno..
Ista priča je i sa pojačalima bez kvalitetne struje nema dobrog zvuka..
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com