Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.12.2007, 22:27   #1
nikola877
Novi član
 
Član od: 18.11.2007.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Asus Mypal a696, misljenja i predlozi

Ovim bih zavrsio dalje nesuglasice (jer si ti prvi "poceo", a ovo je moja replika)!Onako da te pitam ( a da ne pokrecem temu, ako moze?) kada sam ovde!Sta mislis o asus-ovom pda uredjaju mypal a696!Vredi li dati u Austriji 300 evrica za njega ( moze i kroz licnu poruku da mi odgovoris ako hoces)!Mogu "svakojaki" odgovori!Pozdrav svima!

Poslednja ispravka: Dimo (14.12.2007 u 17:01) Razlog: s obzirom da smo otvorili novu, razmirice smo ostavili u staroj temi
nikola877 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2007, 22:40   #2
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Kvalitet DELL laptopova

Nemam pojma, PDA uredjaji su za mene nepoznanica. Naici ce Patton ili Bryan Fury i dace ti odgovor, to je njihov fah
Jedino sto mogu da ti kazem je da je Asus prilicno renomirana firma u laptop svijetu, i generalno u sferi racunara, tako da sumnjam da njihov brend moze da stoji na necem nekvalitetnom.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 12:56   #3
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Kvalitet DELL laptopova

Slazem se...




Asus-stara majka...
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 19:56   #4
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Kvalitet DELL laptopova

Evo ja malo naisao

Nisam imao prilike da se igram sa Asus-om, ali znam da su kvalitet i u oblasti PDA uredjaja. Pomenut model, u zivotu nisam video, pa sam morao da pogledam specifikacije na netu. Za te pare, vredi ga itekako uzeti zato sto: ima WM6, ima GPS i ima WLAN. To su moje favorit opcije. Da kazem, jedina "mana" mu je sto nije i telefon.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 20:16   #5
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Kvalitet DELL laptopova

Hm, jesi li siguran da ti je potreban? Mislim, zaista siguran? Ja sam se neko vreme "ložio" na pda uređaje, ali sam do kraja odustao. Puno to košta za ono šta nude - nema tastature, ne staju u džep, nema ne znam koliko aplikacija, niti imaju velike mogućnosti.
Za 300€ od januara bi trebalo da može da se nabavi Asus Eee, koji je po meni daleko bolja stvar od bilo kojeg pda. Naravno da je kabastiji, ali rekao bih da ni pda nećeš moći da nosiš u džepu, a ako ćeš već nositi neku torbu/torbicu onda ćeš tu već moći ubaciti i ovaj veći uređaj.
S druge strane, ako si potpuno siguran da je jedino pda ono što zadovoljava tvoje potrebe, onda bih radije sačekao ponudu od HP-a, treba uskoro da izbaci nekoliko uređaja na tržište (Ipaq serija) tokom iduće godine, koji imaju daleko bolje specifikacije nego pomenuti uređaj, koji je ipak već starija generacija.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 20:23   #6
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Kvalitet DELL laptopova

Aplikacija za svaki PDA ima koliko hoces, pogledajte po netu.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 21:21   #7
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Kvalitet DELL laptopova

Naravno da ima na papiru, ali meni je sve to slabo upotrebljivo u praksi. DivX se mora konvertovati da bi mogao da se gleda, iole ozbiljniji rad sa office dokumentima na ekranu te veličine i bez tastature je nemoguć. Za čitanje mejlova i lagani surf je sasvim dovoljan i običan mobilni telefon, tim pre što se sa pda ne može telefonirati, odnosno mora se i dalje imati neki mobilni telefon. Jedino što ima gps, ali meni to ni blizu ne vredi tih para.
Naravno, kome sve to ne smeta, ne branim.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2007, 22:54   #8
nikola877
Novi član
 
Član od: 18.11.2007.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Kvalitet DELL laptopova

Taj PDA bih koristio za sve i svasta.Nije u pitanju neka odredjena stvar!Imam neke pare koje me malo "žuljaju" pa reko' da ulozim u neku IT spravicu
Malo sam gledao po netu onaj asus-ov eee pc!Extra izgleda, a konfiguracija je na nivou nekog veoma skupljeg lapa!I on dolazi u obzir!Sacekacu i hp modele!Pre nisam koristio niti sam imao PDA!Ovo ce biti prvi "izlazak" u te vode!Hteo sam prvo da kupim dell axim 51, ali se on izgleda vise ne proizvodi
Hvala svima na odgovorima!!!
Pozdrav!!!
nikola877 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2007, 14:42   #9
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Kvalitet DELL laptopova

Ako je samo do GPS-a onda je isplatljivije uzeti neki Symbian telefon i dokupiti recimo onaj Leadtek Bluetooth GPS.

Poslednja ispravka: Mario Pavićević (14.12.2007 u 16:52)
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2007, 15:13   #10
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Kvalitet DELL laptopova

Citat:
Mario Pavicevic kaže: Pregled poruke
Ako je samo do GPRS-a onda je isplatljivije...
Ovo R ti je verovatno višak.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2007, 16:52   #11
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Kvalitet DELL laptopova

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Ovo R ti je verovatno višak.
Deformacija sa posla(posto radim sa GPRS uredjajima za fisklane kase).
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2007, 17:46   #12
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Kvalitet DELL laptopova

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Naravno da ima na papiru, ali meni je sve to slabo upotrebljivo u praksi. DivX se mora konvertovati da bi mogao da se gleda, iole ozbiljniji rad sa office dokumentima na ekranu te veličine i bez tastature je nemoguć. Za čitanje mejlova i lagani surf je sasvim dovoljan i običan mobilni telefon, tim pre što se sa pda ne može telefonirati, odnosno mora se i dalje imati neki mobilni telefon. Jedino što ima gps, ali meni to ni blizu ne vredi tih para.
Naravno, kome sve to ne smeta, ne branim.
Hm, mislim da gresis. Ja ne mogu da zamislim nijedan mobilni telefon ili pda uredjaj bez third party aplikacija. Koristio sam godinu dana Nokiu 3660, ako se dobro secam to je valjda Symbian 6. Taj telefon nema nista. Nema mp3 player; aplikacije za gledanje slika, videa, maila su krs; okruzenje (grafika i UI) je krs; nema file explorer... da ne nabrajam vise. Telefon mi je bio neupotrebljiv bez ovih programa: ProfiMail, ProfiExplorer, SmartMovie, UltraMp3 ili OggPlayer, AgileMessenger i jos neki tamo za gledanje slika i jos neki tamo za menjanje ikonica i UI-a. Ok, Symbian je sada napredovao, pa je sve to malo bolje odradjeno (nadam se)

Dalje...

Koristim PalmOS telefon trenutno koji kosta boga i oca. Program za gledanje slika mu je krs; ovaj za pustanje mjuze, ne pusta nista sem mp3-a - znaci krs; pustanje video fajlova necu ni da komentarisem; file explorer nema. E, ali onda ja uzmem pa instaliram player za mjuzu koji pusta sve formate, video player koji pusta filmove velicine 700mb (bez konvertovanja znaci). Instaliram lep file explorer, image browser, messenger, ssh klijent, emulatore za amigu i C64, kalendar sa vremenskom prognozom, googlemaps i... voallaaa totalno drugi telefon.

Tako da bilo koji pda sa fabrickim softverom je krs
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2007, 18:27   #13
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Asus Mypal a696, misljenja i predlozi

Kao što rekoh, sve zavisi od potreba. Danas svaki novi iole skuplji dumbphone može da pušta mp3, ima neki jednostavan program za gledanje slika (svakako niko neće obrađivati slike na telefonu), email klijent (još sa Siemens M55 sam poslao gomilu mejlova) i podržava javu pa može da mu instaliraju Opera Mini i neki java messenger (mig33 npr). DivX filmove ionako skoro nijedan pda (osim top modela koji koštaju kao dobar laptop) ne može da pusti bez konverzije u manju rezoluciju/manji bitrate, tako da kad već moram da konvertujem, onda mogu i da prebacim i u mp4 format koji većina novih telefona podržava. Nokia 3660 je ipak mator model.
Uostalom, samo tržište pokazuje koliko su pda uređaji perspektivni - jedino je HP najavio novu seriju. Dell se povukao iz proizvodnje, FS nije izbacio novi model par godina, Acer takođe, Toshiba takođe, za Asus nisam siguran, ali mislim da su oni više opredeljuju za smartphone nego pda segment.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2007, 23:03   #14
nikola877
Novi član
 
Član od: 18.11.2007.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Asus Mypal a696, misljenja i predlozi

A da li neko mozda zna koliki kapacitet SD kartice se moze 'uglaviti' u asus 696 (maximalno)?Koliko da ocekujem?
nikola877 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2007, 9:46   #15
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Asus Mypal a696, misljenja i predlozi

Pa na osnovu ovoga rekao bih da ne moze vise od 2GB, cim se reklamiraju te kartice uz sam uredjaj.

Ali evo sta sam nasao na jednom forumu:
Citat:
I got my A696 in Sep 07 too from AAA. Yah the batt life is "Rock Solid". With the new firmware released in Sep i upgraded to 4GB SD card.
E sad pitanje je kako ce se uredjaj ponasati sa vecom sd karticom.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2007, 16:55   #16
nikola877
Novi član
 
Član od: 18.11.2007.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Asus Mypal a696, misljenja i predlozi

A sta mislite o ovom modelu (septembar, 2007.):

HP iPAQ 214 Enterprise Handheld

624mhz
4" displej
VGA rezolucija
WLAN
WM 6
128/256 mb
cena je oko 350 evra (naravno u inostranstvu)

Mislim da je ovo bolji izbor nego asus a696 (razlika u ceni je oko 70 evra)!Sta vi mislite
nikola877 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2007, 17:54   #17
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Asus Mypal a696, misljenja i predlozi

Lepa igrackica, po meni isto isplativa... steta sto nema GPS.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2007, 18:24   #18
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Asus Mypal a696, misljenja i predlozi

Daleko bolji izbor. GPS nije toliko bitan, može se dokupiti modul. Ostalo se ne može porediti - VGA rezolucija, brži procesor, veći ekran...
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
DFI Infinity NF570-M2/G vs ASUS M2N-E or other ??? zokocx Osnovne komponente 18 4.10.2007 23:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com