Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.4.2008, 20:18   #21
Lokigodofirendlies
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: {Julie's} in the Drug Squad
Poruke: 317
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 178 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Stvarno su ove kritike na kolumnu previse generalizovane, Kuzma napise nekad prosecnu (kao sad), nekad sjajnu a nekad pomalo omasi, ali osecam da povremeni pad kvaliteta nije do Kuzme vec do nedostataka tema. Ispucao je "svojesmisljene"(heh), teme pa sad mora da se nada kakvom politickom/IT turmoilu da bi se raspisao. A nije mi samo jasno koja je njegova ideja za sprecavanje ovakve "zloupotrebe" interneta, jer bi to zadrlo u slobodu govora, al' ajde.
Lokigodofirendlies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2008, 14:15   #22
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Citat:
Jerry McLafllin kaže: Pregled poruke
Bicu kratak: Smatram da je ovomesecna Kuzmina kolumna ekstremno dosadna ili sto bi nas narod rekao smara.
Problem je u tome sto je i Kuzma verovatno svestan toga ali "ne mari" mnogo.
Po principu: "Jos jedna kolumna, jos jedan dinar"
To može biti i tačno, ali zašto se oko toga sekirati?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2008, 14:46   #23
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Čitaoci neće ni primetiti nestanak "kolumne" jer ona i ne pobuđuje neko naročito interesovanje.
A sto se ti ne pretvaras jednostavno da je nema. Ti si verovatno lik koji se najvise interesuje za njegovu kolumnu. SK ne kupujem vec 6 meseci tako da nemam pojma sta je MK pisao. I kad sam citao ukoliko mi se ne bi svidela prosto i jednostavno bih je preskocio. Ali skroz mi je interesantno kako jedan text moze da kazem razljuti coveka ili sta vec. Ne verujem da si ljut ali ocigledno neceg ima. Verujem da bi i tebi najteze palo izbacivanje njegove kolumne jer si ti do sada najvise vremena trosio na nju.

Ne branim ja MK ali hocu da kazem da si smorio sa tim hejterskim stavom. Svaki put ista stvar. Ti kazes on vrti jedno te isto a ne vidis koliko si se samo ti puta ponovio. MK verovatno nije ni prvi ni poslednji covek cije kolumne nece biti obozavane kod svih.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku PAIN na korisnoj poruci:
3dM@niak (3.4.2008), mad_skillz (3.4.2008), Nergal (3.4.2008), nigrutin87 (3.4.2008), Nikola Milosavljevic (11.4.2008), Pelagijska Argosija (3.4.2008), wraith (3.4.2008), zdravkelja (3.4.2008)
Stara 3.4.2008, 19:09   #24
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Citat:
Marshall George kaže: Pregled poruke
...Ako vam se Kuzmine kolumne ne sviđaju, zašto ih kog đavola uopšte čitate,i ostavljate tu bezvezne komentare i započinjete svađe....
...ono, u sustini, nekad je bio OK kolumnista...danas bleda kopija....bolje da se povukao na vrhuncu nazovi slave ...tj bolje da je odradio neshto kao vec sada legendarni Dudarim ( ako neko nezna ko je on neka baci pogled na www.dudarim.com ) a ne da sam sebe 'bledi' .....OK, ako se nekom nesvidja negova kolumna , stvarno netreba da je cita....ali ta kolumna je sastavn deo SK-a i kao vec po nvici uvek je prochitam, da vidim o chemu dotichni sada *******i ...nekad su mu tekstovi bili skroz OK....vremenom sve losiji....danas, ako u godini dana ubode 2 teksta da se barem 60 % chitalaca sa foruma posle teskta nasmeje, barem zbog ironije/crnog humora/ili_necheg_treceg ..... Ima mnogo boljih potencijalnih zamena, koji bi na kvalitetniji i novi nachin obogatili odeljak "Ja, igrach" .....ali,ok, ako njima nesmeta sto praktichno jedva 10 % chitalaca je zadovoljno Kuzmanovicevim tekstovima, onda i nek pise.....
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2008, 19:15   #25
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Paterfamilias je očito najzadovoljniji od svih, pošto ne propušta nijednu kolumnu, naprotiv, čita ih i iščitava do najsitnijih detalja. Zadnju Kuzmanovićevu kolumnu sam pročitao možda prošle godine.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
PAIN (3.4.2008)
Stara 3.4.2008, 19:30   #26
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Evo, ja priznajem da je prvo što pročitam u SK - "Ja, igrač".

Ovomesečna kolumna nije uopšte loša. Druga stvar je što nas (na prvi pogled) najnovija tema tangira koliko i socijalni status obućara na Madagaskaru.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
freeminder (5.4.2008), ledilo (3.4.2008), zdravkelja (3.4.2008)
Stara 4.4.2008, 10:40   #27
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
U današnje vreme, kompjuteri su ipak prestali da budu nova i uzbudljiva stvar, tako da je odnos reklama i teksta i u stranim časopisima negde 25% prema 75%. Tog odnosa se drži i SK, već više godina. Već više od pet godina je tako, a već više od dve godine broj stranica teksta uvek je oko 100, ma koliko reklamnog sadržaja bilo (dakle, odnos reklama i tekstova je i povoljniji za tekstove od 1:3). Koga zanima, možemo da mu kažemo za svaki broj tačno u šesnaestinu stranice koliko ima reklama a koliko tekstova.
Kako mi je Paterfamilias ljubazno napomenuo, nisam tačno izračunao procente. Ako SK ima oko 150 strana prosečno (broj varira od meseca do meseca), a broj "nereklamnih" strana je stalno oko 100, onda to, naravno, nije 1:3 nego 1:2 (jedna trećina prema dve trećine).

Nažalost računanje mi nikad nije bilo jača strana.

Naravno, to ne menja krajnji zaključak i poentu moje prethodne poruke, a to je da SK ima istu cenu i broj strana sa tekstovima ma koliko reklama bilo.

To nema veze sa temom, ali me uvek naljuti pričanje napamet.

Poslednja ispravka: VojaM (5.4.2008 u 14:41)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2008, 0:34   #28
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Evo, ja priznajem da je prvo što pročitam u SK - "Ja, igrač".

Ovomesečna kolumna nije uopšte loša. Druga stvar je što nas (na prvi pogled) najnovija tema tangira koliko i socijalni status obućara na Madagaskaru.


Ubo si u samu srz.....svaka cast....e sad, to je ono shto ja htedoh reci, tj gospodin koji pishe kolumnu "Ja, Igrac" previse pise o temama kje nedotici, niti interesuju veliku vecinu citalaca SK-a...a mogu i da kazem "tradicionalista" SK-a (svih oni koji se secaju dobrih tekstova u toj kolumni, i takodje napisanih od tada nadahnutog inspiracijom gospodina )
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2008, 13:06   #29
Thule
Novi član
 
Član od: 9.3.2008.
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Što se mene tiče, Kuzma je opet uradio odličan tekst. Čovjek jednostavno dobro piše; on izabere zanimljivu temu i obradi je na kvalitetan način. Ako se nekome kolumna ne sviđa već mjesecima unazad, zašto svaki put iznova kažnjava sebe i svoj mozak čitanjem iste. Kada sledeći put kupite SK, a vi istrgnite tu zlu stranicu, pa u kantu s njom.

Inače, Kuzma je potpuno u pravu kada kaže da je Svet otišao do đavola ako se na oglase ovakvih (i OVE) organizacije, i na način na koji je taj oglas prezentiran gleda sa luckastim osmjehom. Nema veze, važno je da je planeta u stanju da se zgrozi i prestravi svaki put kada se pojavi pas koga je gazda naučio nacističko salutiranje.
Thule je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2008, 13:18   #30
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

...a i te njegove fore sa nacistima i Hitlerom su mu toliko otrcane i olinjale da je to strasno...cim nezna sta drugo da kaze odma po algoritmu ubaci nesto u vezi nacista, Hitlera, treceg rajha, Vermahta itd....nema veze shta vazno da je iz te 'oblasti'
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2008, 13:49   #31
Thule
Novi član
 
Član od: 9.3.2008.
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Svako ima pravo da mu se ne sviđa nečiji stil pisanja. Što se mene iče, takav način izražavanja i takav stil mi sasvim odgovaraju (sa ili bez infiltriranih nacista, Hitlera ili Wehrmacht-a). Čitam Kuzmu zato što, za početak, kvalitetno obrađuje teme, za sredinu, odabira interesantne teme za obradu, i za kraj, jednostavno je zanimljiv.
Thule je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2008, 14:58   #32
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Najvaznije je sto on sasvim odmjereno ubaci Hitlera i naciste i wermacht.
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2008, 16:56   #33
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Neznam, da li doticni gospodin ima neku naklonost prema Hitleru ( svako ima svoje misljenje i stav ) ali tachno se moze napraviti algoritam ubacivanja produkata Treceg Rajha od strane dotichnog... algoritam, se jedino moze napraviti ako su vam poznate sve mogucnosti, a ako znamo sve mogucnosti, onda je jasno da dotichni po 'uputstvu' shtancuje odredjene teme...

Elem, naravno da cu uvek procitati kolumnu Kuzmanovica ( jer nemogu da kazem da mi se nesvidja ako je neprocitam, nisam Baba Vanga ) i da cu tek tada doneti sud o tome da li doticni pishe kvalitativno ili kvantitavno...

..zato, zelimo Gospodinu Kuzmanovic da se vrati na 'stare' staze i da konachno uspe da veze dva broja gde ce barem 2/3 citalaca SK kroz njegove kolumne pobeci od turobne teorije zavere i kojekakvih politickih tema....
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2008, 19:06   #34
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Ne znam što se toliko iščuđava nad tim vrbovanjem, ovo nije ni prvi ni poslednji put da neke obaveštajne/oružane službe tako vrbuju članove. Meni je odmah pala na pamet igra U.S. Army koja je zamišljena kao direktna reklama za američku vojsku, a ima i toliko drugih primera. I ne znam čemu tolika pljuvačina konkretne obaveštajne službe, kad su svakoj takvoj službi u opisu posla atentati i sl. prljave rabote.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2008, 19:40   #35
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
I ne znam čemu tolika pljuvačina konkretne obaveštajne službe, kad su svakoj takvoj službi u opisu posla atentati i sl. prljave rabote.
Našoj nije, inače se onaj "nevini" RH ne bi ni pojavio u simpatičnom holandskom gradiću a kamoli da se onako lako i jeftino izvuče .
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Bokisha (6.4.2008), donator99 (7.4.2008), freeminder (7.4.2008)
Stara 7.4.2008, 11:53   #36
Iilija64
Banned
 
Član od: 20.9.2007.
Lokacija: Tomislavgrad
Poruke: 1.547
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 281 puta na 200 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Iilija64
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Prvi put od kada čitam ovu kolumnu da se u potpunosti slažem s Kuzmom.
Iilija64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2008, 21:23   #37
oxan
Član
 
Član od: 29.5.2007.
Poruke: 35
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

prvo nisu jevreji ubili 20 miliona rusa ni 6 miliona jevreja ni ostale, pa nisu uporedive te dve `sluzbe`, osim ako autor ima nameru neku.

drugo SK kupujem uprkos navedenoj kolumni.
oxan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2008, 22:44   #38
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Izraelska tajna sluzba jeste pocinila brojna ubistva, medjutim njihove mete su uglavnom bile islamski ekstremisti i teroristi koji su pocinili/planirali da pocine teroristicke akcije protiv novostvorene jevrejske drzave.
Poredjenje izraelske obavestajne sluzbe i Gestapoa nije na mestu.
Izraleski obavestajci, za razliku od svojih "kolega" iz Nemacke, nisu pomagali organizovano ubijanje i odvodjenje u koncentracione logore miliona ljudi koje je tamo cekala sigurna smrt.To je ogromna razlika.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2008, 23:58   #39
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Izraelska tajna sluzba jeste pocinila brojna ubistva, medjutim njihove mete su uglavnom bile islamski ekstremisti i teroristi koji su pocinili/planirali da pocine teroristicke akcije protiv novostvorene jevrejske drzave.
Ili za koje su oni sumnjali da imaju neke veze sa tim. Boga pitaj koliko je samo nevinih stradalo.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2008, 0:19   #40
gently
Veteran
 
Član od: 19.4.2007.
Poruke: 784
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 158 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: 4/2008 „Veseli blogeri”

Kako je meni kao malom moj otac govorio a tek vremenom skontah ovu izreku.
Sila boga ne moli.
gently je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 4/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 128 3.5.2008 14:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com