Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Audio softver

Audio softver Programi i alati za obradu zvuka na računaru, softver za puštanje muzike i zvukova, audio kodeci, konvertori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.11.2009, 14:31   #1
naskovic
Novi član
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 2 poruka
Određen forumom NRadioBox internet radio player sa preko 70 domacih radio stanica

Pozdrav svima. Evo napravio sam neki mali program pa rekoh da ga podelim sa drugima. Rec je o internet radio player-u sa domacom listom radio stanica.
Od opcija navešću samo:
- Snimanje pesama sa radija (Program automatski odvaja pesme, preimenuje ih i smešta u folder.)
- Kontrolor jačine zvuka
- Dugmići za brzu navigaciju kroz listu radio stanica
- Lista omiljenih stanica
- Svako moze da doda svoju radio stanicu koja nije na listi
- Podržani veći broj striming formata.
- Standardna lista sa preko 100 radio stanica od kojih su preko 70 sa nasih prostora i okoline.
i još mnooogo toga i to sve BESPLATNO.



Program možete skinuti sa sajta
Kod:
http://radio.nadjime.net
ili
odavde:
Kod:
http://radio.nadjime.net/install.rar
Uživajte u slušanju muzike, a u koliko imate vremena ostavite i neki komentar u vezi sa novom verzijom programa
naskovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku naskovic na korisnoj poruci:
Bokile (16.12.2009), Eddy (6.12.2009), JohnnyP (13.4.2010), LoneWolf (1.6.2010), Macak Mackin (20.12.2009), Mali Mrav (11.12.2010), Maverick (19.12.2009), organizam (3.11.2011)
Stara 30.11.2009, 16:30   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: NRadioBox internet radio player sa preko 70 domacih radio stanica

Interesantno a usput još i radi

Sviđa mi se što je program jednostavan i što sve radio stanice u stvari "svire" Dakle nisam naleteo na stanicu koja ne radi kako treba što je u suštini ono u čemu ostala standalone dekstop radio player rešenja ne briljiraju baš.

To naravno ne znači da dežurno džangrizalo (ja) nije našlo i par zamerki koje se (njemu bar) ne sviđaju.

Prvo, klasičan combo box je po meni malo nepregledno rešenje za izbor stanica a i primetno je da ima grešaka u nazivima nekih stanica (fali slovo, duplo veliko početno itd.) Ne bi bilo loše da nekako iskombinuješ jedan combobox za izbor grupa stanica (strane, domaće itd.) sa jednom klasičnom listom (običan grid) gde bi korisnici mogli jednostavno da kliknu na stanicu da bi je "pustili".

Zatim ja nisam uspeo da nađem recimo način da kada izaberem neku opciju iz menija vratim se na deo za izbor stanica Jesam li nešto prevideo ili jednostavno nema povratka na deo za izbor stanica ukoliko se izabere bilo koja opcija iz menija?

U svakom slučaju i pored ovih sitnih nedostataka mogu da kažem da program radi ono za šta je namenjen a to je najbitnije. Svakako odlična polazna tačka za sledeće verzije
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2009, 10:23   #3
Ljuba 666
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Nürnberg
Poruke: 47
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: NRadioBox internet radio player sa preko 70 domacih radio stanica

Citat:
naskovic kaže: Pregled poruke
....rec je o internet radio player-u sa domacom listom radio stanica.....
......Standardna lista sa preko 100 radio stanica od kojih su preko 70 sa nasih prostora i okoline...
Svaka cast za programce, cestitam...
e sad, ja licno bih voleo da baza ima veci izbor beogradskih radio stanica...neCirilica tipa...
...ili se u medjuvremenu njihov broj smanjio..?
Ljuba 666 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2009, 11:21   #4
naskovic
Novi član
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: NRadioBox internet radio player sa preko 70 domacih radio stanica

Citat:
Ljuba 666 kaže: Pregled poruke
Svaka cast za programce, cestitam...
e sad, ja licno bih voleo da baza ima veci izbor beogradskih radio stanica...neCirilica tipa...
...ili se u medjuvremenu njihov broj smanjio..?
Veruj mi prevrnuo sam nebo i zemlju ali od domacih stanica koje ne emituju narodnu muziku a imaju internet striming koji nije u rm formatu su te na listi.

Ako sam ipak preskocio neku dobru domacu stanicu samo javite da je dodam.
naskovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2009, 11:32   #5
Ljuba 666
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Nürnberg
Poruke: 47
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: NRadioBox internet radio player sa preko 70 domacih radio stanica

Citat:
naskovic kaže: Pregled poruke
Ako sam ipak preskocio neku dobru domacu stanicu samo javite da je dodam.
..recimo StudioB..?
Usput, mozda ne bi bilo lose da dodas mogucnost promene boje plejera...ili ja ne nalazim opciju...
Ljuba 666 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2009, 0:06   #6
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: NRadioBox internet radio player sa preko 70 domacih radio stanica

Lepo parce softvera... Mogao bi da ga hostujes na nekom free uploaderu (npr. softpedia), posto ti je ovaj server bas spor. Takodje, valjalo bi stanice organizovati u playliste, ovako je malo nepregledno...
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2009, 0:26   #7
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: NRadioBox internet radio player sa preko 70 domacih radio stanica

Au šta napravi krša po particiji gde je instaliran

Stalno pravi neki folder u rootu particije gde je instaliran i ostavlja neke reklamne fajlove Jel može to da se prebaci nekako makar u instalacioni folder ili temp umesto ovako? Stvarno ću ga samo zbog toga deinstalirati.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2009, 0:35   #8
naskovic
Novi član
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: NRadioBox internet radio player sa preko 70 domacih radio stanica

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Au šta napravi krša po particiji gde je instaliran

Stalno pravi neki folder u rootu particije gde je instaliran i ostavlja neke reklamne fajlove Jel može to da se prebaci nekako makar u instalacioni folder ili temp umesto ovako? Stvarno ću ga samo zbog toga deinstalirati.
Zao mi je za sada ne moze mozda u nekoj buducoj verziji. Taj folder mu je neophodan da bi program mogao da radi. Tu se pri svakom pokretanju skida playlista kao i ostali potrebni fajlovi sa servera.
naskovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2009, 0:41   #9
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: NRadioBox internet radio player sa preko 70 domacih radio stanica

Citat:
naskovic kaže: Pregled poruke
Zao mi je za sada ne moze mozda u nekoj buducoj verziji. Taj folder mu je neophodan da bi program mogao da radi. Tu se pri svakom pokretanju skida playlista kao i ostali potrebni fajlovi sa servera.
Hm... Pa zar nije lakše da to smešta u svoj instalacioni folder nego da baš sve smešta u root?
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2009, 0:43   #10
naskovic
Novi član
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: NRadioBox internet radio player sa preko 70 domacih radio stanica

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Hm... Pa zar nije lakše da to smešta u svoj instalacioni folder nego da baš sve smešta u root?
Za sada je tako ali ce to biti ispravljeno u buducoj verziji programa
naskovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2009, 1:04   #11
balekrstic
Novi član
 
Član od: 5.12.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: NRadioBox internet radio player sa preko 70 domacih radio stanica

Svaka čast za radio,ovo sam čekao 2god.najzad dočekao.Za početak odličan je a nadam se da će se usavršavati na dalje.Veliki pozdrav od mene i samo nastavite ovako.
balekrstic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2009, 15:18   #12
naskovic
Novi član
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: NRadioBox internet radio player sa preko 70 domacih radio stanica

Hvala

Poslednja ispravka: naskovic (5.12.2009 u 19:56)
naskovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2009, 14:05   #13
naskovic
Novi član
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: NRadioBox internet radio player sa preko 70 domacih radio stanica

Zahvaljujuci korisnicima program je dopunjen sa jos 250 radio stanica
naskovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 3:38   #14
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: NRadioBox internet radio player sa preko 70 domacih radio stanica

Jel ima još neko problema sa programom da mu odjedanput idu dve radio stanice? Do sada je radio ok ali sad sve češće učita neku stanicu i onda posle određenog vremena se čuje neka druga u isto vreme sa prvom.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2009, 11:46   #15
naskovic
Novi član
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: NRadioBox internet radio player sa preko 70 domacih radio stanica

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Jel ima još neko problema sa programom da mu odjedanput idu dve radio stanice? Do sada je radio ok ali sad sve češće učita neku stanicu i onda posle određenog vremena se čuje neka druga u isto vreme sa prvom.

Primetio sam i ja, javlja se kod nekih striminga, videcu da to ispravim ako mogu u buducoj verziji
naskovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2009, 13:17   #16
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: NRadioBox internet radio player sa preko 70 domacih radio stanica

Citat:
naskovic kaže: Pregled poruke
Primetio sam i ja, javlja se kod nekih striminga, videcu da to ispravim ako mogu u buducoj verziji
Izgleda da se problem javlja samo u slučaju kada se u toku "sviranja" stream izgubi pa nakon što se izabere neki drugi prethodi "upada" kada se uspostavi konekcija sa problematičnim streamom. Mislim da bi problem bio rešen time što bi se pre "puštanja" novog streama prekinula veza sa svim prethodnim streamovima.

Isto tako UAC pravi probleme na Windows 7 sistemima jer ne dozvoljava pisanje po root folderu. Player zbog toga ne funkcioniše dobro na "sedmici" dok se UAC ne podesi da bude tolerantniji ili ne isključi. Rešenje ovog problema bi bilo da se svi podaci koje program smešta na hard disk smeštaju ili u njegov instalacioni folder ili user folder.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2009, 13:43   #17
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: NRadioBox internet radio player sa preko 70 domacih radio stanica

@ nasković

Čisto da spomenem, juče ti je program bio predstavljen u emisiji Interfejs.
http://www.interfejs.tv/prilog.php?ID=6407
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2009, 14:02   #18
-Lana-
Novi član
 
Član od: 2.11.2009.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 2 poruka
Talking Re: NRadioBox internet radio player sa preko 70 domacih radio stanica

Program je extra, i ja sam ga probala, ima dosta super opcije. ))
-Lana- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2010, 23:06   #19
naskovic
Novi član
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: NRadioBox internet radio player sa preko 70 domacih radio stanica

NRadioBox 1.3

Poštovani, izašla je nova verzija besplatnog internet radio plejera - NRadioBox 1.3.

NRadioBox je besplatan program za slušanje internet radio stanica.Ono što ga izdvaja od drugih jeste jednostavnost u korišćenju.Program dolazi sa preko 100 radio stanica od kojih su 70 sa naših prostora i okoline

Program možete skinuti kao instalacioni paket ili kao porable verziju koju kasnije možete snimiti na fleš disk.



Program - mogućnosti i opcije



* Program poseduje veliki broj domaćih i stranih radio stanica
* Ubačena je podrška za skinove
* Možete kreirati listu omiljenih radio stanica
* Možete dodavati nove radio stanice
* Podržani striming formati: acc, wma, m3u ..
* Za pesme sa tagovima ubacena je opcija za prikazivanje testova (lyirics)
* Možete podeliti svoje omiljene stanice sa prijateljima na facebook-u i tviteru
* Prilikom restartovanja program može da pokrene poslednju aktivnu radio stanicu.
* Ugrađena je i opcija za prikazivanje slika grupa i izvođača
* Za stanice sa tagovima ugrađena je opcija za prikazivanje info balona.
* Unapređena je opcija snimanja radio stanica
* Automatsko odvajanje i primenovanje snimljene pesme
* Dodata je mogućnost selektovanja putanje za snimanje.
* Mogućnost minimizacije programa u SystemTray


Kod:
http://radio.nadjime.net/Download/NRadioBoxSetup.msi
Portable:
Kod:
http://radio.nadjime.net/Download/NRadioBox_1.3.zip
Sajt:
Kod:
http://radio.nadjime.net
Vasi utisci i komentari su i vise nego dobrodosli
naskovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku naskovic na korisnoj poruci:
A M G (22.1.2011)
Stara 13.4.2010, 2:35   #20
naskovic
Novi član
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: NRadioBox internet radio player sa preko 70 domacih radio stanica

Vido prezentacija
dilihSyfH8Y
naskovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
internet, player, radio, snimanje muzike

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pitanja vezana za wireless... Teva Internet usluge 489 22.9.2017 20:02
Emitovanje radio stanice preko WWW Branislav Gavric Internet tehnologije 28 25.11.2008 16:05
Wireless Internet, Vista, Real player, Dell Inspirion ShonEPFC Kvarovi 4 4.11.2008 7:13
internet sa desktopa na laptop preko bluetooth-a sasha vukelic Operativni sistemi 4 2.12.2007 15:57
internet radio i glupi media player nighthawk Aplikativni softver 0 14.11.2006 23:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com