Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.11.2010, 15:11   #81
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.133
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.352 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Project FPTD

Sa indiedb:

Citat:
indiedb kaže:
We have worked hard to bring the new effects and bug fixed, but most important of all are the arms model. Finally there are animated hands holding gun instead of just gun hanging in the air. This was supposed to be arms only preview, but I got a little carried away so it became a gameplay preview Because of it some of the features are not shown (like tower control) and creep models and sounds are placeholders. Music in this video is done by shaulhadar, he is doing a great job and we are very glad that he is helping us. Here is the gameplay preview video on youtube, and screenshots and video on indiedb will follow shortly. Also don't forget to vote if you haven't yet

v0.2 Gameplay Preview
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
EclipsE (26.11.2010), Eris (26.11.2010)
Stara 26.11.2010, 23:25   #82
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.133
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.352 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Project FPTD

Crazed Rooster W.I.P.

Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
EclipsE (27.11.2010), Ivan-94 (28.11.2010)
Stara 29.11.2010, 2:35   #83
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.133
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.352 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Project FPTD





Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2010, 11:09   #84
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Project FPTD

izgleda sve lepse i lepse
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2010, 15:49   #85
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Project FPTD

I dalje mi se ne svidja font
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2010, 15:55   #86
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Project FPTD

#Andross
Sve je bolje i bolje, svaka čast. Još da pustiš igru u prodaju i biće k'o Bog
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2010, 22:41   #87
Peki_92
Član
 
Član od: 22.12.2009.
Lokacija: Sremski Mihaljevci
Poruke: 219
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Project FPTD

svaka cast...
Peki_92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2010, 14:10   #88
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.133
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.352 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Project FPTD



Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2010, 16:36   #89
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Project FPTD

Definitivno vam treba bolji model krave, tačnije isti kao na onom concept artu, znači još bolesniji

Ovaj koncept je po meni "strašniji" od finalnog modela krave

Poslednja ispravka: doctor (1.12.2010 u 17:46)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2010, 0:27   #90
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.133
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.352 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Project FPTD

Blizi se taj dan

Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2010, 19:59   #91
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Project FPTD

Svaka čast za igru. Mogao bi da igram ceo dan, ali imao sam malo vremena za pauzu pa sam dogurao do prvog nivoa sa kravama
Nisam pratio proglašenja pobednikam, jel ste osvojili neku nagradu?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2010, 12:40   #92
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.133
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.352 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Project FPTD

Ma de smo osvojili, zapala nam ona bakuta od prosle godine sto nas je zeznula
Anyway v0.2 ist released i moze se skinuti odavde. Potreban dodatni softver je ukljucen u instalaciju. Konstruktivne kritike, komentari i sugestije su dobrodosli.
Enjoy

Citat:
Controls:
Movement - WASD
Shooting - Left Mouse Button
Tower Control - E
To buy from shop - Navigate the list with mouse and press E on the red buy button
To build from console - Navigate the list with mouse and press the build/upgrade button. To select the build panel from third person perspective, navigate with mouse and press E.
P.S. Snezna mapa je W.I.P.

Poslednja ispravka: Andross (3.12.2010 u 12:48)
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2010, 14:51   #93
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Project FPTD

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
P.S. Snezna mapa je W.I.P.
Jel ima nekih razlika u načinu igre na toj snežnoj mapi ili je sve isto kao na prolećnoj Gledao sam kada je onaj mali pored mene igrao upao je u neku vodu ili sam ja loše video.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2010, 22:01   #94
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Project FPTD

Da napomenem da framework koji dolazi uz instalaciju v0.2 ne moze da se instalira na 64bit-nom OSu (srecom, vec ga imam od ranije).

Dok je physX sasvim lepo detektovao da vec imam noviju verziju istog.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2010, 22:47   #95
~Raf~
Član
 
Član od: 26.2.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 157
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 59 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Project FPTD

Probao i svidja mi se!

-gore gde je lova stavite neki $ znak, proslo je par talasa dok sam skontao da toliko para imam na raspolaganju
-F7 mi ne radi kad pritisnem, ne znam dal ste to ubacili
-opcija kojom mi se ne pali "strateski" pogled, vec da ja na dugme skacem iz jednog pogleda u drugi kad god pozelim, za vreme talasa ili u toku pauze
-efekti bilo kakvi da znam da sam pogodio neprijatelja nezgodno je gadjas petla a ne znas ni dal ga pogadjas posto je puca jacine pracke
-muzika dobra + grafika dobra al mi je od 19 talasa do "milke" fps pao na ~20! (nisam nista menjao u podesavanjima, rez 1024*768 + ostalo isto auto; konfa iz profila!)
-na prolecnoj mapi u strateskom pogledu ne mogu da dohvatim misem onu najvise levu kulu (negde je na sredini)
-u shopu ili negde drugde mozete da stavite osobine oruzja koje igrac nosi (damage, range...) pa da znam koliko stete mogu da nanesem, nisam znao dal onaj pistolj samo usporava protivnika ili i nanosi damage
-tamo negde posle 17,18 talasa se desi da se veliki broj spodoba gura u guzvi i neki odjednom skoce u vazduh... lete krave, lete svinje... ne znam dal je namerno al bas bolesno izgleda

toliko...
~Raf~ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2010, 23:18   #96
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Project FPTD

Jao... eno ga Milka, kao boss.

Inace, dobro bi bilo ako bi igrac mogao da bude distrakcija, tj. ako napucavas nesto, ili si bar blizu, da to nesto reaguje i napadne te. Pa ako pogines, respawn u bazi.

Dobro bi bilo da ima i neki mini-map. Posto tokom borbe nema izometrijskog pogleda cesto se desi da nisam siguran sa koje strane ekrana je front. Ako nista drugo, bar da ima neka strelica koje pogazuje na kojoj su strani "zivotinje".


P.S.
Pretpostavljam da ce "gore" elementi biti dodati kasnije tokom projeta? Da klanica stvarno bude klanica.

P.P.S.
Inace, igra je stvarno zabavna.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2010, 23:26   #97
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Project FPTD

Jos nesto:
Bunny-jumping stvarno treba da ode u istoriju. Koliko god bio zabavan eksploit, ipak je to sto jeste. Ako je kretanje po defaultu sporo, teba ga ubrzati i to je to (eventualno dodati neki sprint i staminu).

Inace, fizika skakanje je cudna i po tome sto doskok na neku zivotinju dovodi do odbijanja.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2010, 1:03   #98
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.133
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.352 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Project FPTD

@~Raf~:
- Treba nam neki logo za dinar
- Ako mislis na menjanje kamere nema toga
- Na O se pali/gasi strateski pogled. Although je medju-wave ogranicen na strateski sa gradnjom, a dok traje wave gradnja nije moguca iz strateskog. Sumnjam da ce se menjati nesto po tom planu
- Ce bidne ce bidne
- Postoji neki memory leak koji nisam imao vremena da detektujem i otklonim. Bili smo u guzvi sa vremenom (a i sad je tesnac zbog skole )
- Ce bidne i to
- Jedini bag koji je zapravo koristan

@player1:
- Za distrakciju cemo videti, bilo je u razmatranju ali smo to potisnuli u drugi plan trenutno
- Pogledaj sta napisah raf-u za to. Mada generalno ce biti neki tutorijal koji ce da objasni gde, sta i kako
- "Gore"-a ce najverovatnije biti i to u velikoj meri
- To je do fizike, tj. nacina kretanja. Bice ispravljeno u sledecoj verziji. Takodje kripovi rade force push na igraca da im ne bi blokirao put.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2010, 1:03   #99
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.133
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.352 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Project FPTD

Also we have a review

Citat:
indiedb kaže:
This is the first Project FPTD v0.2 review so far. It is done by Maxwolf Goodliffe from Magrathean Technologies (Incognito Episodes 1, 2 & 3). All we can say is: "Thank you for the excellent review, we are glad that you enjoyed the game!".

My experience and thoughts on Project FPTD 0.2

Downloaded 0.2 this morning and was delightfully surprised at how fun this can be! Not to get ahead of myself, will list stuff as I saw it...

Video
10 Minutes with Project FPTD v0.2



Installing
Installer was InnoSetup script like NA uses. It worked good and suggested to add the game to "Program Files (x86)". I decided to put it at "C:\Project FPTD".

Copied files and then ran .Net 2.0 installer which failed on Windows 7 x64 with "wrong architecture", then tries to run PhysX installer and already have newer version so it cancels itself out and I am ready to play!

First Run
After seeing familiar phrase "Puny humans are instructed to wait" (which is also what CrazyBump normal map generation program says to me) I get the main menu.

Fades in ontop of nice background picture and lets me select snow map or grass map, the bottom button I thought was "Options" or something but when I clicked it the game just exited. Opps.

Second Run
Now I know what that 3rd button does, avoiding it I click the grass map and it loads in a few seconds.

I'm then presented with birds-eye view of the entire map and can move around it using my mouse. I discover I can hover over the turret locations and press my use key to activate their configuration screens.

Having only about 30 seconds on startup to decide what I wanted to do. No training area or tutorials on how this works as the game immediately tells you some mutated swine are coming to destroy everything. The game begins!

I survive the first wave and figure out how to activate turrets. Horrah! Instructions are for girls anyway I got this I think...

Here comes Wave 2, more swine but with more health now. I discover the turrets can be upgraded with money you make after previous wave (but could not figure out how it was made or how to optimize my revenue). You can also sell them back for a fraction of what it cost to build them and put a different kind of turret there. The selections were: Gatling, Cannon, Flame, Tesla, Gluer

I upgrade my duel gatling turrets to quad gatling turrets and survive the next several rounds until ambushed by a rogue attack force of cocks! The roosters run very quickly and the gatling turrets worked hard to lay them down and I had to chase one across the entire map but I eventually got him.

At this point I noticed a small blue screen near the beginning of the map, when there was a quiet moment enough to walk up to it I noticed it allowed you to buy different weapons for yourself. There was another gun I bought called "stun gun" which does exactly what it's name implies and really helped with those damn lightning fast roosters.

Some of said roosters actually managed to make it all the way to the other side of the map to what looked like an entrance to secret base (perhaps where this scientist guy that tells me what is coming next is located). When the roosters got there they just zapped away with some kinda GDI Ion cannon light beam (very strange) I could not tell if I received a penalty for this or not, the round ended immediately after their death.

I kept rolling with it as I didn't seem to trigger any sort of "you fail" for that last mishap. I run back to the beginning of the map as another blitzkrieg of cows and roosters come at me but this time I have flamethrowers and gatling turrets tearing it up until I arrived to finish off the job. Well played good sir!

Impressions
This game was A LOT of fun to play. Although it really could do with some tutorials on how things work before just tossing enemies at you would be nice. I realize you are still working on this but as far as functional demos go and beta/alpha software this has a production feel to it and the animated gun models and custom characters really help with this.

I got confused a couple of times but only for a few moments until I realized how things just worked like configuring turrets and selling/upgrading them. When you are in the birds-eye view I could not select some of the turrets and had to configure them from FPS as it was the only way to do so.

Overall I had a good time and found myself cussing at the roosters as they slipped past my defenses. The sudden rushes destroyed my assumptions that farm animals are mostly harmless, music was good and changed with the pace of the game going to soft melodies when configuring turrets and back to hard rock when mowing down enemies.

Final word: I would pay $10 for this as is - $20 if I could kill farm animals with my friends. Great potential here, only minor issues. Fun and original game based on classic concept. Congrats!

Suggestions

*. Notify player that money is being made or lost, I was so confused at how money was made. Was it based on kills? How quickly I did it? Some mixture of both?

*. Maybe after first 5 - 10 rounds go on 'break' with your scientist friend who offers to sell you new guns and tells you about gun purchasing screen at start of map. I found this screen completely by accident.

*. Definitely some tutorials or some sort of 'training' area so I can figure out game mechanics before fighting for my life.

*. Multiplayer or Co-op possible? If I could do this with a friend the value would almost instantly double as me and my roomie hold down the farm.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2010, 1:29   #100
siv0nja
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: Subotica
Poruke: 85
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Project FPTD

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Jao... eno ga Milka, kao boss.
:P ne znam odakle ti to da liči na Milku ...ja samo znam da liči na MIKLU ....ova naša krava nema nikakve slučajnosti sa nekom tamo Milkom


Uploaded with ImageShack.us
siv0nja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
F.E.A.R. 2: Project Origin LebronMVP Akcione igre 276 22.11.2010 18:43
Project Natal i za PC zdravkelja O igrama uopšte 66 26.8.2009 0:10
Project Snowblind-da li je neko cuo/igrao? Pomahnitali Mungos Akcione igre 9 11.7.2008 23:37
Duke Nukem: Manhattan Project Quercusmaster Stare igre 11 5.6.2008 13:44
Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara) PeTkO Konzole 978 7.5.2008 12:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com