Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.3.2006, 20:20   #41
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Tolkien World

Gondorijanac..svaka cast!
Samo mi se ne svidja ime Vladimir u tvom prevodu!
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2006, 0:55   #42
Cvrcak
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 316
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 26 puta na 10 poruka
Određen forumom Gospodari Prstenova

Pitanje je prilično banalno.

Dakle imam verziju za koju sumnjam da je možda extended. Divx je iz 2 dela (2cd-a) i traju 1.45 i 1.42, dakle oko 3.27h. Da li je to produžena verzija ili ne!? Koje verzije vi imate???
Cvrcak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2006, 1:39   #43
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Gospodari Prstenova

Pa koji deo Gospodara pošto ako ti staju u tri sata sva tri dela onda nije extended nego combusted verzija
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2006, 2:36   #44
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Gospodari Prstenova

Zavisi koji deo, prva dva dela kod produzenih verzija traju oko tri i po sata, dok treci produzeni traje oko 3.40
DorianGrey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2006, 11:50   #45
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Tolkien World

Citat:
Eddie kaže:
Gondorijanac..svaka cast!
Samo mi se ne svidja ime Vladimir u tvom prevodu!
Nisam ja prevodio...To sam našao na nekom forumu
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2006, 13:31   #46
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Tolkien World

Drago mi je što vidim da ima puno ljudi koji se slažu sa mnom. Gospodara sam prvi put ročitao negdje prije 15 godina i od tada ga iščitavao mnogo, mnogo puta. Ta knjiga je dio mog života, dio mene. Zato sam na svaku izmjenu u filmu gledao kao na skrnavljenje.
Nije toliki problem bio u mijenjanju detalja, ili čak događaja (mada su i mene iznervirali Vilenjaci u Helmovom ponoru), već u tome što je reditelj sebi dopustio da mijenja likove i karaktere. Na to nije imao pravo. Kako može sebi da dozvoli da lika koji je do detalja opisan u Gospodaru prstenova potpuno izmijeni, promijeni mu karakter, ponašanje, način na koji se ophodi prema ljudima, njegove ciljeve i motive? Ovo se ne odnosi samo na Gandalfa i Aragorna, već i na Hobite, Elronda, Denetora i druge, manje bitne. Možda je Džekson i uspio da stvori upečatljive likove za platno, ali to nijesu oni o kojima je Tolkin pisao, to su neki drugi. Da preduprijedim primjedbe, ne radi se o načinu na koji ih ja zamišljam, o ovoj knjizi su napisane desetine hiljada stranica i ljudi se u nečemu slažu: Gandalf je prijek, odlučan i zagonetan, Aragorn je čovjek koji je cijeli život posvetio jednom cilju, Aruena nije nesigurna tatina djevojčica, već žena stara stotine godina, za koju je Aragorn dijete. Frodo bi trebalo da raste i da se mijenja tokom svog puta, a ne da na kraju bude manje-više isti lik kao i u prvom dijelu. Jedini lik za čije predstavljanje mu skidam kapu je Golum. Još nešto, film uopšte nema ono nešto što knjiga ima, a to je nagovještaj da su neke stavri predodređene, da postoji sudbina i da će na kraju sve ipak biti u redu. Izostavljanje posljednje scene, u kojoj posljednji udarac Rata za prsten pada pred vratima Rupe u Bagremovoj ulici, na istom mjestu sa kojeg je Frodo i krenuo, a prije njega i Bilbo mi pokazuje da Džekson uopšte nije razumio knjigu ni shvatio poentu. Oni koji su pročitali knjigu sjetiće se Gandalfovih riječi kada se oprašta od Hobita pred kapijom Okruga.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2006, 18:08   #47
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Tolkien World

U dopunjenoj verziji je smrt Sarumanova
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2006, 18:32   #48
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

Knjiga je remek-delo, filmovi su najpribliznija moguca ekranizacija (a da ne traje 80 sati), a igre su manje-vise interaktivni filmovi :P

pod igrama, naravno, podrazumevam BFME serijal

Jel gled'o neko crtani?

BTW s obzirom na obzir da nemam pojma gde su mi knjige (das ortaku, on da drugom ortaku koji posle kaze 'nije to kod mene') trebalo bi da kupim neko lepo izdanje... ono u IPS-u crno sa jednobojnim prstenom mi izgleda dosta fino
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2006, 18:34   #49
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

btw kad sam rek'o ono za filmove podrazumevao sam dopunjene verzije (koje sam na neku foru gledao tek pre par meseci) koje su mnogo, mnogo bolje od 'obicnih' :P
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2006, 18:43   #50
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World

Citat:
bobi kaže:
Pa cime bi ih oborio? Crni jahaci su tada jahali ka Okrugu. A zmajevima Sauron nije gospodario i njegovo Oko je najvecma bilo uprto u Okrug.
genuine goblin-powered 20mm flak cannonom (made in Isengard)



BTW ona imena su sva fina i lepa al ja sebe nisam nigde video :P

Dakle, fali Stefan
(grcko poreklo, znaci 'prvi nosilac krune' tj 'prvovencani', ako treba pomoc za prevodjenje, hehe)
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2006, 18:50   #51
Cvrcak
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 316
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 26 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Gospodari Prstenova

Citat:
DorianGrey kaže:
Zavisi koji deo, prva dva dela kod produzenih verzija traju oko tri i po sata, dok treci produzeni traje oko 3.40

Zaboravio sam da napišem, to je prvi deo.

Drugi deo je 1.27 x 2
Treći... nije ni bitno jer je bioskopska verzija i moram da je zamenim
Cvrcak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2006, 15:32   #52
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Tolkien World...

Crtani je onako....cudan....nekako ko da su ga radila tri coveka ona kombinacija crtaca i efekata na filmskom platnu(pravi dim,pravi ljudi povremeno...)ume da bas utripujedoduse ja sam gledao samo prvi deo drugi nisam uspeo da nabavim a nebi me ni cudilo ako nije izasao
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2006, 15:54   #53
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

eh... i ja gledah samo prvi deo
ajde ako neko ima drugi nek se javi
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2006, 20:09   #54
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

Citat:
Mrmot kaže:
eh... i ja gledah samo prvi deo
ajde ako neko ima drugi nek se javi
Mislim da nema nikakvog drugog dela.
Koliko se secam pukli su skroz finansiski. Ja sam ga jednom gledao i iznenadio se koliko su kadrova pokrali ovi iz filma.
Recimo, istovetna je scena kada se u okrugu Frodo&comp. sakriju ispod korena drveta, a iza njih zastane nazgul.

Mada, generalno, crtani i nije nesto...
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2006, 20:58   #55
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Tolkien World...

A jel to stari ili novi crtani?
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 11:51   #56
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Tolkien World...

stari crtac tamo negde kraj 80-ih ako se ne varam.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2006, 2:43   #57
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

Citat:
Mrmot kaže:
eh... i ja gledah samo prvi deo
ajde ako neko ima drugi nek se javi
Crtani je vrlo star cak ako se dobro secam negde iz 60-ih a drugog dela nije bilo zbog loseg prijema prvog kod publike (citaj slabe zarade)
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2006, 19:32   #58
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

Pazite sta smo se utripovali ja i jedan drugar pre par godina. Sedimo mi tako kod drugara u kaficu i pijemo besomucno. I neko je tada od nas dvojice rekao: "A sta bi bilo da je Gandalf popustio i uzeo prsten od Bilba"?

Steta sto nismo uzeli papir i zapisivali.

Gandalf dakle uzima prsten od Bilba, a Frodu daje kopiju istog da ga nosi u Rivendal. Zatim hita ka Sarumanu, posto mu je ovaj uputio poziv.
Negde pri sredini puta, jasuci, Gandalf stavlja prsten i uputi svoju misao. Crni jahaci koji su jahali ka Okrugu, promenise naglo svoj pravac i uputise se ka Izengardu. Nakon sto je primio Gandalfa, Saruman shvata da, iako mu bese namenio klopku, je sam upao u istu. Da nije pustio Gandalfa unutar zidina, mozda bi i mogao da se odbrani, ali sada ima za gosta, mocnog carobnjaka sa prstenom, plus njegovih 9 nazgula ispred kapije. Gandalf ubija Sarumana i uzima palantir. Postavlja nazgule da cuvaju Izengard i jase ka Rohanu. Uz pomoc preplasenog Crvjezika, nagovara kralja Teodena da mu da Senka. Jase brzo ka briju i moli Aragorna da saceka hobite, usput mu saostavajuci svoju sumnju i strah da Arven ipak nije izabrala njega nego Glorfindela. Tuzan Aragorn ostade da ceka u Bri-ju, dok se Gandalf uputi ka Rivendalu. U Rivendalu, Gandalf ubedi Elronda da je hobitima potrebna pomoc, te se slozise da on, zajedno sa Arven i Glorfindelom, ode da saceka Aragorna i Hobite. Negde pri kraju puta carobnjak nanjusi nesto u vazduhu i rece Arven i Glorfindelu da ga sacekaju tu dok on ne ode i ne izvidi stvar. Nasavsi Aragorna, Gandalf mu priznade da su se sve njegove sumnje obistinile i da su, eto tu, blizu, Arven i njen novi prijatelj. Ne verujuci Aragorn pohita da se razuveri i ispod jednog drveta nadje ovo dvoje kako tiho zbore, dok je Gandalf iza cekao sa hobitima. U nastupu besa Aragorn izvuce mac i napade Glorfindela, ovaj se izmace te Aragorn zada smrtni udarac Arven. Videvsi sta je uradio, sumar se jos vise razbesne i napade dvostrukom snagom vilenjaka. Plemeniti vilenjak je uspeo mnogo puta da izbegne besne nasrtaje, cak i da rani protivnika, ali na kraju bese ubijen. Aragorn i sam ranjen, pade na kolena i zavapi. Bez ijedne reci Gandalf se uputi ponovo ka Rivendalu, ostavljajuci za sobom Aragorna i Hobite. U dugom razgovoru koji je vodio sa Elrondom, Gandalf mu objasni da je njihov do skorasnji prijatelj popustio pred Sauronom i njegovim obecanjima, i da je u naletu besa ubio njegovu cerku. Kralj Elrond, ne rekavsi ni reci tada, zaogrnu se u sivo i ode da potrazi Aragorna.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2006, 19:32   #59
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

Gandalf juri ka Gondoru. U tom mocnom gradu na jednoj od najsirih ulica zavapi kako se ovoga puta vilenjaci ne pokazase prijateljima ljudi. Eto, njihov je kralj ubio jedinog naslednika Izildurovog. Silan je to bio govor Gandalfov i razjareni Numenorejci se naoruzase i krenuse put Rivendala. Tada u velikoj bici koja usledi, udruzena braca Boromir i Faramir uspese da usmrte Elronda, ali i sami behu probodeni mnogim strelama vilenjaka. Gandalf se tad kroz palantir pokaza Sauronu i pokaza mu prazan Gondor, koji ovaj odmah napade.

Tu mi je memorija stala. Ne mogu da se setim vise. Znam samo da smo ja i drugar napravili varijantu u kojoj je Gandalf dalje uspeo da zavadi Rohan i Lotlorien, posalje Ente na Saurona i na kraju zavlada srednjom zemljom.

Kako vam se svidja?
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2006, 20:31   #60
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

Citat:
bobi kaže:
Gandalf juri ka Gondoru. U tom mocnom gradu na jednoj od najsirih ulica zavapi kako se ovoga puta vilenjaci ne pokazase prijateljima ljudi. Eto, njihov je kralj ubio jedinog naslednika Izildurovog. Silan je to bio govor Gandalfov i razjareni Numenorejci se naoruzase i krenuse put Rivendala. Tada u velikoj bici koja usledi, udruzena braca Boromir i Faramir uspese da usmrte Elronda, ali i sami behu probodeni mnogim strelama vilenjaka. Gandalf se tad kroz palantir pokaza Sauronu i pokaza mu prazan Gondor, koji ovaj odmah napade.

Tu mi je memorija stala. Ne mogu da se setim vise. Znam samo da smo ja i drugar napravili varijantu u kojoj je Gandalf dalje uspeo da zavadi Rohan i Lotlorien, posalje Ente na Saurona i na kraju zavlada srednjom zemljom.

Kako vam se svidja?

Super je,hehe,uvek je bilo jasno da je Gandalf najjaci
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Predlog absonic Tekstovi u SK 21 28.9.2007 14:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com