Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.11.2017, 15:09   #1
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom iPad 9.7inch 2017 model



Kao i u mojim ranijim recenzijama, trudicu se da vas ne zamlacujem previse sa specs vec cu vise se fokusirati na moje neko iskustvo i prakticni rad sa istim.

Radi se o crnom modelu (na slici je cellular model,moje nema zadnju antenu), wifi based model od 32gb. To je min storage i po meni mislim da vam ne trebaju skuplji modeli ako cete ih koristiti kuci i nece vam sluziti kao storage hard za slike i apps .

In the box:Samo pakovanje i kutija u Apple fazonu, bela boja,estetika na nivou. Dobijate punjac kao i kabl za njega. Slusalice ne dobijate nazalost.

Body: Tablet izgleda stvarno lepo, ako ne jedan od najlepsih po mom misljenju. Sve je minimal dizajn, aliminium brush i lepo leze u ruke. S obzirom da sam drzao i pre ranije modele ipad-a, ekran na ovom odaje vise utisak kao da je od neke plastike prilikom dodira za razliku od ranijih koji su delovali hard glass. Nista lose ali zna da se oseti.

Ekran: Rezolucija je dobra, kontrast takodje. Verujem da ima boljih (cujem da samsung sije apple sto se tice ekrana) ali ja sam sasvim zadovoljan s obzirom da znam kako izgleda los ekran na losijim tabletima .

Speed: Masina sije. Sposobna je bukv za svaki rad od mail-ova, office-a, igrica itd tako da ne morate brinuti dal ce klinci da vas smaraju sto ne mogu da igraju igre na njemu . Browsing takodje leti. Ono sto je moj savet je da ne dizete na nove verzije iOS-a ako nemate potrebe jer ce vam bespotrebno malo po malo usporavati uredjaj kako nove verzije budu dolazile. Ovo mislim na velike brojke ios 10>ios11 a ne ios 10> ios 10.3 da ne bude zabune za novajlije .

iOS: Da se fokusiram na ipad a ne na generalni iOS: ono sto se meni svidelo jeste sto ima gestures recimo brzi swipe levo desno gde vas prebacuje sa app na app u pozadini, swipe out sa 5 prstiju zatvara app i tako neke cake. Takodje 2 app na ekranu, tj neki vid multitaskinga. Recimo ja to koristim tako sto pustim nesto youtube-u dok sa druge strane ukljucen Safari i citam nesto ili mail, program za obradu slika itd. Sa Apple proizvodima imate fazon da uvek guraju update na svim uredjajima recimo do 4-5god tako da ne morate kupovati najnovije od njih (koliko me placa Apple da ih reklamiram btw) tako da ako ste diehard freak da morate imati najnovije features, bicete obezbedjeni.

Ostalo: Zvucnike moram pohvaliti da imaju kvalitetniji bas i fino se cuju. Kamera prednja ima 1.2mp 720p dok je zadnja 8mp cini mi se. Za skype potrebe meni dovoljno. Baterija drzi tipa 11-12 sati. Sve zavisi naravno kako ga koristite, ali ako ga uzimate povremeno tj na standby-u je, moze izgurati ojha. Prvih 70% brze napuni nego ostalih 30. TIP: gasite app u pozadini kada ga ne koristite cesto tipa google maps, viber,facebook itd jer utice na bateriju.


Zakljucak: Zasto u moru tableta uzimati najskuplji? Zato sto sam razmisljanja da je tablet stvar koja moze trajati godinama i da se ne menja toliko cesto kao telefoni. Pre iPad-a imao sam neki lenovo tipa nesto do 18-20h din i posle 2god crko sam od sebe kada je ispao (ispao iz ruke). Naravno,bio je sav plastican, non stop na punjenju bio, bukvalno izmrcvaren. Naucen tim iskustvom, bolje da doplatim vise i znam sta uzimam kada ce se i ovako koristiti godinama u kuci.
I jos jedna stvar, sa proslim tabletom je bio fazon da cim se napuni sa apps, posle odredjenog vremena krene bas da koci, otvara mlitavo, los touch odziv itd i onda covek popizdi. Jos dodate na to losu kameru, plasticnu izdradu, obavite par skype poziva vec mora na punjenje i sve do q ... Takodje jedan od razloga zasto bih se mozda opet odlucio za gorepomenutu kompaniju a uzeo recimo neki stariji model. Npr rodjak mi ima ipad 2 za klinca. Da se ne lazemo, nagurao je najnoviji ios na njega i prosto vidi se da je sporiji i vec da je mator tablet ali on i dalje sljaka.Vidi se razlika ali on obavlja posao, gura i dalje respektivno. Hocu reci ako niste u fazonu da mora najnoviije, mozete bez problema uzeti starije modele tipa air 1 i air 2 i lepo ce vam sljakati. Sporiji jesu od 2017 modela ali u realnom radu je to zanemarljivo.


Ako jos nesto imate od pitanja tu sam.



Poslednja ispravka: Starface (3.11.2017 u 15:24)
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Starface na korisnoj poruci:
muki85 (6.11.2017), mvasic (4.11.2017), todos (3.11.2017)
Stara 6.11.2017, 19:38   #2
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: iPad 9.7inch 2017 model

Ja već duže vreme merkam iPad Pro 2017 10,5", pre svega zbog Procreate aplikacije i Apple Pencil-a, i mislim da će mi to biti poklon za Novu godinu koju ću sam sebi pazariti (ne mož' devojka, van budžeta joj je ) Imao sam alternativu da uzmem Asus Zenpad 10 3S, ali sam probao njegovu olovku i to prosto ne može da se poredi, plus Procreate ne postoji za Android. Pored toga postoji i Samsung Galaxy S3, koji skoro košta kao iPad Pro, ali po mojim utiscima, iPad Pro je bolji za dva koplja. Naravno, zavisi i od potreba. Da nisam čuo za Procreate i video kako program radi, verovatno bih i dalje živeo u neznanju i završio sa Zenpad-om, a ovako ću imati tablet na kome ću moći dosta stvari da uradim, neću koristiti više svoju grafičku tablu već njega za crtanje, a imaću i neku zamenu za laptop da ponesem na sastanke i da ga koristim za media consumption, održavanje sajtova na wordpress platformi, i završavanje sitnih poslova. Kao 3u1 mašina, mislim da vredi svaki dinar, barem što sam imao prilike da testiram u iStyle-u.
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Generals Zero Hour - ShockWave Release 1.0 Васили Strateške igre 50 20.8.2015 17:41
Kako naći drajvere za MSI notebook model MS-10342? igormil Prenosni računari 3 17.8.2014 8:17
[php] Model View Controller clzola Serverske aplikacije i baze podataka 1 6.5.2013 1:30
cooler i cooling model boza16v Prenosni računari 11 4.7.2012 18:07
OpenSource model poslovanja GoranSTX Slobodni softver 7 17.2.2008 22:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com