Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.5.2007, 20:30   #1
Flexy
Član
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: High in the sky...
Poruke: 81
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Talking wireless + zicni lan

znam da slicne teme postoje, ali nisu bas ono sto mi treba (valjda...)
elem, dobili smo prinovu u vidu acer notebooka, a dobicemo i jos jednu (klasican desktop) sto ce broj kompjutera u stanu povecati na tri. hteo bih da umrezim kompove, ali razvlacenje zica po kuci ne bi bilo bas najprakticnije, a ni narocito dekorativno. dqa ne pominjem cene. dakle pitanje je: mogu li da na adsl router (sa modemom naravno) povezem wireless AP a da se svi kompjuteri medjusobno vide i da svi dele internet konekciju? ili je jednostavnije da kupim adsl modem/router/ap/switch combo i zavrsim sa tim stvarima?
p.s. cena mi je ipak vazna
Flexy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2007, 23:17   #2
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Talking Re: wireless + zicni lan

Postoje dve mogucnosti. Mozes prvo da kupis ADSL modem i switch ujedno ali to je prilicno skupo. Ali ako oces da povezes sve kompjutere wireles onda ces ipak morati malo dublje da gurnes ruke u dzep nego da bi vuko zice. kao prvo moras na sve tvoje destkop racunare da kupis wireles karticu koja kosta oko 10 evra (jedna). A zicama mozes isto da povezes ali ti kazes da nnije dekorativno. Ali nije u svemu izgled vazan. Ako se ipak opredelis da uzmes wireles postoji i jedna druga mogucnost. kupi BELKIN-a to je wireles switch koji povezes odma posle ADSL modema i tako ces moci da povezes sve kompjutere u LAN ujedno i na ADSL. Jednostavno je za postavljanje samo upises parametre koje dobijes sa BELKINOVOG sajta (ako kupis dobijes uputstvo) a moze da poveze vise od 4 kompjutera. Cena mu je negde oko 20-25 evra.
Sasa90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sasa90 na korisnoj poruci:
Flexy (11.5.2007)
Stara 11.5.2007, 23:40   #3
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: wireless + zicni lan

Citat:
Flexy kaže: Pregled poruke
znam da slicne teme postoje, ali nisu bas ono sto mi treba (valjda...)
elem, dobili smo prinovu u vidu acer notebooka, a dobicemo i jos jednu (klasican desktop) sto ce broj kompjutera u stanu povecati na tri. hteo bih da umrezim kompove, ali razvlacenje zica po kuci ne bi bilo bas najprakticnije, a ni narocito dekorativno. dqa ne pominjem cene. dakle pitanje je: mogu li da na adsl router (sa modemom naravno) povezem wireless AP a da se svi kompjuteri medjusobno vide i da svi dele internet konekciju? ili je jednostavnije da kupim adsl modem/router/ap/switch combo i zavrsim sa tim stvarima?
p.s. cena mi je ipak vazna
Tebi u principu treba samo jedan Wireles Ruter koji u sebi ima ADSL Modem , Switch i uz sve to možeš preko integrisanih antenica širi internet oko sebe znači ako hoćeš elegantno All in one rešenje onda bi ti preporučio nešto poput :
Allied Telesyn AT-WA1104G 802.11g
D-Link DSL-G624T EU

Ovo su samo predlozi ima još takvih uređaja na tebi je da se odlučiš dali si spreman da daš 75 ili više Eura za jedan takav uređaj...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2007, 23:56   #4
Flexy
Član
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: High in the sky...
Poruke: 81
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Talking Re: wireless + zicni lan

gde ima da se kupi taj belkin? i na koji port se kaci? ako se kaci na usb onda mi nista ne znaci posto imam router koji sam dobio od provajdera (nisu imali da mi daju annex b modem pa sam dobio ruter sa sve integrisanim modemom ).
Flexy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2007, 0:02   #5
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Talking Re: wireless + zicni lan

Citat:
Flexy kaže: Pregled poruke
gde ima da se kupi taj belkin? i na koji port se kaci? ako se kaci na usb onda mi nista ne znaci posto imam router koji sam dobio od provajdera (nisu imali da mi daju annex b modem pa sam dobio ruter sa sve integrisanim modemom ).
Kaci se na LAN mrezu koja izlazi iz ADSL modema (znaci imas onakav izlaz sa kakvim povezujes racunare u LAN), a mozes da ga narucis i preko interneta gde je skuplje ali mozes i da odes i kod ovlascenih dilera koji to preprodaju.
Sasa90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Wireless pitanje u vezi signala i online igrica Ilic Marko Mrežne igre 3 12.2.2007 16:29
Kako da povezem SBB sa wireless fl380 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 23.1.2007 22:51
umrezavanje, wireless oko 150m dragan13 Internet usluge 3 12.11.2006 23:06
Internet i wireless mreža, jedan AP, moguće? Lord Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 27.5.2006 23:06
Wireless 802.11g standard?Sta obuhvata?koja oprema?Koliko ce okvirno da me kosta? Ilic Marko Internet usluge 4 18.1.2006 15:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com