Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.7.2011, 18:05   #1
gameplayer
Član
 
Član od: 28.6.2011.
Lokacija: Cuprija
Poruke: 128
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 26 puta na 26 poruka
Određen forumom Koj laptop da kupim

Mogu da izdvojim do 700€ za lapotop preporucite neki sto bolji za te pare
gameplayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku gameplayer na korisnoj poruci:
marbogi (19.7.2011)
Stara 10.7.2011, 23:11   #2
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: Koj laptop da kupim

Slično pitanje je već postavljeno nedavno, moj odgovor ovde. Ja lično bih uzeo jedan od dva Dell-a, zavisno od toga da li ti više odgovara veća rezolucija (a sitniji ekran), ili ti više znači veća dijagonala i nešto niža rezolucija, koja je pogodnija za igre jer će grafička lakše da je istera... Pritom, XPS je nešto kvalitetniji, sveukupno gledano.
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nepotpisani Čitalac na korisnoj poruci:
gameplayer (12.7.2011)
Stara 21.7.2011, 12:08   #3
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Koj laptop da kupim

Nepotpisani, da li si koristio (određeni period) ovu XPS seriju pa možeš sa sigurnošću da kažeš da je kvalitetnija,
ili si samo čuo (kao i ja) da je kvalitetnija?

Sva 3 latopa su stvarno odlična (na papiru), i stvarno da se čovjek namuči sa odlukom.
Treba drugu da preporučim laptop, i hoću neki od ovih...
Imam dobro iskustvo sa Asusom, i ovaj odavde je takođe odličan.

A isto tako impresionira Dell-ova garancija od 3 godine, pa je stvarno teško odlučiti.
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2011, 13:26   #4
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: Koj laptop da kupim

Nekoliko sati sam se družio sa XPS-om, dizanje sistema i instalacija softvera + testiranje. Par sati možda nije ne znam kakvo merilo, ali... Da, mogu mirne savesti da kažem da je izuzetno kvaliteno izrađen.
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2011, 13:58   #5
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Koj laptop da kupim

imam neke slicne dileme,vidim da dosta hvala xps u raznim reviewovima.moracu da ga vidim i uzivo,da isprobam...citam da ima osvetljenu tastaturu,sto bi bilo jako dobro,a zanima ne i kakva je pri kucanju jer je to dosta subjektivna stvar.
takodje dosta hvale zvuk i kvalitet ekrana
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2011, 15:02   #6
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Koj laptop da kupim

Citat:
Nepotpisani Čitalac kaže: Pregled poruke
Nekoliko sati sam se družio sa XPS-om, dizanje sistema i instalacija softvera + testiranje. Par sati možda nije ne znam kakvo merilo, ali... Da, mogu mirne savesti da kažem da je izuzetno kvaliteno izrađen.
Da, par sati nije neko mjerilo, ali to se vidi predpostavljam tj. osjeti kakav je...
Da li je i taj model koji si ti imao u rukama bio od aluminijuma, pošto vidim da ima raznijh varijanti ovog modela,
neki koji su dosta skuplji (preko 100k), ali sa jačom grafikom (GT540M), sa operativnim sistemom (win7 64bit) i od aluminijuma?
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2011, 15:51   #7
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: Koj laptop da kupim

Šasija je u svakom pod-modelu ista (nezavisno od cene/konkretne konfiguracije), i zapravo je prevashodno plastična. Cela stvar je samo upgrade u odnosu na Inspirion seriju, ipak ispod Studio linije... Deo za dlanove, tastatura, unutrašnji oklop monitora su plastika. Ram je mešavina aluminijum/magnezijum, izliven. Spoljašnja školjka je plastika presvučena magnezijumom. U principu, laptop deluje dosta čvršće na pogled, ali na dodir je jasno da je ipak pretežno plastika. Doduše, u tom cenovnom rangu, to je i očekivano. Ono što je dobro je što je to PBT plastika, nema uvijanja, nema krckanja. Tastatura se ugiba samo kad se baš momački pritisne, u normalnom radu, a i malo agresivnijem igranju, je čvrsta k'o stena. Jedino što zaista nervira je što se hard disku pristupa kroz skidanje maske oko tastature. Nema na donjoj strani poklopca, već se izvadi baterija, pa se otpuste žabice koje drže masku, demontira se nosač touchpad-a, i tek onda može da se menja/ubaci HDD/SSD... Nezgrapno, ali valjda su se vodili time da će se to raditi jednom pa gotovo.

Ono što ovaj laptop čini zaista sjajnim je 1080p ekran. Mislio sam da je u pitanju LG.Display proizvod, međutim u pitanju je AU Optronics B156HW01 V4, zaista odličan wide-gamut (~97% AdobeRGB) TN+Film. Kontrast komotno ~650:1, nivo crne ~0,39 cd/m^2, odlična preciznost boja (DeltaE < 1,8)... Predivno nešto. Zvučnici su takođe kick-ass ali meni lično to nije toliko bitno. Hlađenje je dosta dobro, laptop bude mlak do blago ugrejan (rekao bih neznatno iznad temperature tela, recimo 40ak °C na najtoplijem delu), i nije mnogo glasan, čak ni posle 2h na full load.
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nepotpisani Čitalac na korisnoj poruci:
Marko 0401 (21.7.2011)
Stara 21.7.2011, 21:14   #8
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Koj laptop da kupim

kako izgleda uopste full hd na tako malom ekranu...malo mi je tesko da zamislim ne znam kako da se izrazim,kako se uopste skalira windows,zar ne izgleda sve nekako premalo?
xps serija ima samo jedan slot za hard diskove?
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
700€, cena, kupovina, laptop, sta kupiti

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Laptop ne radi - nemam pojma sta moze biti Marti Misterija Kvarovi 8 14.6.2011 12:09
Laptop 400-500e. BrutaLiS ŠDK - Prenosni računari 128 17.12.2010 18:41
Koji laptop da kupim? u357 Prenosni računari 43 21.1.2010 23:49
Jeftin laptop za brucosa Marko Šta da kupim? 8 2.11.2007 20:14
Laptop - Ogroman problem hocukuci Operativni sistemi 3 7.10.2007 0:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com