Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.8.2009, 21:08   #1
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom ADSL na Windowsu 98 - kako?

Potrebno mi je da na računaru sa windows 98 operativnim sistemom instaliram ADSl , povezao sam Telekom-ov ADSL Modem (Huawei smartAX MT882u ) i na LAN i na USB i instalirao drajvere sa Diska (iz telekoma) ali internet i dalje ne radi, šta dalje i kako?

EDIT: Samo da napomenem da su diode na modemu za USB i LAN ukljucene dok za ADSL nisu

Poslednja ispravka: Predrag Stankovic (11.8.2009 u 21:23)
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2009, 21:20   #2
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: ADSL na Windows-u 98 - Kako?

Da li ti je palo napamet da Windows 98 mozda i ne podrzava ADSL. Koliko je meni poznato to je pocelo posle 2000.godine.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2009, 21:24   #3
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: ADSL na Windows-u 98 - Kako?

Jel si siguran da treba da povezujes i LAN i USB? Mislim da treba samo LAN, i ako su ti drajveri za mrezni instalirani mora da proradi. Ako je bila vec neka konekcija na tom racunaru, moras da resetujes mrezna podesavanja na def. E sad ja se ne secam gde je to u Win98.

PS: Ako je to ruter, mora da radi, ako je modem onda je problem.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2009, 21:38   #4
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: ADSL na Windows-u 98 - Kako?

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Da li ti je palo napamet da Windows 98 mozda i ne podrzava ADSL. Koliko je meni poznato to je pocelo posle 2000.godine.
Znam ivanza ne staj mi na muku, to treba da instaliram kod Brata u firmi, taj adsl je tamo korišćen na mašini sa XP-om i radilo je super, e taj kompjuter im je riknuo pa su sada privremeno ubacili tu krntiju i treba im internet
Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
Jel si siguran da treba da povezujes i LAN i USB? Mislim da treba samo LAN, i ako su ti drajveri za mrezni instalirani mora da proradi. Ako je bila vec neka konekcija na tom racunaru, moras da resetujes mrezna podesavanja na def. E sad ja se ne secam gde je to u Win98.

PS: Ako je to ruter, mora da radi, ako je modem onda je problem.
Naravno da nisam siguran Mickie, oko umrežavanja nisam nešto iskusan a pogotovo ne na starijim verzijama operativnih sistema, gde se nista automatski ne instalira vec sve moras manualno da instaliras i konfigurises, koliko sam video na tom kompjuteru je Realtek-ov mrezni adapter, i tu sam video da trebaju neki parametri da se podese ali nemam uputstvo
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2009, 21:45   #5
Плајвазó
Član
 
Član od: 3.3.2009.
Lokacija: селендра
Poruke: 45
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 31 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: ADSL na Windows-u 98 - Kako?

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Potrebno mi je da na računaru sa windows 98 operativnim sistemom instaliram ADSl , povezao sam Telekom-ov ADSL Modem (Huawei smartAX MT882u ) i na LAN i na USB i instalirao drajvere sa Diska (iz telekoma) ali internet i dalje ne radi, šta dalje i kako?
То што имаш је рутер. Повежи комп са њим само преко ЛАН кабела и не инсталирај никакве драјвере - не требају ти.

АДСЛ ради на Виндовсу 98. Проверено.

Иди у цонтрол панел, па Нетворк, па ТЦП/ИП па Пропертиес па му у ИП Адресс задај Обтаин ИП адресс аутоматицаллу. Надам се да си разумео да не тражим сад ону латиницу.

ЕДИТ: Нормално да ти не светли лампа за АДСЛ кад немаш контакт. Прво ће да ти трепери зелено, а кад се твој рутер повеже са оним чудом у телефонској централи онда ће да светли наранџасто.

Још нешто: провери да ли су ти инсталирани драјвери за ЛАН карту. Јел имаш посебну карту ил на плочи? Интегрисану?

Poslednja ispravka: Плајвазó (12.8.2009 u 0:37)
Плајвазó je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2009, 22:05   #6
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: ADSL na Windows-u 98 - Kako?

Citat:
Плајвазó kaže: Pregled poruke
То што имаш је рутер. Повежи комп са њим само преко ЛАН кабела и не инсталирај никакве драјвере - не требају ти.

АДСЛ ради на Виндовсу 98. Проверено.

Иди у цонтрол панел, па Нетворк, па ТЦП/ИП па Пропертиес па му у ИП Адресс задај Обтаин ИП адресс аутоматицаллу. Надам се да си разумео да не тражим сад ону латиницу.

П.С. Значи ти си Б. Гаврић?

ЕДИТ: Нормално да ти не светли лампа за АДСЛ кад немаш контакт. Прво ће да ти трепери зелено, а кад се твој рутер повеже са оним чудом у телефонској централи онда ће да светли наранџасто.

Још нешто: провери да ли су ти инсталирани драјвери за ЛАН карту. Јел имаш посебну карту ил на плочи? Интегрисану?
Lan karta je integrisana - neki Realtek
Citat:
Плајвазó kaže: Pregled poruke
Иди у цонтрол панел, па Нетворк, па ТЦП/ИП па Пропертиес па му у ИП Адресс задај Обтаин ИП адресс аутоматицаллу
To sam vec uradio ali i dalje nema internet
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2009, 9:15   #7
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: ADSL na Windows-u 98 - Kako?

ADSL lampica mora da svetli ako ne svetli sledi ti zvanje korisnickog centra. Proveri da li imas komunikaciju sa ruterom, pokusaj iz IE-a da otvoris njegov panel na adresi 192.168.1.1 i ako ti trazi user name i password onda komunikacija izmedju rutera i racunara funkiconise.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2009, 12:06   #8
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: ADSL na Windows-u 98 - Kako?

Tehnicka podrska Telekoma je rekla da je najverovatnije neka smetnjau pitanju i da će poslati ekipu da vide o čemu se radi
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Counter Strike FAQ, Serveri, Troubleshooting Sale013 Mrežne igre 93 24.4.2020 15:26
MultiBoot USB flash - vodič za preživljavanje laikexpert Slobodni softver 5 11.12.2015 21:15
BeoCity aDSL - prevara na srpski način griva Internet usluge 32 13.7.2012 16:38
Problem prilikom povezivanja TV-a na komp... Razial Video/TV softver 3 14.4.2009 22:24
Wireless ADSL router Freeman88 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 12.7.2007 10:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com