Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.12.2005, 22:12   #21
[RHY]
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Poruke: 109
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Citat:
Miki kaže:
Da li je neko uspeo da Bao-Dura konvertuje u Jedi-ja?
Na temu ove price... Jeste li vidjeli na sta lici DS Bao Dur? Meni je to bilo totalno spooky, znam da sam skocila sa stolice, iako sam ja bila daleko od ljepotice. Bilo je to jezivo iskustvo. Sve one brazde na njegovom licu... pocrne, izoblice se, oci mu se zakrvave i zamute....
[RHY] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 22:08   #22
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Citat:
darthmajor kaže:
Razlika je velika, ali koliko znam to jeste aD&D 3.5. Drugi deo koristi d20 pravila. Toliko znam i prilicno sam siguran, ali ako imas dokaz da nije tako, prosvetli me! (bez sarkazma) Po meni je ta razlika sa spolja, dok je sustina ista...mislim samo pogledaj feat-ove...



Thanks for the info, samo ne znam zasto onda NWN 2 razvijaju sa Aurorom. Ili mozda ne razvijaju, posto sam ja procitao da je Obsidian dobio engine od Bioware-a, pa mozda je rec o Odyssey-u? A i one slike koje sam video nisu nesto spektakularne i podsecaju me na KotOR...I slazem se da je NWN kec sjajan, a i bas dobro radi na 2800+ i GF 6200 (sada je igram prvi put! )
D&D je naziv za pravila, a D (dice) 20 naziv za sistem, prvenstveno, Pen & Paper RPG igara koje mogu, ali i ne moraju da koriste D&D pravila. CRPG igre koriste taj sistem, ali sama pravila u sustini nisu 100% verno prenesena (u vecini slucajeva zbog tehnickih razloga) jer je sloboda razvoja lika i sam nacin igre u PnP-u daleko veci.
D&D pravila su prilicno stroga i tacno odredjuju bukvalno svaki aspekt igre, u exluzivnom su vlasnistvu ekipe zvane Wizards of the Coast, PC licenca za D&D pravila pripada kompaniji Hasbro, a za izdavastvo je zaduzen Atari. Ovo ti je prilicno prost, ali i siguran dokaz - nijedna od ovih firmi nema nikakve veze sa KotOR-om!
Slicnost sa NWN-om jeste velika ako uzmes u obzir nacin razvoja lika, ali to ipak nije D&D, trust me. (poredjenje sustinskih razlika ipak zasluzuje posebnu debatu....)

NWN2 koristi modifikovanu verziju Aurora engina, trebalo bi da izgleda daleko bolje, a to cemo videti polovinom 2006.

Da, NWN na danasnjim kofiguracijama radi odlicno (ja upravo zavrsih solo voznju kroz Hordes of the Underdark sa Cleric/Harper Scout likom, na D&D tezini... i niti jednom se ne oznojih... a sad je na redu solo Wizard/Arcane Archer na Very Hard... ). Happy Hunting!

Poslednja ispravka: zorx (24.12.2005 u 19:29)
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2005, 0:12   #23
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Citat:
[RHY] kaže:
cak i kad im izmasakriras svetu ajkulu (Firaxis, mislim), i dalje ima nacina da ostanes dosljedan ds... na kraju, quick save svakih 2 min, pa sistemom pokusaja&gresaka dobijes ono sto zelis. A to je totalnno DS
Pa čekaj, zar masakriranje ajkule nije "dark way"?
Light je ako ****eš svoju crpnu stanicu, zarad opšteg dobra...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2005, 17:44   #24
3*.v1ru5
Član
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Sa druge strane nisana
Poruke: 102
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

just a comment: mislim da svakog lika mozes da konvertujes u jedi-ja, samo treba stalno da ga vodis sa sobom. tek kad postane jedi prestanes da ga vodis i krenes na sledeceg. ja nisam uspeo samo miru, mandalora i droide. fora je da stalno budes sa nekim i da on komentarise to sto radis, onda se otvaraju nove opcije u razgovorima itd. [KOTOR2]
3*.v1ru5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2005, 1:29   #25
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Citat:
Miki kaže:
Da li je neko uspeo da Bao-Dura konvertuje u Jedi-ja?
Bao Dur je lik koga sam ubedljivo najmanje koristio,tako da ga nikad i nisam preobratio u Jedi-a.
Što se Mire tiče,malo je teže,ali tvoj glavni lik mora Imati Awareness preko 11(probaj sa raznom
opremom koja povećava Awareness),i razgovaraj sa njom tako što ćeš odabrati pitanje "Why she
doesn`t kill" ili tako nekako,i odaberi Awareness odgovor.Ovo je najlakši način da utičeš na nju.
Zatim je jednostavno: postavi pitanje "You seem restless" i samo biraj prve ponuđene odgovore.
Moraš biti na Ebon Hawku na Nar Shadaa i moraš je odvesti do mesta za trening(čini mi se da je
negde kod ulaza za kantinu).
Ako vodiš ženski lik,Disciple je najbolji Jedi,i ako si LS na njega možeš najlakše uticati.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2006, 14:00   #26
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Uzeo sam ponovo da probam KOTOR 1 i posle gomile za i protiv na temu (KOTOR #1 i KOTOR #2) došao sam do konačnog zaključka da je KOTOR 1 svetlosnim godinama udaljen kvalitetom i originalnošću.

Mislio sam da ću da se smorim ako ga "okrenem" ponovo ali činjenica je da je atmosfera i dalje fantastična i da sam se ponovo lepo zabavio. Doduše questove sam rešavao mnogo brže i "elegantnije" ali sam se kod nekih stvari ponovo mučio.
Kad sam već ovde,... Zna li neko šta je light side rešenje za Bendaka Starkiller-a. Mislim šta god d uradim na kraju moram da ga "smanjim za glavu" a to daje Dark Side poene (njam, njma).

Jednostavno originalnost, fantastičan pristup priči, atmosfera, manjak problema sa hardverom i dužina od "taman" presudila je. U prvom delu možete da prisustvujete jednom od najsvetlijih činova u Jedi Orderu a to je inicijacija u red (učenje kodeksa, fordžovanje lajsejbera itd.)

Drugi deo i pored lepog pokušaja da se napravi nešto lepo jednostavno je predugačka prežminkana verija prvog dela koja nema osećaj za količinu doziranja reči "echo" u priči.

A da, kad smo kod ovog echo,... Ja sam uspeo u KOTOR-u 2 da izbrojim 263 puta pominjanje reči echo Ako to nije razlog za manju oceno onda neznam šta je,...
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2006, 15:30   #27
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

koliko se ja razumem, ne postoji light side za bendaka... mislim, sta, on hoce da se bijete, ti hoces da se bijete, ubijes coveka sporta radi, naravno da ces da dobijes dark side poene
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2006, 15:44   #28
Grimm_SBL
Veteran
 
Član od: 24.3.2006.
Lokacija: Bristol
Poruke: 537
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 58 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grimm_SBL
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Citat:
Miki kaže:
Da li je neko uspeo da Bao-Dura konvertuje u Jedi-ja?
Ja sam uspeo. Postaje, cinimi se, jedi Consular. Moras da ga vodas celom igrom i da dobijas influence points kod njega. Iskreno, nije vredno truda. Slab je u sili, a nije ni neki borac sa Lightsaberom.

Licno svidja mi se vise prica u dvojci, koja me je do kraja vukla za nos, dok sam u kecu pre nego sto su Karth, Bastila i Revan zarobljeni shvatio pricu, koja se do kraja odigravala kao sto sam i mislio. (Bastilin prelazak na tamnu stranu, pronalazenje Rakata, koji su sad podeljeni na miroljubive ili divljake, pa mogucnost da se Bastila vrati na light side, pa borba sa Malakom..)

Poslednja ispravka: Grimm_SBL (29.3.2006 u 15:52)
Grimm_SBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2006, 16:09   #29
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Da ali Kreja me jednostavno neverovatno iritira. Jednostavno nije napravljena za Sith-a. Dok je u kecu recimo Malak pravi Sith gospodar, mislim ostavi odmah taman utisak samo da ga vidiš a kamoli čuješ, u drugom delu sam se iznervirao što su onako uništili potencijal onog Sith Lorda (ne mogu sada da mu se setim imena) koji putuje na onom mrtvom brodu. Neznam. Volim da su gospodari stvarno mračni, misteriozni i da odaju utisak nepobedivog. Kreja po meni uzgleda samo kao test na to kako bi se recimo publici svidelo Palpatinovi izdajstvo u Epizodi III.

Neznam možda probam ponovo KOTOR II ali iskreno toliko stvari u dvojci me nervira koje u kecu ne postoje. Mislim toliko puta u igri pominju Mandalorijanske ratove a na kraju oni nemaju nikakav dublji smisao.Ograđujem se time da na par mesta oni i imaju neki zadatak u priči ali ostalo.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2006, 16:12   #30
ddak
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Rapture
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

meni se mnogo vise dopao KoTOR 1 od dvojke! Kad se pojavio, bio je skroz originalan, sa fenomenalnom prichom, svjetovima...Malo mi je smetalo to shto sam je brzo zavrshio, pa sam u dvojci ochekivao vise svjetova, neshto novo... U KoTORu 1 , svaki svijet je donio neke svoje zarazne questove, npr. na Koribanu kada ukoliko igrate na light side, morate da uchite kodove dark jedi-a i sl...Spoznaja da sam ja Revan me je natjerala da vrishtim od uzbudjenja... I lightsaber dobijash posle jedi treninga, zasluzeno, dok u dvojci ti se bukvalno stvori u ruke sama... Svjetovi u dvojci su kraci za prelazak (pogotovo Dantoine) , i ne nose nishta novo...
Ochekujem mnogo vishe od Kotora 3 , ako izadje...
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2006, 16:46   #31
prvul
Član
 
Član od: 12.11.2005.
Lokacija: A place called home...
Poruke: 75
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku prvul Slanje poruke preko Yahooa korisniku prvul
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Ja sam presao I i II, ali samo kao light. Po meni kec ima bolju pricu i questove, a dvojka je bolja sa tehnicke strane. Zanima me da li je neko zavrsio quest sa Manan-a gde jedan lik ne zeli da prica sa vama ako niste sami(da vodite samo gl. lika) a posle vam daje zadatke koji se uvek svode na ubistvo nekoga? Ja sam pobio sve i na kraju sam trebao i sa njim da se suocim(u pustinji na dantooinu) ali igra mi je uvek blokirala kada pokusam da izadjem iz grada u pustinju. Ako je neko uspeo, neka kaze da li vredi da ponovo obrnem igru zbog toga? I da li ste resavali sve "side" questove?
BTW Meni je uspelo samo Miru da preobratim u jedi a za ostale se nisam ni trudio
prvul je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2006, 17:05   #32
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Citat:
holodoc kaže:
Da ali Kreja me jednostavno neverovatno iritira. Jednostavno nije napravljena za Sith-a.
Pa ona i nije Sith
Ona je true neutral (ako izuzmemo ludu ideju o uništenju života u svemiru ), prevazišla je i džedajske i sithovske fazone i priče...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2006, 17:59   #33
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Da ali ja se vodim idejom da sve što nije Jedi jeste Sith
Mislim ako se Džedaji bore za očuvanje života generalno, Sith teži da njim gospodari uz pomoć Sile a Kreja hoće da ga uništi na koju stranu bi Kreju pre stavio. To je sad kao fora antiheroja jel?
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2006, 18:32   #34
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Al' pazi, Sithovi teže da kontrolišu život, ne da ga unište
Znači ovo je prvi slučaj u Star Wars svetu da sve nije crno-belo
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2006, 18:54   #35
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Ma OK ali je u KOTOR-u 2 Kreja negativac bez obzira kome pripada
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2006, 19:56   #36
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Citat:
prvul kaže:
Zanima me da li je neko zavrsio quest sa Manan-a gde jedan lik ne zeli da prica sa vama ako niste sami(da vodite samo gl. lika) a posle vam daje zadatke koji se uvek svode na ubistvo nekoga? Ja sam pobio sve i na kraju sam trebao i sa njim da se suocim(u pustinji na dantooinu) ali igra mi je uvek blokirala kada pokusam da izadjem iz grada u pustinju. Ako je neko uspeo, neka kaze da li vredi da ponovo obrnem igru zbog toga?
Ne desi se nista spektakularno. Ceka te u pustinji sa nekoliko jacih neprijatelja i odlucuje da te ubije kako bi te zauvek ucutkao. Samo jos jedna borba u nizu i nekoliko zgodnih predmeta, ali nista zbog cega bi ponovo igrao igru.
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 12:30   #37
prvul
Član
 
Član od: 12.11.2005.
Lokacija: A place called home...
Poruke: 75
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku prvul Slanje poruke preko Yahooa korisniku prvul
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Citat:
Nemesis kaže:
Ne desi se nista spektakularno. Ceka te u pustinji sa nekoliko jacih neprijatelja i odlucuje da te ubije kako bi te zauvek ucutkao. Samo jos jedna borba u nizu i nekoliko zgodnih predmeta, ali nista zbog cega bi ponovo igrao igru.
Ok. A sta se desava sa tajnim drustvom? Ko postaje "glavni"?
prvul je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 20:50   #38
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Mandalore ne moze da postane jedi, kao ni droidi naravno. Sa svim ostalima je sustina da imas dovoljno velik influence. Bao-dur postaje guardian, i prilicno je zestok lik. Treba ga dogurati negde do desetog nivoa, pa ga onda roknuti u jedi-a. Master flurry feat, da ima dva napada u rundi, i Dueling i pustiti ga da roka golim rukama. Dobija velike bonuse zbog one njegove energetske ruke.
Disciple je bedan consular, ima mali wisdom i charismu. Od ostalih likova handmaiden je ok jedi. Atton i Miru nije lose napraviti zbog force powera ali ima ne treba dati lightsabre vec ih ostaviti na ranged weapons.
Kao lik najjaci moze biti tvoj consular. Budzis mu wisdom i charismu, pa ga na 15 nivou prebacis u weapon mastera i budzis snagu. Moj consular je pred kraj igre imao wisdom negde 38, a snagu 26. Ako si muski lik i od handmaidena naucis da dodajes wisdom bonus u defence... Jedino je Kreia resistovala neke moci koje sam bacao.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 21:44   #39
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Jedno usputno pitanje

Da ne bih ponovo na nekim mestima zapinjao probao sam KOTOR 1 ponovo ali sam aktivirao cheat-ove (EnableCheats opcija u swkotor.ini fajlu).

Sada kada sam stigao do pola igrice nikako ne mogu da uzmem light saber u ruke i nemam Silu. Da li je ovo možda caka da ako varaš nema upotrebe Sile ili negde grešim jer mi stalno kaže kako nemam neki Lightsaber weapon proficiency.

A da na svakom save-u mi sada velikim žutim slovima piše cheated
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2006, 0:02   #40
Grimm_SBL
Veteran
 
Član od: 24.3.2006.
Lokacija: Bristol
Poruke: 537
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 58 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grimm_SBL
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Citat:
holodoc kaže:
Da ali ja se vodim idejom da sve što nije Jedi jeste Sith
Mislim ako se Džedaji bore za očuvanje života generalno, Sith teži da njim gospodari uz pomoć Sile a Kreja hoće da ga uništi na koju stranu bi Kreju pre stavio. To je sad kao fora antiheroja jel?
Tu i jeste caka KotORa 2. Nema onog tipicnog glavnog the bad guya, Atris, Nihilus i Sion su tu i prestavljaju the dark side, ali nema onog glavnog kao npr. Malaka ili Dessana. Kreia nije glavni negativac, i kakva je ono prica da zeli da unisti zivot? Ona zeli da unisti SILU, a u Exileu je videla priliku iz svima nama dobro poznatih razloga. Kreia nije tipican negativac. Ako jeste zasto bi vam se kad uradite neko dark side delo smanjivao influence kod nje? I nezaboravi da u Star War univerzumu postoji i jedna vrsta koi nisu Sith, a ni Jedi, oni su Gray Jedi i po mom misljenju Kreia je pravi predstavnik njih. Oni nisu
varvarsko/ glupo/ samo osvajanje/ ubijanje svojih mentora/ zivotinje/ kao sto su preterano opisani Sith, ali nisu ni svetacko/ nevino/ pametno/ne ubijam svoje zatvorenike/dobrice/ kao sto su, meni licno iritirajuci, Jedi. Uostalom onaj ko predje KotOR 2 kao sith shvati da je on (igrac) neka vrsta glavnog bad guya.
Grimm_SBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kotor, kotor 2, star wars

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com