Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.5.2008, 10:16   #101
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: 5/2008 „The Man comes around”

Ljudi, jedite ribu, svinjsko, goveđe, pileće i druge vrste mesa.. i one bi naše da mogu
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 10:29   #102
Wurdoff
Novi član
 
Član od: 9.2.2008.
Lokacija: Planet Zemlja
Poruke: 22
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: 5/2008 „The Man comes around”

@ Stojadin & Shrafko

Pa da bi se krave namnožile i ne bi baš. Trenutno na svetu ima 6,7 milijardi ljudi a 30-ak milijardi životinja koje čovek uzgaja "kako ne bi bio gladan". Na prehranu tih životinja odlaze tone i tone korisne biljne hrane (ne seno i trava) kao šta su kukuruz, pšenica, soja i još mnogo drugih. Da ne spominjem kako se ogromna obradiva zemljišta koriste za prehranu tih životinja umesto za ljudsku prehranu. I kako se svake sekunde krče ogromna šumska prostranstva kako bi se došlo do još više zemljišta za prehranu ne ljudi nego životinja.
A i zbog prevelikog broja životinja na jednom mestu (industrijska proizvodnja) dolazi do ogromnog zagađenja zbog fekalnog i otpada koji nastaje kao proizvod prerade "mesa" (čitaj klanje i odlaganje leševa nakon skidanja mesa sa kostiju). I kao poslednji podatak po procenama stručnjaka životinje koje se uzgajaju za prehranu čovečanstva proizvode 25 do 30% gasova koji utiču na efekat staklene bašte.
Wurdoff je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 10:47   #103
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: 5/2008 „The Man comes around”

Wurdoff,
nisam ja rekao da bi se krave namnožile Najverovatnije se ne bi namnožile, pre svega zato što na njihov ovoliki broj danas utiče veštačko uzgajanje od strane čoveka, a čak i da počnu da se množe, to bi dovelo do porasta predatora koji bi se hranili tim kravama tako da eto.. tako nešto bi se brzo regulisalo... zamisli samo.. krave, lavovi i tigrovi na sve strane u Šumadiji.. brrrr (a krave su same po sebi jako krvoločna bića.. ko je igrao Diablo 2 seća se onog secret cow levela i hell bovines sve do zuba naoružane onim halebardama..).

Šalu na stranu, lepo je to što si ti tako samosvestan, što uviđaš kako konzumiranje (goveđeg) mesa štetno utiče na ekosistem itd itd itd.. ali ako ćeš tako da razmišljaš onda - zašto živeti u kući? Tvoj životni prostor zauzima mesta nekoj lepoj poljani, tundri ili prašumi. Zašto nosiš majice/košulje/džempere ? (mislim, bar pretpostavljam da ih nosiš). Pa zar ne znaš da je, da bi ti uživao u toploj odeći, izvršen genocid nad biljkama pamuka, koje su samo htele da rastu i igraju se na poljančetu sa drugim biljkama.. I taj pomfrit koji nekad poklopaš.. da li, dok tvoji zubi mrve taj jadni, unakaženi krompir, razmišljaš da upravo jedeš nečijeg dedu/brata/sestru??? I sledeći put kada budeš usisavao kuću/stan, zamisli se malo koliko si nedužnih grinja i ostalih parazita ubio.. a one su deo ekosistema.. a njima se hrane tamo neki insekti.. a njima neke ptice.. a njima neke ptice grabljivice među kojima je i beloglavi sup. Pa čoveče, znaš li ti da je beloglavi sup ugrožena vrsta i da BAŠ TI i tvoje usisavanje može biti razlog njegovog izumiranja...

OK, "malo" sam preterao, ali shvatate poentu...

A taj gardendiet.com sajt koji navodiš je prepun raznoraznih reklama. Da li je potrebno da komentarišem sajt koji posetiocima reklamira i proba da uvali "zdravi" sokovnik za $477.28 link (za američko tržište), tj. $602 za kanadsko. Jel to princip - "kad puknemo sve pare na ova nutricionistička s*anja, ne ostaje nam ništa drugo no da postanemo vegetarijanci/vegani... samo gloginje ćemo i moći da priuštimo".

Poslednja ispravka: shrafko (6.5.2008 u 11:18) Razlog: gardendiet.com
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
Stojadin (6.5.2008)
Stara 6.5.2008, 12:25   #104
Wurdoff
Novi član
 
Član od: 9.2.2008.
Lokacija: Planet Zemlja
Poruke: 22
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: 5/2008 „The Man comes around”

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Obožavam ovaj thread... od teme Qzmine kolumne - odlaska iz grada u selo stigosmo do 2. svetskog rata, partizana i četnika, centara moći u svetu, a sada i do nutricionizma

Dakle...

Čitao sam veliki broj rasprava koje zagovaraju vegetarijansku/vegansku ishranu i uprkos tome što se slažem da se tu i tamo provuče po koji good point, ne mogu da prenebregnem neka lična zapažanja:

1. Na zapadu vegetarijanci (i vegani) čine mnogo veću populaciju nego kod nas. Međutim, zanimljivo je primetiti da se kod male dece u velikom broju porodica koje izbegavaju meso/namirnice životinjskog porekla (i samim tim ne koriste takve namirnice u ishrani svog potomstva) primećuje gadan oblik paradentoze, što je složićete se, jako čudno za dete od godinu-dve. Ovo nije pravilo ali je jako česta pojava.

2. Teorije koje zagovaraju vegetarijansku ishranu kao polaznu tačku često uzimaju sličnosti između sistema organa za varenje kod majmuna/primata i čoveka, navodeći kako majmuni ne jedu meso i hrane se uglavnom voćem, te po toj logici čovekova ishrana ne treba previše odstupati od ishrane drugih primata. Sve bi to bilo o.k. da ova analogija nije potpuno netačna - majmuni su (kao i ljudi uostalom) - svaštojedi. Majmuni često jedu namirnice životinjskog porekla (ptičja jaja, npr) a neretko i druge životinje/majmune, tj MESO, pod uslovom da su dovoljno brzi i snažni da ih uhvate.

3. Sposobnost ili nesposobnost da se plen uhvati i ubije je takođe vrlo bitna stavka. Ovo će nekome zvučati smešno (i jeste smešno) ali ja sam nekad imao kunića kućnog ljubimca (mali crni zeka, zvao sam ga Buvica ), koji bi se sa radošću bacio na ponuđeni mu ćevap i u slast ga pojeo Nešto mi kaže da bi i biljojedi jeli meso kada bi bili dovoljno snažni da uhvate i ubiju plen - razlog zašto nisu u mogućnosti da urade tako nešto je prevashodno taj što se iz njihove ishrane (trave npr). oslobađa mnogo manje energije i gradivnog materijala. Sad kad pomenu zeca, taj Buvica je bio skroz blesav.. obožavao je i vino a najviše mu je prijao crnogorski vranac (13. juli).

4. Teorija da namirnice životinjskog porekla loše utiču na kvalitet života i životni vek je takođe neosnovana. Da je tako, naši kaluđeri ne bi živeli po 90 godina, kao ni brojni grčki/rimski filozofi u antičko doba.. a zna se kakve su se gozbe/orgije/bahanalije priređivane u to vreme. Za dug životni vek mnogo bitniji je način i kvalitet života kao i psihičko stanje osobe (imajući u vidu da je dobar deo boljki psihosomatskog karaktera) nego li puka ishrana.

5. Naposletku, vidim i po sebi - u svojoj ishrani neizostavnu stavku mi čine meso i mlečni proizvodi (popijem bar po 1 litar mleka/jogurta dnevno i pojedem min. 300g mesa). Sve to ima dosta veliku kalorijsku vrednost i dovodi do viška kilograma (ybg, imam višak kilograma.. ali lepo raspoređenih ). Ali takođe i trčim, dižem tegove i to relativno redovno (kad obaveze dozvoljavaju). Sumnjam da bi neko sa 187cm i 110 kg kao ja mogao da uradi seriju od 50 sklekova a da izbaci jaja, meso, sir, i druge namirnice životinjskog porekla iz ishrane. Nesumnjivo je da namirnice životinjskog porekla, uz adekvatnu vežbu, utiču na razvoj fizičke snage i povećanje mišićne mase. Arrrrgh

Uostalom, čak i da je istina da su ove namirnice nezdrave (a nisu), što kažu italijani: "bolje jedan dan kao lav, nego sto godina kao ovca"

Uvažavam i poštujem tuđa mišljenja, ali meni jednostavno ovakav oblik odricanja ne pije vodu.
Komentar na br 1. Ne znam samo odakle ti te činjenice, ali čak i da su istinite ja bi rađe paradentozu nego rak (prostate, creva ...)

br 2 i 5: Gorile. Odrasli mužjaci su visine od 165-175 cm i težine od 140 do 200 kg. Odrasle ženke su obično duplo manje od mužjaka sa srebrnim leđima, težeći prosečno 100 kg i visine su do 140 cm. Zabeleženo je u divljini da je mužjak sa srebrnim leđima bio visok preko 163 cm i težak 225 kg. Neke gorile u zoološkim vrtovima su dostizale težinu i do 270 kg.

Gorile su svaštojedi, čija se ishrana sastoji od voća, lišća, mladica granja i ponekad insekata koji sačinjavaju samo 1-2% njihove ishrane.

br 3: Potpuno se slažem sa tobom. Ali šta je bilo sa tim zecom. Da li si ga uhvatio i preklao svojim zubima i noktima ili si ipak za to uzeo nož. Izvini da ne ispadne da provociram.
Hoću da kažem u redu je ako kao lav imaš instikte i oružje lovca. Ali mi nismo ni brzi ni spretni a ni naoružani očnjacima i kandžama kao lav, pa samim tim ne možemo da ulovimo i ubijemo svoj plen. Ali zato imamo zanimanje mesar koji strujom, maljem ili ko zna kako usmrti jadnu životinju i onda je mesarskim nožem isfiletira da bi mi mogli da je jedemo. I kad smo već kod toga svaki mesožder koji drži do sebe jede i kosti i krzno i iznutrice svoje žrtve a mi?

br 4: A kako pravdaš veliki broj gojaznih (čak i ti priznaješ), bolesnih, holesterol, povišen krvni pritisak itd... A šta se tiče pominjanja kaluđera i ostalih sveštenih lica, veliki broj njih je na stalnom postu koji je vrlo sličan vegetarijanskoj ishrani. Ogroman broj filozofa i važnih istorijskih ličnosti je konzumirao isključivo vegetarijansku hranu.

I da završim sa citatom velikog čoveka Pitagore:

Zar da čovek mog uma jede leševe!?
Wurdoff je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 12:44   #105
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: 5/2008 „The Man comes around”

Citat:
Wurdoff kaže: Pregled poruke
Hoću da kažem u redu je ako kao lav imaš instikte i oružje lovca. Ali mi nismo ni brzi ni spretni a ni naoružani očnjacima i kandžama kao lav, pa samim tim ne možemo da ulovimo i ubijemo svoj plen. Ali zato imamo zanimanje mesar koji strujom, maljem ili ko zna kako usmrti jadnu životinju i onda je mesarskim nožem isfiletira da bi mi mogli da je jedemo. I kad smo već kod toga svaki mesožder koji drži do sebe jede i kosti i krzno i iznutrice svoje žrtve a mi?
Lol. A to što gajiš i posle kuvaš, odnosno spremaš povrće i voće, da li i to rade biljojedi koji drže do sebe?
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 12:52   #106
Wurdoff
Novi član
 
Član od: 9.2.2008.
Lokacija: Planet Zemlja
Poruke: 22
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: 5/2008 „The Man comes around”

Pa kad ja recimo posadim drvo jabuku, orah, šljivu, to celi život mogu da berem i jedem a uz to mi još i daje zdrav vazduh da mogu da dišem i ladovinu kad je vruće. A kad ja jednom odem ostaje i nadalje da raste živi i obogaćuje ovu našu jedinu planetu.
A pogledaj šta ostaje iza ovih industrijalaca i vas kao njihovih potrošaća i nalogodavaca.
Wurdoff je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 12:59   #107
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: 5/2008 „The Man comes around”

A oni koji jedu meso, njima je zabranjeno da sade orah i jabuku?
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 13:01   #108
Wurdoff
Novi član
 
Član od: 9.2.2008.
Lokacija: Planet Zemlja
Poruke: 22
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: 5/2008 „The Man comes around”

Nije zabranjeno i odakle ti to?
Ali ja svoju jabuku sam ulovim i zakoljem svojim zubima, a ovi koji jedu meso...?
Wurdoff je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 13:04   #109
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: 5/2008 „The Man comes around”

Ево још једна месо vs биљке расправа. Њих сам пуно видео.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 13:05   #110
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: 5/2008 „The Man comes around”

Pa ispada da samo vegetarijanci sade drveće. Sad isto tako (a verovatno i daleko više) i oni koji jedu meso.
A kako si posadio tu tvoju jabuku? Da nisi možda ulovio sadnicu na pijaci? I da li si rupu gde si je posadio kopao svojim rukama? Da li si je zalivao tako što si donosio vodu u kanti, ili si vodu nosio u ustima?
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 13:08   #111
LebronMVP
Član
 
Član od: 21.2.2006.
Lokacija: Rt Dobre Nade
Poruke: 393
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 127 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: 5/2008 „The Man comes around”

Ma ljudi prava stvar bi bila otici i ostati do kraja zivota na nekom ostrvu sa ne preterano mnogo stanovnika a koja ima makar internet provajdera i struju. Radimo neki posao za neke pare (iznajmljivanje surfbordova turistima) i zivimo bre
Sta nam vise treba?
LebronMVP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 13:11   #112
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: 5/2008 „The Man comes around”

Citat:
LebronMVP kaže: Pregled poruke
Sta nam vise treba?
Linjanje činčila u uslovima niske vlažnosti zraka.
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 13:15   #113
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: 5/2008 „The Man comes around”

Citat:
Ghost kaže: Pregled poruke
Ево још једна месо vs биљке расправа. Њих сам пуно видео.
Ne treba se žaliti, ova rasprava je pravo osveženje u odnosu na prethodne. Uplašio sam se da stvar ponovo odlazi u lokalnu politiku, kad ono - razvija se diskusija o ishrani, dijetama, meso vs povrće, zdravom životu, ekološkoj svesti... Ma, milina jedna.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nergal na korisnoj poruci:
shrafko (6.5.2008)
Stara 6.5.2008, 13:17   #114
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: 5/2008 „The Man comes around”

A sada, vrhunac - off topic na off topic (): može li neko da mi kaže (od onih koji upražnjavaju vegetarijansku ishranu, ali iskreno) da li je tačna Bojsijeva izjava "it stinks like a vegetarian fart" data u jednoj od epizoda "Mućki" (Only Fools and Horses...)?

Mislim, je l' to stvarno toliko zaudara?
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
iMa_NeKo_PljUgU (6.5.2008)
Stara 6.5.2008, 13:30   #115
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: 5/2008 „The Man comes around”

Citat:
Wurdoff kaže: Pregled poruke
Ali šta je bilo sa tim zecom. Da li si ga uhvatio i preklao svojim zubima i noktima ili si ipak za to uzeo nož.
Nisam bre.. zec je naposletku video kako nema ništa od trave (bar ne od baštenske ) i povrćki, i bacio se na meso (i vino), pa malo plivanje, teretana, izlasci, ludovanja i postade najžešći zec u kraju - sve je zečice skupio i postao gadan playbunny. Posle toga se odselio od mene, našao bolju gajbu na Senjaku i započeo čovek (tj. zec) svoj život.. ali i dalje smo u kontaktu - čujemo se telefonom, mailom, preko irca, itd.. kad ne razgovaramo o ovako u*ranoj političkoj situaciji u zemlji ili o najnovijim rpg/strategijama (tu je na mene), uvek mi se zahvali što sam ga navukao na novi način života, jeRbo kaže da em se mnogo bolje oseća, em sada sa manje napora iščupa po koju šargarepu iz zemlje (čisto da se ne odrekne stare navike), a reče mi i da zečice više vole zečeve sa malo mesa na sebi (a i on više voli takve zečice od onih žgoljavih.. "samo kost i krzno" behu njegove reči).

P.S: Ja sam sad mogao naširoko da ti objašnjavam neke stvari o esencijalnim aminokiselinama, o kreatinu koga ima samo u crvenom mesu (čak ni u piletini - Sic!) i koja je njihova svrha, ali sumnjam da bi bilo vajde.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 13:32   #116
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: 5/2008 „The Man comes around”

A zamisli tek vegetarijansku slavu.BTW pozvani ste ako mozete da dodjete ima ...
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 13:35   #117
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: 5/2008 „The Man comes around”

Citat:
Stojadin kaže: Pregled poruke
A zamisli tek vegeterijansku slavu.
Vegetarijansku. Nisu ljudi dobili ime po "Vegeti" (začinu), nego po vegetaciji (biljnom svetu).
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 13:37   #118
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: 5/2008 „The Man comes around”

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Nisu ljudi dobili ime po "Vegeti" (začinu), nego po vegetaciji (biljnom svetu).
Vegetarijanci zato što vegetiraju kao biljke usled neadekvatne ishrane?

@Stojadin: Srećna slava domaćine
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 13:37   #119
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: 5/2008 „The Man comes around”

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Vegetarijansku. Nisu ljudi dobili ime po "Vegeti" (začinu), nego po vegetaciji (biljnom svetu).
Nemoj da pricas , otvorio si mi oci jbt.

I idemo : Neka peva ova kuca nek je majka radosna ...
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 13:38   #120
Wurdoff
Novi član
 
Član od: 9.2.2008.
Lokacija: Planet Zemlja
Poruke: 22
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: 5/2008 „The Man comes around”

Ajd sad totalno u OFF!

Ukoliko nako od moderatora, admina i ostalih smatra da nije ovde mesto za to OK, ali onda prebacite post na neku drugu temu ili napravite novu.

Ja se ne stidim svoje hrane i nije mi žao tih plodova pošto ja ne ubijam drvo, niti micelij (to je za gljive kao drvo za jabuku ako ne znate), a ostale biljke su ionako jednogodišnje (krompir, blitva, paradajz, kupus i sl.). I ne moram da lažem i krijem svojoj deci šta je na stolu Isto tako te biljke nemaju oči, mozak, krv, srce, pluća i ostale organe kao ja. I ja potpuno poznajem i prepoznajem ceo put svoje hrane, od klijanja, preko rasta, dozrevanja, branja i nakraju pripreme i samog jedenja te hrane.

Vama (mesojedima) se nažalost namerno uskraćuje deo tog procesa, onaj krvavi nehumani deo. Vi samo kupite upakovane batake, šnicle ili kod mesara vidite komade "mesa". To su noge mrtve koke, grudni koš mrtve mlade krave, zadnja noga mrtve svinje. Ali vi niste videli u kakvim uslovima te životinje "žive", rastu, jedu i umiru da bi postale "meso".

Unapred upozoravam da oni sa sporim linkom ne treba da pokušaju otvoriti ovaj film. Dugačak je i trajaće to. Ali ADSL i neki drugi brzi internet može. Tu se najzad upoznajte sa onim šta plaćate i podržavate.
Jer te životinje pate zbog vas, planeta se uništava i zagađuje zbog vas.

http://video.google.com/videoplay?do...21349401144790

Poslednja ispravka: Wurdoff (6.5.2008 u 13:51)
Wurdoff je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wurdoff na korisnoj poruci:
shrafko (6.5.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 5/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 210 23.5.2008 15:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com