Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.12.2011, 4:14   #1
Ash21
Član
 
Član od: 7.11.2009.
Lokacija: Negde izmedju
Poruke: 39
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Exclamation Lg optimus 3d problem

Kupio sam ovaj telefon pre 2 dana i rekoh posto je na njemu android 2.2 da ga upgrade u 2.3... Skinem sa LG sajta update tool i neke drajvere , prikacim telefon... Program ga lepo prepozna krene update, na 10% stane , retry sam par puta ali svaki put isto se desi tj stane na 10%... Pogledam u fon kad ono ne radi , nece ni da se upali , par puta sam vadio bateriju i pokusavao opet... Nista... Pokusavao sam i sa phone recovery... tamo sam ukucao broj modela i jos neke brojeve koje mi je program trazio i nista svaki put kaze probajete opet... Zvao sam i costumer support ali oni su me odbili jer nisam iz US... Da li neko ima neku soluciju ? Unapred hvala !

P.S. Ostavicu ga nocas na punjacu , mozda je do baterije... Razocarao sam se u LG...
Ash21 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 5:00   #2
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Lg optimus 3d problem

Ako sma ja dobro procitao ti si telefon brikovao..Ako t ije sve radilo,zasto si,za ime bozije,radio update?

Najbolj odnesi u servis lepo da ti srede i fleshuju fon i updatuju.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 10:29   #3
markos807
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.297
Zahvalnice: 1.463
Zahvaljeno 417 puta na 326 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku markos807
Određen forumom Re: Lg optimus 3d problem

Nikad nisam updateovao sistem na Androidu,ali zar ne bi bilo logicno da probas da skines tu 2.2 verziju koja ti je dobro radila?
markos807 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 12:48   #4
Ash21
Član
 
Član od: 7.11.2009.
Lokacija: Negde izmedju
Poruke: 39
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Exclamation Re: Lg optimus 3d problem

Ne verujem sta mi se desava... Zeleo sam da ga upgrade u 2.3 jer on ima 2.2 jer sam procitao da baterija traje 30% duze... Pokusacu ono sa xda foruma... Da li neko ima jos neku ideju sta da radim ?
Ash21 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 15:02   #5
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Lg optimus 3d problem

Nemas sta da se razocaras u LG, jesam ti lepo na pp rekao da prelistas one silne stranice u 3D temi na benchu. Gde se odmah cacka telefon, pa pre 2 dana si kupio Android je dosta slozena stvar za pocetnike, uopste ljudi koji su imali druge telefone pa kupe Android pa se smaraju sa raznim stvarima, kao sto neko rece pre neki dan, sve moras postepeno da podesavas i ulazis u fazon.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 16:43   #6
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Lg optimus 3d problem

http://www.lg-phones.org/how-to-fix-...ptimus-3d.html
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2011, 0:41   #7
Ash21
Član
 
Član od: 7.11.2009.
Lokacija: Negde izmedju
Poruke: 39
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Lg optimus 3d problem

Hvala svima... Odneo sam ga u servis i posto sam ga kupio u vip-u dobio sam HTC HD2 na koriscenje
Ash21 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2012, 23:38   #8
Vavilon
Član
 
Član od: 26.8.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 254
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 36 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Lg optimus 3d problem

Mogao si i sam da sredis za sat vremena, ali dobro...
Vavilon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2012, 15:47   #9
Ash21
Član
 
Član od: 7.11.2009.
Lokacija: Negde izmedju
Poruke: 39
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Exclamation Re: Lg optimus 3d problem

Da ne otvaram novu temu...

Da li je neko imao problema sa zamrzavanjem telefona (zamrzne se slika) , restartuje se sam od sebe ili se samo ugasi i ne moze da se pokrene bez vadjenja baterije i ponovnog ubacivanja ? Pokusavao sam sa resetovanjem fona , vadjenjem sd kartice i nista... Verzija je 2.3.5 , telefon je kupljen u VIP-u... Vec je jednom bio na servisu i zamenjena mu je maticna ploca... Stvarno mi se ne nosi opet u servis... Neka ideja ? Unapred hvala
Ash21 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2012, 16:34   #10
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Lg optimus 3d problem

izgleda da mu je opet ploca felericna,ai to u servisu sto je bio je pitanje dal je stvarno sredjen problem.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2012, 17:20   #11
I like games
Veteran
 
Član od: 25.3.2010.
Poruke: 574
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 71 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Lg optimus 3d problem

Ne znam da li ce pomoci ako ga updatujes na 2.3.6 ? Ali mislim da je najbolja opcija da ga odneses u servis.
I like games je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2012, 18:44   #12
Ash21
Član
 
Član od: 7.11.2009.
Lokacija: Negde izmedju
Poruke: 39
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Lg optimus 3d problem

U normalnoj zemlji bi mi posle prvog crkavanja maticne ploce zamenili telefon... Istrazivao sam malo po net-u i pronasao dosta slicnih primera na razlicitim LG OPTIMUS telefonima , problem je u LG-ju... Izbegavam nosenje u servis jer mislim da ce mi ponistiti garanciju jer je ovo drugi put u kratkom roku da se kvari... Telefon je koriscen od 28.12.2011 do 30.12.2011 (03:00 am) zatim je odnet na servis od 30.12.2011 pa sve do 14.1.2012... Koristim ga od 15.1.2012... Kada se sve sabere nema ni 2 nedelje koriscenja... Ogorcen sam...
Ash21 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2012, 18:49   #13
Ash21
Član
 
Član od: 7.11.2009.
Lokacija: Negde izmedju
Poruke: 39
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Lg optimus 3d problem

Citat:
I like games kaže: Pregled poruke
Ne znam da li ce pomoci ako ga updatujes na 2.3.6 ? Ali mislim da je najbolja opcija da ga odneses u servis.
Ma necu ni da pokusavam... U Vip-u su mi rekli da je zabranjeno da korisnik menja software na uredjaju... Makar to bilo i legalnim putem , koji mu sam LG nudi...
Ash21 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2012, 20:22   #14
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Lg optimus 3d problem

Citat:
Ash21 kaže: Pregled poruke
Ma necu ni da pokusavam... U Vip-u su mi rekli da je zabranjeno da korisnik menja software na uredjaju... Makar to bilo i legalnim putem , koji mu sam LG nudi...
Znaci cak ni kada ti program ponudi oficialno apdate ne smes da instaliras?To je nenormalno.Jesi siguran u to?
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2012, 22:06   #15
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Lg optimus 3d problem

U stvari vidjao sam takve restrikcije,otuda vrlo cesto u poslednje vreme,svi telefoni kod operatera odmah u startu imaju zadnji andrid oficial,a gotovo svaki kaze da moras za update da im odneses teelfon da to oni urade,inace ti se ako ti to sam uradis garancija ponistava.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2012, 14:02   #16
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Lg optimus 3d problem

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
U stvari vidjao sam takve restrikcije,otuda vrlo cesto u poslednje vreme,svi telefoni kod operatera odmah u startu imaju zadnji andrid oficial,a gotovo svaki kaze da moras za update da im odneses teelfon da to oni urade,inace ti se ako ti to sam uradis garancija ponistava.
Sto ce reci da retko ko sa ovog foruma a i sire, ima telefon u garanciji.Root je ok, tu svesno ponistavas istu.Ne nidim razlog da se telefon odnese na apdate i ceka dve nedelje kad sve mozes sam za 5 minuta.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2012, 17:39   #17
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Lg optimus 3d problem

Da ali isto tako moze i da ti se desi da ti pukne u toku toga i sta posle? Ima ljudi koji zaziru od toga. Za garanciju ipak varira od mesta do mesta,kod mene rekose da nema problema ako ga updatujem,cak dok sam imao gt540 covek je video da nije default os,i rekao je da odnesem u njihovo glavno predstavnistvo pa da vide.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2012, 2:45   #18
Ash21
Član
 
Član od: 7.11.2009.
Lokacija: Negde izmedju
Poruke: 39
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Lightbulb Re: Lg optimus 3d problem

Sve zavisi od zaposlenih u poslovnici... Npr. kada sam kupovao ovaj telefon , prodavac umesto mene da uputi u karakteristike ovog telefona , zapravo sam ja njega a on me je gledao bledo kao da mu objasnjavam Shredingerovu jednacinu... To je veliki problem jer zaposljavaju neadekvatno osoblje a i ne trude sa da ih edukuju...

Gde bas meni da zapadne defektan primerak... Telefon je sam po sebi odlican...
Ash21 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2012, 8:02   #19
KrkaSova
Novi član
 
Član od: 26.5.2012.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Lg optimus 3d problem

Imam LG Optimus3D već par meseci i prati me par problema, zapravo nisu problemi koliko annoying things! Prvo, da napomenem da se i meni desilo 2x da se tel zablokira i smrzne (ekran potamni i ne mrda dalje) ali mogao sam da ga ugasim normalno na ON-Off dugme, prvi put. Drugi put se sam odšlogirao. Samo sam ga ostavio tako i sve se vratilo u normalu. To ću pripisati mojoj nestručnosti (malo sam i čačkao program AndroidAsistant... servisi i tako) , nov sam u svetu Androida a i brate, nisam ga ispuštao iz ruke prvih mesec dana... tel je munja!!!
1. E, tada sam uradio prvi hard reset i primetio sam da ne može da se odradi kombinacijom tastera (volume down+home+PowerOn) vec samo iz sitemskog menija, podešavanja, privatnost, vracanje na fabrička.... Svi drugi mogu al moj tel to ne može iz nekog razloga. Što?
2. Sve bude kul i pre neki dan, stavim tel na punjac a on pali i gasi display na par minuta naizmenično. Tel je zaključan niko ga ne dira, nista se ne dešava al on malo malo pa osvetli display pa opet ugasi, kao kad hoceš da otkljucaš (osvetli) pa ništa ne diraš neko vreme i on se sam ugasi i tako može ceo dan. U radu se ponaša sasvim normalno al kad ode u stand by tako zabrljavi. Restartujem ja al to ne pomogne, izvadim bateriju na 5 min ni to ne pomogne, čačkam malo podešavanja ni to ne pomogne, hard reset opet... e to pomogne!
Pomogne al izgubim sve unose u kalendar, to mi je jako bitno, sve kontakte, postavke, aplikacije.. sve! Nije strašno al nervira bre!
3. Kad gledam YouTube i stisnem pauzu on baferuje, normalno. Kad nastavim sa gledanjem on izgubi to sto je učitao u napred i mora nanovo da učitava. Ništa strašno kad si u gradu ili kući uz WLAN al kad si kod babe na selu nervira. EDGE jbg.
Inače tel je kupljen u VIPu, došao sa Froyo 2.2, updateovan na 2.3.5, nikakvih većih problema nisam imao prilikom updatea.
Bio je zaključan na njihovu mrežu al sam ga otkljucao unosom koda.
Ništa krupno nisam čačkao i osim ovih par gluposti koje me nerviraju povremeno ja sam prezadovoljan.
Sad neko kaže da se takve stvari dešavaju na androidu kao i na kompu, jednostavno zaglupi i da je to normalna stvar, drugi opet stalno nesto čačkaju i traže dlaku u jajetu, video sam da i ovi sa Galaxy S2 imaju svakakvih problema a smatrao sam da je taj tel superiorniji u odnosu na Opt3D ali izgleda da i on ima svoje bagove pa me sad to malo teši.
Šta vi kažete?
KrkaSova je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Extremno cudan problem sa RapidShare-om MarkoT Internet tehnologije 8 2.4.2010 18:20
Problem sa zvukom - da li je do hardware-a ili nesto drugo? FiresnakE Kvarovi 6 5.3.2010 12:08
Problem sa adapterom i baterijom DELL Ispiron 1300 maximusbrut Kvarovi 0 12.11.2009 11:15
Problem sa Adobe Flash performansama na Windows Vista x64 Home Premium OS-u VladimirBalt Kvarovi 0 23.8.2009 0:29
Veliki problem sa RAM memorijom leka Kvarovi 10 27.7.2006 10:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com