Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.7.2014, 16:44   #21
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Zasto je ovo u ovaj sub forum.
E oce li biti koji video iz bete ili je ona pod NDA?
Video

Poslednja ispravka: JAZO (30.7.2014 u 18:41)
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2014, 19:54   #22
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Poetry in motion

1


2
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
night (11.11.2014), Oggy (5.8.2014)
Stara 16.8.2014, 2:22   #23
Bart Starr
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 149
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

http://www.ign.com/videos/2014/08/15...-gamescom-2014

Gameplay Elite Dangerous uz komentar/intervju Davida Brabena, koji je btw potpisan kao David Barden.

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Što se mene tiče "Elite Dangerous" do sada nije pokazao ni "E" od onoga što je činilo originalnu Elitu dobrom. Gde su trgovina i švercovanje zabranjenih dobara? Šta je sa istraživanjem i slobodom da sletim gde god mi padne na pamet? Ja to do sada nigde nisam video. Sve na šta se kampanja do sada svela je promocija nekakvog generičkog space-sim shootera sa "Elite" šmekom.
Između ostalog, Braben govori o tome da je prvo razvijan dogfight pa su kasnije dograđivali ostale stvari.
Bart Starr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2014, 9:44   #24
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Objavljena i cena - 50€ ili 40 u preorderu.

https://store.zaonce.net/elite-dange...dangerous.html
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2014, 21:42   #25
Maleks
Novi član
 
Član od: 21.9.2014.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Ovo mi je prvi post na ovom forum, ali pošto vidim da niko nije postavio utiske iz bete, osećam odgovornost da to uradim. Dakle, igram ED od tzv. "standard beta" faze, tj. od 29.07.2014.
U ovoj fazi igra u principu funkcioniše po konceptu kako je funkcionisala i 1984 . godine tj. kako sam je zapamtio sa svog C=64 Znači: kupi jeftino, prodaj skuplje, nadogradi brod, bori se usput... Mada, već sada se igračima daju dodatne mogućnosti. U stanicama se nude raznorazne misije, od transportnih do borbenih. Ako želite, možete izabrati i put pirata, švercovati zabranjenu robu i sl.
Sama trgovina nije organizovana kao u drugim aktuelnim MMO po principu aukcija i sl. već cene po stanicama zavise od tipa stanice (poljoprivredna, industrijska, rudarska...). Znači hranu kupujete u poljoprivrednim stanicama i možete je prodati skoro svugde i ostvariti profit. Veći profit ostvarujete trgovinom resursima (rudama, metalima, komponentama i sl.) i to je profit veći što stanica ima veće zahteve za robom. Sve ovo se menja u realnom vremenu i zavisi od trgovine koju ostvare ostali igrači, pa tako Frontier Dev. šalje igračima nedeljni newsletter sa informacijama o tome šta se, gde i koliko trgovalo protekle nedelje.
Borba...da, Elite ne bi bio Elite bez dobrog dogfajta Ovde moram napomenuti da ko traži arkadu tipa rokaj-do-besvesti neka produži dalje. Borba je prilično kompleksna i sama činjenica da je Frontier Dev. prvo razvio koncept dogfajta govori koliko polažu na ovaj segment igre. Igram simulacije letenja (čitaj SIMULACIJE a ne ARKADE) godinama...hmmm biće decenijama unazad, a igrao sam i svemirske simulacije X-serije, Freelancer i sl. (EVE ne računam u simulaciju, ali sam i to čudo igrao par meseci). Možda sam subjektivan, ali ovaj osećaj borbe koji je pružen u ED do sada nema premca ! Jedno je sigurno: bez džojstika nemojte ni pokušavati ! Borbu možda najbolje ilustruju video snimci na Youtube-u, pa pogledajte.
30. septembra su najavili beta 2 verziju sa gomilom dodataka, a beta 2 će već i ličiti na igru kakvu su najavili za finalnu verziju, pa ću više utisaka moći da ostavim nakon toga.
Za sada igra obećava. Grafika je prelepa. Orbitalne stanice su spektakularne, a sletanje sa docking kompjuterom uz nezaobilazni Štrausov valcer je osećaj koji „diže dlake na koži“ i budi sećanja Planete su odrađene neverovatno lepo i detaljno. Oblaci se pomeraju (naročito se lepo vidi kod gasnih giganata ) i bacaju senke na površinu (gde je naravno ima). Odsjaj sunca na površini planeta baca senke reljefa. Mislim da je sve spremno za najavljeno sletanje na površinu koje će doći u nekoj od narednih ekpanzija Sunca su posebna priča...pogledajte na Youtube-u !
Mapa galaksije (Mlečni put) je neverovatna i sama činjenica da su prisutne SVE zvezde iz naše galaksije (~400 milijardi) zaslužuje dubok naklon FD-u. Znači, dok letite ka nekoj planeti, nekog sistema, oko vas nisu iscrtane nasumične tačkice, već je svaka zvezda na svom mestu, kako bi bila da ste stvarno tamo ! Ovo otvara još jednu mogućnost koja dolazi sa beta 2 verzijom, a to su istraživačke misije !
Na kraju....za sve nas koji smo igrali druge igre, tražeći i sećajući se legendarnog Elite-a, konačno je stigao kraj traganju
Uhhh...pokušao sam biti kratak xD Ako neko ima bilo kakvo pitanje u vezi igre, stojim mu na raspolaganju !
Do tada, zvanični sajt igre je http://www.elitedangerous.com/ a na forumu, u odeljku "Elite international" možete pronaći i "Balkan Community Thread". Nema nas mnogo, pa smo se udružili Moje ime je Commander Maleks.
Maleks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Maleks na korisnoj poruci:
Bart Starr (27.1.2015), DeCoy (22.9.2014), galebns (22.9.2014), Oggy (23.9.2014), player1 (22.9.2014)
Stara 22.9.2014, 22:22   #26
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Hm, meni je joystick nekako još uvek problematičan iako koristim Logitech Extreme 3D Pro koji je vrhunski. Igra očigledno još uvek ima problema sa deadzone podešavanjima pa mi se ponekad dogodi da se jaw ne prepozna kako treba a onda moram da kombinujem pitch i roll da dođem u odgovarajuću poziciju. Drugi problem je što ne znam kako na joysticku da podesim okretanje po kabini pa mi je miš za sada nekako bolja opcija.

Ono što je stvarno carski odrađeno su stanice. Osećaj sletanja kad prođeš kroz one električne "bankine" i konačno proletiš kroz ona tri štita pa začuješ glas stanice je stvarno vrhunski. Čak sam se par puta toliko izbezumio od "sarprajza" da mi je pretilo uništenje zbog "loiteringa"

Kod ovog novog patcha za 30. septembar najviše se radujem dodavanju pregleda solarnih sistema, nešto što me je u Frontieru oduševljavalo. Ni druge stavke nisu baš bacanje ali otom potom.

U svakom slučaju bez obzira što se Star Citizen i Elite Dangerous nalaze na različitim stupnjevima razvoja mogu da kažem da Elite Dangerous za sada beži bar par komplja ispred konkurencije.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Oggy (23.9.2014)
Stara 22.9.2014, 22:35   #27
Maleks
Novi član
 
Član od: 21.9.2014.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Hm, meni je joystick nekako još uvek problematičan iako koristim Logitech Extreme 3D Pro ...
Koristim Saitek X52 i radi savršeno u igri. Jedino bi mogli dodati krive odziva (kao u skoro svim simulacijama letenja), kako bi se mogao finije iskoristiti manji otklon palice. Ovo naročito kada se isključi "flight assist" sistem, pa moraš sam kompenzovati momenat pri okretu. Što se tiče problema sa hardverom, ponekad mi se "zaglupi" Track IR, pa moram restartovati igru da ponovo proradi i u nekim situacijama imam drastičan pad FPS-a. Ali još je beta pa im opraštam
Maleks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2014, 14:43   #28
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Bacih 60 evra za betu koja dosadi posle 2-3 dana.Release je navodno za 2 mjeseca a beta 2 je puuuuna bagova, a najgore što se uopšte nemože nazvati pravim mmo naslovom.5-6 brodova isto toliko tipova stanica i svemir koji oduševi na prvu loptu ali je ipak previše jednoličan iako se radi o možda pola promila prostora koji oni obećavaju da će biti.400 biliona zvijezda...ne mogu ni da zamislim koliko će onda biti planeta i stanica oko njih.Ako uspiju sve to da ispoliraju za 2 mjeseca kapa dolje!
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2014, 14:54   #29
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Bagova? Šta konkretno? Ja igram od prve closed bete i osim povremenog pucanja servera stvarno nisam imao nikakvih problema sa igrom

Jesi li update-ovao igru na 2.0.6? Znaš za foru sa manuelnim updateovanjem (moraš da skineš updater iz launchera)? Beta 2.0 je bila malo problematična kad je lansirana pa je u periodu od par dana izbačeno čak pet patcheva da bi igra profunkcionisala. Ali sve posle toga radi super.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2014, 21:43   #30
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Bagova? Šta konkretno? Ja igram od prve closed bete i osim povremenog pucanja servera stvarno nisam imao nikakvih problema sa igrom

Jesi li update-ovao igru na 2.0.6? Znaš za foru sa manuelnim updateovanjem (moraš da skineš updater iz launchera)? Beta 2.0 je bila malo problematična kad je lansirana pa je u periodu od par dana izbačeno čak pet patcheva da bi igra profunkcionisala. Ali sve posle toga radi super.
Upravo je to bilo to...morao sam da kliknem onaj link na launcheru.Vrhunska igra a evo stiže i

Beta 3.00 incoming - servers down at 19:30 GMT http://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=52288

Poslednja ispravka: night (28.10.2014 u 21:56)
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2014, 0:54   #31
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Trojka stvarno odlično izgleda. Zategli su izgled u kokpitu (indikatori nisu više razmazani), dodali brdo detalja itd. Recimo prilikom sletanja na stanicu pratio sam kometu koja je prolazila kroz sistem

Biće ovo odlična igra. Mogu da zamislim koliko će biti dobra kad krenu ljudi da prave svoje flote.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2014, 10:50   #32
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Elite: Dangerous Beta 3 Trailer HD
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2014, 1:05   #33
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Datum izlaska 16. decembar.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2014, 17:10   #34
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Trojka stvarno odlično izgleda. Zategli su izgled u kokpitu (indikatori nisu više razmazani), dodali brdo detalja itd. Recimo prilikom sletanja na stanicu pratio sam kometu koja je prolazila kroz sistem

Biće ovo odlična igra. Mogu da zamislim koliko će biti dobra kad krenu ljudi da prave svoje flote.
Ako ne poprave interakciju među igračima onda bruka.Iako sam igrao open play imao sam utisak da igram SP.Brdo stvari treba da unesu.Mogućnost klejmovanja sistema od strane gilda, player structures, masovne borbe, kapital brodove, dronove, rudarenje ovakvo kakvo je nevalja ništa itd.Grafika fina a ona glupa ideja o 400 milijardi sistema im je presmiješna.Trebao bih da pronađem lijek protiv besmrtnosti da bih za života obišao sve...
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2014, 17:19   #35
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Citat:
night kaže: Pregled poruke
Grafika fina a ona glupa ideja o 400 milijardi sistema im je presmiješna.Trebao bih da pronađem lijek protiv besmrtnosti da bih za života obišao sve...
Pa i nije tako glupa. Ako se sećaš u prethodnim igrama ukoliko ti zakaže hyperdrive može lako da se desi da se nađeš na drugom kraju galaksije
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2014, 17:42   #36
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Pa i nije tako glupa. Ako se sećaš u prethodnim igrama ukoliko ti zakaže hyperdrive može lako da se desi da se nađeš na drugom kraju galaksije
Pa ako se to desi a prije toga si sa prijateljima terevenčio u nekoj kafančini u Chu hub možeš da se slikaš da ćeš ih ikada naći, ostarićeš u 100.000 ly zabačenom kutku milky way-a
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2014, 19:02   #37
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Inače, dodajte me u grupu: Kaaboom
Ima nas 7-8 iz bivše juge.Na balkanskom forumu
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2014, 1:58   #38
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Samo online...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2014, 2:07   #39
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Da, veoma loš potez. Prvobitna odluka je bila da offline i online modovi budu komplementarni i dosta ljudi, među njima i backeri, je zapravo ciljalo takav način igranja. Mislim da će ovo da digne popriličnu prašinu.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2014, 21:55   #40
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Nisu ni oni sisali vesla. Da se ne lazemo zna se koja populacija nosi najvise poveza na jedno oko i na cemu igraju.

Potez jel los sto se tice odnosa sa igracima, ali sto se tice business-a potez je master level.

Doveli ovce sa pricom o sisanju a ono klanica.

Zao mi samo sto ce se ljudima vrlo brzo da ogadi kickstarter ovim tempom.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sniper Elite V2 bela lampa Akcione igre 293 1.10.2014 9:40
Nba elite 11 ?! Bratori Sportske simulacije 153 4.11.2010 12:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com