Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.12.2006, 21:30   #1
ivanik
Novi član
 
Član od: 27.11.2006.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Unhappy Aktivni sadrzaj u Internet Exploreru - WINSP2

Imam jedan problem,i nadam se da će se neko naći da mi pomogne.Pretraživao sam web,forume,sve živo - nigde leka nema .

Radim školski sajt, pa sam odlucio da ubacim i jedan fini Java meni.
Kako nisam vičan kodiranju,za njegovu izradu koristio sam program JavaScript Menu Builder Titanium Trial.
Kad sam testirao sajt, javila se poruka u Information Baru -
"To help protect your security, Internet Explorer has restricted this file from showing active content that could access zour computer.Click here for options..."
- koja mora da se klikne,pa odgovori potvrdno...
Lično meni ova poruka ne smeta, ali šta će neki neuki posetilac sajta uraditi kada ga Windows "mudro" upozori da aktivni sadržaj može biti koristan, ali može da naudi računaru."Klikni na X!To su virusi!X!X!" - i to je to.
Ne želim da posetioci pomisle nešto loše - ipak je to zvanični školski sajt, nije sajt za warez, crackove, ili nešto još gore.

Isto tako, ako unesem Flash sadrzaj, layer u Dreamweaveru, ili DHTML efekte u FrontPage-u, dakle bilo koji aktvni sadržaj - ista poruka se javlja.
Kako sprečiti Internet Explorer da blokira aktivni sadržaj?Da li postoji neki postupak ili kod za ovo?

Reći ćete - da omogućim aktivni sadržaj u security opcijama u IExploreru!
Ali, ja želim da sprečim da se ova poruka javi na kompjuterima posetilaca sajta!

Znam da je to moguće, posećivao sam tolike sajtove sa aktivnim sadržajem, pa se poruka nije javila...

Hvala unapred.
ivanik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2006, 21:53   #2
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Aktivni sadrzaj u Internet Exploreru - WINSP2

Mislim da nije tvoja krivica sto kompjuterima izlece ta poruka. Jednostavno neko je podesio security u IE verovatno na najvecu. Sigurno to nije tako na svim racunarima. Aj baci mi na PM adresu site-a da ga ja testiram. I ne koriste svi IE, ionako je izgubio korak sa ostalim web browserima. Lichno koristim Operu 9.02 i prezadovoljan sam. Testiraj preko nje dotican site.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2006, 21:57   #3
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Aktivni sadrzaj u Internet Exploreru - WINSP2

Inache ako bas zelis da resis ovaj problem. Mislim da znam resenje za njega. Mozes da smanjis security level u IE. Ides na tools/internet options, pa na karticu security, pa dole na custom level, i stavis enable na activeX, ima par opcija koje treba da ukljucis tu proveri, sta sve treba pa isprobaj, posto sam samo bacio pogled. Nadam se da sam te razumeo dobro i da ti je nesto od ovoga koristilo.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2006, 13:44   #4
ivanik
Novi član
 
Član od: 27.11.2006.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Aktivni sadrzaj u Internet Exploreru - WINSP2

Sajt u Operi (i ja nju koristim), naravno, radi bez problema, upozorenja i drugih gluposti. Budimo realni, ipak najveći broj početnika (kojima je uostalom sajt i namenjen) koristi IE, i ne razume sta su to aktivne komponente. Ipak mislim da je nešto u vezi koda stranice - jer se na svakom kompjuteru koji ima WINSP2 javlja ona poruka.
ivanik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com