Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.11.2007, 22:13   #1
NSadian
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Klub obožavalaca stripa
Poruke: 263
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 126 puta na 62 poruka
Određen forumom Problem sa wireless povezivanjem laptop-a na internet.

Poštovanje svima. Imam problem, pa bih želeo da mi pomognete ako je ikako moguće. Naime, preko SBB-a imam pristup kablovskom internetu, sve je povezano na desktop računaru i sve fercera kako treba. E sad, problem je na prvom mestu to što sam ja totalni duduk za wireless. U konsultaciji sa ljudima iz PC šopova kupio sam Wireless ruter, i povezao sve na sledeći način:


Kablovski modem > Desktop PC
_______________> Wireless ruter>Laptop

Naravno, ja sam očekivao da to radi po principu "plug and play", znači da laptop prepozna signal i da se poveže, ali od toga nije bilo ništa.

Znači verovatno treba da se odradi neko naprednije setovanje rutera, ili neko podešavanje tog tipa, ali što se toga tiče ja sam kao neko "neuko čeljade". Tako da, ako imate neki savet kako da rešim ovaj problem, bio bih vam stvarno zahvalan.

Unapred hvala svima,
Pozdrav
NSadian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2007, 15:13   #2
NSadian
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Klub obožavalaca stripa
Poruke: 263
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 126 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: Problem sa wireless povezivanjem laptop-a na internet.

Ponovo pozdrav svima. Došlo je do promena. Uspeo sam da na kratko povežem i lap-top sa internetom, ali onda sam preterao i malo se zeznuo. Naime, preko adrese http://192.168.0.1 sam uspeo da uđem u postavke wireless rutera, tu sam napravio neke izmene želeći da zaštitim wireless od upada sa strane, pa sam postavio neke bezbedonosne postavke.

Stavio sam vid zastite WEP, shared key, 128 bit enkripciju, generisao ključeve, sve što sam uradio sam zapisao, spasao postavke i izašao.

Sada sa laptopa ne mogu da pristupim ni internetu, ni samom ruteru. Prvo mi je izbacivao da unesem key, a nakon toga kaže da ne može da se poveže. Sada ni to ne izbacuje, već poruku o nekoj grešci. Kako da rešim ovaj problem. Molim vas, ako iko ima bilo kakvo moguće rešenje, pomagajte.
NSadian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2007, 15:17   #3
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Problem sa wireless povezivanjem laptop-a na internet.

Potraži u uputstvu rutera kako se vrši reset (tj. vracanje postavki na fabrička podešavanja), a onda sve podesi ponovo (šta ćeš, na greškama se uči ).
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
NSadian (30.11.2007)
Stara 30.11.2007, 1:14   #4
NSadian
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Klub obožavalaca stripa
Poruke: 263
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 126 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: Problem sa wireless povezivanjem laptop-a na internet.

Resetovao i sve radi. Misterija je kako. Znači imam i mrežu i internet, a da uopšte nisam uspeo da drugi put, nakon reseta, uđem u postavke rutera. I na desktopu i na laptopu je jedino podešeno da oba automatski prihvataju dodeljene IP adrese, ništa više. No dobro, bitno je da za sad fercera. Još samo da provalim kako da uđem u postavke rutera, da postavim zaštitu na mrežu...
NSadian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2007, 1:44   #5
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Problem sa wireless povezivanjem laptop-a na internet.

Citat:
NSadian kaže: Pregled poruke
Resetovao i sve radi. Misterija je kako. Znači imam i mrežu i internet, a da uopšte nisam uspeo da drugi put, nakon reseta, uđem u postavke rutera. I na desktopu i na laptopu je jedino podešeno da oba automatski prihvataju dodeljene IP adrese, ništa više. No dobro, bitno je da za sad fercera. Još samo da provalim kako da uđem u postavke rutera, da postavim zaštitu na mrežu...
Ponekad se dešava da se zaposleni u prodavnicama računarske opreme igraju podešavanjima ili da jednostavno neko od mušterija vrati parče hardvera sa neresetovanim parametrima. Dešava se mnogo češće nego što bi trebalo Nakon reseta ruter se vraća na svoja standardna fabrička podešavanja a očigledno je da ta podešavanja tebi odnosno tvom wireless sistemu odgovaraju.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
NSadian (30.11.2007)
Stara 30.11.2007, 12:42   #6
NSadian
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Klub obožavalaca stripa
Poruke: 263
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 126 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: Problem sa wireless povezivanjem laptop-a na internet.

@holodoc Verujem da ima takvih primera, ali ovo kod mene zaista nije bio slučaj. Dobio sam Wireless ruter u pakovanju sa fabričkom plastičnom vakuum folijom. Prvi put sam uspeo iz prve da uđem u postavke rutera, da podesim zaštitu za mrežu, ali posle toga nikako da uđem u postavke rutera a ni da se povežem na net sa laptopa. Opet kažem, misterija kako to radi uopšte. Kada budem ponovo instalirao Win, uradiću to i na laptopu i na desktopu, resetovati ruter, pa ajd' Jovo nanovo...

Pride, u mom prvom postu, pogrešno sam prikazao shemu.
Nije:

kablovski modem > desktop PC
_______________> wireless ruter > laptop

Već je:

kablovski modem > wireless ruter > desktop PC
____________________________> laptop

Pozdrav i hvala
NSadian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa prebacivanjem s kamere na hard krip Video/TV softver 7 11.11.2007 22:10
Problem sa promjenom teksta na slici M1los Grafički softver i radovi 9 31.10.2007 16:53
Wireless ADSL router Freeman88 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 12.7.2007 10:40
[PHP] Problem sa PHP kodom i konektovanjem na bazu diablo_ Serverske aplikacije i baze podataka 4 18.11.2006 19:46
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com