Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.10.2009, 22:15   #1
SLR86
Novi član
 
Član od: 27.10.2009.
Poruke: 15
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Problem sa renderingom u igrama

Konfiguracija: Intel C2D 2180 2.66 GHz (OC), ploča Asus P5B, ram Kingston 2 x 1 Gb DDR2 800 MHz, grafička Gigabyte GeForce NX96T 9600GT 512 MB, hard Western Digital 160 Gb, napajanje Chieftec 400W (GPS serija), optika Asusov dvd rezač, monitor Acer V223HQ. Imam sledeći problem: bilo koja igrica koju probam da igram (bilo da je FPS, RPG, RTS pa čak i P&C avantura) ima problem sa renderingom. Npr. u Crysis-u, krećem se, napravim dva koraka i iscrta se kamen odmah ispred mene. Vratim se korak i kamen nestane... Isto važi za drveće, travu, žbunove itd. Brda/planine su zamućene sve dok im ne priđem ili zumiram sa dvogledom i onda po istom principu se sve polako naknadno iscrtava. Kada uđem u neku kuću/prostoriju, isto se dešava: priđem iscrta se npr. radio, korak unazad radio nestane, korak napred i opet se pojavi... Možete da zamislite na šta liči igrica kad se čas iscrtavaju čas brišu texture. Isto to mi se dešava u Fallout-u 3 (mada u znatno manjoj meri kada je enterijer u pitanju). U Prototype-u, Witcher-u, Mass Effect-u, HAWX-u je apsolutno ista situacija.Prvo sam sumnjao da je grafička u pitanju. Odneo sam nju i ram kod drugara sa sličnom konfiguracijom i kod njega nije bilo tih bagova. U moj računar sam ubacio njegovu 8500GT i njegov ram i, iako sam morao da smanjim grafička podešavanja u igricama, imao sam iste bagove. Zatim sam pomislio da je do procesora. Dve noći zaredom sam testirao procesor (radio je sigurno 6-7 sati u kontinuitetu), prvo u Orthos-u (stress level 9) pa zatim sa Intel Burn Test-om. Nije bilo nikakvih problema, prošao je sve testove, maximalna temperatura je bila 70C. Kolega mi je predložio da testiram hard. Instalirao sam prvo WD Data Lifeguard program, testirao hard preko njega, pa zatim koristio i Hirens Boot i u njemu testirao sve komponente iznova. Računar je prošao sve testove.

Probao sam različite drajvere za grafičku, noviji Direct X i sve je bilo isto. Instalirao sam 4 različite verzije Windowsa (XP SP1, SP2, SP3 i Vistu) i u svima sam imao iste probleme. Pošto mi je računar pod garancijom odneo sam ga na servis. Sad se verovatno pitate što ga odmah nisam odneo na servis, već sam sam pokušavao da ustanovim šta je problem. Odgovor je u tome što nemam poverenja u likove koji rade kao serviseri (kada sam išao u srednju imao sam praksu po tim šopovima, sklapanje računara itd. Kakvih se gluposti sve nisam nagledao to je strašno. Tipa čoveku se restartuje računar posle dužeg rada, serviser , da testira stabilnost sistema, pusti istovremeno film, muziku i igra neku igricu 10 minuta... Ništa se ne desi i napiše u servisni list da je računar ispravan). Ispostavilo se da sam bio u pravu što se tiče nepoverenja. Odem u servis, predam mašinu, ispričam radniku šta je problem. Počnem sa pričom šta sam sve testirao i radio, predložim mu šta da prvo pogleda i čovek me pogleda kao da sam mu opsovao majku... Dobijem servisni list, izađem iz radnje, krenem ka gradu da završim neke poslove. Posle pola sata prolazim pored radnje, vidi me prodavac i zovne da mi kaže da su pronašli kvar. Slušajte ovo: Windows koji sam instalirao je neispravan i promenio je adrese particija što je uzrokovalo pad performansi. Kažem da je to glupost jer sam instalirao 4 različite verzije i imao iste probleme, a on mi odgovori kako su to piratske verzije i održi mi neko mini predavanje kako treba kupovati legalno itd... Instaliraju mi XP sa SP3 (ako je ono bio legalan Win onda sam ja Dalaj Lama) Preuzmem računar i ispostavi se da moram da platim 1200 dinara za reinstalaciju... Dođem kući, probam na brzinu igricu, deluje normalno, isključim računar i odem da učim za ispite. 2 dana nisam igrao ništa jer sam morao da putujem na ispite. Kad je sve to prošlo, sednem da odigram Fallout 3. Počnem sa igrom kad ponovo imam iste bagove... Okrenem servis, kažem im da imam iste bagove i dobijem odgovor kako je kod njih igrica radila normalno...

Pošto više nemam predstavu šta da radim, postovao sam ovde u nadi da će mi neko pomoći. Da li je CPU u pitanju? Da li može napajanje da izazove ove bagove (staro je 3 godine, možda oslabilo, jer dok sam studirao, 8 meseci sam imao adsl i računar je radio 6 dana u nedelji bez isključivanja)? Ne pada mi na pamet da nosim računar ponovo u servis i da mi naplate za neku nebulozu. Ako imate neki predlog/savet, recite. Unapred, Hvala.
SLR86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2009, 23:23   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Problem sa renderingom u igrama

Ovako:
1. Proveri sve naponske ATA i SATA kablove (t.j. fizicku ispravnost kablova i da li su dobro ubodeni) i resetuj BIOS
2. Update BIOS-a
(ako update bude neuspesan idi nabij im racunar u guz'cu i trazi da ti zamene sve pod izgovorom da je naprasno riknuo)
3. Zameni napajanje.
4. Zameni maticnu.

To bi bila to-do lista. Ako jedno ne uspe predji na sledece naravno...

Poslednja ispravka: doctor (27.10.2009 u 23:25) Razlog: Dodao stavku :P
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2009, 1:14   #3
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Problem sa renderingom u igrama

Dali ti se to dešavalo od prvog dana odkako si kupio/sastavio taj komp? Ili je to počelo da se dešava samo od sebe ili nakon nekog događaja ?
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2009, 11:58   #4
SLR86
Novi član
 
Član od: 27.10.2009.
Poruke: 15
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa renderingom u igrama

Ne. Komp sam sastavio pre 2 godine i sve je radilo super, bez tih bagova. Počelo je samo od sebe, pre možda 3 meseca, ali nisam primeto odmah jer sam jedino igrao FM i par baš matorih P&C avantura. Prvo sam mislio da je Win, pa graf... Kao što mi je predložio Doctor, resetovao sam BIOS, ista situacija, proverio kablove, sve ok (sa kablovima). Update BIOSa ću ostaviti kao poslednju opciju Ostaje mi da odnesem komp kod drugara da zamenim ploču ili napajanje...
SLR86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2009, 12:53   #5
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Problem sa renderingom u igrama

Ovo je jedan od problema,koji su zanimljivi,ali samo ako se drugima desavaju,Da sam na tvom mestu vec bi leteli delovi iz kucista...
Ako si probao totalnu reinstalaciju OSa( a velis da jesi par puta) i opet je sve isto,dakle nije softver...
Ostaje hardver a indikativno je sto se i druga gfx kartica ponasa isto na tvojoj ploci..Ako si 100% siguran da nije RAM i procesor..onda je resenje jednostavno:Ploca te zeza garantovano.Nije 100% da je to ,ali nema sta da bude drugo.Ne mislim da je napajanje jer se to drugacije manifestuje.Pre bi doslo do zamrzavanja ili totalnog reseta sistema nego do takvih bagova.Mislim da ploca brljavi oko PCI slota nesto i to je to...Pokusaj update biosa ako nece..Nova ploca dakle
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2009, 15:10   #6
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Problem sa renderingom u igrama

Nisi ti bash OK Bolje da probas da updateujes BIOS nego da menjas delove. Jesi lud.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa igrama gunners Kvarovi 11 15.4.2009 14:19
Problem sa driverom za monitor pharaon.92.bc ŠDK - Grafika 10 26.10.2008 17:24
Problem sa internet konekcijom zoran-petkovic Internet tehnologije 4 13.6.2008 1:44
Problem sa igrama Dark Messiah i Double Agent!!! Apokalypsa O igrama uopšte 5 6.9.2007 22:42
Problem Sa Grafikom Branislav Živaljević Grafika 14 4.2.2006 17:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com