Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.8.2018, 13:00   #1
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Single player gaming - mrtav?

Već neko vreme razmišljam o tome da li je SP gaming u izumiranju.

Od igara sam se svesno i ciljano distancirao pre par godina rešivši tada da promenim stil života i dovedem neke stvari u red (zdravlje, finansije itd.), pa tek onda da se vratim povremenom casual igranju. Jedna od poslednjih SP igara koju sam u tom periodu "aktivno" igrao je bio GTA V.

Pre par meseci sam krenuo da ponovo pomalo istražujem šta se dešava na gaming sceni i stekao utisak da situacija uopšte nije kao što je nekad bila. Očekivao sam da me za tih ~3 godine čeka gomila sjajnih SP naslova koje sam propustio iz neke igračke niše koju ja volim (FPS, action, action-adventure, puzzle-platform, sandbox, co-op...), ali me većina izvora sa neta vraća na preporuke naslova koje sam "ostavio" baš pre tih par godina (GTA V i sl. igre).

Da uporedim sa periodom u prošlosti - primera radi, kada sam bio najaktivniji u igranju ~2010-11 godine, za pola godine je znalo da se nakupi interesantnih naslova poput Bulletstorm-a i sličnih da sam jedva čekao da se dočepam slobodnog vremena i posvetim im se. Nisu nužno morale da budu AAA igre (al' bilo je i takvih), ali su bile vredne igranja i pružale su tonu zabave.

S druge strane, koliko god mi delovalo mrtvo, vidim da se ipak nešto dešava - twitch-uje se, YouTube-uje, znači gaming kao takav je daleko od mrtvog. Ono što primećujem je da su i drugari koji su bili hardcore single-player igrači ("nikad neću preći na repetativni multiplayer, da zavisim od neta, plaćam igre, volim kampanju, dobru priču itd.") su se ipak prešaltali na neke MP naslove. Poklekli pred manjkom SP igara, pa je MP gaming jedini način da ostanu u toku ili je logičan sled u "evoluciji" gaminga?

Zanima me vaše mišljenje o svemu ovome. Da li se jednostavno nisam dovoljno udubio da istražim i nađem sjajne naslove kojih zapravo ima u izobilju ili je trend ipak takav da se sve shift-uje na MP?

Poslednja ispravka: Partybreaker (10.8.2018 u 13:55)
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (13.8.2018)
Stara 10.8.2018, 13:17   #2
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Pa cinjenica je da se forsira MP sto se tice AAA. Ali isto tako, ima dosta SP igara koje su po meni jako dobre. Shadow Warrior 1/2, Just Cause 3, Assassins Creed (subjektivno), hellblade senua's sacrifice, xcom2, deus ex md... to su samo pc igre i to poznatije koje mi padaju na pamet odmah, konzolne ekskluzive da ne pominjem.

E sad, ako singleplayer poistovecujes sa "besplatnim" igrama, tu već ne znam kako stoje stvari, izasao sam iz tih voda pre nekoliko godina.

Sve zavisi i kako igras, ima ko jednu sp igru obrne hednom za 15ak sati, a ima ko je delhe po 200 pa i 700h.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2018, 13:35   #3
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Ja sam skoro pa iskljucivo SP igrac, jedini MP naslovi sto sam igrao su BF BC2, BF3, BF4 i NFS Hot Pursuit iz 2010.


Sto se tice singlpleja, nije nikako u izumiranju, prosto ima sve vise tih MMO i MP igara pa ti se cini. Vidim da nisi naveo da igras FRP i RPG igre inace, kvalitetnih ima da se nadje zahvaljujuci kickstarterima. Najmanje igram AAA, jer je 80% reciklirano djubre ili su prosto igre za debile.
Postavi poruku u temi za preporuku, rado cu ti preporuciti neke igre iz tvojih omiljenih zanrova.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (10.8.2018), Rockstar (10.8.2018)
Stara 10.8.2018, 13:51   #4
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Zanimljiv topic i dobro pitanje...mislim da SP nije mrtav ali da definitivno nije u onoj poziciji od pre desetak godina, mislim da MP i live service igre sada preuzimaju primat i da ce ih ubuduce biti sve vise i vise...naravno najvise zbog cistog $$$$. Najveci igraci su u najvecoj meri vec presi na doticni model, Ubisoft prednjaci mada ni EA i Activision ne zaostaju, Take Two je isto uzjahao doticnog konja...cak i Bethesda koja je zadnih 10 tak godina bila sinonim za SP igre sada polako okrece list. Mislim da je ostao jos jedino Sony kao neko ko i dalje dosta vise forsira cista SP iskustva.

Uglavnom verujem da su indie i manji gaming igraci buducnost pure sp igranja...sto se tice ovih velikih...samo ce vreme reci ali se meni licno ne dopada u kom pravcu ide AAA gaming
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Ichigo222 (6.9.2018), NjegovaWisost (13.8.2018)
Stara 10.8.2018, 14:28   #5
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Shadow Warrior 1/2, Just Cause 3, Assassins Creed (subjektivno), hellblade senua's sacrifice, xcom2, deus ex md...
Shadow Warrior 2 i Hellblade: Senua's Sacrifice definitivno liče na tip igara na koje sam upirao u prvom postu, hvala za to!

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Postavi poruku u temi za preporuku, rado cu ti preporuciti neke igre iz tvojih omiljenih zanrova.
Evo, možeš i ovde

Recimo, istraživao sam nove co-op igre... igre koje sam u tom periodu od 2010. do 2015. igrao kao blesav (The Cave, Lara Croft and the Guardian of Light / Temple of Osiris, Rayman Origins / Legends, Ibb & Obb, Brothers: A Tale of Two Sons, Trine 1/2/3, Never Alone...), sada mi je svega par prepruka (poput Overcooked) izbacilo. A uživao sam da zajedno na kauču prelazim SP kampanju uz akcije i mozgalice.

Kvalitetan FPS isto, platforma, akciona avantura... Recimo tvojih top 5 SP igara iz pomenutih žanrova za period posle 2015. godine?

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Zanimljiv topic i dobro pitanje...mislim da SP nije mrtav ali da definitivno nije u onoj poziciji od pre desetak godina, mislim da MP i live service igre sada preuzimaju primat i da ce ih ubuduce biti sve vise i vise...naravno najvise zbog cistog $$$$. Najveci igraci su u najvecoj meri vec presi na doticni model, Ubisoft prednjaci mada ni EA i Activision ne zaostaju, Take Two je isto uzjahao doticnog konja...cak i Bethesda koja je zadnih 10 tak godina bila sinonim za SP igre sada polako okrece list. Mislim da je ostao jos jedino Sony kao neko ko i dalje dosta vise forsira cista SP iskustva.

Uglavnom verujem da su indie i manji gaming igraci buducnost pure sp igranja...sto se tice ovih velikih...samo ce vreme reci ali se meni licno ne dopada u kom pravcu ide AAA gaming
Ovo ti je skroz "on-point".
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2018, 15:41   #6
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Ja sam bas u poslednjih godinu dana i krenuo da igram igre koje su izasle u periodu od 2015. godine.

Da li igras FPS sa primesama rolplej-a? Ako igras, preporucujem ti Dishonored 2, Prey i Deus Ex Mankind Divided. Najbolji cistokrvni FPS u novije vreme ti je Doom, nije los ni novi Wolfenstein - The New Colossus, ali je razocarao u odnosu na prosli. FPS sa zombijima Dying Light preporucujem, odlicna atmosfera, igrivost, kao i dobra borba prsa u prsa.



Najbolja novija platforma na PC-u sto sam igrao je Ori and the Blind Forest, sledece godine izlazi novi. Zatim, platforma Inside, malo mracnija igra, ali lepo iskustvo.


Sto se tice akcionih avantura, Witcher 3 svakako. Metal Gear Solid Phantom Pain je odlicna akcija, otvorenog je tipa.

Avantura iz prvog lica? SOMA definitivno. Kao i Firewatch.


Ako se setim jos necega, napisacu.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (10.8.2018), Lex987 (10.8.2018), Partybreaker (10.8.2018), Rockstar (10.8.2018)
Stara 10.8.2018, 17:43   #7
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Daleko je od mrtvog. I meni su mnogo draze indie igre od blokbastera (doduse, ja uglavnom ne igram FPS igre i "immersive simove", a tu je navodno bilo dosta kvalitetnih igara), a na polju nezavisnih igara ima dosta toga zanimljivog. Samo prosle godine imali smo Rain World, Hollow Knight, The Sexy Brutale, Four Last Things, Cuphead (ovo mozes da igras i u coopu)... I to samo ako gledamo ono sto mene privlaci, inace je bilo mnogo kvalitetnih indie igara za svaciji ukus.

Avantura takodje ima, nego Kidja nije upucen. Pored The Sexy Brutale i Four Last Things, trenutno mi na pamet padaju i Kathy Rain, Thimbleweed Park, Far, Unforeesen Incidents...

Pretpostavljam da se igras samo na PC-u, inace je na konzolama bilo mnogo vrhunskih SP blokbastera, i tu tek nema ni govora o smrti singleplayera. Generalno, imam utisak da zivimo u izuzetno plodnom periodu za gejming, bilo SP bilo MP...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2018, 0:13   #8
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Single player gaming - mrtav?

Moje subjektivno mišljenje je da nikada nije bilo manje konzolnih ekskluziva. Zadnjih par godina masa toga se skotrljala na PC od čega dobar dio čine odlični SP naslovi. Steam je pretrpan sa svim i svačim, a tu su i Origin, GOG i mnogi drugi igrači. Kako sam novi PC kupio 16. maja ove godi pošlo mi je za rukom da sastavim listu od čak 25 akcionih naslova (ne računajući indie, arkade i RPG za koje imam posebne spiskove) koje želim da odigram ili bar probam. A od kojih za sada pređoh samo prve tri: Crysis 3, SOMA, Bayonetta, Gears of War 4 (trenutno si igra); novi Doom, Wolf i Prey, Attack on Titan, Berserk, Outlast 2, Observer, Vanquish, Layers of Fear, Ryse Son of Rome, i da ne idem dalje.... Ima masa toga i u drugim žanrovima (Cuphead, Shovel Knight, Inside, Ori, Unravel, Little Nightmares, Sonic Mania, Crash trilogija, novi Shaq Fu, novi Bubsi itd. itd.). PlayStation 4 i Switsh imaju svoje SP ekskluzive. Pa kome PC scena nije dovoljna uvijek može da se apgrejduje. Novi Mario, Zelda, God of War,The Last of Us, Uncharted i Bloodborn jedva čejaju da ih pokrenete.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2018, 20:08   #9
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Već neko vreme razmišljam o tome da li je SP gaming u izumiranju.
Nije.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
Leonida (16.8.2018), ogisha (16.8.2018)
Stara 23.8.2018, 17:33   #10
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Pa nije stim sto bi bilo mnogo zgodnije kada bi developeri prodavali gotove igre kao ranije a ne ove pre alpha smecarije za koje znas da ce imati50 fixova i ostalih gluposti, u fazonu kada kupim single player igru hocu da je instaliram i igram oma bez interneta i koje kakvih updeta lol
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku C64freak na korisnoj poruci:
filpan (23.8.2018)
Stara 23.8.2018, 18:07   #11
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Skoro svi vidjeniji naslovi (naveo ih je nameless u ovoj temi) tokom proteklih nekoliko godina bili su daleko od "pre-alpha" stanja kada su se pojavili. To sto se igre redovno patchuju i time cine jos boljim moze samo da bude dobra stvar, a internet ti svakako nije potreban da bi uzivao u njima.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2018, 19:24   #12
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Neko je lepo rekao gore, ljudi su zaglupeli, mediokriteti upravljaju gejmerskim nagonima. Takođe je dobro primećeno da MP budi želju za pobedom, jer kad je neko truba u realnom, bar da pobeđuje u virtualnom svetu. Vrlo dobro rečeno.


Konzolni SP gejming apsolutno dominira nad PC. to više nije nikakva tajna. Ipak je preterano reći da je SP mrtav, to svakako ne stoji.

Jedini žanrovi koji se po meni nisu "prodali" jesu avanture i eventualno strategije. U oba žanra mora da se misli, dok u svim ostalim glava u leru. Ima ih malo, ali su odlični.

Mislim, Skyrim i Witcher 3 RPG-ovi decenije ?
Pored Gothica, Wizardry 8, Neverwinter Nights 2,Bloodlines-a.. j..š takav moderan SP.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku helen na korisnoj poruci:
C64freak (24.8.2018)
Stara 23.8.2018, 19:53   #13
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

NWN1 i NWN2 imaju toliko community modula da druge RPG igre nisam igrao gledao godinama.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2018, 20:44   #14
Geralt
Član
 
Član od: 5.5.2010.
Poruke: 371
Zahvalnice: 168
Zahvaljeno 191 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

@helen


Zar ti ne rece skoro da su strategije potpuno irelevantne? U temi "Ulaganje u komp vs ulaganje u PC"? Potpuno nebitne i da se ne secas kada si odigrao poslednju... Hmm... Posto ih ima gotovo samo na PCju, u toj temi ti nisu vredela. Sada je izgleda drugacije.
Geralt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2018, 1:07   #15
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Mislim, Skyrim i Witcher 3 RPG-ovi decenije ?
Dobro, ako ti se ne sviđa TW3, ti za RPG decenije možeš smatrati Dark Souls, Divinity Original Sin 2, Fallout New Vegas, Deus Ex Human Revolution, Pillars of Eternity, itd. Sve je to subjektivno..

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Možda bih i igrao kad bi ih bilo više od 3 komada godišnje ukupno.
Poslednje što sam odigro (a što ima odličan SP je Spellforce 3 koji je hibird RTS i RPG).
Banner Saga 3 i BattleTech su dobili visoke ocene u SK-u i proglašeni su za igre meseca. Zašto to ne igraš?

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
P.S. no mans sky,batman itd mnogo igrive na launch_u?
A VTM Bloodlines, prvi Fallout, Stalker, Arcanum, NWN 2, Kotor 2, Gothic 3.. su bili u savršenom stanju kada su izašli?
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2018, 11:48   #16
altafir
Banned
 
Član od: 13.2.2011.
Lokacija: Vršac
Poruke: 927
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 203 puta na 156 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku altafir
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Citat:
c64freak kaže: Pregled poruke
pa nije stim sto bi bilo mnogo zgodnije kada bi developeri prodavali gotove igre kao ranije a ne ove pre alpha smecarije za koje znas da ce imati50 fixova i ostalih gluposti, u fazonu kada kupim single player igru hocu da je instaliram i igram oma bez interneta i koje kakvih updeta lol
Па то би сви волели али време кетриџа је давно прошло и дошло дигитално време интернета. Мада у време прошле генерације конзола сони је наплаћивао издавачима сваку закрпу игре након изласка, нисам сигуран раде ли то још увек.
altafir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2019, 19:03   #17
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Single player gaming - mrtav?

Evo ja je ne pratim, molim te preporuči mi neki dobar single player naslov koji može da se igra a da nije neka kliktalica od avanture, svemirska blastačina ni tycoon/simulator nego akcija/shooter/klanje/kidanje
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2019, 23:32   #18
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Evo ja je ne pratim, molim te preporuči mi neki dobar single player naslov koji može da se igra a da nije neka kliktalica od avanture, svemirska blastačina ni tycoon/simulator nego akcija/shooter/klanje/kidanje
Dusk, Ion Fury, Amid Evil.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
LoneWolf (15.8.2019)
Stara 15.8.2019, 12:20   #19
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

@LoneWolf
Za moj ukus ove godine na PC-u Katana Zero (remek-delo) i Ape Out, vrlo dobar je Blazing Chrome (mada ti treba neko za coop, jer nije to to u single playeru), a dosta hvale ali nisam igrao Bloodstained. Zadnjih nekoliko godina Hollow Knight i Rain World (remek-dela, mada Rain World nije klanje-kidanje, ali moglo bi da se kaze da je akciona igra), Cuphead, Superhot... Sto se tice 3d akcija, tu nema mnogo dobrih nezavisnih igara za moj ukus (imas ove retro shootere sto je Doctor pomenuo, ali to nije moj domen), meni jedino Hellblade pada na pamet.

A iz drugih zanrova mogu jos dosta odlicnih igara da ti preporucim (prosle godine su mi se najvise svideli Return of the Obra Dinn i Unawoved, pretprosle pored pomenutih The Sexy Brutale, Four Last Things...)

Sto se konzolnih ekskluziva tice, tu vrv ima jos stvari...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
LoneWolf (15.8.2019)
Stara 15.8.2019, 13:19   #20
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Ne znam zasto gledate na igre od ranije kao da su izbacivane u savrsenom stanju, apsolutno perfektne i da nikakvo pecovanje nije postojalo. Nekada davno, davno kada je softver dolazio na traci slali su ti postom deo trake i ocekivali od tebe da iseces traku i zalepis nov deo. Zato se i zove pecovanje i tu je od starta, bukvalno.

Igre su imale probleme, samo sto su ih ili totalno ignorisali (npr ulta popularni FF7, magic defense bonusi na opremi ne funkcionisu) ili su ih slali na disketi postom, npr Quest for Glory.

Vecina problema sa igrama sada je vezana za optimizaciju, koja je mnogo veci posao sada nego pre 10+ godina, i igre sada mnogo bolje komuniciraju svoje mehanike i dosta su kompleksnije, ima starijih igara sa dosta bagova koje ljudi jednostavno ne primecuju, ili koje su postale prakticno glavi "feature" igre (npr Quake strafe jumping).

Takodje u to vreme ako je igra bila toliko bagovita da prakticno nije bila igriva jednostavno je totalno propala i zaboravljena, cak i u slucajevima kad su pecevi drasticno popravili stvari npr. Emperor of the Fading Suns.

Previse nostalgicno gledate na starije naslove, vecina igara koje na ovom forumu imaju kultni status, pogotovu rpg naslovi, imali su ogromne probleme sa bagovima. Takodje pre Stima vecina nas je piratizovala naslove, koji su stizali do nas par meseci posle izlazka igre i vec sa nekim pecom.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
muzički player jonathan Šta da kupim? 22 17.3.2010 21:30
WOW Single Player Night Hawk Mrežne igre 92 4.5.2008 22:29
mp3 player vs. Windows harmon Operativni sistemi 6 14.2.2006 19:07
dvd+divx player, pitanja sasha vukelic ŠDK - Foto i audio/video 3 27.1.2006 18:59
VP6 player Plasaw Video/TV softver 7 24.12.2005 17:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com