Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.12.2005, 0:16   #1
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom DivX 6.1, prvi utisci o njegovoj brzini kompresije u odnosu na Xvid 1.1 beta 2

Dakle, ova tema je otvorena da bi se diskutovalo, sasvim otvoreno i bez favorizovanja bilo kog MPEG4 ASP kodeka, o kvalitetu novog DivX Pro 6.1 kodeka, naspram Xvid 1.1 beta2 i drugih kodeka koji su rađeni za MPEG4 ASP standard.

Dakle, ovde se ne računaju MPEG4 AVC kodeci, iliti H.264.

Pozivam sve koji su isprobali DivX Pro 6.1 da kažu svoje mišljenje, bez ustezanja, i najiskrenije što možete, bez favorizovanja.

Ja ga imam, instaliraću ga večeras ili sutra, pa ću reći šta sam saznao, a u međuvremenu, počnite sa diskusijom koliko je brži u odnosu na 6.03 i da li ima pomaka u kvalitetu kompresije.
Kostarum Rex Persia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 0:27   #2
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: DivX 6.1, prvi utisci o njegovoj brzini kompresije u odnosu na Xvid 1.1 beta 2

Pa moram da te razocaram ali postoji XviD beta 1.2 i XviD 1.1 Final Realise. Dok si otvorio ovu temu XviD 1.1 je izasao oko 20h danas a sto se tice 1.2 ona postoji vec duze vreme negde oko mesec dana. Probao sam i DivX 6.1 ali ovaj XviD 1.1 po mojoj proceni brzi je oko 30% u onosu na DivX 6.1 a kvalitet je jos boli sobzirom da sa DivX 6.1 nisam bio uopste faciniran jer je XviD imao uvek imao boli kvalitet ali je bio za 40% sporiji
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 0:39   #3
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: DivX 6.1, prvi utisci o njegovoj brzini kompresije u odnosu na Xvid 1.1 beta 2

Da, sad sam bio kao gost na Doom9 forumu, video sam da je izašla finalna verzija Xvid 1.1 kodeka. To je zaista iznenađenje, poklon pred novu godinu.

A što se tiče Xvid 1.2, to je naka CVS verzija, i ne može nigde da se skine i isproba se. Šta im uopšte znači to CVS, i daj mi link ako ima da se skine odnegde ta Xvid 1.2 CVS beta verzija.

Šta će biti novo kod Xvid 1.2, jel znaš nešto o tome?
Kostarum Rex Persia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 0:45   #4
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: DivX 6.1, prvi utisci o njegovoj brzini kompresije u odnosu na Xvid 1.1 beta 2

Jeste CVS a link je http://ffdshow.faireal.net/mirror/XviD.cvs.head.exe ali je sve to implementirano u ovoj verziji 1.1 tako da sada ovaj CVS 1.2 nema svrhe koristiti. Pa ja mislim da verzija 1.2 nece izaci nego ona sluzi kao beta testing ali ako izadje bice nesto spektakularno recimo jaca kompresija. Uskoro Treba da izadje XviD 2.0 aka XviD AVC
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 0:48   #5
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: DivX 6.1, prvi utisci o njegovoj brzini kompresije u odnosu na Xvid 1.1 beta 2

XviD i dalje daje kvalitetniju sliku.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 0:49   #6
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: DivX 6.1, prvi utisci o njegovoj brzini kompresije u odnosu na Xvid 1.1 beta 2

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
XviD i dalje daje kvalitetniju sliku.
Uvek je tako bilo
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 0:54   #7
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: DivX 6.1, prvi utisci o njegovoj brzini kompresije u odnosu na Xvid 1.1 beta 2

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
XviD i dalje daje kvalitetniju sliku.
Daj neke dokaze, postuj primer uvećanog video fajla, kao sliku u bmp ili png formatu bez kompresije. Dakle, grebuj kompresovani video u sliku formata bmp ili png i okači ovde posebno sliku za DivX 6.1 Pro, a posebno za Xvid 1.1 final.

Iz primera se najbolje vide razlike, a ne da se napamet priča bez primera. Uostalom, tako se diskutuje o kvalitetu raznih kodeka na Doom9 forumu, tamo se ništa napamet ne priča.

Nenade, nisi mi odgovorio šta znači pojam CVS. Video sam i nešto što se zove SVN, šta je to.
Kostarum Rex Persia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com