Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.9.2009, 2:06   #61
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Tropico 3

Aj sad jedno pitanje, za sve koji se igraju. Kako izlazite na kraj sa problemom zagađenja? U kecu je to bio ogroman žulj, sa jako malo opcija za rešavanje/ublažavanje. Jedini koji su ikada bili blizu da me zbace su bili environmentalisti. To je zapravo moja jedina zameka na keca. E, sad, da li je to popravljeno, me wonders...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 9:34   #62
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Tropico 3

Sve je ostalo isto sto se toga tice, ali Environmentalisti su skoro uvijek grupa sa najmanje pristalica, pa tesko da prestavljaju ikakvu prijetnju na izborima.
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 9:37   #63
metallica2
Član
 
Član od: 2.6.2008.
Poruke: 156
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 23 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Pa da si igrao tropico 1 vidio bi da i tamo siju gdje god nadju pogodno tlo Mozda bi ti najbolje bilo da nekako organizujes farme na jedan dio ostrva naravno ako je to moguce i onda im fino pruzis jedan put do tog djela,mada nisam siguran da li u ovde svaka farma mora biti povezana sa putom-u starom nije trebalo!

@Ketchua

Ne znam kako ti to opcija sto ima u tropico 1 nije bilo dovoljno da udovoljis environmentalistima,koliko se sjecam bio je edict za ekologiju a i neke gradjevine su imale dodatne objekte koji kad se izgrade smanjuju zagadjenje...ja nisam imao sa njima problema a posvecivao sam im najmanje paznje.Sto se tice ovog tropica nisam ga jos igrao dovoljno da sve provjerim ali sasvim sigurno ima sve te stare opcije za ekologiju pa...
metallica2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 11:05   #64
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Instaliram. Zna se, zavescu staru dobru vojnu diktaturu!
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 12:25   #65
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Jedno pitanjce za one koji su igrali prethodne delove (u nadi da mozda isto vazi i ovde).
Kako najbolje znati koliko naplatiti (fee) za razne turisticke atrakcije? Od raznih restorana, kabarea, do plaza i razgledanja i kupovine.

Znam da svaki pojedinacni tursta ima "spending limit", ali koliko oni maksimalno mogu da daju za konektu aktivnost. Slicno pitanje o odnosu plata i trosenja radnika na pubove i restorane (vidim radnici sa platom od 5$ bez problema ulaze u pabove i restorane koji kostaju 5$).

Npr. ja znam da za obican housing, da radnici nikad ne daju vise od trecine porodicnog dohotka (npr. ako je stanarina 2$, jedan radnik sa platom 5$ se nece useliti, ali oce ako je porodica, jel to dodje dohodak od 10$; oni bi platili cak 3$), al kako ovo funkcionise kod turista? Vidim oni imaju i neki profil, jer od toga zavisi sta ih zanima na ostrvu? I taj spending limit, jer to po aktivnosti il po celom letovanju?

Takodje, u trecom sam misiji imao problema kako da povecam kvalitet nekih tursitckih stavki. Drinking i slicno, koje zavise od zgrada koje imaju samo mali servicing quality. Jel to mozda limit scenarija (boljih zgrada nema u scenariju) il pak ima nesto sto zam prevideo.

P.S.
Kako igra diferencira ko je middle class, a ko low class radnik. Jel to zavisi od plate? Jel relativno (onaj sa 10$ je middle, onaj sa 5$ je low class) ili apsolutno (ako svima dupliram plate, onda su oba middle class, il samo onaj prvi, jer ce onaj drugi i dalje imati najnizu platu).

EDIT:
Izvinjavam se sto smaram.

Poslednja ispravka: player1 (25.9.2009 u 12:40)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 17:39   #66
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Evo ukapirao sam neke elemente. Turista moze na pojedinacnu aktivnost da potrosi koliki mi je spending limit. Pa ako je, na primer 20$, ne moze da koristi nesto sto ima "fee" od 25$.

Isto vazi i za hotele, s tim sto doticni imaju opciju za automatizaciju gde ce cene rasti i smanjivati se tako da hotel uvek bude popunjen. Tako je i najlakse naci koji su turisti najsiromasniji (samo pogledas koji je hotel najjeftiniji).

Koliko sam ukapirao, "slob" tursti su low class, dok su svi ostali middle ili high (EDIT: spring break su isto niza klasa).

Moram priznati da su mi pomogli razni "gajdovi" za originalni Tropico. Vecina mehanizama, kao i odgovarajuce strategije su direkto prenete iz istog.

.

EDIT:
Ukapirao sam i kako u stvari funkcionisu garaze.

Najvise podsecaju na taksi sluzu.

Ako radnik oce da dodje na neku lokaciju, moze da ode peske, ili ako misli da moze brze, otici ce do obliznje garaze pa onda kolima/kamionom kuda hoce. Posto stigne (ili na lokaciju, ili dovoljno blizu u zavisnosti od puta), radnik izlazi iz vozila, a samo vozilo se vraca natrag u garazu (zato podseca na taxi ).

U slucaju da radnik krece sa lokacije koja zahteva puteve (teamster/construction office, rudnik, dokovi i jos neke) automatiski dobija "firmin" kamion, koji prevozi radnika gde treba. Ako je odrediste drgua zgrada istog tipa (sto zahteva put), radnik ce posle isto nastaviti sa kolima. U suprotnom kola se slicno vracaju sama natrag u "firmu". Npr. gradjevinari ce doci na gradiliste kolima, ali se vracaju u bazu ili peske, ili koristeci obliznu garazu (ako je ima). Teamster, sa druge strane, moze na primer da ide kamionom do farme (kada se kamion vraca, posto farme ne zahtevaju put), onda peske do obliznje garaze, zatim kamionom do dokova, pa opet kamionom natrag do "firme".

Sve u svemu, najibitnije je imatu garaze bilzu kuca radnika, kao i blizu agrarnih/industrijskih postrojenja koja nemaju svoju "garazu" (tj. ne zahtevaju put).



P.S.
I dalje nisam siguran sta se smatra srednjom klasom. Eto, u jednom restoranu sam stavio da je neophodno odelo za ulaz i sa jedne strane dolazili su mi popovi i vojnici (imaju srenjestkolsko obrazovanje i bolju platu), al sa druge strane i neki neobrazovani "bledoliki" imigranti (francuzi, englezi, sta vec), koji odrzavaju plazu i imaju platu od samo 5$ (naravno, samo ako je "fee" 5$, ne vise).

Poslednja ispravka: player1 (26.9.2009 u 23:46)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 18:47   #67
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Tropico 3

Igrao sam ranije Tropico 1, jos kao klinac, igra je odlicna samo sto je to bilo jako davno pa se ne mogu bas setiti detalja igre. Sada Tropico 3 cekam da mi stigne, i taman ovih dana uzimam grafu Radeon HD 4770 tako da ce biti kidanja. Javljam se sa prvim utiscima.
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 22:21   #68
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Zna li neko da li postoji mogućnost da se ukloni mapa i meni sa ekrana kada se pravi screenshot?
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 23:05   #69
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Eto predjoh trecu (turistucku) misiju. Sada mi se otljucalo jos 5 misija (+ industrijka od ranije). A cenim da ima i jos 5 (brojeci preostala ostrva). Sto bi se reklo, ukupno bi trebalo 4+5+5=14 misija da ima. Ne racunajuci tutorijal.

Plus desetak sandbox scenarija.


P.S.
U poredjenju sa trecom, ni jedna od ovih drugih nema ni priblizno isti turisticki potencijal (jedino je u njoj Beauty faktor ostrva bio odlican na povecoj regiji).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 23:51   #70
Grimm_SBL
Veteran
 
Član od: 24.3.2006.
Lokacija: Bristol
Poruke: 537
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 58 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grimm_SBL
Određen forumom Re: Tropico 3

Ja igram na random mapama i do sad mi nikad nije turizam doneo neki veći prihod, takođe sam primetio da iako imam dosta običnih hotela oni uglavnom su prazni, bez obzira na turističke kampanje i sve, a sa druge strane onaj neboder i luksuzni hoteli su uvek prepuni, takođe većina turističkih objekata je beskorisno, tako npr. ono etno selo mi je za 20 godina imalo jednu (i brojevima - 1) posetu, iako je blizu hotela, tako i plaža, Zoo vrt i botanička bašta...

U svakom slučaju, mislim da turizam ne vredi sveg onog ulaganja koje je potrebno. Ono što kod mene uvek uspe, kad su u pitanju prihodi, je oslanjanje na dve - tri industrije, npr, naftnu (bušotine i rafinerije sa pratećim platformama) i drvnu (lumber mill, saw mill i furniture factory)... što vrlo brzo počne donosti velike prihode, 100.000 po brodu rano u igri...
Grimm_SBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 23:59   #71
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

E sad, u toj trecoj misiji, pare sam zaradjivao ekspluzivno na turizmu (i to pristojan novac), mozda sam imao 2-3 food resursa pride i nista vise. 70% je bilo u prihodima od hotela, ostatak od pratece opreme.

Mada... ipak je misija takva sa ciljem (da se dostige total od 150 pocetilaca ostrva), a ne sandbox.


P.S.
Turista ce uvek da ode u smestaj sa boljim "servisom", ako je slobodan, a nije limitiran cenom, sto znaci da ako stavis "fee" za taj luksuzni hotel na auto, nemoj da se cudis da je prepun i onih "penzionera" bez prebijene pare (jer ce auto da smanji cenu da bi privukao maksimalan broj turista da napuni hotel).

P.P.S.
Prednost turizma u odnosu na druge priveredne grade je u nepotrebnosti obrazovane snage. Sem prodavnice suvernira, vise manje sve ostalo zahteva neobrazovane radnike.

Poslednja ispravka: player1 (26.9.2009 u 0:07)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Grimm_SBL (26.9.2009)
Stara 26.9.2009, 22:38   #72
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Opet player1 gnjavi sa utiscima:

Igram 4. misiju (Industry Giant), prvu je u kojoj je cilj ostati na vlasti odredjen broj godina (20) umesto neke objektive koja prekida igranje kao u preve 3 misije. Tako da je efektivno slicna sandbox partijama. Naravno, postoje opcione obektive koje povecavaju skor.

Inace, veoma lepa misija za ucenje pravljenja industrije. U njoj sirova rodba ima -50% izvozne cene (britanska taksa), tako da je najveci novac u industriji, mada sam u ranom periodu ugralvnom razvijao rudarstvno i poljopriovredu (za hranu i priprema duvana za buducu industriju cigara).

Prvi put da sam garaze i sve ostalo postavio kako treba. Stavise, u kasnijem delu igre mi garaza u centu grada non-stop bez prekida prima vozila.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2009, 23:28   #73
zuleee
Član
 
Član od: 5.3.2007.
Lokacija: smederevska palanka
Poruke: 218
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 46 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

ja sam prilicno zadovoljan igricom,plasio sam se da nece biti nekih radikalnih promena koje ce je upropastiti.pa opet,ovako mi je nekako i previse ista...
ne znam ,moracu jos malo duze da je igram da bih dao konacni sud...
u svakom slucaju osvezenje u moru smarackih igara od po 20-ak i kusur giga!
zuleee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2009, 8:19   #74
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Jedna sitnica koju sam ukapirao, a nije bas iz prve intuitivna. Kada dobijete onaj znak sa precrtanom vrecom, a u pitanju je farma (i to skorije napravljena), najverovatnije je da usevi jos nisu sazreli da bi moglo da se profitira, pa u medjuvremenu farmeri bleje okolo jer su uradili sve sto su mogli (zasejali sve, i cekaju dalje). Tj. sasvim je normalno da dobijete ovo za skorije napravljene farme jednom.

Kod drugih objekata, obicno znaci da fali repro-materijal za nastavak rada (npr. nema duvana za fabriku).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2009, 16:45   #75
milosvsc
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 98
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Nzm dal sam lud, ali ne mogu nigde da nadjem kako da izaberem da nekoga ubijem (tj vojska da ga upuca), uhapsim i sl. kao u proslom Tropicu :S ?
milosvsc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2009, 17:07   #76
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Slektuj nekog coveka. Onda tu imas gomilu tabove, medju kojima je i jedan koji vrsi te funkcije.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
milosvsc (28.9.2009)
Stara 28.9.2009, 20:17   #77
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.349
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

LOL ne znam da li ste primetili, ali u Karibima može da nastane epidemija llama flu Aktuelno, nema šta

BTW čini mi se da su građevinci sada još veće lenčuge nego u prvom delu
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2009, 20:48   #78
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Kako rešavae problme sa komunistima.Stanovi?
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2009, 21:41   #79
milosvsc
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 98
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
LOL ne znam da li ste primetili, ali u Karibima može da nastane epidemija llama flu Aktuelno, nema šta

BTW čini mi se da su građevinci sada još veće lenčuge nego u prvom delu
Hahah, nije mi se to jos desilo xD
milosvsc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2009, 22:16   #80
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.349
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Tropico 3

Citat:
BigBadVuk kaže: Pregled poruke
Kako rešavae problme sa komunistima.Stanovi?
Jeftini stanovi za sve, mala nezaposlenost, dobri odnosi sa SSSR, mali disparitet u platama (što manja razlika u primanjima obrazovanih i neobrazovanih radnika).
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
simulacija, tropico, tropico 3, upravljacka simulacija, upravljačka simulacija

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tropico Omnio Upravljačke simulacije 56 30.10.2015 17:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com