Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.11.2007, 12:55   #1
nikolasmiljanic
Novi član
 
Član od: 3.3.2006.
Poruke: 6
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom TV out na Acer Aspire 5920G

Kako se ukljucuje TV out na Acer Aspire 5920G?
nikolasmiljanic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2007, 22:16   #2
YBear
Član
 
Član od: 27.6.2007.
Lokacija: BlackHole
Poruke: 300
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 51 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: TV out na Acer Aspire 5920G

Na koj prikljucak planiras da nakacis TV?
Ja trenutno kacim VGA kablom i jedino sto je potrebno da ucinim je da u nvidia control panelu, u monitor options cekiram rad na 2 monitora.
Moze da se startuje i u properties/settings ali pomalo zeza sa setovanjem rezolucije. Posto, za sada, koristim VGA, mogu samo da kloniram sliku ili razdvojim ali bez setovanja razlicitih rezolucija. Obican DVI-VGA adapter nepasuje na laptop, ali se nadam da ce mi opcije setovanja drugog monitora (TV-a) biti dostupne kad ih konektujem odgovarajucim kablom. Nadam se da ti je ovo bilo od neke koristi, pozz
YBear je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2007, 12:23   #3
nikolasmiljanic
Novi član
 
Član od: 3.3.2006.
Poruke: 6
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: TV out na Acer Aspire 5920G

Ja sam prikljucovao televizor (cinc) na laptop (s-video) pomocu adaptera. Medjutim nigde nisam uspeo da nadjem opciju da ukljucim s-video izlaz (TV-out). Hvala na trudu ali mi ovaj problem i dalje ostaje.
nikolasmiljanic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2007, 13:16   #4
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: TV out na Acer Aspire 5920G

Ne znam za taj konkretan model ali obicno pored opcija u podesavanjima za graficku kartu se to moze uraditi i preko tastature.Pritisni taster FN i nadji na tastaturi slicicu gde je nacrtan racunar i pored njega nesto nalik pravougaoniku i zatim drzeci taster FN pritisni taj taster.Nakon toga bi trebalo da dobijes sliku na tv-u(i ostace slika na laptopu).Ako ponovo pritisnes tu kombinaciju dobices sliku samo na tv-u a ako opet ponovis isto dobijas sliku samo na laptopu.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2007, 16:16   #5
nikolasmiljanic
Novi član
 
Član od: 3.3.2006.
Poruke: 6
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: TV out na Acer Aspire 5920G

Kada pritisnem Fn i pomenuti taster, pojavimi se ikonica sa nacrtanim laptopom ali se slika ne pojavljuje na TV-u. Pritiskao sam par puta i nista. Pokusao sam da resim problem u NVIDIA Control Panelu u Change Display Configuration. Tamo stoji:
1. Choose the nView display mode to use: (ima samo opcija) only use one displey (single)
2. Select the display you would like to use (padajuci meni ima opciju: Laptop Display i My Display Is Not Shown In The List). Po default-u stoji Laptop Display Pokusao sam da prebacim na My Display Is Not Shown In The List i on otvori prozor Detect Missing Display i izbaci Additional Display Not Found.

Napominjem da mi je non stop dok sam ovo radio kabal u S-video izlazu bio spojen(preko adaptera) u cinc televizora a televizor prebacen na AV (postoji samo jedan AV). Kabal sa adapterom sam proverio sa desktop kompjuterom i televizorom i radi!
nikolasmiljanic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2008, 18:53   #6
salext
Novi član
 
Član od: 12.12.2006.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: TV out na Acer Aspire 5920G

Izvinjavam se što podižem ovoliko staru temu, ali imam isti problem sa istim laptopom. Da li si uspeo da nekako rešiš problem?
salext je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2008, 20:02   #7
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: TV out na Acer Aspire 5920G

Ja S-video nisam nigdje ukljucivao

Jednostavno kada sam spojio lap sa tv-om slika je bila tu


Veoma vazno:

Nemoj da spajas lap sa tv-om dok je lap top ukljucen, obavezno ga iskljuci!!
Taj S-video izlaz hoce vrlo lako da rikne ako tako radis!
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2008, 19:24   #8
miking
Novi član
 
Član od: 8.4.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: TV out na Acer Aspire 5920G

Imam 5920g i povezujem ga preko S-video izlaza, čim gurnem kabl u Nvidia kontrol panel-u pojavi se TV. Pod XP-om sam morao ručno da ga uključujem dok Vista automatski uključuje Clone i slika je istovremeno na TV-u i laptopu
miking je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2009, 16:48   #9
madsrdjan
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 386
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 25 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: TV out na Acer Aspire 5920G

Imam Acer Aspire 5920G kupljen 2007 koji je besprekorno radio sve do prije mjesec dana kada sam ga upalio ali nije davao sliku na monitor. (lap top radi ali nema slike) Pomislih "graficka" i odnijeh ga do najblizeg servisa u kome su mi rekli da mi je otisla maticna ploca i graficka (grafika je nVIDIA GeForce Go 8600GT) Kontam se kako moze da radi kad mu je otisla ploca pa ja njega odnesem u drugi servis gdje mi kazu da mu je crkla samo graficka WTF!
Anyway, trazio sam na pc berzi ovu graficku ali je nema. Da li uopste moze da se nabavi ovakva neka graficka za lap top?
Kontam se ako mu je stvarno otisla i ploca da li mi je bolje u tom slucaju prodati ostatak pa dodati pare za nesto slabije ili je bolje kupiti novu plocu i graficku?
madsrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2009, 17:26   #10
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: TV out na Acer Aspire 5920G

Taj laptop beše ima MXM slot? Ako ima, kod nas nećeš zvanično naći zamenu. Neki likovi iz Subotice ''uvoze'' karte iz Mađarske pa bi mogao i tu opciju da vidiš kao rešenje tvog problema.

Ako budeš laptop prodavao (neispravan), nećeš lepo zaraditi. Negde oko 50-100e u vrh glave i to nekome tamo za delove a to je zaista dobar laptop... To neka ti bude poslednja opcija, ako ne uspeš da nabaviš novu kartu (ako je uopšte 100% sigurno da je grafika riknula?).
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
acer, aspire 5920g


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Acer Aspire 5652AWLMi NVidia GeForce 7600 Go 256MB bombastic ŠDK - Prenosni računari 7 26.8.2006 22:37
dva kompa na tft Rockford Rock Grafika 2 7.7.2006 9:57
ACER Aspire 2423 zero cool ŠDK - Prenosni računari 0 27.6.2006 1:21
Zasto je slika na monitoru losija nego na TV Bosko Bozinovski Video/TV softver 2 18.1.2006 14:21
Slika sa kompa na TV Svideo komunista Grafika 5 16.1.2006 23:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com