Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.6.2017, 13:55   #1
neobavesten
Novi član
 
Član od: 7.10.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom HDMI switcher / D3 STB problem sa audio signalom

Pre svega, ako postoji ista ili slična tema koja bi mogla da mi da odgovor na pitanja i probleme, molim da mi se ukaže koja je to i administratori onda neka zaključaju/obrišu ovu.

Pošto problem uključuje više faktora, nisam bio siguran kako da naslovim temu, pa je ovako malo nezgrapno. Admini, slobodno promenite naslov na neki odgovarajući.

A sad ono bitno.

1. Posedujem stariji desktop računar:
- procesor: Intel C2D 8400
- RAM: 2 x 2GB DDR2 RAM 667 Mhz Kingston
- Matična: P31 DS3L Gigabyte
- HDD: WD 320GB
- SSD: Samsung Evo 850 250GB
- Grafička: MSI HD 7850 1GB (sa DisplayPort, HDMI i DVI portovima)
- Monitor: BenQ G2220HD (22", sa VGA i DVI portovima)
- Windows 7 Professional 64bit Service Pack 1
- najsvežiji drajveri za sve komponente

2. LG TV, model 43LH510V, sa jednim HDMI portom (kupljen pre oko 2 nedelje, potpuno nov i ispravan).

3. Korisnik sam SBB duo paketa, internet + D3. Imam SBB-ov D3 STB.

4. HAMA HDMI switcher 2x1

5. Dva HDMI 1.4 kabla (1.5m i 1m)

Srećno i zadovoljno sam prethodne dve nedelje koristio računar i TV odvojeno - TV povezan HDMI-em na D3, a monitor preko DVI-a na grafičku.

Međutim, poželeo sam da mogu da svičujem signal iz grafičke i D3-a po potrebi na TV - nekad da gledam TV programe, a nekad da koristim TV kao drugi displej (imam i wireless tastaturu i miš, pa komocija, pa filmovi/WoT itd.).

Raspitao sam se i shvatio da bi mi HDMI switcher uradio posao. Tu sam uspeo da iskopam sledeći switcher u prodaji - http://www.emmi.rs/kablovi-hdmi-swit...roductId=45014

Bazični je model, nema daljinski, ali dovoljno mi je zgodno za onoliko koliko mi treba - ima dva input porta i jedan output. Kupim to, kupim i dodatni HDMI kabl, dođem kući, priključim svičer na TV (output) i HDMI iz D3-a u svičer (input 1) i odlučim da probam (još uvek bez kompa na input 2)... Kad problem! Video signal sa D3 dolazi isprekidan, secka i nestane posle 15-ak sekundi, a tona nema uopšte. Probam da priključim komp (isključen) na svičer na input 2 - prikopčam to i startujem TV. Sa D3 signalom ista priča (radi samo video, isprekidano, pa nestane posle 15-ak sek, a tona nema), ali signal sa kompa uredno radi bez ikakvih problema, i slika i ton, kad prebacim preko dugmeta na svičeru.

OK, odlučim da isprobam oba svičer porta sa laptopom koji imam (Windows 8.1 64 bit) i pomenutim desktopom i uredno rade oba - i slika i ton i prebacujem bez ikakvih problema sa jednog na drugi.

Odlučim da vratim D3 na inicijalnu postavku (HDMI kabl direktno iz D3 u TV), ali problem nastavio da postoji. I dalje secka, a tona nema. Isto i sa drugim HDMI kablom.

Zatim je usledila serija hardversko/softverskih manipulacija - menjanja kablova i kombinacija povezivanja između TV-a, laptopa, desktopa i D3-a. Priključivao sam i dok su svi uređaji bili isključeni, dok su neki bili isključeni, dok su svi bili uključeni... Pokušao sam fabrički reset TV-a i D3-a i sve bez uspeha.

Posle višesatnog testiranja svega i svačega, uspeo sam da osposobim da imam konstantan video signal direktno (bez svičera) sa D3 na TV, ali bez audio, nezavisno od korišćenog kabla. To sam postigao tako što sam držao Power dugme na D3 uređaju 10-ak sekundi dok se signal palio i gasio. I zatim sam dobio stabilan video koji ne nestane isključivanjem i uključivanjem TV-a. Pokušao sam isti, ali višeminutni, pristup da bih dobio zvuk, ali bez uspeha.

Tako da trenutno imam TV na kom sa D3-a direktno ide samo slika TV programa, bez audio signala, putem HDMI kabla.

Sa bilo kog od dva dostupna kompjutera signal na TV ide i video i audio, sa svim raspoložim opcijama. Rekao bih da su kablovi, svičer, kompjuteri i TV potpuno ispravni, a da je problem u D3-u, ali ne znam koji.

Zvao sam tehničku podršku SBB-a, poslali su ekipu koja će stići za nekoliko dana. A ja bih da gledam I SLUŠAM svoj TV do tada.

Ako može neka pomoć, sugestija, uputstvo kako samo da vratim stanje na staro. A ako može i da dobijem ono što sam želeo od starta - funkcionalno povezivanje D3 i desktop PC-a na jedan TV i menjanje signala po potrebi, bez kompromisa.

Hvala unapred i izvinite na poprilično dugačkom opisu.
neobavesten je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa pristupom https vezama Miki2 Operativni sistemi 2 26.8.2013 10:04
Problem sa Maticnom plocom A8M2N-LA Stefan1090_ Osnovne komponente 9 16.9.2012 19:28
Problem sa zvukom - da li je do hardware-a ili nesto drugo? FiresnakE Kvarovi 6 5.3.2010 12:08
Problem sa audio izlazom kokica71 Kvarovi 2 10.8.2009 21:41
HP DeskJet f4180 - problem sa instalacijom vanila Ostale komponente 3 12.3.2009 19:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com