Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.10.2009, 0:21   #141
stef1985a
Član
 
Član od: 25.3.2009.
Lokacija: Rapture
Poruke: 344
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 118 puta na 65 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Ne znam da li ste primetili, u kecu je vetar konstantno duvao u jednu stranu, uvek od istoka ka zapadu, tako da je vrlo lako bilo moguce manipulisati zagadjenjem (smogom).
Turisticke gradjevine gradite na krajnjem istoku, sam grad u centru mape, a industrijsku zonu na zapadu.
I tako vetar sve to lepo ponese na neko drugo ostrvo...
E sad, zanima me kako je ovo uradjeno u trojci, posto jos nisam imao prilike da zaigram?
stef1985a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2009, 7:05   #142
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
^ Cuo sam na zvanicnim forumima i na jos nekim mestima da je kapitalisticki nacin ubagovan u toj misiji. Tj. nece registrovati ni dolar izvoza.
E sad sam cuo da je u stvari 1.04 patch ispravio ovaj bag. Lik kome je bila ubagovana ova misija je automatski dobio istu posto je stavio patch 1.04.


EDIT:
Sad, sto se tice igre, receno je ranije, al dosta misija se svodi na sandbox (glavni cilj: vladaj do te i te godine), sto mi se bas i ne svidja.

Posto prodje rani period gradjenja ekonomije, i period posle toga ugadjanja stavnovnicima (tj. dodavanja svih neophodnih usluga da radnici budu zadovoljni), nema sta vise da se radi u igri.

Moze da se jos poboljsa ekonomija i da se dobije jos para u kojima ionako vec plivas, ili pak jos vise da se ugadjuje narodu i budzi happiness (fore radi). Ali u oba slucaja to je tipican sandbox scenarijo igranja bez cilja. Scenario je vec dobijen, samo treba da prodje vreme.

Opcioni zadaci u takvim misija su malo osvezenje, ali steta sto se to ne reflektuje na skor (tj. veoma mali broj poena se dobije u odnosu na bazu).

Naravno, ovo je samo kritika tih misija bez cilja, ima i onih sa konkretnim uslovima.

Da ne zaboravim, i u tim kvazi sandbox misijama ima skriptovanih eventa koji popravljaju situaciju. Npr. pojava monarhista u Reformama (koje mozes ili da pohapsis na vreme ili da za par godina pocnu da prelaze u pobunjenike), porast pobunjenika u Divided Loyalityu (izdas generala i uzmes vlast celu za sebe, i posle se stvori oko 20 pobunjenika) i slinco, ali uz sve to imam utisak da je ipak trebalo dati neki konkretniji cilj i u tim misijama.

Poslednja ispravka: player1 (11.10.2009 u 7:49)
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2009, 12:50   #143
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Занима ме како да производим нафту? Из рафинерија и бушотина се производи обична сирова нафта (crude oil), а међу производима за извоз је означен тзв ''oil'' који уопште не знам како да произведем...
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2009, 13:19   #144
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Hmmm... lupam nisam igrao ni na jednoj mapi sa naftom, ali pogledaj da nema neki upgrade u rafineriji.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2009, 15:52   #145
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Mislim da rafinerija sma proizvodi preradjenu naftu (kako god se zove). Takod da sva nafta iz mora je vec preradjena, dok ona iz zemlje mora da ide u rafineriju, koja je na obali, na preradu.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2009, 0:38   #146
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

kako da predjem prvu misiju?
postigao sam 8000$ izvoz voca sto je bio prvi zadatak
i doveo sam ekonomiju na stabilan nivo ide u plus i nem spoljnjeg duga. Sada sam vec postigao blizu 100000$ budzeta ali ne znam sta je jos potrebno da bi presao prvu misiju?
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2009, 0:57   #147
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Svaka misija ima određeni vremenski period u kome je potrebno postići zadatke i ne prekida se ako taj zadatak izvršite pre predviđenog roka. Tj. ako misija traje od 1950-1970 a ti izvršiš postavljene zadatke 1958, ostaje ti da igraš još 12 godina
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2009, 9:55   #148
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Nije bas tako. Ako imas fiskni zadatak, dobijas odma pobedu (npr. prve 3 misije). Ako su zadaci opcioni onda moras da igras do kraja.

Eto ja sam prvu misiju presao tako sto sam skupio koliko se trazi i dosao mi victory sreen.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2009, 19:54   #149
stef1985a
Član
 
Član od: 25.3.2009.
Lokacija: Rapture
Poruke: 344
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 118 puta na 65 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

San Trope ma style:
http://img110.imageshack.us/gal.php?g=tropico.png
stef1985a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2009, 0:36   #150
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Uspeo sam da predjem prvu misiju ali morao sam da je igram od pocetka. zapravo i prvi put sam uspeo izvrsiti zadatak ali kada je zadatak obavljen ponudi mi da izaberem CONTINUE ili KEEP PLAYING. Ja sam prvi put kliknuo na keep playing i nikako kasnije nisam mogao da zavrsim. Malo cudno su to napravili. Izgleda kao da nisu napravili opciju da se kasnije predomislim?!?!
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2009, 11:09   #151
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
Uspeo sam da predjem prvu misiju ali morao sam da je igram od pocetka. zapravo i prvi put sam uspeo izvrsiti zadatak ali kada je zadatak obavljen ponudi mi da izaberem CONTINUE ili KEEP PLAYING. Ja sam prvi put kliknuo na keep playing i nikako kasnije nisam mogao da zavrsim. Malo cudno su to napravili. Izgleda kao da nisu napravili opciju da se kasnije predomislim?!?!

Kada odabereš keep playing onda samo, kada ti dosadi, izađeš iz nivoa i kada pokreneš kampanju otvoriće ti se novi nivoi, odnosno misije..
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku =FI=Ghost na korisnoj poruci:
Stranger2 (30.10.2009)
Stara 27.10.2009, 12:03   #152
Lazar95
Veteran
 
Član od: 26.8.2008.
Poruke: 1.136
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 47 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lazar95
Određen forumom Re: Tropico 3

dosadi brzo......irao 2 sata i obrisao sam....dobra ideja,ali sta da napravim od 20 gradjevina....:/
Lazar95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2009, 15:43   #153
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Ako si igrao dva sata verovatno nisi video sve gradjevine ni sve izazove. A i izazov se ne svodi samo na gradjevine, imas jos mnogo opcija da utices na politiku, ekonomiju, turizam, zadovoljstvo gradjana...
Meni je trebalo nekoliko sati samo da se upoznam sa svime sto je na korisnickom interfejsu...

Meni igra deluje prilicno uspelo. Ima dosta misija gde nema sablon vec je situacija nategnuta i moras da pratis kompletnu situciju da bi doneo dobre odluke i tako prevagnuo u pozitivnom smeru.
Mislim da je dosta realana simulator upravljanja jednom prosecnom drzavaom. Kad pogledate koliko ima siromasnih i prezaduzenih drzava u svetu, vidi se da nije lako stvoriti jaku drzavu. A sada kada je kriza vidi se da se i jake drzave klimaju.
...jedino mi je malo glupo sto onaj komentator/savetnik stalno prica onako saljivo kao da je dvorska luda. Igra nije toliko saljiva pa ne znam zasto pokusavaju da ostave takav utisak. Bolje bi se uklopilo da su stavili neki ozbiljan ton.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2009, 18:45   #154
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Naravno da deluje uspelo kad je pljunuta kopija prvog dela u novom grafičkom okruženju uz nekoliko novih zanimljivih detalja.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2009, 23:05   #155
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Citat:
stranger2 kaže: Pregled poruke
ako si igrao dva sata verovatno nisi video sve gradjevine ni sve izazove. A i izazov se ne svodi samo na gradjevine, imas jos mnogo opcija da utices na politiku, ekonomiju, turizam, zadovoljstvo gradjana...
Meni je trebalo nekoliko sati samo da se upoznam sa svime sto je na korisnickom interfejsu...

Meni igra deluje prilicno uspelo. Ima dosta misija gde nema sablon vec je situacija nategnuta i moras da pratis kompletnu situciju da bi doneo dobre odluke i tako prevagnuo u pozitivnom smeru.
Mislim da je dosta realana simulator upravljanja jednom prosecnom drzavaom. Kad pogledate koliko ima siromasnih i prezaduzenih drzava u svetu, vidi se da nije lako stvoriti jaku drzavu. A sada kada je kriza vidi se da se i jake drzave klimaju.
...jedino mi je malo glupo sto onaj komentator/savetnik stalno prica onako saljivo kao da je dvorska luda. Igra nije toliko saljiva pa ne znam zasto pokusavaju da ostave takav utisak. Bolje bi se uklopilo da su stavili neki ozbiljan ton.
У првом делу коментатор-саветник не говори нешто много, али увек звучи онако улизивачки, баш како треба
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2009, 0:39   #156
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Video sam ovo u novom SK-u pa htedoh da pitam.
Vredi li ovo igrati ima li tu pravog upravljanja drzavom sa kompleksnim mikromenadzmentom, mutnim radnjama, petljanja sa CIA, sverc kokaina i tome slicno ima li ratova i koliko, koliko ima pucnjave i destrukcije ...
Jer ovo real life ili samo neki simcity, Sims ili tako neshto ????
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2009, 1:05   #157
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Nema skoro ničega od toga što si naveo, ali je svakako vredi odigrati. LOLZ za pokušaj poređenja ovoga sa Simsima , mada bi se paralela sa Sim Cityem donekle mogla povući.

Cilj je igre je opstanak na vlasti bilo demokratskim ili despotskim metodama, mada se ove potonje nikako ne slažu sa onim što si naveo. Ima tu vojnih pučeva, utamničenja i eliminacije političkih oponenata, tajne policije ali to uopšte nije tako krvavo kako mi se čini da bi ti želeo
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
M1L0SH (3.11.2009)
Stara 3.11.2009, 15:53   #158
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Citat:
Upcoming Update 1.08 - Preliminary Changelog

Here's the preliminary changelog with the most prominent fixes for the upcoming update 1.08:

- Support for legacy ATI cards (fixes graphics issues on X19x0 models)
- Elections and rebel activities persist if you keep playing after your regular
- Population limit raised to 1200
- Road element limit raised to 800

As with all previous patches, this update will be delivered automatically through the in-game updater requiring a working internet connection and a legit serial number.

The patch is undergoing extensive internal testing now and will be ready to go live by the end of the week.
Izvor:
http://forum.kalypsomedia.com/showthread.php?tid=2733
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2009, 4:16   #159
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Citat:
Video sam ovo u novom SK-u pa htedoh da pitam.
Vredi li ovo igrati ima li tu pravog upravljanja drzavom sa kompleksnim mikromenadzmentom, mutnim radnjama, petljanja sa CIA, sverc kokaina i tome slicno ima li ratova i koliko, koliko ima pucnjave i destrukcije ...
Jer ovo real life ili samo neki simcity, Sims ili tako neshto ????
Tropico 3 je po mom misljenju jedan odlican simulator diktatora (predsednika nedemokratske drzave). Upravljas jednom malom drzavicom iz perspektive jednog takvog mocnika. Imate pristup informacijama koji takvi politicari uglavnom imaju i imate instrumente vlasti na raspolaganju. Donosis odluke pametne ili glupe, koje vode u propast ili u uspeh, pomazes ili odmazes narodu... Nema mikromendzmenta u tom smislu da ti donosis odluke umesto ljudi ali imas politicarske instrumente na raspolaganju da utices na zadovoljstvo ljudi, biras im place pa mozes da ih ucinis bogatim ili siromasnim, da postanu nezadovoljni pobunjenici ili pristalice, da ostanu ili odsele iz tropica... biras lsobodu stampe, odobravas izbore ili odlucujes sam a jacas vojsku ad gusis pobune.
To je to. Dakle u ovoj igri radis ono sto diktator uobicajeno radi.
Nema na primer nekih velikih urbanistickih mudrosti ali sa to ionako nije posao predsednika. On samo odlucuje hoce li ovako ili onako, hoce li slusati ili ce po svome, hoce li po propisima ili na crno...

Igra odlicno simulira to sto simulira, a ti sam vidi deluje li ti to zanimljivo. Meni jeste.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2009, 8:38   #160
Lazar95
Veteran
 
Član od: 26.8.2008.
Poruke: 1.136
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 47 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lazar95
Određen forumom Re: Tropico 3

Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
Ako si igrao dva sata verovatno nisi video sve gradjevine ni sve izazove. A i izazov se ne svodi samo na gradjevine, imas jos mnogo opcija da utices na politiku, ekonomiju, turizam, zadovoljstvo gradjana...
Meni je trebalo nekoliko sati samo da se upoznam sa svime sto je na korisnickom interfejsu...

Meni igra deluje prilicno uspelo. Ima dosta misija gde nema sablon vec je situacija nategnuta i moras da pratis kompletnu situciju da bi doneo dobre odluke i tako prevagnuo u pozitivnom smeru.
Mislim da je dosta realana simulator upravljanja jednom prosecnom drzavaom. Kad pogledate koliko ima siromasnih i prezaduzenih drzava u svetu, vidi se da nije lako stvoriti jaku drzavu. A sada kada je kriza vidi se da se i jake drzave klimaju.
...jedino mi je malo glupo sto onaj komentator/savetnik stalno prica onako saljivo kao da je dvorska luda. Igra nije toliko saljiva pa ne znam zasto pokusavaju da ostave takav utisak. Bolje bi se uklopilo da su stavili neki ozbiljan ton.
pa koje gradjevine jos postoje sem onih u onoj ,,paleti,, za biranje gradjevina?
Lazar95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
simulacija, tropico, tropico 3, upravljacka simulacija, upravljačka simulacija

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tropico Omnio Upravljačke simulacije 56 30.10.2015 17:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com