Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Pregled rezultata glasanja: Koju(e) konzolu posedujete?
Xbox 360 21 21,21%
Playstation 3 24 24,24%
Nintendo Wii 8 8,08%
Playstation 2 40 40,40%
Nintendo GameCube 3 3,03%
Xbox 1 1,01%
Sega Mega Drive 20 20,20%
SNES 10 10,10%
Sega Dreamcast 5 5,05%
Playstation 18 18,18%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 99. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.5.2011, 16:51   #1
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Koju konzolu posedujete?

Nadam se da ne postoji ovakva tema! Otvaram je iz prostog razloga zato sto bih voleo da vidim koju to konzolu(e) poseduju forumasi! Napisite i zasto ste bas izabrali tu konzolu(e), da li vam je zao sto ste je(ih) kupili i ostalo?

Molim vas bez prepucavanja koja je konzola bolja, ovom temom bi trebali da pomognemo svakome ko zeli da kupi konzolu, kao i da vidimo koja je najpopularnija konzola, pa mozemo slobodno reci u Srbiji.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2011, 18:49   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

SNES stari, Segu, Super Nintendo noviji, Nintendo64, Terminator (pijačarska kopija Sege) i Playstation 2 koji povremeno posudim od prijatelja u časovima dokolice uz pivo kad udaramo po fudbalu.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2011, 20:59   #3
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Iskreno, ne vidim neku svrhu teme ali kad je već tu, potrudite se bar da napišete još nešto osim pukog nabrajanja.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2011, 21:25   #4
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Iskreno, ne vidim neku svrhu teme ali kad je već tu, potrudite se bar da napišete još nešto osim pukog nabrajanja.
Slazem se! Ajte ljudi kazite zasto ste kupili PS 2, zasto se niste odlucili za upgrade na neku konzolu novije generacije?

Ovi sto imaju konzole nove generacije nek napisu sta misle o njima, zasto ih treba kupiti, nek bude ovo mesto gde svi koji zele da kupe konzolu umesto da pitaju koju konzolu da kupim pogledaju ovde i vide sta im najvise odgovara!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2011, 23:27   #5
DeXoN
Član
 
Član od: 20.11.2007.
Lokacija: Modriča Republika Srpska
Poruke: 160
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 27 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Posjedujem stari NES (negdje na tavanu ali je pokvaren pa ga nisam ni markiro ), PSone, Sega Dreamcest a od novijih PS3. PS3 sam kupio iskljucivo zbog lijepih uspomena sa kecom i MGS serijala. Da sam odusevljen i nisam nesto posebno ali nije do konzole vec do mene. Proslo me

Poslednja ispravka: Ocelot (10.5.2011 u 23:33) Razlog: ispravljeno
DeXoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 9:14   #6
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Posedujem Nintendo Wii,sa firmverom 4.2,dugo sam razmisljao sta da uzmem,Wii,PS3,ili Xbox.

Posle dugog razmisljanja,i uopste zakljucka sta cu ja raditi sa tom konzolom,odlucio sam se za Wii,koji je tada imao poslednji firmver koji se nije dao "hakovati",razmisljao sam i o cipovanju,ali to je odmah otpalo,zbog garancije.
malo sam sacekao i izasao je kompletan Homebrew za njega,instalirao se lako uz jednostavno uputstvo.
Onda sam poceo da skidam igre,sve verzije Marija,cisto da vidim sta se promenilo,i sad ne mogu da se odvojim od njega(probajte Paper Mario,necete zazaliti),Metroid Prime,koji je fenomenalno uradjen.
moze se lako povezati na WiFi,surfovati,sa posebnim softverom mozete gledati i DvD i DiVx filmove sa prevodima,cuvati vase pozicije u igrama na mrezi ili cuvati kompletne ISO-e na mrezi.

Ogroman plus za Nintendo po meni je taj sto su ostavili mogucnost igranja starih NES,SNES,Game cube igara na ovom malisi,jer zamislite na cak 100 megabajta mozete nasnimiti igara i igara,i ako vam dodje neko dete,mozete mu slobodno dati da igra sta god zeli a uz to mu zavezete dzojstik za ruku da ne moze da ispadne,i nema bojazni.

Poslednja ispravka: Ocelot (11.5.2011 u 12:07)
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 11:29   #7
Cofi
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 2.824
Zahvalnice: 768
Zahvaljeno 796 puta na 513 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Xbox 360, najviše zbog ekskluziva kao što su RDR, Alan Wake i evo sada LA Noire, ali preferiram PC gaming.

Imam i PS2 koji sam kupio odavno zbog raznih igara, ali sad skuplja prašinu.
Cofi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 11:39   #8
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Imam više komada PS2, prodao sam keca, jer na dvojci rade i igre od keca.

Mnogo sam je zavoleo zbog odnosa cene i kvaliteta, šta nudi, a za koje male pare, realno, za cenu prosečne grafičke.

Kada kažem više komada, mislim na to da imam i dve bez lasera, koje samo koristim u kombinaciji sa IR daljincem u spavaćoj sobi i bežičnim kontrolerom u dnevnoj sobi, kao DivX plejere i ponekad neku igru sa USBa odigram.

I dve kompletne, kod klinaca, čipovanu i nečipovanu.

A što se tiče prelaska na PS3, u početku je bila jak skupa, i nije radila sa kopijama. Sada je cena OK, i rade kopije, ali sada nikako da se odvoji kinta samo za to ... (ebi ga, obaveze, mala deca, škola, vrtić ... ) a i nemam TV za nju, još uvek sam na običnim TVima ....
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 12:07   #9
altafir
Banned
 
Član od: 13.2.2011.
Lokacija: Vršac
Poruke: 927
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 203 puta na 156 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku altafir
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Imam ps3 i zadoljan sam njime,pre sam imao i ps1,segu,nes. A sad sam se opredelio za ps3 zato sto ima i blue rey citac.
altafir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 12:21   #10
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Zasto ne stavite PSP,NDS i 3DS?
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 12:23   #11
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Zato što ima cela posebna tema za to.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 14:20   #12
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

-SNES, dobio od tetke iz Francuske pre 15-ak godina. I dalje ga igram s vremena na vreme, kao nov je
-PS3 slim, uzeo pre godinu ipo.

Mozda cu kupiti i PS2 jer ima dosta igara koje me interesuju, a koje nisam igrao.

A stedim i kintu za slucaj da nova Nintendova konzola opravda moja ocekivanja
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 15:09   #13
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Sega Dreamcast je jedna jedina konzola koju sam sebi uzeo i koja dan danas radi Secam se da su bile tri varijante iste najverovatnije podeljene zavisno od trzista (crveni,plavi i valjda zeleni logo). Boze,ako me secanje drzi uzeo sam je za svoj 13. rodjendan Zar vec prodje toliko vremena? U glavnom u poredjenju sa PS1 ima kvalitetniju grafiku sto je bio kljucni razlog u mom odabiru. Igara je bilo kvalitetnih za moj ukus,ali ne i za dzep. Svaki mesec sam stekao dzeparac da bih narucivao po dve igre iz Beograda posto je tamo bila jedina firma koju sam locirao da se bavila igrama za Dreamcast. LM uz konzolu sam dobio dva dzojstika (koji su mi neprevazidjeni i najudobniji od svih koje sam ikada koristio),tastaturu i neku masnu memorijsku karticu koja se steka u dzojstik. Od dodatne opreme se mogao nabaviti volan za koji sam cuo da je bio vrlo dobar,vibracione kartice (po izgledu identicne kao memorijska) i jos kojekakva cuda koja se nisu mogla naci u Srbiji.

Kao sto pomenuh igre su bile sasvim ok,za moj ukus kvalitetne,uz mogucnost igranja do cetiri igraca u MP-u na jednoj konzoli. U toku nekoliko godina sam nakupio 60-70 igara,pretezno trka i platformskih igara uz poneku pucacinu,po koju avanturu..

Konzola u osnovnom softveru ima ugradjen muzicki plejer koji uspesno cita audio i mp3 fajlove. Za druge formate nisam siguran jer ih nikada nisam ni koristio. Tu je i vrlo dobar video plejer koji je gutao sta god mu ce ubaci,ali bez mogucnosti ocitavanja titlova (barem ja tu opciju nisam nasao). Pristup internetu je omogucen kroz dial-up vezu,ali ga nisam koristio (PC je koristen za te potrebe)

U samoj eksploataciji sam naleteo na jedan problem,a to je pregrevanje konzole u vrelim letnjim danima. Klimu u kuci tada nismo imali,u hladovini je znalo da bude i 42 stepena,a konzola se nije gasila Problem se manifestuje sa seckanjem u igrama i u nemogucnosti da ocita diskove. Naravno resenje je vrlo jednostavno: jedan srafciger,jedna spajalica i 10 minuta slobodnog vremena. Skinuo sam "poklopac" sa konzole,a pomenutu spajalicu iskrivio u odgovarajuci polozaj da pri kacenju diska na nosac motora zakacim plasticnu polugu koja sluzi da da signal motoru da su vratanca za disk spustena i da je sigurno da se zavrti disk. Ovako ogoljena konzola je radila kao podmazana i u vrelim danima nisam imao problema sa pregrevanjem. Inace pregrevanje je bio jedan od glavnih uzroka crkavanja elektronike i lasera,a kako i ne bi kad je za hladjenje zaduzen ventilator od 40x40mm..

U momentu kupovine konzola je bila osetno skuplja u odnosu na PS1,igara na kasicicu bez mogucnosti kucnog narezivanja (Dreamcast koristi posebne medije,plus je postupak suvise komplikovan za dete tih godina),superiorna popularnost PS1.. Retko ko ih je posedovao. Tada je bilo mozda desetak primeraka u gradu naspram par hiljada Sony-ja..

Iskreno ne bih se odrekao Sege ni za uber panter point masinu jer mi je pruzila nebrojeno dana uzivanja sto smatram neprocenjivim
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Thaedass na korisnoj poruci:
_Grotesque_ (11.5.2011)
Stara 11.5.2011, 15:16   #14
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Citat:
Bokile kaže: Pregled poruke
Posle dugog razmisljanja,i uopste zakljucka sta cu ja raditi sa tom konzolom,odlucio sam se za Wii,koji je tada imao poslednji firmver koji se nije dao "hakovati",razmisljao sam i o cipovanju,ali to je odmah otpalo,zbog garancije.
malo sam sacekao i izasao je kompletan Homebrew za njega,instalirao se lako uz jednostavno uputstvo.
Onda sam poceo da skidam igre,sve verzije Marija,cisto da vidim sta se promenilo,i sad ne mogu da se odvojim od njega(probajte Paper Mario,necete zazaliti),Metroid Prime,koji je fenomenalno uradjen.
moze se lako povezati na WiFi,surfovati,sa posebnim softverom mozete gledati i DvD i DiVx filmove sa prevodima,cuvati vase pozicije u igrama na mrezi ili cuvati kompletne ISO-e na mrezi.

Ogroman plus za Nintendo po meni je taj sto su ostavili mogucnost igranja starih NES,SNES,Game cube igara na ovom malisi,jer zamislite na cak 100 megabajta mozete nasnimiti igara i igara,i ako vam dodje neko dete,mozete mu slobodno dati da igra sta god zeli a uz to mu zavezete dzojstik za ruku da ne moze da ispadne,i nema bojazni.
Evo da se nadovezem na tebe, posto si napisao isto sto bih i ja! Velika prednost wii-ja u odnosu na druge konzole je bas ta prva postava igara, kao sto su Paper Mario (nadam se da si igrao i N64 verziju, kao i GC verziju, igre su fenomenalne, valjao sam se od smeha na neke provale), Zelda i Metroid. Fantasticne igre, bez ikakvog nabudzivanja. Naravno prednost je i ta sto legalno mogu da se igraju igre sa svih ranijih nintendovih konzola, kao i nekih drugih kao sto je SEGA, sto nije slucaj sa drugim konzolama.

I ja sam se dugo razmisljao dal da nabudzim komp ili da uzmem wii, ali sam shvatio da sebi povecavam izbor igara kupovinom wii-ja, sve vece igre kad tad izadju za PC, a par exkluziva mi nije bilo dovoljno da se odlucim za dosta skuplji PS3 i XboX 360. A i ne bih mogao nikad da igram pucacine sa dzoistikom, dok su se wiimote i nunchuk pokazali kao dobar rival misu i tastaturi, ako ne i bolje obavljaju taj posao.

Burazer je uzeo i PS 2 skorije, bio je sa originalnim God of War 1 i 2 igrama, ko moze tome odoleti!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
Bokile (11.5.2011)
Stara 11.5.2011, 15:43   #15
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
U momentu kupovine konzola je bila osetno skuplja u odnosu na PS1,igara na kasicicu bez mogucnosti kucnog narezivanja (Dreamcast koristi posebne medije,plus je postupak suvise komplikovan za dete tih godina),superiorna popularnost PS1.. Retko ko ih je posedovao. Tada je bilo mozda desetak primeraka u gradu naspram par hiljada Sony-ja..

Iskreno ne bih se odrekao Sege ni za uber panter point masinu jer mi je pruzila nebrojeno dana uzivanja sto smatram neprocenjivim
Da, to su bili GD-ROM diskovi od 1.2 GB ali, koliko se sećam, igre su mogle da se režu i na obične diskove. Sjajna konzola sa mnogo dobrih igara.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 16:44   #16
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Citat:
zdravkelja kaže: Pregled poruke
Mozda cu kupiti i PS2 jer ima dosta igara koje me interesuju, a koje nisam igrao.
Imaš prejak kompjuter, možeš ih glatko igrati i na emulatoru.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 16:45   #17
Misone
Član
 
Član od: 3.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 74 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

ps2 je ps2 nije isto preko emulatora,ali ipak stedi pare i igraj emulator
Misone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 16:48   #18
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

A vala dosadila je više ta mantra "nije isto preko emulatora". Isto je, imam Logitech džojped sa analognim palicama, sa dva metra razdaljine slika je podjednako mutna kao na TV-u, sve što me interesuje mi radi u 50 frejmova i završen posao.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 16:52   #19
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Imaš prejak kompjuter, možeš ih glatko igrati i na emulatoru.
Ma igrao sam, ali stvarno, ''nije to to'' Uvek zeza neki glitch, nesto nece, i sl.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 20:45   #20
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Od konzola sam imao samo Segin Mega Drive 2 i neke njene kopije, secam se batman kopije, konzola je bila u obliku batmobila
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolja i najgora igra za vas koju ste igrali i koju niste igrali??? miki98 otpaTci 1 19.3.2011 11:50
Koju Aviru treba instalirati dejanx Zaštita 21 14.2.2011 0:54
Koju grafičku - Asus A9250 ili fx 5700? MirkoCema ŠDK - Grafika 1 2.8.2010 21:15
Koju od ovih low-end ploča? cakija Osnovne komponente 17 20.12.2009 22:09
Koju flash memoriju od 8 GB da kupim? touch_master ŠDK - Ostale komponente 9 17.11.2008 13:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com