Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.12.2010, 18:45   #1
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Asus Eee PC 1201HA preziveo pad...ili mozda ne?

Drage kolege pomagajte.

Sinoc me zvala sestra i rekla mi je da joj je gore pomenuti netbook pao na pod sa kreveta.
Naravno od pada komp se ugasio i kada ga je pokusala opet upaliti na monitoru dobija samo sivu (tacnije dva tona sive boje) sliku.Kaze da se ne cuju nikakvi novi "cudni" zvukovi,vec da sve radi "normalno" ali "samo" nema slike na monitoru.Ona je trenutno u BG-u,doci ce ovamo posle NG pa cu ja pokusati da netbook prikacim na moj monitor preko VGA kabla da vidim da li ce onda davati sliku.Kaze da nema nikakvih vidljivih ostecenja na kucistu netbook-a.Da li neko ima ideju sta je moglo da se pokvari prilokom pada i koliko bi popravka kostala,tj da li je uopste moguce popraviti ovakvu vrstu kvara?

Hvala unapred.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2010, 18:54   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Asus Eee PC 1201HA preziveo pad...ili mozda ne?

Ovako ništa nemože da se kaže, možda je recimo memorija iskočila iz slota prilikom pada ili nešto slično, ako se to desilo dok je bio upaljen možda je i ploča spaljena a možda i nije... ima dosta scenarija. Ja u svakom slučaju preporučujem neki dobar servis gde će za početak odraditi dijagnozu i reći koliko eventualna popravka košta. Ja ti mogu recć iz iskustva da ako može da se popravi popravka košta od parhiljada dinara pa naviše naravno u zavisnosti od težine kvara. Ali kao što rekoh ništa nemogu reći dok ne vidim ...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
pharaon.92.bc (28.12.2010)
Stara 28.12.2010, 19:05   #3
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Asus Eee PC 1201HA preziveo pad...ili mozda ne?

Sada smo se culi,rekla je da je bio upaljen kada je pao.

Imao je samo jednu godinu garancije tako da je ista istekla,no u svakom slucaju niti jedna garancija ovo ne bi mogla da pokrije. Predlozio sam joj da ga odnese u prodavnicu gde smo ga kupili,jer oni vrse i servis ali izgleda da ne moze da stigne zbog obaveza.No,da ne duljim vise,kada ga donese ovamo ja cu proveriti memoriju,zakacicu ga na monitor da vidim daje li sliku,ako nista ne bude funkcionisalo otvoricu ga pa cu videti da nije doslo do nekog prekida unutar kucista.Meni je na pamet pala ideja da je mozda doslo do prekida konektora izmedju monitora i ploce.Da li je to moguce?I Fresko bio bih ti zahvalan,da mi na pm posaljes naziv nekog proverenog servisa za laptopove u BG-u.

P.S. Da li se naplacuje sama dijagnoza problema?
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2010, 19:46   #4
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Asus Eee PC 1201HA preziveo pad...ili mozda ne?

dijagnoza se ne naplacuje koliko znam pod uslovom da je tu kupljen alptop al opet i ne mora da znaci..meni recimo nikad nisu naplatili dijagnostiku za bilo sta.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
pharaon.92.bc (28.12.2010)
Stara 28.12.2010, 19:55   #5
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Asus Eee PC 1201HA preziveo pad...ili mozda ne?

Lepo je Freško odgovorio, ne možeš ništa znati dok ga ne otvoriš. A što se tiče tvog pitanja oko prekida konektora između ekrana (displeja) i ploče... imaš 2 kabla, flet kabl (slika, njega baš nije lako izvući) i invertor (napajanje ekrana). Pa je moguće da se flet malo pomerio i zato ne dobijaš na ekrenu pun spektar boja. Vidi i otvori laptop, kad bude kod tebe. Ako ne uspeš (nemoj niti jednu stvar silom da ''čačkaš''), uvek imaš servise laptopova pa odnesi kod njih neka oni procene koji mu je. U vezi dijagnostike, mahom servisi ne naplaćuju dijagnostiku kvara ako se taj kvar otkloni kod njih.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
pharaon.92.bc (28.12.2010)
Stara 28.12.2010, 21:34   #6
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Asus Eee PC 1201HA preziveo pad...ili mozda ne?

Ok. hvala vam.Evo svima po jedna lepa zahvalnica.

Kada stigne komp otvoricu ga pa cu videti u cemu je problem.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2010, 0:15   #7
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Asus Eee PC 1201HA preziveo pad...ili mozda ne?

Momci nemojte da ohrabrujete čoveka da rasklapa laptop, pogotovo da skida ekran i slično. Kad ga jednom "rasklopi" postoji mogo velika mogućnost da ga više nikad ne sastavi jer laptopovi imaju osim šrafova (raznih veličina i tipova) ima i gomilu skrivenih "žabica" koje se veoma lako lome. Tako da ne preporučujem ako nema iskustvo sa barem još barem nekim dvocifrenim brojem.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2010, 0:25   #8
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Asus Eee PC 1201HA preziveo pad...ili mozda ne?

+1

Pharaon, odnesi to najbolje u neki servis. Pogledaj gde imap ovlasceni servis Asusa. Sva je prilika da neces znati sta je u pitanju cak i kada ga otvoris. Bolje je da ne rizikujes zbog sitnih para. (misim na dijagnostiku )
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2010, 1:45   #9
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Asus Eee PC 1201HA preziveo pad...ili mozda ne?

Ma otvorio sam sigurno 10 laptopova zbog dobrog ciscenja prasine.Znam foru za zabice i nije mi se desilo da polomim neku.Otvoricu ga i ako vidim da je nesto polomljeno,lepo cu ga zatvoriti i odneti u servis.Monitor nikako necu da skidan,rasklapam ili sta vec.
Malocas sam se cuo sa sestrom i prikacila je netbook na drugaricin 19" monitor preko VGA i kaze da sve normalno radi.Pusta muziku,ide na net,svi podatci su tu. To je bila mnogo lepa vest.Ocigledno je imala dosta srece.

Znaci,ekran je definitivno u pitanju.Nist onda,nek ostanemo na ovome dok ne dodje sa kompom kuci pa cu ja pokusati da ga otvorim i da eventualno uocim problem.Ako uspem da uocim problem,slikacu deo koji je polomljen ili sta vec,postavicu sliku ovde pa cemo videti sta dalje.Ako sa druge strane,ne bude nekih (mom oku) vidnih ostecenja saljem komp u servis.
Pomogao mi je vec Fresko oko toga.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2011, 20:25   #10
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Asus Eee PC 1201HA preziveo pad...ili mozda ne?

Netbook je stigao,ali nisam uspeo da ga otvorim tj nisam smeo jer sam se plasio da nest ne zaebem. Skinuo sam bio tastaturu i nisam uspeo onu plastiku da odvojim.Izgleda da je trebalo malo vise sile da se primeni ali ne volim silu kada je tehnika u pitanju.
No,komp sam poslao Fresku danas pa cekamo izvestaj.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ASUS monitori (mišljenje o modelu VW193D) stesha ŠDK - Grafika 4 15.3.2008 20:48
ASUS kućišta 400 w ili Centurion 541 380 w shulesd ŠDK - Ostale komponente 1 13.11.2007 13:07
ASUS M2V K8T890, losh Bios. Definitivno zameniti plocu jer je krsh!!! Excalibur Kvarovi 0 4.11.2007 19:48
Pomoć oko kupovine laptopa - ASUS A6M gosn.prirodni ŠDK - Prenosni računari 7 28.4.2007 13:29
Maticna Asus VS Gigabyte ixnay Osnovne komponente 31 12.3.2006 12:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com