Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.7.2012, 12:30   #21
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
_Maximus_ kaže: Pregled poruke
Nisam poredio sa drugim naslovima. Mislio sam da eventualne boljke koje su mogle da se pojave u Rome 2 da je radjen umesto Shogun 2. Sada imaju takvo nasledje da mogu da naprave igru svih vremena, nadogradivsi se kompletno na engine, grafiku, itd... UNaprede i dodaju.
Naravno, sa tim se slazem. A za Rome...jeste previse skupo ali oni tek sada shvataju koliko su se zeznuli. DvD prodaja im je isla odlicno a serija je sada popularnija nego sto je bila. Secam se Fight Club filma (nevezano za Rome ali slicna situacija donekle) gde je film uzasno prosao u bioskopu, nisu ni pokrili troskove, ali zato DVD postao hit i zaradili nenormalne sume . Ali dobro, sta je tu je, ja se nadam da HBO nece odustati od slicnih serija.

Inace igra je u izradi tek nekih 8 meseci, planira se izlazak za Bozic 2013. godine.....imamo da se nacekamo ali samo oni da ovo odrade kako valja i redovno da nam serviraju trejlere i informacije
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 13:03   #22
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Bozic nije daleko jer leto brzo prodje.

Ja sam se plasio da nece biti odlozeno tek za sledece leto pa i kasnije.

Mozes da zamislis medijsku kampanju za ovu igru pre nego sto izadje. Covece za STW2 su gruvali na sve strane dok nije izasla. CEka nas zanimljiv period dok smo na godisnjim odmorima, Adi, bazenima, ispitima. Brzo ce doci jesen, a onda samo treba preziveti to malo zime.

Inace sto se serije tice, lik koji je radio na njenom scenariju je nakon odluke da se ukine serija, poceo da pise za film Rome, sto je i zavrsio gde je projekat udario u zid. Ceka se na nekog da uzme to u svoje ruke i da rizikuje.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 13:48   #23
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Mene cak iznenadjuje cinjenica da tako zanimljivo parce istorije ne dobija dovoljno paznje na nasim malim i velikim ekranima . Ima odlicnih filmova iz ovog perioda, ali opet mislim potencijal nikada nije iskoriscen kako valja.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 13:57   #24
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Bas zato sto je serija odradjena fenomenalno, potrosilo se i mnogo novca. Posto je danas kapitalisticka matematika osnov za bilo koji posao, nema mesta za mnogo ljubavi prema bilo cemu.

Veruj mi to je samo nama mnogo krivo. Dok je HBO-u ovo verovatno proslo kao jako bolna tacka.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku _Maximus_ na korisnoj poruci:
pentraksil (3.7.2012)
Stara 3.7.2012, 14:16   #25
jaomile
Veteran
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 626
Zahvalnice: 190
Zahvaljeno 174 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
Inace igra je u izradi tek nekih 8 meseci, planira se izlazak za Bozic 2013. godine.....imamo da se nacekamo
cij bozic 7. januara ili 25. decembra 2013.
jaomile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 14:49   #26
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

za katolicki 2013., znaci za godinu i nesto dana
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 14:49   #27
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
jaomile kaže: Pregled poruke
cij bozic 7. januara ili 25. decembra 2013.
25. decembra...ali to je samo okvirno vrlo je moguce da ce odloziti
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 15:06   #28
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Ja mislio sledeci bozic. hahhahahaha

Osecam se kao naivna klinka koju je prevario decko.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 15:53   #29
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.321
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Total War: Rome 2

Citat:
GATTUSO88 kaže: Pregled poruke
TRAILER! NAPOKON!

http://www.youtube.com/watch?v=oKgls...eature=g-all-u

Sega and The Creative Assembly have announced a sequel to Rome: Total War, under development for PC at the developer's studio near London and set for a 2013 release.
http://www.ign.com/articles/2012/07/...al-war-rome-ii
Samo izmeni naslov u Total War: Rome 2
@pentraksil "Ja mislim da ce ovi sto su pljuvali po Shogunu 2 zato sto nije Rome 2 da svisnu"
u sustini kad je trebalo da se otkire sta je sledece pa je izaso Shogun 2 tad sam bio zagrejan za ROme 2 sad je sasvim ok ali me nekako proslo, mislim da je najgore proso Medieval koji je najinteresantniji period za Evropljane pa i bliski istok koji je bukvalo bio modifikajija prvog Rome TW. Al samo se nadam da ce i on doci na red jer ovi definitivno pomeraju granice sa svakim novim naslovom tako da ce u nekoj skorijoj budocnosti Medieval izgledati fenomenalno a mozda bude i Srbije makar kao non playable faction.

Evo sta su rekli ljudi iz PCGamesN "Total War: Rome 2 is real - we've seen the demo, and talked to Creative Assembly. Here's every detail you need to do: Here" mozda i najbolji preview posto su overili demo.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	P9s7t.jpg
Viđeno:	69 puta
Veličina:	99,2 KB
ID:	43582  

Poslednja ispravka: Nestor (3.7.2012 u 16:39)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 16:37   #30
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Total War: Rome 2

^^Slazem se, mislim da je Medieval 2 najgore prosao....igrao sam ga godinama (i jos ponekad kada izadje neki dobar mod) ali bio je u jako losem stanju na izlasku...Empire je bio jos gore stanje, mada me je zabavio jednako kao i prethodnici. Shogun 2 obozavam, ali Rome je ipak Rome....Nadam se da ce CA da izda i mod tools, TW serijal je miljenik PC publike i zbog toga....mogucnost modovanja je nezamisliva.

Nego da malo prostudiramo ss-ove ....koliko vidim bitke ce biti mnogo masovnije...na slikama je izgleda Kartagina. Na slici je cini mi se 26 brodova sto vec prevazilazi limit od 20 jedinica kod prethodnika. Ono sto bih voleo je da izgled gradova bude upravo kao na slici....ne onako genericki kao u prethodnicima gde je svaki nivo razvijenosti izgledao uglavnom isto. Izgleda da cemo videti i vise odbrambenih mehanizama na zidinama, baliste i katapulti to bi bio ogroman plus. Vidim i da ce ulicne borbe biti nesto drugacije za razliku od guranja po procepima i stancovanja jedinica koje se zaglavljuju izmedju zgrada . Ima i grafita po gradjevinama sto je opet jedan ogroman plus realisticnosti...ako mozda niste primetili, ljudi su utvrdjeni u onoj kuli i donjem levom uglu slike, tako da cemo sigurno moci da saljemo jedinice u objekte. Tu su i slonovi, a slonovi su uvek plus
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 16:47   #31
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.321
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

^^ Pa to je ono sto mi je smetalo kod Empire, Napoleon, Shogun 2 to sto za razliku od Rome i Medieval 2 nisi vise imao gradove vec samo zamak i nekako tu igra malo gubi draz i nije isto kad imas grad pa se rasporedis po sokacima i zidinama od onih star fortova i slicnih gde si na zidinama ili unutra i to je. Sto se Rome 2 tice bice moguce da biramo gde da nam se vojska iskrca sa broda i sve to u rezimu bitke na na mapi, jos jedna stvar je koju pominju a ne svidja mi se preterano je da mozda vise necemo imati sanse da se rasporedimo pa kliknes na gong za pocetak bitke vec odma se prelazi na bitku i dok ovi marsiraju prema tebi ti se rasporedjujes (malo bezveze) al mozda to ne ubace. Takodje sad ce moci da se broovima napadne grad i verujem da ce to biti fenomenalno a jos ocekujem dosta promena sto se tice onog dela kad igras na mapi, nesto su pominjali drugaciji naci rukovodjenja provincija. Mislim da nas ceka dosta izmena u odnosu na Shogun 2 al samo da senat ne smara opet preterano
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 17:22   #32
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Nadam se da će ovaj put igra biti malo istorijski preciznija, i da neće biti opet one katastrofe od crvenih plavih zelenih i ljubičastih rimljana
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 17:48   #33
GoranS86
Član
 
Član od: 8.2.2012.
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
^^ Pa to je ono sto mi je smetalo kod Empire, Napoleon, Shogun 2 to sto za razliku od Rome i Medieval 2 nisi vise imao gradove vec samo zamak i nekako tu igra malo gubi draz i nije isto kad imas grad pa se rasporedis po sokacima i zidinama od onih star fortova i slicnih gde si na zidinama ili unutra i to je. Sto se Rome 2 tice bice moguce da biramo gde da nam se vojska iskrca sa broda i sve to u rezimu bitke na na mapi, jos jedna stvar je koju pominju a ne svidja mi se preterano je da mozda vise necemo imati sanse da se rasporedimo pa kliknes na gong za pocetak bitke vec odma se prelazi na bitku i dok ovi marsiraju prema tebi ti se rasporedjujes (malo bezveze) al mozda to ne ubace. Takodje sad ce moci da se broovima napadne grad i verujem da ce to biti fenomenalno a jos ocekujem dosta promena sto se tice onog dela kad igras na mapi, nesto su pominjali drugaciji naci rukovodjenja provincija. Mislim da nas ceka dosta izmena u odnosu na Shogun 2 al samo da senat ne smara opet preterano
Meni se bas dopada taj realizam da kada dve vojske naidju jedna na drugu pocinje bitka. Raspored ce ocekujem biti ako se napada iz zasede, tj. neke sumice.

Jos jedna stvar, mozda ce biti dozvoljeno rasporedjivanje pre bitke vojsci koja se brani, mada ova prva ideja mi se vise svidja, da se vidi ko je general
GoranS86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 18:33   #34
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Nego dok mi cekamo ovo, ajde neka neko preporuci dobar Medieval 2 mod sa Rimljanima . Ne mogu vise da cekam EB II, oduzise ga
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 18:34   #35
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.321
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
GoranS86 kaže: Pregled poruke
Meni se bas dopada taj realizam da kada dve vojske naidju jedna na drugu pocinje bitka. Raspored ce ocekujem biti ako se napada iz zasede, tj. neke sumice.

Jos jedna stvar, mozda ce biti dozvoljeno rasporedjivanje pre bitke vojsci koja se brani, mada ova prva ideja mi se vise svidja, da se vidi ko je general
Nisam siguran ali mislim da ne postoji slucaj gde je neka vojska dosla na polje i odma krenula u napad a i da jeste to se verovatno zavrsilo katastrofalno po njih. Uvek se vojske rasporede i ona koja napada i ona koja se brani.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 21:33   #36
ProdavacKupusa
Član
 
Član od: 30.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 78
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

2013. izlaze nastavci mojih omiljenih igara Rome,CoH i C&C Generals,ako nesto ne za***u sa rome 2 kao sto su to uradili i sa Shogun 2 TW,prvo reklama pa onda Bum! nedovrsena igra sa mnogo bagova
ProdavacKupusa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 21:55   #37
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Nadam se da će ovaj put igra biti malo istorijski preciznija, i da neće biti opet one katastrofe od crvenih plavih zelenih i ljubičastih rimljana
To su predstavnici porodica kakve su zaista i postojale u Rimu, i koje su bitno i odlučivale o sudbini države.
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 22:14   #38
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
ProdavacKupusa kaže: Pregled poruke
2013. izlaze nastavci mojih omiljenih igara Rome,CoH i C&C Generals,ako nesto ne za***u sa rome 2 kao sto su to uradili i sa Shogun 2 TW,prvo reklama pa onda Bum! nedovrsena igra sa mnogo bagova
Shogun 2 je daleko od nedovrsene igre sa gomilom bagova....S2 je najkompletnija TW igra. Empire i Medieval 2 sa druge strane uzas sto se tice kompletnosti. Empire pogotovu, sa uzasnim problemima, od AI brljanja, pa do ogromnih bagova zbog kojih nisi mogao ni da igras igru. Shogun 2 sa druge strane bez ikakvih problema moze da se igra i bez peceva. Ja sam se cak i iznenadio vrlo dobrim stanjem u kojem je igra izasla. Nema jedinica koje nestaju, nema iskakanja na desktop, nikakvih gliceva u grafici itd. Ako Rome 2 bude makar u pribliznom stanju kao Shogun 2.....to ce onda da bude super.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2012, 8:21   #39
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Sto se tice "realnih boja" pricao sam o strategijama u opste, a S2 nije patio od toga. Ali kako vidim po ovim slikama ove ce tek da bude velika stvar.
Trebalo bi da ostavimo S2, i da se okrenemo R2. To sto S2 je otisao malo dalje u tehnologiji, dosle puskice i topovi, ne mora da znaci da igra ne valja. O ukusima se ne raspravlja. Meni je S2 odlican. Ono sto se nadam da ce biti u R2 je da donese neke nove stvari koje u TW jos nisu bile. Bog zna, mozda i budemo mogli da kontrolisemo i jedinicu posebno. (mislim u trecem licu). Kako god srecno ljudima sa R2 .
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2012, 11:46   #40
ProdavacKupusa
Član
 
Član od: 30.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 78
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Shogun 2 je daleko od nedovrsene igre sa gomilom bagova....S2 je najkompletnija TW igra. Empire i Medieval 2 sa druge strane uzas sto se tice kompletnosti. Empire pogotovu, sa uzasnim problemima, od AI brljanja, pa do ogromnih bagova zbog kojih nisi mogao ni da igras igru. Shogun 2 sa druge strane bez ikakvih problema moze da se igra i bez peceva. Ja sam se cak i iznenadio vrlo dobrim stanjem u kojem je igra izasla. Nema jedinica koje nestaju, nema iskakanja na desktop, nikakvih gliceva u grafici itd. Ako Rome 2 bude makar u pribliznom stanju kao Shogun 2.....to ce onda da bude super.
Da,ali moras priznati da je AI u Shogun 2 TW bio uzasan,ali igru koju su najavili u intervjuima i trejlerima nije bila ni nalik onom sto je izaslo bagovita igra koju nismo mogli lepo da igramo bez gomile peceva i fix-ova.
ProdavacKupusa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
campaign, rome, screenshot, senat, total war, war

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
Rimska država u video igrama Red Wing O igrama uopšte 29 29.5.2021 15:24
Rome Total War Alexander _Maximus_ Strateške igre 33 22.6.2007 19:46
Upomoc imam problem (Rome total war) groefdracula O igrama uopšte 14 7.7.2006 0:49
Rome Total War problem NjegovaWisost Strateške igre 5 28.3.2006 22:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com