Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.12.2010, 2:47   #1
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Logitech Comfort Wave 450

Danas mi je stigla ova tastatura koju sam merkao da kupim zadnjih mesec dana, jos uvek se "privikavam", ali evo napravicu mali opis ovde sa par slicica.
Par tehnickih podataka za pocetak:

Firma: Logitech
Model: Comfort Wave 450
Dimenzije: 47cm x 26cm
Duzina kabla: 180cm
Nacin povezivanja: USB
Cena: 1690din ( 21.12.2010.)

Pakovanje:

Pakovanje je prilicno jeftino, najobicinije, bez slika. Na prednjoj strani naziv modela , sa zadnje strane gomila nekih informacija u vezi sa tastaturom koju 95% ljudi ne procita ni na wc solji.
Sama kutija u sebi ima jednu pregradu, u jednoj je bila tastatura, u drugoj je bio dodatak koji se uklapa u prednji deo tastature radi komforta. I tastatura i dodatak su bili upakovani u kese. U kutiji se nalazio i "user guide", mala nazovi knjizica.




Tastatura:

Rec je malo drugacijem obliku u odnosu na uobicajene tastature. Sam naziv govori gotovo sve: Comfort Wave, tj radjena je u malo zakrivljenom obliku sto je rezultuje u komfornije kucanju (sa svih 10 prstiju). No ova tastatura samo naslednik Logitech-ove 350 tastature (koja je bila radjena u wireless i USB zicnoj verziji) samo sto model 450 ima manje funkcionalnih/multimedia tastera posto se vodi pod grupom business tastatura. Uz tastaturu ne ide nikakav vid instalacije drivera, ali se mogu preuzeti na oficijalnom sajtu logitech-a, ali meni nisu bili potrebni, Windows 7 je sam prepoznao i instalirao i svih 10 tastera su odmah bili u funkciji za koju su namenjeni. Od multimedia tastera na vrhu tastature nalazi se sledece: (s desna nalevo)


1.Taster za paljenje media playera , mada kod mene pali winamp, sto mi se veoma svidja.
2.Play/pause , samo kaze, pusta tj pauzira pesmu u winampu.
3.Volume down, smanjuje jacinu zvuka u windowsu
4.Volume up, povecava jacinu zvuka u windowsu
5. Mute, gasi zvuk u windowsu
6.Home, aktivira home page u default browseru za internet.
7.Mail, otvara mikrosoftov Outlook (ako to neko jos uvek koristi)
8.Search, otvara search na windowsu
9.My Computer , otvara my computer.
10. Digitron ( ne vidi se na slici iznad, nalazi se skorz desno u gornjem uglu pored logoa logitecha) funkicja mu je da pali digitron/kalkulator u windowsu.

Sto se tice ostalih dugmica, uradjeni su kvalitetno od sitno hrapave plastike, prilicno su tihi, mozda malo tvrdji za moj ukus, ali razradice se to ili cu se vec navici. Jedina zamerka je mali Enter taster, navikao sam na veliki pa vec po neki put masim ali nije strasno, navikne se covek. Tasteri Ctrl, win dugme i Alt su veci od ostalih tastera slova. Ternutno se kod nas moze nabaviti samo US verzija, ne znam da li ce uopste bit iza YU rasporedom slova, no slabo i korisitim "nasa" slova (kao sto se da videti iz ove recenzije) ali tako sam odavno navikao, pa mi ovako odgovara.
Indikatori upaljenog NumLock-a, CapsLock-a i Scroll lock-a se nalaze ispod gore navedenih multimedia tastera, sijaju zeleno, diskretno, i ne smetaju (ne izbijaju oci).
Dodatak koji ide uz tastaturu a koji se uklapa u donji deo tastature, je napravljen da pridonese komfortu. Tacnije sake tj zglobovi se ne lome i ne zuljaju na ivicu dastature. Dodatak je fino gumiran ne previse mekan, reklo bi se taman.

Tastatura sa zadnje strane poseduje 2 stopice za odizanje tastature. Stopice imaju 2 stepena odizanja, tj nize i vise stopice, pa kako kome odgovara. Dve stopice za odizanje se takodje nalaze na dodatku za tastaturu( nisam siguran zasto) i takodje su u 2 stepena odizanja. Takodje se nalazi i nekoliko fiksnih gumenih nozica koje sluze da tastatura ne kliza po glatkim povrsinama.

Zakljucak
Meni se licno veoma svidja tastatura,i dizajnom i funkcionalnoscu, i komforom. Dobro, malo ce trebati vremena da se navikenm na wave oblik i mali enter, no to nije nista toliko strasno. Cena je sasvim ok, ja bih svrstao negde u mid-low budzet tastature s obzirom da ima tastatura od 300din pa do 15k+ din.

+
1. Udobnost tastera
2. Izgled i dimenzije
3. Povoljna cena
4. Garancija od 3 godine
5. 10 multimedijalnih tastera
6.
Klasican raspored tastera
7.
USB prikljucak


1. Mali Enter taster
2. Samo US raspored tastera (bar za sada)

Slike tastature
(stavio sam slike koje sam ja uslikao i slike sa jednog review-a koji sam nasao na netu)




Logitech Comfort wave 450
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2010, 10:43   #2
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Logitech Comfort Wave 450

I ja sam je dobio sinoć, kao i ti tek se navikavam. Tasteri su dosta tiši od moje prethodne tastature koja je bila neka noname. Za razliku od te prethodne ova nema YU raspored a bilo bi mi zgodnije da ima, sada mi je "ž" nešto dalje nego što je bio. Najveća zamjerka je taj već pomenuti mali Enter, sve moje dosadašnje tastature su imale veliki Enter i mislim da bi to trebao biti standard na svim tastaturama, kao što je Space uvijek velik. Isto tako je zgodno da Backspace bude velik i ovde jeste, kao i oba Shifta. Ne sviđa mi se veći razmak između desnog Shifta i Delete tastera, to je kombinacija za trenutno brisanje u windowsu koju često koristim, to rastojanje je bilo manje na prethodnoj tastaturi, ali naviknuću se.

Funkcionalni tasteri imaju nešto veći otpor od ostalih tastera.

Ni meni nije jasno čemu služe nožice na naslonu za dlan. Inače taj toliko hvaljeni naslon na Wave tastaturama mi se dosta sviđa, a što se tiče nožica na samoj tastaturi najviše mi odgovara ona manja.

Neko je pominjao da se zna dešavati da se tasteri zaglave u pritisnutom položaju, meni se to desilo sinoć jednom sa "h" tasterom ali neko je rekao da se to ne dešava kada se navikne na kucanje na ovoj tastaturi, i da se to češće dešava ako se koristi najveća nožica na tastaturi.

Sad imam jedno pitanje, taster za pokretanje media aplikacije mi pokreće Windows Media Player a ja hoću da mi pokreće Aimp, kako to da namjestim? Uradio sam ono što bi valjda trebalo da podesi da je Aimp defaut player ali ga ne prihvata, ako je to što sam uradio to što je trebalo uraditi:

Control Panel - Default Programs - Set program acess and computer defaults - Custom

i pod Media Player tu imam Aimp2 i kada kliknem na njega i na OK nakon toga mi tu opet stoji da je aktivno "use my current media player" i opet mi otvara Windows Media Player.

Banko ako ti nije problem pogledaj šta kod tebe stoji tamo u Control Panelu.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2010, 13:39   #3
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Logitech Comfort Wave 450

I meni je sve isto podeseno, tj use my current media player ali mi pali winamp kad stisnem ♫ dugmence.
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2010, 14:41   #4
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Logitech Comfort Wave 450

Proradilo mi je to za Aimp samo od sebe, očigledno se windows tu gubio pa se konačno sjetio da radi kako treba.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2010, 18:13   #5
kefalo
Član
 
Član od: 7.4.2009.
Poruke: 214
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Logitech Comfort Wave 450

Ja sam spominjao zaglavljivanje tastera, a meni su ga spominjali vlasnici koji su je se rješili.
I u mom slučaju priliko testiranja je bilo slovo H u pitanju.
kefalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2010, 18:17   #6
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Logitech Comfort Wave 450

Meni se za sad jos uvek nije zaglavilo slovo H. Videcemo vremenom vec.
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2010, 19:38   #7
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Logitech Comfort Wave 450

Kada se "h" klikne sa gornje strane, na vrh tastera, onda ponekad ostaje u pritisnutom položaju. Probao sam ostale tastere i nisam to primjetio. A i to sa "h" mi se desilo sinoć jednom, danas sam solidno kucao sa deset prstiju i nije se desilo ni jednom. Desi se ako namjerno kliknem na "h" na vrh tastera.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
450, comfort, logitech, review, tast, test, user, wave, wave 450

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nova Logitech Wave tastatura Paladin Ostale komponente 56 24.12.2010 10:44
Google Wave - moguća zamena za Facebook? Casper'NS Internet tehnologije 19 14.2.2010 21:06
Logitech tastatura stankefa ŠDK - Ostale komponente 5 1.12.2008 13:41
Logitech Cordless Desktop Wave Keyboard Freeloader ŠDK - Ostale komponente 4 13.11.2008 2:28
Logitech VX Nano sasha vukelic ŠDK - Ostale komponente 0 19.1.2008 19:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com