Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.2.2007, 2:52   #1
Tim85
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Poruke: 48
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Skidanje sa interneta 2. pokusaj

Jel' hoce neko da mi objasni zasto je moderatorka zakljucala temu? Ja pricam konkretno o downloadu, ona mi objasnjava sta je internet. Blago njoj pa samo ona zna sta je internet i za sta internet sluzi... Bolje je da si bar o downloadu pisala. I savet da malo vise postujes clanove...
Jel' postoji neko na ovom forumu koji zna odgovor na donju temu?
Ako je odgovor ilegalan moze i na pp, mada ne kontam kako se onda pise o p2p programima.
Tim85 je offline  
Stara 27.2.2007, 2:55   #2
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Skidanje sa interneta 2. pokusaj

Opet ce ti zatvoriti temu a ako budes imao srece, nece te kazniti... Moras malo da skratis jezik.
glitch je offline  
Stara 27.2.2007, 3:09   #3
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Skidanje sa interneta 2. pokusaj

Kao prvo, ako ti neko zaključa temu onda odgovor na to zašto je to učinjeno može da ti da samo moderator koji je to učinio ili neko "iznad" njega tako da nema svrhe u ovom tvom "jel može neko"!

Kao drugo, obrati malo pažnju na to kako se obraćaš drugim korisnicima na forumu jer je čak i moderator prvo korisnik pa onda "funkcija". Mislim pre svega na ovu tvoju "mudroliju" koju si napisao o download-u i "poštovanju" članova.

Što se tiče ovog tvog pitanja evo ti odgovor. Imaš dvadeset i kusur godina i "staž" na SK-u od skoro četiri meseca i još uvek pitaš zašto nije dozvoljeno tražiti informacije o tome "gde naći filmove i igre i ostali piracki materijal"??? Da si Toše Proeski ne možeš da budeš toliki Toša Da nisi možda mislio da se sa tih linkova skidaju originali

Jednom za sva vremena tako da i tebi bude jasno. P2P i uopšte sve mreže na svetu nisu ilegalne!!! Ilegalno je korišćenje istih za razmenu i distribuciju "oreginalanog" materijala - čitaj piraterija!

Jel jasnije!?

Usput rečeno, ako imaš nekih problema ili slično nemoj da koristiš forum za svoje frustracije već lepo uzmi glavom u zid i da vidiš kako će da te prođe
holodoc je offline  
Stara 27.2.2007, 3:11   #4
Tim85
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Poruke: 48
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Skidanje sa interneta 2. pokusaj

Znas, malo me je ponizila kada je pocela da me uci sta je internet, a imam "20 godina i 4 meseca na ovom forumu". Zato sam tako odreagovao.
btw. nije mi jasno zasto je dozvoljeno onda pricanje o p2p programima.

A sada:
Sem downloada sa sajta i koriscenje p2p mreze, da li postoji jos neki nacin da skinem legalni freewere fajl?
Hvala.
Tim85 je offline  
Stara 27.2.2007, 3:19   #5
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Skidanje sa interneta 2. pokusaj

Citat:
Tim85 kaže: Pregled poruke
Znas, malo me je ponizila kada je pocela da me uci sta je internet.
Nisi ti uopste razumeo njen odgovor: ima jos nesto u netu sem dl-a. Citaj SK i videces ko je Iris Miljković
glitch je offline  
Stara 27.2.2007, 3:20   #6
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Skidanje sa interneta 2. pokusaj

Koleginica ti je samo odgovorila na način koji je proporcionalan smislu tvoje poruke i na kraju krajeva se odgovor zasnivao na tužnoj činjenici da 90% ljudi kod nas ne zna čemu interent stvarno služi.

Nemoj da mi kažeš da nisi znao da je zabranjeno davati informacije o tome gde može da se nađe piratski materijal (čitaj igre, filmovi itd.)

Napominjem još jednom, nije zabranjeno pričati o bilo čemu vezanom za pirateriju već samo davanje linkova i saveta u vezi nje što, moraš priznati, bi bio logičan sled informacija na tvoje pitanje.
holodoc je offline  
Stara 27.2.2007, 3:26   #7
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Skidanje sa interneta 2. pokusaj

http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=4396
Obrati paznju na postove od 65 do 68 (taj covek vozi "Škodu SuperB" )
glitch je offline  
Stara 27.2.2007, 3:32   #8
Tim85
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Poruke: 48
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Skidanje sa interneta 2. pokusaj

Citam ja irisine rubrike...
@holodoc, sve ti to lepo pricas, ali komentar Iris sam u tom trenutku doziveo previse nisko.
I zato sam tako odreagovao.
S druge strane sta ti je znacilo "da udarim glavom o zid" i da imam "neke" ko zna kakve frustracije. Zna se koja je bila frustracija u tom trenutku. A ti si se poneo sa ne postovanjem jer se tako ne prica sa clanovima (ovako je meni iris solila pamet za banalne stvari-sad kontas), ali nije problem
Tim85 je offline  
Stara 27.2.2007, 3:39   #9
Tim85
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Poruke: 48
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Skidanje sa interneta 2. pokusaj

Necu vise o ovome pricati, ali jos ovo. Nisam trazio linkove ka pirateriji vec nacin na koji se podaci sve mogu da se skidaju. O drugim blagodetima interneta u toj temi nisam pricao.
Pozdrav i ako hocete da me banujete, banujte... nije problem, ali nije ni pravedno.
Tim85 je offline  
Stara 27.2.2007, 7:09   #10
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Skidanje sa interneta 2. pokusaj

Tim85 ja zaista se frapiram kada citam tvoje tekstove i pitanja.
Toliko neznanja, a toliko nadobudnosti...
U prevodu "sto ulazis u frku kad si slabiji?".

PS
A da, trazio nacin kako da skines nama dragu pirateriju ( ili mozda ne? zaboravio sam ), cekaj, citas SK koliko godina? i ne znas kako da skidas fajlove sa neta? ne znas sta je p2p, ne znas sta je hub?
Uostalom ne znas ni da postavis pitanje. :|

Budi srecan sto ti tema nije obrisana. ( u oba slucaja )

Poslednja ispravka: Iris (27.2.2007 u 13:54) Razlog: privatni komentari
Kaiser Soze je offline  
Stara 27.2.2007, 11:18   #11
Tim85
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Poruke: 48
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Skidanje sa interneta 2. pokusaj

Ok... Kajzer... Ako smatras da je to tvoje normalno obracanje clanu i sa punim postovanjem... onda OK. I ako je ono moje bilo vredjanje, a ovo tvoje nije- neka me banuju... Ako jos neko hoce da me uvredi, neka se isprazni.
Tim85 je offline  
Stara 27.2.2007, 12:58   #12
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Skidanje sa interneta 2. pokusaj

Mislim da ti je sve odgovoreno u tvojoj temi o HUB-u. Ovo nije prvi put da postavljaš pitanja kao da si se upravo teleportovao iz 19. veka, i da na odgovore drugih korisnika i moderatora odgovaraš sa "jao, izvinite, pa Vi me vređate"!

Prvobitna tema je zaključana UPRAVO da ne bi došlo do ovakvih scena. Kolega Holodoc ti je odgovorio najrazložnije i najkorektnije što je mogao, sa puno poštovanja kao uostalom i ja. Čudno je što najiskrenije predloge doživljavaš tako tragično, svako je godine proveo pred kompjuterom i Internetom dok nije naučio ono najosnovnije, a to je da je u pitanju medij i materija koja se stalno menja, širi i mnogo će proći pre nego što njime potpuno ovladaš.

Toplo ti preporučujem da za početak upišeš neki kurs za kompjutere ili savladavanje opštih pojmova na Internetu, i da čitaš tekstove u Svetu kompjutera... Niko nije imao nameru da te vređa, već da ti skrene pažnju na činjenicu da tvoje vladanje materijom i formulacija tvojih pitanja nisu primereni ovom forumu...
Iris je offline  
Stara 27.2.2007, 13:10   #13
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Skidanje sa interneta 2. pokusaj

@ Tim nisam bas kompetentan da ti i ja popujem,ali stvarno moras malo vise da udjes u materiju,a i spamujes brate pa postavio si 3 u najmanju ruku slicne teme,a sve odgovore si olako mogao naci na google...
@ Iris nekima su dzabe saveti,nadam se da ce Tim shvatiti,ali ako ima i jednu crtu karaktera kao svima poznati zmmaj,onda svi mi dzabe pricamo...

Ali dobro,shvatice Tim vec(nadamo se)....Pa i ja sam imao problema sa postovima,ali me Iris savetovala i popravio sam se ...
Sad ispadoh neko nevinasce....
next je offline  
Stara 27.2.2007, 13:19   #14
Tim85
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Poruke: 48
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Skidanje sa interneta 2. pokusaj

Ok, ljudi... Ja vas ne mogu da naucim kako se daju dobronamerni saveti, da se oni daju sa postovanjem, razumevanjem i strpljenjem (ako zelis da pomognes, ako ne niko nikog ne tera da postuje); a ne sa "lupanjem glavom o zid" i "kajzer hoze full", "dolazak iz XIX veka i slicno". Nije lepo... covek se ne oseca lepo...
Mozda je to dokaz da internet, pored svih tih blagodeti (koje su ne sporive), ipak otudjuje ljude, a da to, nazalost nismo svesni.
Tim85 je offline  
Stara 27.2.2007, 13:27   #15
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Skidanje sa interneta 2. pokusaj

Citat:
Tim85 kaže: Pregled poruke
Ok, ljudi... Ja vas ne mogu da naucim kako se daju dobronamerni saveti, da se oni daju sa postovanjem, razumevanjem i strpljenjem (ako zelis da pomognes, ako ne niko nikog ne tera da postuje);
Poseti http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=6803 i http://www.sk.co.yu/forum/faq.php?fa...aq_forum_rules

Uputstva su postojala...
Iris je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40
Problem Sa Grafikom Branislav Živaljević Grafika 14 4.2.2006 17:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com