Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.4.2009, 9:50   #1
s_stef
Novi član
 
Član od: 28.1.2007.
Poruke: 17
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Angry Problem sa ruterom !

Jer ima neko ideju mozda shta se deshava?Problem je sledeci:deshava mi se da se ruter,TP Link-8811,sam resetuje od sebe nekoliko puta dok ne uspostavi konekciju sa provajderom.To se ponavlja nekoliko puta u toku dana.Probao sam sa drugom mreznom kartom,mislice da je problem do integrisane mrezne karte na ploci pa sam stavio D-Linkove mrezna kartu ali se i sa njom problem javlja.Interesantno je reci da sumnjam da nije neki softverski problem,jer se to deshava i kada je komp iskljuchen da se ruter sam od sebe reseruje i to moze da traje od 1 do 15 minuta nikada nije uvek isti vremenski period.ADSL imam na Verat netu,do skora je sve radilo fenomenalno ali od pre jedno 3 nedelje su pocheli ovakvi problemi.Zvao sam podrshku i oni su rekli da su videli da imam veliki broj reserovanja ali da neznaju shta moze da bude problem.Ako neko ima neku ideju voleo bih da je chujem?
......
......
Probao sam i setovanje u Bridge konekciju medjutim ista stvar se deshava sa ruterom.
......
......
Poshto nisam znao shta vishe da radim palo mi je napamet da izmerim vrednosti dolaznog napona je sam pomislio da on mozda zeza ruter.Evo shta sam primetio,sinoc kada mi se deshavalo da se ruter resetuje sam od sebe i u tim pokushajima da uspostavi vezu ja izmerim napon kada on pokazuje da je dolazni napon iz mreze 200V.Nakon nekog vremena kada je veza uspostavljena ja izmerim ponovo i tada vidim da je dolazni napon oko 220V shto i treba da bude tako.Praticu danas da vidim ukoliko dodje do resetovanja rutera da li je u tim momentima vrednost napon dosta niska,tj oko 200V.Mada sam izmerio i izlazni napon na ispravljachu rutera prilikom dolaznog napona od 200V iz mreze,napon je 9.9V na ispravljachu rutera,na samom ispravljachu pishe da treba da daje 9V a on daje vishe i prilikom tog pada napona.Sa kompom i ostalim potroshachima u stanu nema problema zbog ovog pada napona to moram da napomenem,komp mi se nikada nije resetovao.Probacu josh da proverim da li je mozda problem do telefonskog kabla koji dolazi do rutera.Interesuje me shta vi mislite da li je moguce da ovo zeza ruiter,tj. ovaj pada napona da mu provi tolike probleme?
s_stef je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa 3DSM 8 - problem sa konjem M.A.G.E 3D radovi 7 29.12.2008 11:27
Problem sa ruterom pesoholicar015 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 12.12.2008 18:16
Problem sa TASKBAROM Dapper Operativni sistemi 6 11.12.2008 17:01
ADSL modem radi, sa ruterom puca veza Johnny Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 10.11.2008 16:16
problem oko konekcije sa ruterom DAP 1160 Stevie Wonder Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 2.3.2008 22:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com