Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.7.2020, 21:59   #1
mjedor00
Novi član
 
Član od: 18.7.2020.
Poruke: 3
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Gaming konfiguracija!

Pozdrav svima. Zamolio bih malo iskusnije ljude da mi pomognu ako ste naravno u mogućnosti.

Planirao sam da sastavim tu neku gaming mašinu, uspeo sam da izvučem sve da bude tu cena između 400e-500e. Uglavnom, nisam ceo računar planirao da menjam, već neke onako starije delove. Planirao sam da uzmem Ryzen 5 3600, MSI B450 Gaming Plus, uz to naravno do 16GB DDR4 RAM 3200mhz i hteo sam napajanje uz sve ovo da promenim i da dodam RX550 4GB iz starog kompa i HDD od 1TB, naravno i kućište koje još uvek nisam odlučio ali verovatno će biti od MS.

Sad imam neka razmišljanja, povodom same matične. Čitao sam na internetu vezano za samu matičnu ploču i interesuje me kako radi taj O.C. mod sa tom RAM memorijom koja ide preko predvidjene. Koliko sam skontao, radi na principu, ako je npr. predvidjen O.C. od 3000mhz, sam RAM će da radi na toliko i ako ima 3200mhz sve dok ne podesim u BIOS-u. Mene sad interesuje, postoji li neka razlika, ako se koristi taj mod, vezano za samo opterećenje ostalih komponenti ? Neki su mi čak i rekli da može doći i do nekih problema ako u nekom slučaju nešto crkne u samom računaru ?

Takođe, već sam naveo da bih uzeo neko napajanje uz ovo. Planirao sam neki CORSAIR CX seriju tu od 500w do možda 600w, mada pored ovog preporučili su mi i Seasonic i kaže mnogo bolji i kvalitetniji, al gledam da ne bude neka prevelika cena, pa ako ima neka preporuka za njih, iskustva, ako znate neko bolje, bio bih veoma zahvalan na odgovoru.

Naravno ako imate neku preporuku da zamenim neki deo od ovih koje sam naveo slobodno recite, još uvek sam u toj fazi pripremanja.
mjedor00 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gaming konfiguracija do 900 evra? Palitreks ŠDK - Konfiguracije 12 6.1.2020 16:54
Gaming konfiguracija od 1500 evra (KP cene) Palitreks ŠDK - Konfiguracije 10 5.12.2019 2:12
Gaming konfiguracija do 500e Reborn ŠDK - Konfiguracije 20 12.11.2016 13:58
Potrebna mišljenja - gaming konfiguracija Palman Bracht ŠDK - Konfiguracije 12 3.2.2016 1:48
Gaming konfiguracija do 500e Marko998 ŠDK - Konfiguracije 8 13.1.2016 0:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com