Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Pregled rezultata glasanja: Da li, po vama, ima buducnosti za djecu iz Crne Gore koju interesuje programerstvo?
Da! 75 53,57%
Ne! 65 46,43%
Glasova: 140. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.11.2006, 21:49   #121
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: Pomozite svim neznalicama (meni) na forumu :)

Citat:
al0cunit kaže:
boze sacuvaj rudar .. ako su to so called "profi" ... o cemu onda zelis da se prica .. ovo sad shto se prica su osnovne stvari koje kako ti kazes noobs trebaju znati na samom pocetku tako da ako ovo ne shvacas , go back to school .. ..

Vec sam se izvinio u postu iznad tvog .Jesam , lel' tako .

Ako nisam , sory.Kapiram ja te stvari kad pogledam malo bolje.


Jesmo li OK?
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 10:21   #122
NoobC++
Novi član
 
Član od: 5.11.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomozite svim neznalicama (meni) na forumu :)

Pa ja to pricam celo vreme ali niko mene ne slusa.Zapnu negde i onda otegnu raspravu na 1-2 strane o nekom mingw i mi samo gledamo u ekran citamo hocemo nesto da naucimo a ne mozhemo jer ne razumemo .Zato postoje osnovne stvari od kojih se mora krenuti i zato sam otvorio temu "HNLBP" ali su je zakljucali .Dobro imaju pravo to da urade ali tamo smo trebali svi da pisemo koji josh ne znamo za sada znam jedino ja i rudar .I evo sada nista vec nekoliko dana ne ucimo.Mislim znam imam razumevanja niste ni vi tu da nas ucite ali bar otvorite drugu temu i raspravljajte se o mingw .
NoobC++ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 12:50   #123
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Pomozite svim neznalicama (meni) na forumu :)

Meni nije jasno sto se ovakve teme u pojavljuju u podforumu koji se bavi pravljenjem igara?

Imamo forum koji se bavi programiranjem. A ako hocete vec da se bavite igrama (koje spadaju medju najslozenije tipove softvera) neko prosecno znanje iz programiranje je minimum. (i jos mnogo stvari)
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 14:06   #124
seymourc64
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sombor
Poruke: 245
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Pomozite svim neznalicama (meni) na forumu :)

Vodoo,znao sam ja dobro cemu sluzi i bcc32.exe i ilink.exe,samo sto je M.Silenus rekao da lin(e)keri ne postoje odvojeno od kompajlera.Mozda smo se razisli u shvatanjima pojmova kao sto je celokupna aplikacija i pojedinacni aplikativni programi(programi aplikacije)?Bice da je to...
A sto se tice osnovnih stvari(rudar i ostali),pa...Nauci sintaksu nekog programskog jezika,razvijaj logiku,ne bi ti bilo lose nauciti OOP umesto strukturne paradigme,uci analiticku matematiku[a i ostalu] da bi razumeo principe rada graficke biblioteke koju koristis, uci,skidaj,pokusavaj,psuj IDE u kome radis("Nece da dibagira,nece...","Aaaaa sto se sada zapucao...","Kako .h prazan,kako?!?!...","Ma da external link error,sta je to koji q...?!?!"...)...
seymourc64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 14:32   #125
al0cunit
Član
 
Član od: 1.8.2006.
Lokacija: Loznica/Sekovici
Poruke: 237
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku al0cunit
Određen forumom Re: Pomozite svim neznalicama (meni) na forumu :)

ah .. inspiritivan post ... good good .. hehe(zarazan smeh) ...
al0cunit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 18:06   #126
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: Pomozite svim neznalicama (meni) na forumu :)

Citat:
Nemesis kaže:
Meni nije jasno sto se ovakve teme u pojavljuju u podforumu koji se bavi pravljenjem igara?

Imamo forum koji se bavi programiranjem. A ako hocete vec da se bavite igrama (koje spadaju medju najslozenije tipove softvera) neko prosecno znanje iz programiranje je minimum. (i jos mnogo stvari)
ma to sam ja neshto bio pobrkao.Nego , gdje ti mislish da ja nabavim to OSNOVNO znanje ako ne ovdje.Mislim , niste vi meni jedini izvor za uchenje ali svakako jeste najbolji...Samo recite ako ne zelite da vas ishta pitamo...
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 18:09   #127
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: Pomozite svim neznalicama (meni) na forumu :)

Citat:
NoobC++ kaže:
Pa ja to pricam celo vreme ali niko mene ne slusa.Zapnu negde i onda otegnu raspravu na 1-2 strane o nekom mingw i mi samo gledamo u ekran citamo hocemo nesto da naucimo a ne mozhemo jer ne razumemo .Zato postoje osnovne stvari od kojih se mora krenuti i zato sam otvorio temu "HNLBP" ali su je zakljucali .Dobro imaju pravo to da urade ali tamo smo trebali svi da pisemo koji josh ne znamo za sada znam jedino ja i rudar .I evo sada nista vec nekoliko dana ne ucimo.Mislim znam imam razumevanja niste ni vi tu da nas ucite ali bar otvorite drugu temu i raspravljajte se o mingw .
Xexe.Vidish da treba da imamo OSNOVNO znanje.Samo ...Gdje da nabavim to osnovno znanje?
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 0:27   #128
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Question Re: Pomozite svim neznalicama(meni) na forumu :)

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
4) proizvodi nativne EXE fajlove koji se brzo i efikasno izvršavaju (naročito u verziji 2006 koja donosi novi efikasniji memory menadžment)...

Evo listao sam chitavu temu i dobro prostudirao svaki post.Nego naltetjeh na rijech "nativni" EXE fajlovi, pa reko da vas pitam shta to znachi?
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 14:48   #129
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: Pomozite svim neznalicama (meni) na forumu :)

I , hoce li neko da mi objasni? Mozda ja nisam chekao dovoljno na odgovor
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 19:27   #130
al0cunit
Član
 
Član od: 1.8.2006.
Lokacija: Loznica/Sekovici
Poruke: 237
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku al0cunit
Određen forumom Re: Pomozite svim neznalicama (meni) na forumu :)

nisam siguran bash .. ali mislim da znachi sledece .. npr . java program se izvrsava pomocu java virtual machine-a e native program odnosno .exe je upravo suprotno.
al0cunit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 19:30   #131
al0cunit
Član
 
Član od: 1.8.2006.
Lokacija: Loznica/Sekovici
Poruke: 237
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku al0cunit
Određen forumom Re: Pomozite svim neznalicama (meni) na forumu :)

hocu reci ne zahtjeva neke posebne stvari.. itd jednostavno se izvrsava i to brzo .... dok pokretanje java programa na tvom sistemu jel te zahtjeva java virtual machine i sporije je ..
al0cunit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2006, 11:37   #132
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Pomozite svim neznalicama (meni) na forumu :)

Citat:
rudar kaže:
ma to sam ja neshto bio pobrkao.Nego , gdje ti mislish da ja nabavim to OSNOVNO znanje ako ne ovdje.Mislim , niste vi meni jedini izvor za uchenje ali svakako jeste najbolji...Samo recite ako ne zelite da vas ishta pitamo...
Ovo je deo foruma koji se bavi igrama. Ako te zanima programiranje odeš samo jedan nivo više. U principu mi ne smeta, ali čini celokupan forum čitljivijim.

A što se tiče osnovnog znanja, tu sve zavisi od tebe. Izaberi neki programski jezik (java, c++, pascal, basic), nabavi kompajler za njega i počni da eksperimentišeš. Naučićeš mnogo više i brže nego da iščitavaš forume. A ako imaš konkretnih pitanja, ja ću ti pomoći ako znam odgovor.

Samo nemoj očekivati da te neko nauči, jer niko za to nema vremena. (Za to postoje škole.) Kad zapneš, pitaj, ali nemoj se nadati da ćeš sve dobiti na tacni.
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2006, 16:00   #133
M.Silenus
Veteran
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Vremenske Grobnice, Hiperion
Poruke: 680
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 124 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Pomozite svim neznalicama (meni) na forumu :)

Narode, pazite ovamo... već je bila jedna tema sličnog sadržaja, pogledajte ovde, gde je holodoc stavio link ka .pdf fajlu u kome su navedene knjige za početnike ( a i za one malo naprednije ) ne samo u domenu video igara nego i programiranja uopšte. Ako vas mrzi da tražite u toj temi, evo linka.

Malo upozorenje, knjige su uglavnom na engleskom, tako da bolje da spremite rečnike .
M.Silenus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2006, 15:48   #134
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: Pomozite svim neznalicama (meni) na forumu :)

E , neshto sam chachkao po forumu pa sam vidio da u podforumu

2D i 3D grafika

ima tema koju su moderatori otvorili da bi se u njoj pisali linkovi ka tutorijalima za 3Ds Max.Isto bi to mogli da urade u podforumu programiranje samo za C++ ili tako neshto...
Shta kazete?
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2006, 16:23   #135
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Pomozite svim neznalicama (meni) na forumu :)

Ne vidim potrebu. Svi noviji jezici koriste istu logiku, a razlikuju se u sintaksi i nekim manjim detaljima. (npr. u Cu lepo mozete da sabirate karaktere i brojeve [ako znate sta radite] dok u pascalu to nije moguce [bez vecih egzibicija])

Logika je ono sto je bitno kao i sam pristup problemu. Jezik je samo alat kojim se resenje implementira.
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2006, 21:47   #136
NoobC++
Novi član
 
Član od: 5.11.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomozite svim neznalicama (meni) na forumu :)

Naoruzah se ja lepo.Imam sve od kalasnjikova pa do bombi .

Salim se.

Kupih ja lepo C++ Izvornik Naucite C++ za 21 dan kupio C++ borlandov na CD-u i imam dev-C++ nadjoh neke tutorijale i spreman sam da idem u tezak rat! Ratujem sa C++ pa bih hteo da mi date neke savete kako da ne poginem u borbi(kako da ga lakse naucim ).Josh + da mi kazete koliko od prilike sati da ratujem kako vreme da rasporedim.Mislim znam ja kako da ga rasporedim ali koliko je dovoljno na dan da se uci C++.Ja sam planirao negde oko 2 sata 2 ipo.A odmor ceo ostali dan jer mi sada treba dosta ucenja za skolu i + krenuo sam najzad da treniram.Samo moram da se pohvalim Obucavam se za Ninju tako da .Zanima me samo koliko je dovoljno vremena da provedem uceci C++?
NoobC++ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2006, 23:04   #137
al0cunit
Član
 
Član od: 1.8.2006.
Lokacija: Loznica/Sekovici
Poruke: 237
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku al0cunit
Određen forumom Re: Pomozite svim neznalicama (meni) na forumu :)

provedi dovoljno .. vec je najmanje 5 clanova ovog foruma postavilo slicno pitanje kao ti .. tako da koristi malo search .. verujem da ces naci odgovor ..
al0cunit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2006, 23:09   #138
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: Pomozite svim neznalicama (meni) na forumu :)

Citat:
NoobC++ kaže:
.Zanima me samo koliko je dovoljno vremena da provedem uceci C++?
Ma dok ti ne opadne koncentracija.Koliko ti mozesh..Juri li te ko?


Ovakvo pitanje ni ja ne bih postavio (shala)
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2006, 23:33   #139
mirk
Član
 
Član od: 13.10.2006.
Poruke: 172
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pomozite svim neznalicama (meni) na forumu :)

Citat:
NoobC++ kaže:
Naoruzah se ja lepo.Imam sve od kalasnjikova pa do bombi .

Salim se.

Kupih ja lepo C++ Izvornik Naucite C++ za 21 dan kupio C++ borlandov na CD-u i imam dev-C++ nadjoh neke tutorijale i spreman sam da idem u tezak rat! Ratujem sa C++ pa bih hteo da mi date neke savete kako da ne poginem u borbi(kako da ga lakse naucim ).Josh + da mi kazete koliko od prilike sati da ratujem kako vreme da rasporedim.Mislim znam ja kako da ga rasporedim ali koliko je dovoljno na dan da se uci C++.Ja sam planirao negde oko 2 sata 2 ipo.A odmor ceo ostali dan jer mi sada treba dosta ucenja za skolu i + krenuo sam najzad da treniram.Samo moram da se pohvalim Obucavam se za Ninju tako da .Zanima me samo koliko je dovoljno vremena da provedem uceci C++?
Pa zavisno od tebe koliko imaš volje, strpljenja, pazi da neizostaviš školu jer če ti to biti važnije, koliko možeš pamtiti. Ja sam jednom imao volje pa sam cijelu knjigu od 292 stane naučio za 3 dana(znam da zvuči smešno, ali radio sam gotovo cijeli dan na toj knjizi i prsti su me boljeli od tipkanja ). Pazi nije sve samo u učiti nego i naučiti, ali češ morati i učiti na primjerima, ali ne samo prepisati.
mirk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2006, 15:40   #140
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: Pomozite svim neznalicama (meni) na forumu :)

Citat:
NoobC++ kaže:
Naoruzah se ja lepo.Imam sve od kalasnjikova pa do bombi .

Salim se.

Kupih ja lepo C++ Izvornik Naucite C++ za 21 dan kupio C++ borlandov na CD-u i imam dev-C++ nadjoh neke tutorijale i spreman sam da idem u tezak rat! Ratujem sa C++ pa bih hteo da mi date neke savete kako da ne poginem u borbi(kako da ga lakse naucim ).Josh + da mi kazete koliko od prilike sati da ratujem kako vreme da rasporedim.Mislim znam ja kako da ga rasporedim ali koliko je dovoljno na dan da se uci C++.Ja sam planirao negde oko 2 sata 2 ipo.A odmor ceo ostali dan jer mi sada treba dosta ucenja za skolu i + krenuo sam najzad da treniram.Samo moram da se pohvalim Obucavam se za Ninju tako da .Zanima me samo koliko je dovoljno vremena da provedem uceci C++?

I ? Nauchi/napravi li shta
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?") aurora Brbljaonica 283 8.7.2007 0:31
Avatari na forumu Sasa Forum o forumu 1 16.1.2007 18:29
Takmicenja na forumu?? Da ili Ne?? Roger Waters Brbljaonica 10 18.2.2006 23:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com