Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.12.2005, 1:14   #1
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Obezbediti se na wireless-u...

Ovako. Planiram da se prebacim na wireless. Trenutno sam na dial upu. Wireless sam mislio da prikljucim preko komsije koji je udaljen od mene par spratova. On vec sve ima sto je potrebno i koristi ga. Znaci ja cu se sa njim prikljuciti na lan i koristiti mrezu i Internet. Mene jedino sto brine u svemu tome kako da se obezbedim a da niko nema pristum mom komppjuteru? Da li tu ima puno posle povezivanja nasa 2 kompa da se podesava? Kako da budem siguran da mi nece niko moci gledati podatke na kompu, on ili bilo ko drugi? Jedino sto bi evetualno dozvolio je da dozvolim pojedine sharevane podatke sto naravno ne znam kako se i to radi .
Plus jos nekih par saveta ili neko vase misljenje o wireless-u.
Hvala

Ako pitanje ne odgovara ovoj rubrici neka moderator onda prebaci gde treba.
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2005, 14:58   #2
Samuraj
Član
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 87
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Samuraj
Određen forumom Re: Obezbediti se na wireless-u...

oko bezbednosti ne bih mogao da ti pomognem , ali wireless nije tako los , mada nekad moze da zeza dosta kada pada kisa ili sneg ili kad je hladno , plus vi ce da delite konekciju sto ce dodatno da uspori brzinu.... generalno wireless nije los posebno lete gde mi je download preko 150kpbs download a moze da padne i na 2
Samuraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2005, 19:43   #3
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Obezbediti se na wireless-u...

Prvo sto ces da uradis jeste da iskljucis sve one glupave Microsoft sharing-e koji su puni rupa. Posle toga instaliras neki ZoneAlarm i bog da te vidi! Naravno i neki dobar antivirus jer kada ti je racunar non stop na netu, svasta moze da ti uleti. Preporucio bih ti Nod32.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2005, 21:34   #4
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Smile Re: Obezbediti se na wireless-u...

Ovaj...ja uvek moram neka dodatna pitanja da postavim. Gde se iskljucuje to u Windowsu? Kako da to lepo podesim? Zone Alarm imam a za AV se sad predomisljam koji da stavim. Trenutno mi je AVG free na kompu. Pored njega su mi jos tu neistalirani Avast i NOD32.
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2005, 23:01   #5
Sekki
Novi član
 
Član od: 11.12.2005.
Lokacija: Novi Pazar
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sekki
Određen forumom Re: Obezbediti se na wireless-u...

hmm wireless kako kod kojeg provdera moze da bude dobar a i los... a takodze sto se tice kada pada kisa ili sneg zna da pravi probleme al ima i jaki firmi koje i te situacije radi bez problema ..

dzambo: Sto se tice zastite moj ti ke predlog stavi neki dobar anti virus jer virusi setaju preko mreze jos plus kad ti bude pc online 24h bauu nema sta da ti pricam a sto se tece datoteka fajlova to moze da ti zastiti provider da ne moze niko da ulazi u tvoj racunaru ... jer ima bas mnogo caki ...
kod nas na pocetak wireless je radio ono ko prvi upali racunar i ko prvi povuce dobaru konekciju onda je zavrsio za taj dan moze da skida koliko oce i to po dobroj brzini jer ovaj sto radi sa time nije imao nikakav secruity sada se malo poboljso al i dalje ni to to
Sekki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2005, 23:20   #6
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Obezbediti se na wireless-u...

Jednostavno... Odredi prvo prava pristupa tvog komsije... Tj sta moze da vidi i da uradi na tvom kompu, digni firewall, anti virus i anti spyware... I komp ti je 90% bezbedan... Totala bezbednost ne postoji...A wireless je kao i svaki drugi pristup internetu, bezbedan je samo ukoliko vodis racuna o bezbednosti
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2005, 23:36   #7
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Obezbediti se na wireless-u...

Citat:
dzambo kaže:
Ovaj...ja uvek moram neka dodatna pitanja da postavim. Gde se iskljucuje to u Windowsu? Kako da to lepo podesim?
Pa predpostavljam da ces se mreznom kartom vezati za taj ruter od komsije ili sta vec on ima za internet. Odes na properties te Local Area Connection konekcije i odstikliras sve protokole osim TCP/IP koji ce ti trebati da ukucas tu svoju IP adresu, masku i gateway ako ti bude trebao.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2005, 23:43   #8
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Obezbediti se na wireless-u...

Citat:
dzambo kaže:
Ovaj...ja uvek moram neka dodatna pitanja da postavim. Gde se iskljucuje to u Windowsu? Kako da to lepo podesim?
Pa predpostavljam da ces se mreznom kartom vezati za taj ruter od komsije ili sta vec on ima za internet. Odes na properties te Local Area Connection konekcije i odstikliras sve protokole osim TCP/IP koji ce ti trebati da ukucas tu svoju IP adresu, masku i gateway ako ti bude trebao.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2005, 4:50   #9
TtuEd
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 157
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko MSN-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko Skypea korisniku TtuEd
Određen forumom Re: Obezbediti se na wireless-u...

Control Panel => Admistrative Tools => Services i onemoguci (disable) sledece servise:
Alerter
Computer Browser
Messenger
Net Logon
Netmeeting Remote Desktop Sharing
Remote Desktop Help Session Manager
Remote Procedure Call Locator
Remote Registry
Routing & Remote Access
Server
SSDP Discovery Service
TCP/IP NetBIOS Helper
Telnet
Wireless Zero Configuration (ovo ti ne treba posto, sto se tvog kompjutera tice, on izlazi na Net preko LAN-a )
Workstation


Ako hoces da ti i komsija delite failove, moraces da ostavis ukljucene servise Server, Workstation, Computer Browser i TCP/IP NetBIOS Helper.

Sto se firewalla tice, ako ces da delis failove sa komsijom, nema mnogo svrhe. Ako pustis njega da ti pristupi racunaru, moci ce i svako drugi (posto sve ide preko jedne mrezne karte). Ako komsija ima dobar i dobro podesen firewall, onda tebi firewall i ne treba. Naravno, trebace ti i antivirus (recimo AVG, Avast, NOD32...), i neki anti-spyware. Verovao ili ne, Micro$oft AntiSpyware je dobar narocito ako koristis Internet Explorer za surf. Pored njega instaliraj i AD-Aware.

Redovno update-uj definicije virusa i spy/ad-warea. I, ukljuci Automatic Updates za Windows!!!

Srecno
TtuEd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2005, 18:59   #10
Brains
Cogito ergo Brains
 
Avatar korisnika Brains
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Lobanja
Poruke: 417
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Obezbediti se na wireless-u...

Citat:
patton kaže:
Prvo sto ces da uradis jeste da iskljucis sve one glupave Microsoft sharing-e koji su puni rupa. Posle toga instaliras neki ZoneAlarm i bog da te vidi! Naravno i neki dobar antivirus jer kada ti je racunar non stop na netu, svasta moze da ti uleti. Preporucio bih ti Nod32.
Dzabe ti iskljucivanje share-a, kada po defaultu (i mislim da se ne moze izbeci) ukljucen administratorski share. Probaj:
Komp ti se zove recimo PATTON... (naravno prepravi u ime tvog kompa)
Uloguj se kao administrator ili nalog sa admin privilegijama. Otvori Windows Explorer. Gore u adresi kucaj:

\\PATTON\C$

Otvorice ti prozor sa sadrzajem C diska iako si mu iskljucio share... Probah sa mojim i Chijevim kompom i radi...

Sto se tice teme i obezbedjivanja kompjutera, ja nisam imao problema i pored nemanja zastite. Inace sam na ADSL-u jedno godinu dana (prvih 5 meseci 24h dnevno a sad samo preko dana) bez ijednog firewalla, neaktivnim Kasperky-jem i nije mi nista... Dok je Chi pokupio par virusa, kod mene se samo skinu sa neta ali i ne startuju. Zasto, nemam pojma... Meni odgovara.
Nije da mi treba, ali posto se ja samo povrsno bavim mrezama (znam koliko mi treba), da li iko zna kako i da li moze da se iskljuci ovaj admin share diskova?
Brains je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2005, 20:51   #11
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Obezbediti se na wireless-u...

Бежични нет је пун рупа. Својевремено смо упали у играоницу без икаквих проблема и "позајмили" неке фајлове, а да нису ни били свесни.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2005, 21:44   #12
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Obezbediti se na wireless-u...

Citat:
DukeofSerbia kaže:
Бежични нет је пун рупа. Својевремено смо упали у играоницу без икаквих проблема и "позајмили" неке фајлове, а да нису ни били свесни.
To je zato što mnogi provajderi, a bogami ni korisnici, ne znaju da podese iole naprednije tehnike. Wireless može sasvim lepo da se kriptuje tako da ti niko ne može upasti i koristiti tvoju vezu (tzv. Wardriving).
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2005, 21:47   #13
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Obezbediti se na wireless-u...

Citat:
Brains kaže:
Dzabe ti iskljucivanje share-a, kada po defaultu (i mislim da se ne moze izbeci) ukljucen administratorski share.
Da, ali neko ko bi hteo da ti provali u komp mora da zna administratorski password.

Ako si toliko lud da si u mreži sa nepoznatim licima, a nisi stavio password na nalog sa administratorskim privilegijama, onda zaslužuješ sve što će ti se desiti.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2005, 2:13   #14
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Obezbediti se na wireless-u...

Treba malo ovo da proucim sta ste mi sve napisali. Nije bas to tako jednostavno...


Citat:
Komp ti se zove recimo PATTON... (naravno prepravi u ime tvog kompa)
Uloguj se kao administrator ili nalog sa admin privilegijama. Otvori Windows Explorer. Gore u adresi kucaj:

\\PATTON\C$

Otvorice ti prozor sa sadrzajem C diska iako si mu iskljucio share... Probah sa mojim i Chijevim kompom i radi...
To sam video u TuneUp-u 06 da ima da se iskljuci C$, D$,... Tamo sam jednostavnije nasao, gde se u win nalazi ne znam.
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com