Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.8.2008, 21:50   #141
Lokigodofirendlies
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: {Julie's} in the Drug Squad
Poruke: 317
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 178 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

@Doole
A o kojoj igri u ovomesecnom broju nisi dobio dovoljno informacija? (Necu sporiti da je Q. imao svojih grdnih promasaja)

Poslednja ispravka: Lokigodofirendlies (9.8.2008 u 21:58)
Lokigodofirendlies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 21:59   #142
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

ja sam malo ispao iz diskusije, pa sam odgovorio na post od pre sto godina. jbg.

u srpskom jeziku pored gramatike najvažnije pravilo za formiranje iskaza je smisao. obadve je termin koji se često koristi u govoru i mogao bi da se uzme kao nova imenica, ili pokazna zamenica (jbm li ga) koja znači isto što i obe (to nije jasno iz same reči pošto bi njenim razdvajanjem dobili broj 4). oba dve nema smisla niti je gramatički pravilna. svejedno i ona je po novom pravopisu prihvaćena, ponavljam zbog upotrebe.

uostalom ta priča je besmislena. u svim novinama pa i u SKu izlaze tekstovi sa gramatičkim grešakama. deo njih je zbog neznanja urednika i novinara (češće, pošto urednici ne čitaju uvek sve tekstove, već samo bace pogled, oslanjajući se na prost zahtev da sam novinar već poznaje pravopis kad je odlučio da se bavi tim poslom).

zamerati nekome zbog greške u kucanju NA FORUMU je u najmanju ruku bezobrazno i pokazuje da su motivi onog ko zamera nečasne prirode da se tako pesnički izrazim
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 22:01   #143
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Doolio kaže: Pregled poruke
...ubaci ti opis u formu bajke, vica, krimi romana, pesme, koristi deseterac, koristi gomilu poredjenja, metafora, epiteta, sluzi se humorom, satirom, ironijom, sarkazmom...ali brate, daj mi potrebne informacije kroz to, zato se to i zove recenzija, opis.
jedno je zanimljiv, bogat i originalan opis, a sasvim drugo je pricanje o nekim tamo stvarima bez osvrta na temu, bez povezivanja tih stvari sa samom igrom, bez koriscenja tih stvari da bi se slikovito predstavilo nesto u vezi sa igrom.
'Ajde kaži nam, molim te, šta je tebe to toliko interesovalo u vezi opisa Civilization Revolution-a a da nije rečeno, tj. napisano?
1. Da li je rečeno da je igra prilagođena konzolama i konzolnim igračima i da je u pitanju rimejk za konzole? Peti pasus govori o tome.
2. Jel' rečeno šta je izmenjeno u odnosu na verziju za računare? Pasusi osam, devet i deset.
3. Gameplay? Pasusi devet, deset i jedanaest.
4. Grafika? Pasus dvanaest.
Šta te još zanima o igri? Zahtevnost? Nije potrebna - pravljena je za konzole.
Pelagijska Argosija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Pelagijska Argosija na korisnoj poruci:
Lokigodofirendlies (9.8.2008), oluja (9.8.2008)
Stara 9.8.2008, 22:15   #144
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Pelagijska Argosija kaže: Pregled poruke
2. Jel' rečeno šta je izmenjeno u odnosu na verziju za računare? Pasusi osam, devet i deset.
Rekao je sta nema, a nije rekao sta igra ima da je vredi igrati (zbog toga moze neko da misli da je u pitanju negativni review iako je dobio 82 poena, cak vise nego Civ3 kada je izasao).

Da se ne lazemo, Revoultion ima mesavinu elemenata iz trojke i cetvorke, plus sopstvenih novina (npr. artefakti) i trimovano vamo tamo. Sve upakovano za fast play. Fokusirati se samo na "sta nema" pa lupiti pristojnu ocenu je pomalo nelogicno.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Ketchua (9.8.2008)
Stara 9.8.2008, 22:19   #145
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Ulmawen kaže: Pregled poruke
A što se tiče "Kuzmanovićevih gluposti", ako su tolike gluposti, zašto treba neko da ti objašnjava poentu?
Da su Kuzmanovićevi tekstovi razumni i normalni ne bi bilo potrebno da ih ti i Oluja ovde na forumu pojašnjavate i razjašnjavate.
Ljudi ne razumeju ili neopevane gluposti ili neka izuzetno produhovljena umovanja, a sa razumevanjem onoga što se nalazi između ove 2 krajnosti ljudi(prosečni) nemaju nikakvih problema, i nije potrebno da im neko nešto objašnjava , razjašnjava skrivena značenja i objašnjava „šta je pisac hteo da kaže“.
To znači da je MK ili pisac izuzetno glupih tekstuljaka ili neki filozof tipa Hegela ili Ničea.
Zdrav razum isključuje ovu drugu mogućnost jer da je MK tako uman i produhovljen to bi bilo opštepoznato.
Ostaje kao moguća samo prva opcija.

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke

Suvise ozbiljno shvacas celu stvar.. ….
.
Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
To je tacno samo za prvih par postova koje napravi u novoj temi svakog meseca ali posle toga pise cist hejt bez ikakve vrednosti za dalju diskusiju na temu... Stavovi "meni se ne svidja stoga je budalastina" i "ja to nisam video tako da mogu da tvrdim da ne postoji..." sprecavaju da se diskusija razvije u nesto smisleno.... Some things never change...
Citat:
Father Jape kaže: Pregled poruke
Okej, ima ekcese, posebno kad ima ekstra prostora….
Tipično pristrasno relativizovanje.Kada MK piše gluposti i bljuvotine onda to ne treba shvatati “suviše ozbiljno”, “OK, ima ekcese” “nije mislio baš tako” itd.Kao da je MK neko dete koje treba tolerisati a ne osoba koja piše tekstove za jedan časopis.

Zato se kritika lika i dela MK prilično ozbiljno shvata te se edituju/brišu postovi,jer je napisano nešto kobajagi mnogo strašno.

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke


I opet. Negove simpatije nisu prema nacistickom pokretu nego postovanje prema organizaciji i disciplini sto neretko cini i BBC u dokumentarcima o WW2, puko postovanje protivnika (koji je izgubio)...
Naravno, glorifikovanje Vermahta nema ništa sa nacizmom, jer nacisti i Vermaht nemaju nikakvih dodirnih tačaka.
Kakvo “puko poštovanje” može zasluživati oružana sila koja upadne u neku zemlju i masovno ubija nenaoružano stanovništvo?
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 22:20   #146
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Pa sad i dijagnoza... Mozda nece u banju? Moze li da odabere gde ce da se odmara?
Kakav crni odmor, reč je o lečenju.

Citat:
Cernobil kaže: Pregled poruke
1. Miodraga i treba ozbiljno shvatiti. Mislim treba ozbiljno shvatiti stanje u kome se jadnicak nalazi. BTW te gluposti ne pise nekakav balavac nego covek od 30 + godina,to je JEZIVO! :
30 godina? MK ima blizu 40 godina i ako u tom životnom dobu piše gluposti nikada se neće opametiti.

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
... neka na sledecoj strani napise recnik manje poznatih reci i izraza!
Sem rečnika manje poznatih reči i izraza valjalo bi da doda i sanovnik i kratak katalog psihopatoloških stanja.
Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
1. Prvi utisak tokom instalacije itd.
2. Prica
3. Grafika
4. Zvuk
5. Gameplay, naravno.
6. Opsti utisak da li je vredna kupovanja
Igre se opisuju na takav način, sa ili bez šablona ako je igra u prvom planu pa se opisuju gameplay, priča, grafika.U opisima igara koje piše MK nije u prvom planu igra nego autor, njegova unutrašnja stanja, šta je sanjao, šta je doručkovao itd.
Igra je samo povod, da bi se MK samoreklamirao na stranicama SK ,pa često se u njegovom opisu ne može mnogo saznati o igri ali tu je obilje opisa unutrašnjih stanja MK.

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
... Da li ljudskom rodu treba neka vrsta "prosciscenja" (mozda ne nuklearkama). Da li bi to bio dobar scenario za neku igru (vec vidjeno?)... ili vam se ideja jednostavno ne svidja, bilo sta samo da se vise ne ponavljamo...
Ljudski rod je takav kakav je i nikakvo “pročišćenje” mu ne treba.Vama u redakciji SK treba “pročišćenje” , jer se polako pretvarate u “Svet Kuzmanovića”-mesečnu publikaciju gluposti MK.

Poslednja ispravka: oluja (10.8.2008 u 13:18) Razlog: zuti karton (osim ako ne dokazes da si psihijatar).
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku paterfamilias na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (12.8.2008), Cernobil (9.8.2008), Covenant (18.8.2008)
Stara 9.8.2008, 22:22   #147
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

argosija:
ne znam, nisam citao taj opis, nije mi poznato ni ime igre, mozda sam i procitao, samo se ne secam, jel to iz novog broja? i sto mene to pitas, ja sam pricao generalno, nisam pominjao tu igru. zbunio si me sad...
loki:
opet, ne znam, ne secam se ni koje igre su opisane, nije me nijedna zainteresovala pa necu sad da trazim konkretne primere, imam neki utisak koji sam razvio na osnovu visegodisnjeg citanja casopisa, ne mogu sad da kopam po glavi, samo iznosim zapazanje, nisam ja opisivacka policija, pa da se sistematski bavim kuzmanovicevim pisanjem takodje, rekao sam da cesto to radi, ne uvek.
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 22:31   #148
Lokigodofirendlies
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: {Julie's} in the Drug Squad
Poruke: 317
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 178 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

@pater
Ti cesto u svojim postovima izneses argumentovane i suvisle kritike ali znas da bulaznis tako da je Kuzma za tebe malo dete. Kuzma je napisao, koliko? Cetiri od 145 stranica. Svi znamo tvoje misljenje o njemu. Postoji li razlog zasto ga iznosis, ponovo i ponovo i ponovo...? I to najcesce su to gotovo isti postovi kao u proslim temama. Mislim u redu imas potpuno pravo da to radis ali ZASTO?
Lokigodofirendlies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 22:34   #149
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

zato sto je covek revoltiran? pokusava da podigne ovdasnju svest na visi nivo?
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
Doolio (9.8.2008)
Stara 9.8.2008, 22:36   #150
Lokigodofirendlies
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: {Julie's} in the Drug Squad
Poruke: 317
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 178 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
zato sto je covek revoltiran? pokusava da podigne ovdasnju svest na visi nivo?
Treba li da uvedemo Kuzma awareness day? Revolt= SelfPromotion.
Lokigodofirendlies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 22:41   #151
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

a vidis, meni njegovi postovi nisu uopste ne ostavljaju takav utisak, kritika jeste ostra u njima, ali je na mestu apsolutno. mozda nije pristojno tako kritikovati, ali tu ima i argumenata i smislenosti.
dalje, ako je neko napadan, beskrupulozan, drzak i nadmen kad kritikuje, to je kuzmanovic, tako da meni uopste ne smeta pater sa njegovim stilom.
dalje, ja se secam da je pater za jednu kolumnu rekao da je solidna, interesantno, to je jedina kolumna od svih koje sam procitao da mi je okej i da govori relativno koncizno i smisleno o nekoj temi i ima par lepih zapazanja.

tako da mislim da nije fer tako da pricas ('pater, svi znamo tvoje misljenje, zasto ga stalno ponavljas') kad nije tako. jednostavno covek misli da kuzmanovic lose pise, a po tematici i stilu moze se sasvim solidno nagadjati i kakav je njegov mentalni sklop i sta je tu cudno. evo, ja cu prvi (verovatno zato sto cu se iznenaditi) da pohvalim kolumnu kad budem smatrao da je dobra, sto se do sada desilo jednom, po meni.

ako nedeljko bajic baja napravi odlicnu pesmu, slusacu je i to glasno i uzivacu, ali je jednostavno do sada nije napravio i ako budem nekad na forumu 'nedeljko bajic baja', ja cu ga kritikovati sa svakom novom pesmom ako je losa, a kad napravi dobru, aplaudiracu iskreno. jel sad jasnije o cemu se radi? jeste, kuzmanovic mi je **** zenu, pa sam besan na njega, svasta...


i okej je biti revoltiran, ja sam isto revoltiran. revoltiran sam i sto je dacic ministar policije iako ne znam coveka licno. ma koliko je uloga kuzmanovica minornija, on je ipak ima i ja smem da budem revoltiran time. revoltiran sam cinjenicom da neko takav ima prostor u renomiranom casopisu. revoltiran sam cinjenicom sto se njegov sistem vrednosti i nakaradni nacin pisanja (upravo sam procitao onu kreaturu od opisa za civ revolutions i ne moze mi niko reci da ono nije objektivno nakaradno i da su ukusi razliciti. one konstrukcije utegnute, predugacke, pune nepotrebnih reci, cesto nejasne, nepotrebno ubacivanje engleskih reci iz cista mira - indeed, grooowl, mislim, ajmo, molim vas da se ne lazemo oko nekih fundamentalnih stvari) zapatio kod nekog sloja citalaca sveta kompjutera na identican nacin, identicnim putem i bombardovanjem identicnih receptora kako je to uradio i turbo folk. imam pravo da budem revoltiran, a najomiljenija mi je 'ako ti se ne svidja, a ti nemoj da citas' armija, super, necu ni dacica da gledam na teveu i u novinama, zatvaracu oci kad negde vidim njegove nusprodukte i tako to. ma ajde...

Poslednja ispravka: Doolio (9.8.2008 u 22:49)
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 22:47   #152
Lokigodofirendlies
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: {Julie's} in the Drug Squad
Poruke: 317
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 178 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

@Doolio
Ma koliko neke njegove kritike bile dobre i na mestu ja ne razumem tu ostrascenost. I bre svaki post je gotovo isti.

I takav stil pisanja zove se barokni. Mozda malo prevazidjen ali knjizevno priznat.
Lokigodofirendlies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 22:53   #153
De Mirkoni
Član
 
Član od: 18.7.2008.
Poruke: 274
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Ko je pokrenuo ovu temu taj je neki leteci sta sam sve ovde procito nemogu da verujem, pojedine izjave iz malog mozga sta da vam kazem brukate se.
De Mirkoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 23:04   #154
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

jao, barokni brate, ne mislim na knjizevnu klasifikaciju stilova, mislim na kvalitet njegovog stila, moze da pise i barokno i realisticki i simbolisticki, ali nek pise valjano. ajmo sad da se hvatamo za semantiku.

ti ne razumes tu ostrascenost, ja razumem, jel znas ti kako se ja osetim kad ovde dodje neko dete sa postom tipa 'QZMA JE CAR!!!' zato sto je kuzmanovic u kolumni teatralno opisao, ne znam, neko trovanje vode za pice, ili je bio u nekom nekonformistickom fazonu?
e, osecam se slicno kao kad mi dodje baba sa tripom 'SLOBA JE BIO CAR!!!', samo sto moja baba ima sto godina i njeno misljenje nije strasno, a taj klinac ce kroz par godina da sedi negde s ortacima i da kaze 'sigh' umesto da uzdahne ili tako nesto.
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 23:22   #155
Father Jape
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 165
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 90 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
dkdnt kaže: Pregled poruke
j svejedno i ona je po novom pravopisu prihvaćena, ponavljam zbog upotrebe.
Aman covece rec je u Recniku srpskohrvatskog knjizevnog jezika Matice srpske iz hiljadu devetsto sezdeset i neke. Rec se koristi u srpskom od pamtiveka; i staro i mlado i pismeno i nepismeno. Da imamo javnosti dostupan korpus srpske knjizevnosti nasao bih ti tuce vrhusnkih srpskih pisaca koji su je redovno koristili od Vuka naovamo (isto vazi i za stampu).

Ono sto je novo tu je sto su se neki ljudi nedavno dosetili da im rec zvuci pleonasticno (kao izraz 'mala kucica' ili 'jako puno') pa odjednom kao ne valja. To je cisto skrnavljenje srpskog jezika i nece im poci za rukom.
Father Jape je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 23:57   #156
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ma pretera. Kuzma ima i dobre opise, ali cesto mu se desava da napise opise sa veoma malo "mesa", tj. da citalac veoma malo sazna o igri sem utiska autora. Mada ima i drugu krajnost (srecom u opadanju) kada pretera sa spoilerima.


P.S.
Opis Revolutiona, sa malim modifikacijama bi bio sjajan tekst za Cvet Kompjutra. A nesto slicno bi moglo da preraste u temu za Ja, Igrac.
Iliti "male tajne velikih majstora dzojsika".
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2008, 0:45   #157
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Da su Kuzmanovićevi tekstovi razumni i normalni ne bi bilo potrebno da ih ti i Oluja ovde na forumu pojašnjavate i razjašnjavate.
Stvarno? Otkud li se ti ubaci u celu tu desetu priču?
Izvoli pročitaj celu temu, a ne samo svoje postove, pa onda upri prstom u nekog. Da ti pojasnim, pošto vidim da te mrzi da čitaš prethodne postove: Kuzmanovićeve tekstove lično ne razjašnjavam, čak na protiv, mislim da su njegove kolumne veoma izgubile na kvalitetu u poslednje vreme. Ocenu istih ostavljam na volju svakog individualnog čitaoca SK.To ipak ne znači da će mi neko ko a priori osuđuje svaki tekst određenog autora objašnjavati suštinu, a nekmoli pojašnjavati nešto što je izvučeno iz konteksta.
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2008, 3:49   #158
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Father Jape kaže: Pregled poruke
Aman covece rec je u Recniku srpskohrvatskog knjizevnog jezika Matice srpske iz hiljadu devetsto sezdeset i neke.
ovo jednostavno nije istina. ili profesori na filološkom nemaju pojma o tome.
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2008, 9:36   #159
Father Jape
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 165
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 90 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Whoaaa... nije ti valjda neki profesor sa srbistike rekao nesto protiv te reci? Jer ako jeste, situacija je gora no sto sam mislio. Obicno gimnazijski i osnovnoskolski profesori vole da zabranjuju stvari kojima nista ne fali i u regularnoj su upotrebi mnogo pre nego sto su se oni rodili. S druge strane profesori na filoloskom su svesni pravog stanja stvari i upozoravaju protiv ovih prvih. To je bar moje dosadasnje iskustvo.
Father Jape je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Father Jape na korisnoj poruci:
oluja (10.8.2008)
Stara 10.8.2008, 10:15   #160
~Raf~
Član
 
Član od: 26.2.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 157
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 59 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Po meni je Kuzma legenda jer je uspeo da navede na citanje njegovih tekstova i one koji ne vole njegov nacin pisanja... raspect...
~Raf~ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 8/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 153 15.8.2008 12:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com