Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.9.2009, 4:24   #81
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Хех ето какви смо ми људи, не може нико да нам удовољи. Прво сам се плашио да ће пуно променити игру у односу на први део, сада када видим да су променили веома мало, осим графике коју су променили доста, опет нисам задовољан Мислим стварно су могли мало више од неколико нових грађевина, опција при градњи лика итд... Али ајде навикнућемо се ваљда и на ово...
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2009, 7:44   #82
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Brem imas garze, i par novih edikta.

I nove mape!
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2009, 12:33   #83
metallica2
Član
 
Član od: 2.6.2008.
Poruke: 156
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 23 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Citat:
Miki1987 kaže: Pregled poruke
Хех ето какви смо ми људи, не може нико да нам удовољи. Прво сам се плашио да ће пуно променити игру у односу на први део, сада када видим да су променили веома мало, осим графике коју су променили доста, опет нисам задовољан Мислим стварно су могли мало више од неколико нових грађевина, опција при градњи лика итд... Али ајде навикнућемо се ваљда и на ово...
Problem je do tebe tj do naseg mentaliteta,nikad nismo zadovoljni a jos dobijamo igre za dz...Mada ja sam jako zadovoljan
metallica2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2009, 19:31   #84
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Ja sam igrao godinama do iznemoglosti keca i dvojku.

Ovo sada jednostvano nekako nije zanimljivo. Nemam pojma zasto.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 15:25   #85
milosvsc
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 98
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Citat:
_Maximus_ kaže: Pregled poruke
Ja sam igrao godinama do iznemoglosti keca i dvojku.

Ovo sada jednostvano nekako nije zanimljivo. Nemam pojma zasto.
Slazem se, nekako jeste sve modernije uradjeno i to, ali nema onaj stari smek.Nzm, msm da su trebali ipak jos relanije da naprave i da uvedu mnogo mnogo vise stvari.Nerealno mi je npr da El presidente moze onako sam da se seta po gradu i sl...
Inace treba mi pomoc, sta da radim sa celikom(iron), tj u sta da ga preradjujem.Pun mi je rudnik zaliha i nigde ih ne nose .
milosvsc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 15:39   #86
metallica2
Član
 
Član od: 2.6.2008.
Poruke: 156
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 23 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Bas naprotiv ima taj stari smek!!!Ako su samo stavili 3d grafiku ne znaci automatski da su upropastili igru.Druga je stvar sto je tropico bio u 2d pa su ljudi navikli na to i sada cim se desi neka promjena koja ne utice na igrivost odmah nije zanimljivo...pa ne moze biti da ti se onaj svidjao a ovaj ne kada sam gameplay nisu ni za crtu poremetili.
Uostalom ako vam se ne svidja ili niste iz bilo kog razloga zadovoljni igrom preskocite ovaj dio foruma ubuduce,bez da se uvrjedite,iznjeli ste svoje misljenje da vam se ne dopada i pustite nas kojima se dopada da razmjenjujemo utiske.
Inace primjetio sam u zadnje vrjeme teznju da cim se pojavi remake neke igre ili novi nastavak neki odmah krenu u pljuvanje iste,samo zato sto je pobogu promjenjena(e sad ne kazem ni ja da su uvjek promjene pozitivne ali...)
metallica2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 15:50   #87
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Citat:
milosvsc kaže: Pregled poruke
Slazem se, nekako jeste sve modernije uradjeno i to, ali nema onaj stari smek.Nzm, msm da su trebali ipak jos relanije da naprave i da uvedu mnogo mnogo vise stvari.Nerealno mi je npr da El presidente moze onako sam da se seta po gradu i sl...
Inace treba mi pomoc, sta da radim sa celikom(iron), tj u sta da ga preradjujem.Pun mi je rudnik zaliha i nigde ih ne nose .
Izvozi ga. Nema zasta da ga koristis. Po Tropicu 3, metalurgija je izgleda van kapaciteta malih ostrvskih drzava. Sem ako je u pitanju zlato i pravljenje nakita.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 16:33   #88
milosvsc
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 98
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Citat:
metallica2 kaže: Pregled poruke
Bas naprotiv ima taj stari smek!!!Ako su samo stavili 3d grafiku ne znaci automatski da su upropastili igru.Druga je stvar sto je tropico bio u 2d pa su ljudi navikli na to i sada cim se desi neka promjena koja ne utice na igrivost odmah nije zanimljivo...pa ne moze biti da ti se onaj svidjao a ovaj ne kada sam gameplay nisu ni za crtu poremetili.
Uostalom ako vam se ne svidja ili niste iz bilo kog razloga zadovoljni igrom preskocite ovaj dio foruma ubuduce,bez da se uvrjedite,iznjeli ste svoje misljenje da vam se ne dopada i pustite nas kojima se dopada da razmjenjujemo utiske.
Inace primjetio sam u zadnje vrjeme teznju da cim se pojavi remake neke igre ili novi nastavak neki odmah krenu u pljuvanje iste,samo zato sto je pobogu promjenjena(e sad ne kazem ni ja da su uvjek promjene pozitivne ali...)
Ovde mogu da se iznose zamerke.Za sve postoje kritike.Ne kazem ja da ne volim i da je lose pobogu, naprotiv, igram je toliko da ce oci da mi ispadnu jos malo , ali iznosim neke svoje primedbe i sl.
milosvsc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2009, 1:17   #89
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Tropico 3

Citat:
milosvsc kaže: Pregled poruke
Slazem se, nekako jeste sve modernije uradjeno i to, ali nema onaj stari smek.Nzm, msm da su trebali ipak jos relanije da naprave i da uvedu mnogo mnogo vise stvari.Nerealno mi je npr da El presidente moze onako sam da se seta po gradu i sl...
Inace treba mi pomoc, sta da radim sa celikom(iron), tj u sta da ga preradjujem.Pun mi je rudnik zaliha i nigde ih ne nose .

Igra itekako ima stari shmek, kada igram Tropico 3 osecam da je to TROPICO. Problem je u godinama, verovali ili ne....shto si stariji vishe ti treba za zanimaciju
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2009, 2:25   #90
Grimm_SBL
Veteran
 
Član od: 24.3.2006.
Lokacija: Bristol
Poruke: 537
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 58 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grimm_SBL
Određen forumom Re: Tropico 3

Citat:
_Maximus_ kaže: Pregled poruke
Ja sam igrao godinama do iznemoglosti keca i dvojku.

Ovo sada jednostvano nekako nije zanimljivo. Nemam pojma zasto.
Pa naigrao si se Tropika 1, a Tropiko 3 je Tropiko 1 sa 3d grafikom, par novih zgrada i edikata.
Što ne znači da je loše ili bilo šta, već da si se zasitio. Isti slučaj i kod mene.

Bilo bi lepo kad bi igrač mogao da provoza neko vozilo po Tropiku, sa svi pogledom iz kabine, poluraspali Bjuik iz '63, otvoreni putevi i Tropsko sunce...
Grimm_SBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2009, 4:46   #91
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Citat:
Grimm_SBL kaže: Pregled poruke
Pa naigrao si se Tropika 1, a Tropiko 3 je Tropiko 1 sa 3d grafikom, par novih zgrada i edikata.
Što ne znači da je loše ili bilo šta, već da si se zasitio. Isti slučaj i kod mene.

Bilo bi lepo kad bi igrač mogao da provoza neko vozilo po Tropiku, sa svi pogledom iz kabine, poluraspali Bjuik iz '63, otvoreni putevi i Tropsko sunce...
Ја бих пре да провозам неку сињориту на плажи

Ма опуштено људи игра је супер за данашње услове, грешка код нас је што је упоређујемо са кецЕм.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2009, 9:10   #92
bzuva
Član
 
Član od: 19.1.2007.
Poruke: 247
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 11 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Odigrao malo, zaista sam prezadovoljan igrom, sve je na svom mestu, samo sa 3D grafikom koja je definitivno samo plus igri! Jedino sto mi smeta je sto broj stanovnika nekako presporo raste uprkos tome sto sve prihode dobijam na konto izvoza duvana i kafe i ne opterecjujem stanare visokom cenom stanarine. Desi se da po 5 godina nema nijednog djaka u skoli, da bi se sheste pojavio samo jedan...
bzuva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2009, 9:28   #93
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Hmmm, napravi imigracionu kancelariju pa stavi na open door, izdaj edikte za zabranu kontracepcije (+ za pobožne, - za intelektualce, kojih ionako nema mnogo) kako bi povećao prirodni priraštaj i social security edikt koji daje 2/3 prosečne plate penzosima i studentima i literary program da bi stimulisao stanovnike da se obrazuju.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2009, 10:21   #94
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Prebaci klinike na Obstetrics, povecava plodnost.

Naravno, imigracija je najbrzi nacin da dobijes radnu snagu. Lepo stavis open doors, a kad mislis da imas previse nezapolenih prebacis na skilled workers i tako menjas po potrebi.

Inace, najveca stimulacija za edukaciju su slobona mesta na poslovima koji traze vece obrazovanje. Ako ih nema, zasto bi se ljudi mucili. Veoma se lepo vidi kako neki neobrazovani odma skoce na studije kad vide novo otvorene fabrike (ili mesta u vojsci).

Obicno sam brze dobijao obrzovane tako sto drzim na open doors i gradim objekte koji traze iste (uz posedovanje skole), nego ako bi samo drzao imigraciju na skilled workers.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2009, 12:00   #95
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Citat:
metallica2 kaže: Pregled poruke
Inace primjetio sam u zadnje vrjeme teznju da cim se pojavi remake neke igre ili novi nastavak neki odmah krenu u pljuvanje iste,samo zato sto je pobogu promjenjena(e sad ne kazem ni ja da su uvjek promjene pozitivne ali...)
Drug metallica smiri malo zivce i bice u redu. Pogresno si protumacio. Niko ne pljuje igru, samo sam rekao da mi vise nije toliko zanimljiva. Verovatno sam je doktorirao i par novih zgradica i bolja grafika nisu promenili nista toliko bitno. Promenjene su samo sitnice. Igra je odlicna za one koji nisu igrali ranije Tropico i one koji nisu manijakalno igrali 1 i 2 deo kao ja. Verovatno sam ispao iz tripa. Nemam pojma. )


Citat:
Grimm_SBL kaže: Pregled poruke
Pa naigrao si se Tropika 1, a Tropiko 3 je Tropiko 1 sa 3d grafikom, par novih zgrada i edikata.
Što ne znači da je loše ili bilo šta, već da si se zasitio. Isti slučaj i kod mene.
Eto, covek odgovori umesto mene.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku _Maximus_ na korisnoj poruci:
metallica2 (1.10.2009)
Stara 1.10.2009, 12:21   #96
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

U pripremi je prvi patch:
http://forum.kalypsomedia.com/showthread.php?tid=2145
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2009, 18:05   #97
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Evo, pri sledecem startu, igra se patchoiva sama od sebe, bez problema.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2009, 20:18   #98
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Kako u potpunosti funkcioniše sistem garaža? OK napravim jednu blizu rezidencijalne zone da bi radnici brže stizali na posao, a da li treba da se napravi i pored farmi/fabrika kako bi se prozvodi brže nosili do dokova ili to rade timsteri sa njihovim kamionima?

I šta predstavlja ono sunce što se pojavi iznad nekih građevina?
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2009, 20:37   #99
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Sunce znaci da je El Presidente bio u poseti, tako da zgrada dobija neke bonuse.

.

Sto se tice garaza, evo kako funkcionisu.
Kad gradjanin oce negde da ode, ici ce ili peske il ce otici do najblize garaze i uzeti kola. Kada stigne do odredisne lokacije (ili onoliko blizu koliko dovoljava put) napusta kola, a ona se sama vracaju u garazu. Sem ako je odrediste objekat koji zahteva put, u tom slucaju kola ulaze u objekat.

Objekti koji zahtevaju put imaju ugradjenu garazu, tj. ako radnik krece iz doticnog, vec ce imati kola.

Treba imati u vidu kad gradjanin dodje do lokacije, on napusta kola, tako da ako na primer teamster treba da pokupi hranu iz farme i da je preveze do dokova, on ce samo od teamster zgrade do farme (tj. dokle seze put) da ide kamionom, posle toga mora do dokova peske, ako nema garaze u blizini. Kad dodje do dokova, ima odma motorizovan prevoz nazad, jer su dokovi tip objekta sa ugradjenom garazom (zahteva put).

Gde trebaju garaze:
1) Blizu stanbenih kvartova, tako da radnici mogu brzo da dodju na posao (narocito ako rade i udajenom rudniku)
2) Blizu produkcionih objekata koji nemaju put (tj. kad teamster dodje, da moze da se motorizuje)
3) I blizu lokacija koje su udaljene od svega ostalog (mada nije neophodno, ako takva lokacija ima samo npr. rudnik ili slicni objekat sa ugradjenom garazom).



EDIT:
Cekaj malo, zar nisam ja ovo objasnio na nekoj od prethodnih strana?!?

Poslednja ispravka: player1 (1.10.2009 u 20:44)
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
DeCoy (1.10.2009)
Stara 2.10.2009, 9:30   #100
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Jedan lik je na zvanicnom forumu stavio link ka pdf manualu.

Moze biti korisno:
http://cdn.steampowered.com/Manuals/...f?t=1253814912
(direktan link, uradi Save Link As...)
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (2.10.2009), metallica2 (2.10.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
simulacija, tropico, tropico 3, upravljacka simulacija, upravljačka simulacija

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tropico Omnio Upravljačke simulacije 56 30.10.2015 17:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com