Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.7.2015, 16:15   #1
Woofson
Član
 
Član od: 3.7.2014.
Poruke: 31
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom HG630, Port Mapping, DMZ

Pozdrav, imam telekomov ADSL i ruter HG630. Pre par dana kupio sam igru The Crew, igra zahteva otvaranje portova kako bih mogao da se kontektujem na ostale igrace i oni na mene. Probao sam da otvorim portove ali idalje nije funkcionisalo tako da sam pozvao telekom i onda je njihov operater pokusao da otvori portove ali nije uspeo, igra je idalje trazila da se otvore portovi. Posle nekih 30min pokusavanja ukljuci je DMZ i igra je prijavila da je konekcija super i zaista ja nemam vise problema sa konektovanjem na druge igrace.
Zatim sam procitao ovo na njihovom forumu i ovo sto je njihov offical support. Da ne biste morali sve da citate u sustini sta kaze jeste da treba da funkcionise samo sa otvaranjem portova i DMZ je poslednje sto treba pokusati i DMZ nije preporucljiv.
Konacno moje pitanje da li da ostavim ovako sa DMZ ukljucenim ili da probam da ih zamolim da mi daju drugi ruter posto mozda je problem u njemu? Da li postoji siguran nacin da proverim da li port mapping funkcionise tj. da li je problem u ruteru?
Woofson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2015, 20:28   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: HG630, Port Mapping, DMZ

Trenutno Telekom svojim korisnicima na koriscenje daje HG630 I HG655b to su bukvalno identicni uredjaji sto se tice firmverai podesavanja unutar modema , sa tom razlikom sto hg655bdodatna podesavanja za VoIP jer ga podrzava. Tako da nema nekog preteranog smisla da im trazis drugi uredjaj dobices jedno te isto.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Woofson (20.7.2015)
Stara 20.7.2015, 4:00   #3
Woofson
Član
 
Član od: 3.7.2014.
Poruke: 31
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HG630, Port Mapping, DMZ

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Trenutno Telekom svojim korisnicima na koriscenje daje HG630 I HG655b to su bukvalno identicni uredjaji sto se tice firmverai podesavanja unutar modema , sa tom razlikom sto hg655bdodatna podesavanja za VoIP jer ga podrzava. Tako da nema nekog preteranog smisla da im trazis drugi uredjaj dobices jedno te isto.
Ok za to nego sam mislio da nije problem konkretno u ovom mom primerku. Po forumima za ovu igru kazu da je DMZ "opasan" i da treba namestiti preko port mapping ako je moguce a kod mene nije moguce pa mi je cudno kakav je to ruter gde ne mogu portove da otvorim...
Woofson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2015, 10:15   #4
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: HG630, Port Mapping, DMZ

Nikad nisam imao Huawei pa ne mogu konkretno da kažem ali recimo u Asusu se za to koristi Virtual Server. Možda je samo fora kako su to krstili.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2015, 12:59   #5
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: HG630, Port Mapping, DMZ

A kako se ponasa port forwarding za koji kazes da ne radi, tj. da li si ga proveravao nekom on-line alatkom?

Procedura je sledeca:

Ulogovati se u modem, pod advanced stavkom odabrati NAT.
Odabrati opciju NEW za kreiranje novog pravila, pod interface ostaviti 8/35, protocol staviti na TCP/UDP.
Remote host ostaviti prazno, External start i end port stavi istu vrednost, tj. onaj broj porta koji zelis da otvoris(npr. 3389).
U polju internal host navodis IP adresu racunara sa koga igras igre(a to podrazumeva da ces na tom racunaru predhodno iskljuciti DHCP i dodeliti mu staticku IP adresu).
Internal port stavljas isti kao i gore.
Mapping name stavi kao naziv pravila, tj. igre npr.

Ono sto je ranije bio problem je da iz nekog razloga na Huawei-u posle svakog restarta modema ta pravila prestaju da vaze, iako su i dalje fizicki tu, tj. potrebno ih je obrisati i ponovo podesti. Da li je to reseneo na HG630 ne znam.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
Woofson (20.7.2015)
Stara 20.7.2015, 14:28   #6
Woofson
Član
 
Član od: 3.7.2014.
Poruke: 31
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HG630, Port Mapping, DMZ

Direktno u igri sam proveravao, igra ima NAT status i tu je pisalo da otvorim port 3001. Posle sam nasao one gore linkove sto sam ostavio pa sam probao tih par portova da otvorim, koristio sam metod koji si ti naveo stim da pod interfejs sam birao VID_300 tako su mi rekli iz telekoma, to je pokusavao i lik iz telekoma i onda smo stali na DMZ jer je jedino to funkcionisalo.
Danas sam probao nesto drugo, sama igra navodi da je potreban port 3001 dok na forumu kazu i ovo:
Citat:
Forward UDP ports 50000-65535 The Crew opens a random port in this range. (Some users state the random port can be in the 40000-65535 range)
Dobijam poruku "The total number of mapped ports can not exceed 256", opet zovem telekom i oni mi kazu da svi njihovi ruteri imaju to ogranicenje, tako da na kraju ispada da mi zaista ostaje samo to da ostavim DMZ ukljucen. Inace koristio sam to da mi je start 50000 i end 65535.
Woofson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2015, 11:25   #7
bobi98
Veteran
 
Član od: 4.4.2008.
Lokacija: Srbobran-Novi Sad
Poruke: 813
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 143 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: HG630, Port Mapping, DMZ

Da li ti je ukljucen UPnP?

Ja sam pre imao jedan HG520c i na njemu mi je lepo radilo otvaranje portova, nakon toga on crkne i dobijem isti takav i na njemu nije. I sad imam ovaj HG531v1 na kojem opet lepo radi..
bobi98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Wifi port na WAN port Djuka88 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 28.2.2015 5:50
Problem u komunikaciji između Ethernet LAN port i HG532e Wolfstain Kvarovi 4 27.5.2014 15:53
HTTP port forwarding problem vasto lorde Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 26.6.2010 16:15
Neobee ADSL gori od dial-upa noskich Internet usluge 203 31.3.2009 14:07
Ne radi ni jedan usb port! Marko069 Kvarovi 3 4.9.2007 22:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com