Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.10.2010, 1:51   #1
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom VIA HD Audio Deck

Posto mi niste odgovorili u drugoj temi, da probam ovde

Na maticnoj MSI 770-G45 imam integrisanu zvucnu karticu VIA HD. Uz to, imam i graficku HD5750, koja ima svoj neki HDMI Audio, ciji drajver nisam instalirao na pocetku, a sad jednostavno taj drajver odbija da se instalira, ostavljajuci mi zuti uzvicnik u Device Manager-u na toj komponenti.

Imam 5.1 Creative zvucnike, koji su super radili na proslom kompu na kom sam imao integrisanu Realtek karticu. Sada, u VIA HD Audio Deck-u moram da drzim opciju Speaker Fill ukljucenu, da bi mi radili svi zvucnici dok slusam muziku ili gledam klipove na YouTube-u. Kad god uzmem da igram neku igru, ili odgledam film (koristim BSPlayer), obicno ne cujem sve ili samo neke glasove ljudi u igri.

Onda moram da iskljucim opciju Speaker Fill, i da puno pojacam zvucnike, jer onda daju samo zvuk na front zvucnicima, i ponekad jako tih zvuk na ostalim zvucnicima, i zvuk bude neizbalansiran i izgubi prostornost. Koristim XP SP3, i uspeo sam da instaliram KB888111 fix (iako taj fix nije namenjem za SP3, kako sam cuo), sto nije resilo problem.

Instalirao sam najnoviji kodek i drajver za zvucnu (VT1828S je kodek), i ni to ne resava taj problem. E sad, jeste da ja imam zvuk, ali kakav je, bolje i da ga nemam Ta Speaker Fill opcija radi sasvim normalno kad su u pitanju Aimp i YouTube, ali u ostalim slucajevima, mora da ostane iskljucena. Nekad, pri jakim zvukovima, cuje se i krckanje, ali to sam resio tako sto sam Master Volume smanjio za nekih 10%.

I da napomenem, u msinfo32 pokazuje u Problem Devices: Audio Device on High Definition Audio Bus (na njemu stoji onaj zuti uzvicnik u DM), pise da drajver nije instaliran. Kao sto sam vec rekao, ne dopusta mi da instaliram HDMI drajver, nemam pojma iz kog razloga i kojom logikom. Uvek prikaze Fail.
Sada sam i disable-ovao to u Device Manageru, ali problem sa Speaker Fill-om i dalje postoji.

Kako da resim ovo, postoji li neka alternativa, je l' imao iko slican problem?
Da li taj neispravni HDMI Audio drajver moze da utice na te stvari?
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 1:54   #2
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: VIA HD Audio Deck

Nema to veze sa grafičkom i tim HDMI, nego VIA i dalje ne ume da napiše drajver kako treba... Probaj da od nekoga pozajmiš zvučnu pa da probaš.
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku veseliburek na korisnoj poruci:
Palitreks (6.10.2010)
Stara 6.10.2010, 4:19   #3
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: VIA HD Audio Deck

Kakav majmunluk.

Evo, bas danas sam skinuo novi drajver (kodek, kako god), i nakon instalacije, u Device Manager-u i dalje kaze da je drajver od cetvrtog avgusta, a ne od 20 i nekog septembra, kako pise na sajtu. Ja sam komp dobio 10. septembra, i instalirao VIA HD drajvere sa CD-a za maticnu plocu, izgleda da su ti drajveri od avgusta. No, izgleda, eto, da ni to nema veze, ako su oni toliki slompavci, pa ne znaju da napisu drajver.

Eto, onda novo pitanje.
Koju zvucnu karticu mi preporucujete?
Treba mi neka najosnovnija, da nema tih Speaker Fill opcija (ili ako ima, da rade kako treba). Mada, s obzirom da se bavim i muzikom, mozda moze i neka sofisticiranija.
Ako mozete da mi date nekoliko preporuka, bicu vam puno zahvalan
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 13:11   #4
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: VIA HD Audio Deck

polovna creative u oglasima 15-20e
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tomas na korisnoj poruci:
Palitreks (6.10.2010)
Stara 6.10.2010, 13:18   #5
SyoncMaster
Član
 
Član od: 8.4.2009.
Lokacija: SRBIJA\BEOGRAD!
Poruke: 492
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SyoncMaster
Određen forumom Re: VIA HD Audio Deck

Ih al si se usrecio VIA HD to je najvece sra*e koje postoji..
Imam je i ja isto (VIA HD na maticnoj) i isto imam problema sa drajverima..
SyoncMaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SyoncMaster na korisnoj poruci:
Palitreks (6.10.2010)
Stara 6.10.2010, 14:09   #6
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: VIA HD Audio Deck

Na pola računara koje sam popravljao/čačkao VIA HD pravi problem, zaobilaziti u širokom luku i ubacivati dodatna rešenja.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
Palitreks (6.10.2010)
Stara 6.10.2010, 14:17   #7
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: VIA HD Audio Deck

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Na pola računara koje sam popravljao/čačkao VIA HD pravi problem, zaobilaziti u širokom luku i ubacivati dodatna rešenja.
I mom drugu na notebooku VIA integruša zvična pravi probleme Kad izvadi slušalicu, drugi put neće da radi, pa onda disejbluje zvučnu pa enejbluje i radi
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
Palitreks (6.10.2010)
Stara 6.10.2010, 20:59   #8
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: VIA HD Audio Deck

Da, baš sam se usrećio...
Šta bi MSI-u, pa da ugradjuje takva g***a na svoje matične??

Koju tačno Creative karticu da tražim?
Mogao bih i novu da potražim, dok imam varijantu da je dobijem iz Austrije (još par dana).
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 21:51   #9
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Određen forumom Re: VIA HD Audio Deck

Ma kupi lepo ASUS Xonar DS za oko 40 evra i rešio si problem zvuka..Najbolja opcija i za gaming, za slušanje muzike i filmove u tom cenovnom rangu. Što se drajvera za nju tiče imaš i za WinXP, Vistu i Win7 i to 32/64-bit.

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=wcFuNdxM0I4Sf10X

Evo ti opis tj. test kartice pa odluči uglavnom većina ljudi i sa stranih foruma kaže da je najbolja u svom cenovnom rangu i bolja od Creative kartica istog/sličnog cenovnog ranga.

http://www.tweaknews.net/reviews/asus_xonar_ds/

http://www.techradar.com/reviews/pc-...-616052/review
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marshall George na korisnoj poruci:
Palitreks (6.10.2010)
Stara 6.10.2010, 21:59   #10
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: VIA HD Audio Deck

Pretpostavljam da ovde neću imati problema ako priključim 5.1 sistem...
Na jednom forumu sam čuo da na Xonar DG ne može da se dobije zvuk na svim zvučnicima, i da nema Speaker Fill opcija koja bi to omogućila.

Je l' iko čuo za slične probleme, da možda to neće uraditi i ovaj DS?
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 11:26   #11
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Određen forumom Re: VIA HD Audio Deck

Imam Creative SB Audigy 2 Value 7.1 karticu staru 4 godine, i priključio sam svoj bedni 5.1 sistem i radio je OK a ova kartica nema uopšte 'Speaker Fill' opciju pa je 5.1 radio bez problema. Zvuk je vrlo dobar a bio bi i mnogo bolji da nisam kao zelen za hardver pre 6 godina kupio bedne Kinyo S-630 5.1 zvučnike, a sada ih zbog gomile kablova koristim kao 2.1, i bez problema rade bez ona 3 zvučnika koja mi stoje u kutiji na 7.1 kartici..

Ovo mi kartica:



A ovo zvučnici:

Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 12:57   #12
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: VIA HD Audio Deck

I ja sam takodje pocetkom prosle godine kao zelenko uzeo krljave stereo zvucnike. Tad me interesovalo da odvaljuje od basa i da bude glasno, evo sta sam uzeo i zesce se za***** http://hu.i.cdn.nrholding.net/15594275

Sada mi leva kutija ne radi, mislim radi ali ne kako treba. nema basa, dok se ova plasticnjara od visokog drekaci. Stajale su u uglu sobe jedna na drugoj, pa nisam ranije primetio da basa fali...ali danas ih pomerim, ukljucim, kad leva kutija bruji...riknulo. spasa mu nema. Sad pored kulera za cpu(moze izdrzati i ovako, ali neka) moram uzeti i zvucnike. Imam neke male, dosta lice na ove http://www.catchoftheday.com.au/imag...speakers-1.jpg ali ni oni ne rade. Gube kontakt negde na ploci unutra i *****avaju me.


@TEMA:
Imam via hd audio, i radi kako valja, bar se meni cini tako. jedino sto ja samo prikacim zvucnike i to je to...

P.S. Ovi sal zvucnici su radili oko 15dana posle garancije...

Poslednja ispravka: nerro7 (7.10.2010 u 13:07)
nerro7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Creative SB Audigy Value/SE/LE/24bit --> Creative X-Fi Xtreme Audio Doomche Zvuk na računaru 83 19.11.2014 17:59
Realtek HD Audio drivers Predrag Stankovic Audio softver 3 3.1.2011 20:42
Fujitsu Siemens AMILO PRO V3505 - audio?! LoneWolf Prenosni računari 3 30.4.2010 22:06
Audio uploading/sharing website Predrag Stankovic Internet tehnologije 3 3.4.2010 11:13
Da li je neko koristio VIA VT1708S Audio Codec? McNAIR Zvuk na računaru 0 1.9.2009 15:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com